Wizualizacja w formie zdjęcia, filmu, panoramy 360°
Współczesny rynek jest coraz bardziej wymagający. Gdy zlecamy architektowi zaaranżowanie wnętrza to oczekujemy, że skroi on projekt dokładnie na miarę naszych oczekiwań. Jednak dziś klienci liczą nie tylko na zdolności i fantazję profesjonalistów, którzy projektują wystrój domów i mieszkań, ale również na narzędzia, w jakie są oni wyposażeni. Dlatego tak ważne jest, aby architekt był w stanie przygotować dla nas wizualizację projektu, dzięki której na własne oczy zobaczymy, jak będą wyglądały poszczególne pomieszczenia.
W odpowiedzi na rosnące potrzeby klientów, a w związku z tym – również architektów – powstało oprogramowanie PaletteCAD, które umożliwia projektowanie, aranżację i wizualizację wnętrz. W Palette CAD prezentacją projektu może być profesjonalna wizualizacja w formie zdjęcia, panorama 360°, czy też film. Program generuje także prezentacje w 3D, co umożliwia wykorzystanie go w profesjonalnym Studiu 3D na monitorze lub TV 3D, przy użyciu odpowiednich okularów.

 

projektowanie wnętrz i mebli

 

Ciekawą propozycją dla użytkowników Palette CAD jest Chmura, czyli osobista przestrzeń, w której mogą zapisywać pliki (projekty, panoramy) i nimi zarządzać. To duże ułatwienie pracy w grupie, ponieważ użytkownicy tej samej licencji, z każdego miejsca na ziemi, mogą bez ograniczeń wymieniać się plikami.
Firma Palette CAD stworzyła kilka wersji programu z dedykacją dla wielu branż oraz przedsiębiorstw różnej wielkości – od rzemieślników do dużych firm.

Projektowanie wnętrz, kuchni i łazienek
Jedną z najpopularniejszych wersji programu jest Palette CAD Premium/Architektura Wnętrz – kompleksowe narzędzie o szerokim zastosowaniu, umożliwiające proces projektowania w każdym wymiarze. Obok możliwości tworzenia aranżacji wnętrz (również łazienek i kuchni), program pozwala też na projektowanie własnych mebli i modelowanie własnych brył, jak również na tworzenie dokumentacji technicznych, generowanie specyfikacji i przygotowywanie profesjonalnych wizualizacji dla klienta.Program posiada ponadto Edytor Układania Płytek, dzięki któremu w prosty sposób można zaplanować obłożenie ceramiką różnych powierzchni oraz szybkie wyliczenie specyfikacji zużytego materiału.

 

projektowanie wnętrz i mebli

 

Przydatnym narzędziem w pracy każdego architekta jest Moduł Meblowy, pozwalający na tworzenie własnych mebli na zasadzie dowolnej edycji obiektów zawartych w bibliotekach, czy też projektowaniu mebla płyta po płycie. Aby stworzyć mebel nie trzeba korzystać z prostopadłościanów i innych brył, a wystarczy wybrać z biblioteki dany obiekt, np. szafkę, nadać jej odpowiednie wymiary i dostosować do projektu. Ponadto można korzystać z inteligentnych narzędzi Modułu Meblowego: z przegród, korpusów, frontów czy szuflad.
Na potrzeby dużych i małych firm produkujących meble kuchenne został z kolei stworzony program Palette CAD Kuchnie, w którym przygotowuje się projekty kuchni. W tym celu można wykorzystać zaawansowane konfiguratory, które automatycznie generują wszystkie łączniki i nawierty lub skorzystać z przygotowanych już wcześniej bibliotek korpusów stojących, wiszących czy narożnych. Dzięki temu rozwiązaniu można szybko i sprawnie poprowadzić proces produkcyjny od samego projektu zaczynając, poprzez prezentację dla klienta, kończąc na wyprodukowaniu mebli.

 

projektowanie wnętrz i mebli

 

Dla firm, które specjalizują się z kolei w urządzaniu i wykańczaniu łazienek dedykowane jest oprogramowanie Palette CAD Łazienki i SPA. Duża biblioteka obiektów zawierających ceramikę łazienkową, dziesiątki tysięcy tekstur płytek, a także możliwość projektowania mebli łazienkowych to zalety tego oprogramowania, które pozwoli na sprawne wykonanie projektu i wygenerowanie specyfikacji materiałowej.

 

projektowanie wnętrz i mebli

 

Oprogramowanie dla stolarzy i projektantów mebli
Producenci mebli z pewnością docenią możliwości, jakie daje im oprogramowanie Palette CAD Technika Meblowa, które pozwala na przygotowywanie projektów i wizualizacji mebli, kuchni, szaf, biurek, nieregularnej zabudowy, jak i całych wnętrz.

 

projektowanie wnętrz i mebli

 

Dzięki temu, że program automatyczne osadza łączniki, zawiasy, szuflady w korpusie oraz automatycznie dokonuje podziału frontu i konfiguruje osadzenia łączników, zawiasów i okuć, można uniknąć kosztownych błędów pomiaru, a przy tym znacząco przyspieszyć prace. Bogaty asortyment okuć i płyt meblowych wiodących producentów oraz liczne akcesoria otwierają duże pole do popisu w projektowaniu nawet najbardziej nietypowych mebli.
Technika Meblowa to także moduł CAM, który generuje pliki CNC na sterowane numerycznie centra obróbcze, oraz arkusz kalkulacyjny, który na podstawie projektu wykonuje wycenę całej zabudowy dla klienta.

Program do projektowania kominków
Palette CAD Kominki i Piece to z kolei jedyny program na rynku umożliwiający projektowanie kominków i pieców kaflowych z wykorzystaniem bibliotek wkładów i kafli wielu polskich i europejskich producentów. Projektowanie jest bardzo proste i intuicyjne dzięki możliwości korzystania z gotowych elementów bibliotek programu, z obudowy kaflowej z kafli producentów, jak i tworzenia własnych indywidualnych brył.

 

projektowanie wnętrz i mebli

 

Funkcjonalności programu takie jak ustalanie ilości wprowadzanych rzędów kafli (lub automatyczne układanie) z uwzględnieniem fug, szeroki wybór tekstur i kolorów, a także możliwość przygotowania specyfikacji materiałowej i wysłania zamówienia do producenta znacznie ułatwiają proces projektowania.

Od projektu do wizualizacji
W każdej wersji programu można tworzyć dokumentacje techniczne (w formie tradycyjnej, papierowej  lub elektronicznej), wraz z wyceną całej zabudowy, generować specyfikacje, tworzyć profesjonalne wizualizacje dla klienta, modelować własne bryły, projektować jedno pomieszczenie lub cały dom wraz z obejściem.

 

projektowanie wnętrz i mebli

 

Ułatwieniem są dodatkowe moduły, np. moduł CNC, dzięki któremu istnieje możliwość generowania plików sterujących maszynami CNC.Wychodzące z piły panelowej formatki, oklejone etykietami z kodem kreskowym, są skanowane na centrum, gdzie automatycznie zostaje im przyporządkowany program obróbczy CNC wg ustawień zapisanych w projekcie. Efekt? Szybka, profesjonalna, bezbłędna i przede wszystkim – skrojona dokładnie na miarę potrzeb klienta realizacja zleceń.

Ze szczegółową ofertą firmy oraz możliwościami poszczególnych wersji programu można zapoznać się na stronie: www.palettecad.pl

44-200 Rybnik, ul. Szkolna 29 , woj. śląskie
tel. (32) 426 40 22,