W świecie jednorazówek, chwilówek i produktów zastępczych trudno znaleźć rzeczy piękne i solidne. Czas życia większości produktów obliczony jest na okres ich gwarancji, tak aby pod pozorem taniości zmusić klienta do ciągłego inwestowania w rzeczy beznadziejnej jakości i wątpliwej urody. Dlatego wybierając meble do domu czy mieszkania, warto wyszukać perełek i poznać ofertę firmy Meble Matkowski.

Naturalne i niebanalne
Każdy kawałek drewna jest dziełem natury. Dlatego każdy jest unikalny i niepowtarzalny. Wszystko, co najpiękniejsze, zostało stworzone przez naturę. Firma Meble Matkowski od prawie 40 lat tworzy piękne i niepowtarzalne meble z drewna – daru natury. Istotny jest fakt, że drewno użyte do produkcji tych mebli pochodzi z lasów zarządzanych zgodnie ze standardami prawidłowej gospodarki leśnej. Oznacza to, że w miejsce drzewa, które trafiło do czyjegoś domu w postaci mebla, zostanie posadzone kolejne. Gwarantuje to certyfikat FSC (ang. Forest Stewardship Council ®), najbardziej wiarygodny z istniejących obecnie na świecie systemów certyfikujących zasoby leśne oraz jedyny popierany przez główne organizacje ekologiczne. Ale najwyższa jakość to nie jedyny atut firmy Meble Matkowski. Każdy z ich produktów to małe dzieło sztuki – unikalny design tworzy idealne połączenie z dopracowanymi detalami. Każda z kolekcji ma bezprecedensowy styl, a bogactwo oferty umożliwia dobranie mebli do każdego wnętrza.

 

matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Kolekcje
Linia Mystique jest wykonana z litego dębu dzikiego, prawdopodobnie najciekawszego rodzaju drewna. Nieprzewidywalny rysunek drewna jednoznacznie określa naturalne pochodzenie materiału. W połączeniu z lekko przyciemnionym szkłem, delikatnie podświetlonymi od wewnątrz półkami i niespotykanymi dotychczas na szufladach aplikacjami z desek ciosanych powstały meble nieco awangardowe, ale funkcjonalne i piękne.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Kolekcja Lovell jest najbardziej utytułowaną wśród wszystkich kolekcji Meble Matkowski. Wszystkie otrzymane nagrody – zarówno od ekspertów, jak i od użytkowników – są w pełni zasłużone. Ta niezwykła kolekcja powstała z połączenia skandynawskiego pragmatyzmu i tęsknoty za odrobiną klimatu mebli lat 50. i 60. Zastosowanie drewna dębowego w połączeniu z pięknymi, żywymi kolorami  wyróżnia kolekcję spośród innych klasycznych projektów. Możliwość własnego komponowania mebli, dzięki dostępności frontów w 4 kolorach, czyni kolekcję Lovell niezwykle atrakcyjną. Umiejętne połączenie dębu naturalnego z fuksją czy chabrem sprawi, że zarówno meble, jak i wnętrze staną się wyjątkowe i niepowtarzalne.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Dla klientów poszukujących mebli wyjątkowych stworzona została kolekcja Rosa. To meble z duszą, meble nietuzinkowe, meble, które z daleka przykuwają uwagę. Ciepłe jasnobeżowe wybarwienie, zgrabne wysokie nóżki i subtelna kwiatowa aplikacja tworzą przytulny klimat francuskiej Prowansji. Kolekcja Rosa zaskakuje urozmaiceniem brył, które mogą być wykorzystane również niezależnie, jako uzupełnienie aranżacji przestrzeni.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Kolekcja mebli Volare wykorzystuje nowoczesny trend w meblarstwie. Minimalizm, będący podstawą kolekcji, został wzbogacony o szczegóły, które przyciągają wzrok i świadczą o wysmakowanym wzornictwie mebli. Poziome żłobienia w kolorze gorzkiej czekolady nadają meblom wyjątkowego charakteru, a umocowane w nich uchwyty są prawie niewidoczne, dają o sobie znać jedynie lśnieniem metalu. Kolekcję VOLARE wyróżniają zaokrąglone krawędzie, które nadają meblom łagodniejszej linii.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Como to meble wyjątkowe w swej prostocie. Idealne proporcje, zamknięte w kątach prostych lekko falującego rysunku dębu naturalnego, najwyższej klasy elementy mechaniczne czy wreszcie delikatne, w tle ukryte okucia  sprawiają, ze meble z kolekcji Como są ponadczasowe i nigdy nie przestaną być modne.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Linia Livonia stanowi idealną proporcję między designem a funkcjonalnością. Styl kolonialny otrzymał nowoczesny charakter i użytkowe przeznaczenie. Meble są dopasowane do współczesnych potrzeb, wyposażone w najwyższej klasy okucia czy prowadnice, niewidoczne, ale ułatwiające codzienne korzystanie.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Najstarszą kolekcją wśród Mebli Matkowski jest produkowana bez przerwy od blisko 20 lat linia Savannah. Użytkownicy tych mebli wiedzą, że jeśli nawet po kilkunastu latach postanowią dodać do mebli kolejny element, będzie on spełniał ich najwyższe oczekiwania i jednocześnie idealnie komponował się z dawniej zakupionymi. Niepowtarzalny rysunek drewna brzozowego o ciepłym wybarwieniu idealnie wpasuje się w każde klasyczne wnętrze.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Nowe kolekcje mebli Noble i Nolte inspirowane są nowoczesnym stylem życia, ciekawymi rozwiązaniami i wzornictwem.  Docenią je ludzie preferujący piękno naturalnego drewna  połączone ze współczesnym designem. W kolekcji dostępnych jest kilkanaście elementów, które można dowolnie łączyć tworząc różnorodne kompozycje meblowe. Linie Noble i Nolte dostępne są w trzech atrakcyjnych wybawieniach: koniak, dąb bianco i dąb naturalny.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Stoły, krzesła i komody
Uzupełnieniem podstawowych kolekcji firmy Meble Matkowski są innowacyjnie zaprojektowane stoły, ławy i krzesła. Stolik kawowy Convert, który w kilka chwil zmienia się w pełnowymiarowy stół dla sześciu osób czy nowoczesna komoda RTV Sound z systemem bezprzewodowego źródła dobrej jakości dźwięku Soundbar to nowości w ofercie, które doskonale sprawdzą się także w niezależnych od kolekcji aranżacjach. Duży wybór funkcjonalnych i jednocześnie stylowych krzeseł zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników i projektantów.

Meble na indywidualne zamówienie
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów firma Meble Matkowski tworzy również wyposażenie na indywidualne zamówienie klientów. Meble kuchenne, garderoby, biblioteki, meble łazienkowe, drewniane okładziny ścian oraz podłogi o niestandardowych wymiarach – z firmą Meble Matkowski każde wnętrze zyska niepowtarzalny charakter. Firma realizuje inwestycje na terenie Polski oraz poza granicami kraju.

 

matkowski meble matkowski meblefot. Meble Matkowski

 

Pełną ofertę firmy prezentują strony www.matkowski.pl oraz www.facebook.com/matkowskimeblepl

61-696 Poznań, Al. Solidarności 34 , woj. wielkopolskie
tel. 61 657 68 57,