Meble na zamówienie czy ze sklepu?
Każdy, kto urządza swój dom czy mieszkanie zadaje sobie pytanie, jakie meble kupić: wykonane na indywidualne zamówienie (i droższe), czy może kupione okazyjnie w „sieciówce”. Niestety często jest tak, że w naszych wyborach ograniczeni jesteśmy nie tyle własną wyobraźnią, co raczej zasobnością portfela. Stąd też często wybór pada właśnie na meble czy drzwi produkowane na masową skalę, które są bardzo tanie i… wykonane w bardzo niskiej jakości. A na pytanie, czy stać nas na wymianę mebli już po krótkim okresie użytkowania, każdy musi odpowiedzieć sobie sam.

 

meble na zamówienie meble na zamówieniefot. FACH-MEBEL Snycerstwo-Stolarstwo

 

Meble na miarę marzeń
Przewaga mebli wykonanych na zamówienie od tych seryjnych, zwłaszcza ich przewaga jakościowa, jest oczywista, co daje gwarancję ich żywotności i bezawaryjności przez długi czas. Przy czym nie zawsze jest też tak, że zrobione na zamówienie krzesło będzie miało bardzo wysoką cenę. Producenci oferujący tego typu wyroby przekonują, że choć koszt mebla na zamówienie jest wyższy od produktu seryjnego, to jednak warto tę cenę zapłacić za nieporównywalną jakość, unikalny design i dopasowanie dokładnie do potrzeb i gustów klienta. Przy czym – co istotne – istnieją różne możliwości, aby cenę tę obniżyć.

 

drzwi na zamówienie drzwi na zamówieniefot. FACH-MEBEL Snycerstwo-Stolarstwo

– Jeśli klient zamawia u nas na przykład drzwi z przeszkleniem, to jeszcze przed przystąpieniem do przygotowania dla niego projektu może określić kwotę, w jakiej chciałby to zamówienie zrealizować – mówi Ryszard Stencel z firmy FACH-MEBEL Snycerstwo-Stolarstwo, która swoje unikalne produkty oferuje klientom w całej Polsce. – Oczywiście w miarę potrzeb taki projekt „przykrajamy” do marzeń klienta, aby dać mu wyrób unikalny, w wysokiej jakości, a jednocześnie w korzystnej cenie. W wypadku drzwi można np. zamiast szkła malowanego zastosować tańsze szkło piaskowane, które daje równie ciekawy efekt, choć jest zdecydowanie tańsze – dodaje Ryszard Stencel.

Jakie są inne zalety mebli na zamówienie? Meble gotowe mają standardowe wymiary, przez co – chcąc nie chcąc – musimy je jakoś dopasować do dostępnej przestrzeni. Z kolei meble na zamówienie będą dokładnie dopasowane wymiarami, kształtem, rozwiązaniami technicznymi, kolorem. Dotyczy to zwłaszcza mebli kuchennych czy na przykład drzwi. Są też bardziej stabilne i profesjonalnie zamontowane, co trudno przecenić w trakcie użytkowania.

 

meble na zamówieniefot. FACH-MEBEL Snycerstwo-Stolarstwo

 

Od projektu do gotowego mebla
Jak wygląda cała droga od marzenia o stylowych krzesłach, rzeźbionych meblach czy finezyjnych drzwiach do ich profesjonalnego montażu?
– Pierwszy etap to konsultacje z klientem na temat tego, jakiego wyrobu finalnego oczekuje. Nieraz takie rozmowy trwają bardzo długo, bo nie zawsze jest tak, że klient przychodzi z gotową już wizją czy rysunkiem. Nierzadko klienci wiedzą tylko, że chcieliby mieć przeszklone i rzeźbione drzwi, ale nie mają pomysłu, jak dokładnie miałyby one wyglądać – mówi Ryszard Stencel.
W takiej sytuacji właściciel firmy, w porozumieniu z grafikiem i artystą rzeźbiarzem przygotowuje kilka projektów, z których klient może wybrać najbardziej mu odpowiadający.
– Bywa, że takie rozmowy trwają bardzo długo, jednak jest to w pełni zrozumiałe – mamy przecież do czynienia z zamówieniem unikalnym i jedynym w swoim rodzaju, trzeba więc dobrze je przemyśleć – komentuje Ryszard Stencel.
Po ewentualnym wprowadzeniu korekt czy zmian do projektu i jego akceptacji przez klienta, można przystąpić do realizacji. Również ona wymaga współpracy nie tylko rzemieślników, ale również artystów-snycerzy, zwłaszcza, jeśli dotyczy mebli rzeźbionych, stylowych.
Tak przygotowane meble z pewnością będą nie tylko ozdobą wnętrza, ale i funkcjonalnymi przedmiotami, które posłużą przez długie lata.

 

projektowanie mebli drewnianych projektowanie mebli drewnianych projektowanie mebli drewnianychrys. / fot. FACH-MEBEL Snycerstwo-Stolarstwo

 

Meble na zamówienie – nowoczesność w klasycznej oprawie
FACH-MEBEL Snycerstwo-Stolarstwo to firma, która kultywuje ponad 100-letnią tradycję rodzinną w rzemiośle stolarskim, gdzie produkcja mebli stylowych jest nie tylko pracą, ale również pasją.
Specjalnością firmy są krzesła, meble kuchenne i sypialniane wykonywane na specjalne zamówienie zarówno osób prywatnych, jak również dla hoteli i restauracji. Obok mebli i drzwi, które zdobi bogata ornamentyka, firma oferuje także meble nowoczesne, które dobrze wpisują się w stylistykę minimalistycznych aranżacji. Zarówno meble z artystycznymi rzeźbami, jak i te nowoczesne cechuje wysoka funkcjonalność oraz dbałość o estetykę wykonania.

 

meble do kuchni na zamówienie meble do kuchni na zamówieniefot. FACH-MEBEL Snycerstwo-Stolarstwo

– Od czterech pokoleń nasze meble zdobią wnętrza wielu znanych miejsc w Polsce, jak również w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii i Holandii. Chętnie doradzamy i współpracujemy z klientami, dbając o spełnienie ich wszelkich oczekiwań. Nasze atuty to solidność, wiarygodność, terminowość oraz rozsądne ceny – podsumowuje Ryszard Stencel.

Z ofertą firmy, jak również z bogatą galerią unikalnych i oryginalnych mebli i drzwi można zapoznać się na stronie: www.fachmebel-stencel.pl

 

84-239 Bolszewo, ul. Leszczynowa 1, woj. pomorskie
tel. 507150867,