Meble na zamówienie vs. meble produkowane seryjnie
Choć trudno jednoznacznie rozstrzygać, które meble są lepsze – te kupowane z „sieciówki” czy na indywidualne zamówienie (bo przecież wszystko jest kwestią gustu!), to jednak można wysnuć kilka wniosków być może przydatnych dla przyszłego inwestora.
Przede wszystkim przyjęło się sądzić, że meble, które powstają na zamówienie klienta są droższe. I rzeczywiście jest to prawdą, ale nie jest to prawda absolutna. Zakupione w najtańszym sklepie krzesło czy biurko rzeczywiście będzie miało niższą cenę niż to wykonane na nasze życzenie, jednak musimy się też liczyć z tym, że szybciej będziemy je musieli wymienić i … zapłacić za kolejne. Nie narazimy się na taki podwójny wydatek, jeśli zdecydujemy się zamówić meble w sprawdzonej firmie, która wykona je specjalnie dla nas – starannie i z dbałością o detale.

 

meble na zamówienie meble na zamówieniefot. Top-Stol

Inną sprawą jest kwestia estetyki (która też jest przecież rzeczą gustu). Niektórzy nie lubią po prostu, gdy w domach rodziny i znajomych stoją takie same meble jak u nich. Właśnie tacy klienci najczęściej decydują się na zamówienie niepowtarzalnych mebli u producenta.
– Meble na indywidualne zamówienie w naszej firmie mogą być wykonywane z płyt, forniru, szkła i stali, drewna. Drewno można ponadto postarzyć poprzez piaskowanie, ługowanie, ręczną obróbkę, bejcowanie – mówi Tomasz Jeziorski z firmy Top-Stol. – Wymienione materiały można też w różny sposób łączyć, wykonując z nich na przykład elementy wyposażenia wnętrz: lampy, osłony, drabiny do bibliotek i wszelkie nietypowe zabudowy – dodaje.

 

meble na zamówienie meble na zamówienie
meble na zamówienie meble na zamówieniefot. Top-Stol

 

Ta meblowa różnorodność oraz możliwość nadania realnego kształtu wyobrażeniom klienta jest najważniejszym magnesem dla poszukujących unikalnych rozwiązań klientów.

Meble na zamówienie szybko i z wizualizacją
Zamawiając meble na zamówienie trzeba liczyć się z tym, że realizacja może zająć trochę czasu. Jednak porównując to znów do popularnych „sieciówek” nie jest to wcale aż tak długi czas – bo przecież nie każdy duży sklep meblarski ma w magazynie wszystkie oferowane wyroby i nieraz na wybrane rozwiązania też trzeba trochę poczekać.

 

meble na zamówienie meble na zamówienie
meble na zamówieniefot. Top-Stol

 

– Poza tym czas realizacji zamówienia mebla na indywidualne zamówienie nie jest wcale taki długi, jak się powszechni sądzi. Na ogół jest to ok. 3-8 tygodni, ale wszystko zależy od materiału i sposobu wykonania, np. meble z płyty wykonuje się zdecydowanie szybciej niż te z drewna – informuje Tomasz Jeziorski.
Do zakupu mebli produkowanych specjalnie na nasze życzenie zachęca też… współczesna technologia. Dzięki temu, że niektóre firmy oferują możliwość zobaczenia wizualizacji 3D mebli, nie musimy ryzykować i kupować mebla, który na papierze wydawał nam się dużo ładniejszy niż w rzeczywistości.
– W naszej firmie wycena projektu jest bezpłatna, a za wykonanie wizualizacji 3D muszą zapłacić tylko ci klienci, którzy nie zakupią u nas mebli. W przypadku zlecenia nam ich wykonania, również projekt 3D jest bezpłatny – podkreśla Tomasz Jezierski

Renowacja mebli – stylowo i ekologiczne
Obok chęci nadawania przestrzeni wokół nas niepowtarzalnego charakteru, wyraźnie widać też na rynku inny trend, związany z kurczącymi się zasobami naturalnymi naszej planety. Jego przejawem jest chętnie nadawanie przedmiotom „drugiego życia”. Firma Top-Stol dobrze zrozumiała ten trend, oferując nie tylko renowację mebli, ale również wytwarzanie unikalnych wyrobów z drewna z odzysku.

 

meble na zamówienie meble na zamówieniefot. Top-Stol

 

– Usługę renowacji, zamawiają najczęściej klienci, dla których mebel ma szczególną wartość ze względu na wiek lub pochodzenie. Cena renowacji zawsze zależy od sposobu przeprowadzenia koniecznych prac i stanu mebla – komentuje Tomasz Jeziorski.

Meble, drzwi, schody, blaty od jednego producenta
Oprócz różnego rodzaju mebli (kuchennych, łazienkowych, biurowych, sypialnianych i in.) oraz usługi renowacji, Top-Stol zajmuje się także produkcją drzwi i schodów. Ponadto firma wyspecjalizowała się w wykonywaniu blatów z laminatów HPL, MDF (lakierowany), mineralnych i in. Ich grubość i wykonanie są niemalże dowolne, przez co klient ma ogromny wybór i możliwość „skrojenia” rozwiązania na miarę swojej własnej wizji.

 

kuchnie na zamówienie kuchnie na zamówieniefot. Top-Stol

 

Realizację najbardziej różnorodnych i nietypowych projektów umożliwia własna hala produkcyjna o powierzchni 500m² i lakiernia oraz duże (500m²) magazyny.
Wśród zrealizowanych przez Top-Stol projektów znajdują się np. meble biurowe, lady, recepcje, meble kuchenne, szafy dla firm Max-Film, Centrum Praha, Kino Praha, Kino Wisła, Bonar czy bary i restauracje (m.in. Jacek i Placek, Jazzownia).

 

meble na zamówienie meble na zamówieniefot. Top-Stol

 

Przedsiębiorstwo wyposaża również gabinety okulistyczne i stomatologiczne oraz wykonuje panele ścienne do obiektów użyteczności publicznej – malowane, fornirowane, szklane lub laminowane z atestami na trudnozapalność.

Ze szczegółową ofertą firmy oraz bogatą galerią przykładowych realizacji można zapoznać się na stronie: www.topstol.eu

 

89-650 Czersk, ul. Złotowska 2b, woj. pomorskie
tel. 608427510,