Meble na zamówienie – dokładnie takie, jakie chcesz
Drewniane meble na zamówienie to połączenie piękna i funkcjonalności. Takie meble są zaprojektowane zgodnie z upodobaniami inwestora i idealnie dopasowane do wnętrz – mają odpowiednie wymiary, kolor, wykończenie. W tym celu firma Parkieciarnia wykonuje pomiary i projekt – często już na etapie budowy fundamentów, aby wybrać najlepsze dla klientów rozwiązania.

Wykonany ręcznie mebel jest solidny, dopracowany. Jakością znacząco różni się od tego, który pochodzi z masowej produkcji. Designerskie meble, podłogi drewniane czy schody na zamówienie posłużą nam przez lata. Co więcej, drewniane meble starzeją się w szlachetny sposób i tak naprawdę nigdy nie wyjdą z mody.

Warto również podkreślić to, jak ważna i często niezbędna jest opieka i doradztwo firmy, której zlecamy wykonanie i montaż mebli, drzwi czy podłóg drewnianych. Pracownicy firmy Parkieciarnia zawsze służą klientowi swoją wiedzą i pomocą na każdym etapie realizacji projektu.

 

fot. Parkieciarnia

Parkieciarnia – designerskie meble, podłogi drewniane, drzwi, schody na zamówienie i nie tylko
Więcej na temat mebli z drewna oraz oferty firmy Parkieciarnia rozmawiamy z jej właścicielem, Panem Rafałem Stefańskim.

Lider Budowlany: Co skłoniło Pana do stworzenia Parkieciarni?
Rafał Stefański: Zawodowo jestem związany z handlem praktycznie przez całe życie, w tej pracy cenię przede wszystkim kontakt z ludźmi. Kiedy wiele lat temu trafiłem do branży związanej z podłogami drewnianymi i innymi artykułami do wykończenia wnętrz, szybko zrozumiałem, że znalazłem swoje miejsce na ziemi. Zakochałem się w drewnie. Parkieciarnia jest moją osobistą wizją na temat, jak powinien wyglądać salon z tego typu produktami.

Lider Budowlany: Co znajduje się w ofercie? Czy jest ona kompleksowa?
Rafał Stefański: Nasza oferta jest praktycznie nieograniczona ze względu na fakt, że współpracujemy nie tylko z dużymi i uznanymi na rynku polskim i europejskim markami, takimi jak Ter Hurne czy Finishparkiet, ale i z małymi manufakturami, z którymi tworzymy własne projekty, często na zamówienie klienta czy w oparciu o pomysły architektów. Posiadamy szeroką gamę podłóg drewnianych, laminowanych i winylowych, schody, drzwi, a także okładziny ścienne, drewno tarasowe i elewacyjne.

 

fot. Parkieciarnia

Lider Budowlany: Proszę opowiedzieć nam o salonie firmowym, który znajduje się w Galerii Top Meble. Jak wygląda to miejsce? Co zastaną tam klienci, którzy będą chcieli je odwiedzić?
Rafał Stefański: Galeria Top Meble to miejsce specjalistyczne, gdzie można wykończyć i wyposażyć dom, mieszkanie czy firmę od A do Z. Dlatego właśnie wybrałem tę lokalizację. W moim salonie są dwa najważniejsze miejsca. Pierwsze – to kącik dla dzieci, pełen książek, zabawek, zawsze zaopatrzony w wodę i owoce. Rodzice, którzy odwiedzają nas z dziećmi, mają dzięki temu zapewnione parę minut wytchnienia i mogą skupić się na rozmowie z doradcą. Drugie miejsce z wygodną kanapą i ekspresem do kawy dedykowane jest dorosłym. Tam architekci mogą przysiąść z inwestorem na dłuższą rozmowę, wypić kawę, omówić wszystkie kwestie związane z aranżacją mieszkania. Tam też zapraszam klientów bądź projektantów, jeżeli potrzebujemy trochę skupienia, kiedy w salonie panuje większy ruch.
Jest tu sporo przestrzeni – salon ma 200m2. Jednak nie wierzę w zasadę, że więcej znaczy lepiej – stąd decyzja o otwarciu kilka metrów obok showroomu meblowego Sterta Drewna. Zaczynało nam się robić trochę ciasno ze wszystkimi meblami – stołami, szafami, skrzyniami, które w sposób naturalny pojawiały się w salonie.

Lider Budowlany: Co dla Pana jest najważniejsze we współpracy z klientem?
Rafał Stefański: We współpracy z klientami najważniejsi są oczywiście klienci. Należy poświęcić im czas, wysłuchać, poznać potrzeby, rozwiać obawy. Nasz kontakt z klientem często trwa wiele miesięcy. Nierzadko spotykamy się już na dość wczesnym etapie budowy, odwiedzamy inwestycje w ramach badań technicznych, proponując najlepsze rozwiązania, więc to naturalne, że tworzą się między nami relacje. Co jest zatem kluczowe? Trzeba po prostu lubić ludzi, a potem to już leci z górki. Fachowość i wiedza techniczna oczywiście też są istotne.

 

fot. Parkieciarnia

Lider Budowlany: Czego najczęściej poszukują klienci? Jakie produkty ich najbardziej interesują?
Rafał Stefański: Upodobania i potrzeby klientów zmieniają się nieustannie. Wpływ na to mają choćby programy, blogi i strony internetowe poświęcone wnętrzom. Często jest też tak, że klienci szukają konkretnego produktu, ale podczas rozmowy dochodzimy do wniosku, że w rzeczywistości potrzebują czegoś zupełnie innego.
Na pewno hitem tego roku są panele winylowe, których walory użytkowe w połączeniu z bogatą stroną wizualną, są coraz lepsze. Jednak od paru lat w wielkim stylu wraca drewno pod każdą postacią – na podłogi, na ściany czy jako meble. W tej branży widzimy powrót do natury i prostoty.

Lider Budowlany: Co wyróżnia ręcznie robione meble z drewna? Dlaczego warto je mieć w swoim domu?
Rafał Stefański: Drewno jest piękne przez to, że jako produkt naturalny jest zawsze oryginalne. Wprowadza element harmonii w nasze życie, daje spokój i koi zmysły, tworząc specyficzny mikroklimat w domu. Ludzie odsunęli się od natury i są tym zmęczeni, instynktownie chcą wracać na jej łono. Poza tym meble z drewna są długowieczne, ładnie się starzeją, często mają swoją własną historię. Na rynku jest przesyt meblami, które są powielane w nieskończoność, anonimowe i niestety niskiej jakości – obliczone na określoną żywotność.

Lider Budowlany: Pracujecie nie tylko z drewnem. Jakie materiały jeszcze wykorzystujecie w swoich projektach?
Rafał Stefański: W ofercie Parkieciarni znaleźć można beton dekoracyjny, ręcznie robione tynki dekoracyjne i posadzki żywiczne, oryginalną cegłę rozbiórkową, a także ręcznie formowaną. Być może w przyszłości pojawi się jakaś ciekawa kolekcja tapet. Jako uzupełnienie kolekcji mebli prezentujemy też fantastyczne fotele, robione na zamówienie przez MarineX.

 

fot. Parkieciarnia

Showroom meblowy – designerskie meble dostępne od ręki
Wspomnijmy o nowej inwestycji firmy Parkieciarnia, jaką jest showroom meblowy Sterta Drewna. Showroom będzie znajdował się w galerii Top Meble, w której znajduje się również salon firmowy – aby być zawsze blisko klienta. Otwarcie showroomu planowane jest pod koniec lipca.

Będzie to miejsce, gdzie klient znajdzie ręcznie robione meble: m.in. stoły, łóżka, biurka, ramy, lustra czy lampy. Zobaczymy zarówno pojedyncze, unikatowe egzemplarze, jak i bardziej powtarzalne, od znanych już na rynku producentów, np. Bella Tavola czy Oshei. Produkty do tej pory prezentowane głównie w ofercie internetowej, teraz będzie można zobaczyć i dotknąć, zrozumieć, na czym polega nieprzemijające piękno drewna. To idealna propozycja do stylowych domów i mieszkań, z możliwością zaprojektowania według własnego pomysłu.

– Oferta będzie ciągle uzupełniana w oparciu o informacje od klientów, aby trafić w ich gust i wymagania – podkreśla pan Rafał Stefański – Chcemy, by było to żywe miejsce, które zmienia się wraz z potrzebami inwestora – dodaje właściciel Parkieciarni.

Co ciekawe, w showroomie Sterta Drewna prezentowane będą również produkty i półprodukty z drewna starego, z odzysku i z rozbiórek, którym firma Parkieciarnia daje nowe życie, dzięki współpracy z pasjonatami z małych manufaktur i stolarni.

Więcej na stronie: www.eparkieciarnia.pl

60-052 Komorniki, Galeria TOP MEBLE ul. Poznańska 140, woj. wielkopolskie
tel. +48 697 061 975 ,