Kuchenne meble prowansalskie i angielskie

Drewniane kuchnie stylowe powracają z klasą

Kuchnia urządzona w stylu prowansalskim to pomieszczenie ciepłe i przytulne, które urzeka swoim urokiem dzięki harmonijnym połączeniom kolorów, bez ostrych kontrastów i jaskrawych barw. Z kolei kuchnie angielskie w niezwykły sposób łączą bogactwo zdobień z dobrym smakiem. Te dwa style, choć tak różne od siebie, jedno bez wątpienia mają wspólne – do ich wykonania potrzeba nie tylko sprawnego rzemieślnika, ale i artysty.

Lite drewno w kuchni
Nowoczesne, minimalistyczne kuchnie, które były tak popularne w ostatnich latach – choć wciąż są modne, to jednak coraz częściej i chętniej są zastępowane przez rozwiązania bardziej klasyczne. Tym bardziej, że nie każdy lubi zimne pomieszczenia, surowe formy i wysokie połyski, nierzadko połączone z odważną kolorystyką. Stąd też coraz częściej wracamy do materiałów takich, jak np. drewno czy kamień, a intensywne barwy nierzadko zastępujemy kolorami kojarzącymi się z naturą.
Wśród takich bliskich naturze aranżacji szczególnie chętnie wybierane są kuchnie powstające pod wpływem inspiracji urokiem Prowansji, do których przyjemnie wchodzi się po ciężkim i pracowitym dniu lub też eleganckie i bogato zdobione kuchnie w stylu angielskim.

 

drewniane kuchnie stylowe kuchenne meble prowansalskiefot. Pestka Meble

 

Kuchnia prowansalska – blisko natury
Można powiedzieć, że dzięki łagodności form i urokliwym dodatkom kuchnie w stylu prowansalskim są całkowitym przeciwieństwem kuchni nowoczesnych. Jasne, stonowane barwy, beże, biele, szarości to kolory, które dodatkowo podkreślają urok i subtelność tak zaaranżowanej przestrzeni, a jednocześnie przenoszą nas w inny wymiar.
W kuchni prowansalskiej ważną rolę odgrywają dodatki i bibeloty, które w kuchniach nowoczesnych praktycznie nie mają racji bytu. Są to różnego rodzaju motywy kwiatowe, materiałowe zasłonki, wiklinowe koszyki czy warkocze czosnku i ziół. Kuchenne meble w stylu prowansalskim na ogół są lekko stylizowane na stare (patynowane). Duże znaczenie ma też sposób ich wykończenia (złocenia, bejca), subtelna gra odcieni czy delikatne rzeźbienia. Fronty mebli nierzadko zastępuje firanka lub delikatna drewniana kratka.

– Takie kuchnie w swojej ofercie mamy od ponad 20 lat. O ile jednak przez pierwsze kilkanaście lat zamówienia na tego typu produkt zdarzały się sporadycznie, to w ciągu ostatnich 5 lat wytwarzana przez nas ilość kuchni zarówno prowansalskich, jak i angielskich wzrosła kilkukrotnie – mówi Leszek Pestka, właściciel firmy Pestka Meble.

 

meble kuchenne meble do kuchnifot. Pestka Meble

 

Kuchnia angielska – stylowo i elegancko
O ile w przypadku kuchni prowansalskich zdobienia i rzeźbienia są raczej subtelne, to w kuchniach w stylu angielskim stanowią one podstawowy element dekoracyjny. Dzięki temu takie kuchnie są bardzo wytworne i eleganckie, przy czym jednocześnie także ciepłe i urokliwe. Jest to możliwe dzięki jasnym kolorom – wanilia, kość słoniowa, kremowy, beż, które nie wywołują wrażenia ciężkości i sprawiają, że bogata ornamentyka nie przytłacza.
W kuchniach angielskich stosuje się też sporo przeszkleń, elementy charakterystyczne to również dużo szuflad i mosiężnych uchwytów.
Powiew nowoczesności do takich klasycznych, kojarzących się z luksusem wnętrz wnoszą niezabudowane elementy AGD, jak np. kuchenka czy lodówka, zwłaszcza te utrzymane w stylu retro.
O ile w kuchniach prowansalskich najczęściej stosowane dodatki to koronki czy wiklina, to w przypadku kuchni angielskich ich stylowość można dodatkowo podkreślić poprzez ozdobne wazony czy porcelanowe figurki.

– Takie kuchnie w swojej ofercie mamy od ponad 20 lat. O ile jednak przez pierwsze kilkanaście lat zamówienia na tego typu produkt zdarzały się sporadycznie, to w ciągu ostatnich 5 lat wytwarzana przez nas ilość kuchni zarówno prowansalskich, jak i angielskich wzrosła kilkukrotnie – mówi Leszek Pestka, właściciel firmy Pestka Meble.

 

meble kuchenne na zamówienie kuchnia prowansalskafot. Pestka Meble

 

Prowansalskie i angielskie kuchnie: od projektu do realizacji
– Kuchnia prowansalska czy angielska to jednak nie tylko oryginalny klimat i piękne dodatki – zauważa Leszek Pestka. – Podstawą, do której można dobierać różne akcesoria są meble. Trzeba pamiętać o tym, że aby przez długi czas spełniały swoją funkcję, muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów i z należytą starannością o detale – dodaje.
W firmie Pestka Meble każda kuchnia w stylu angielskim czy prowansalskim powstaje na zamówienie klienta, a jej proces produkcyjny wymaga połączenia rzemiosła z artyzmem.
– Klient, który nie ma konkretnych pomysłów, może przyjechać do nas i obejrzeć ekspozycję, która może go zainspirować. Jednak my ze swojej strony również oferujemy pomoc i doradztwo przy wyborze – wyjaśnia Leszek Pestka.
Po dokonaniu pomiarów u klienta, grafik firmy przygotowuje wizualizację. Dzięki temu można zobaczyć, jak dokładnie prezentować się będzie nasza kuchnia. Jeśli klient zaakceptuje projekt, rozpoczyna się jej produkcja.
– Kuchnie prowansalskie i angielskie są droższe od zwykłych kuchni. Jest tak dlatego, że są one robione ręcznie, a wykonanie całości to ok. 700 godzin pracy. Nad jedną kuchnią pracują aż trzy osoby, z których każda ma inny zakres obowiązków. Np. wszystkie elementy rzeźbione wykonuje artysta-rzeźbiarz – mówi Leszek Pestka.  
Kuchnie prowansalskie i angielskie wykonywane są w całości z drewna litego, co znajduje przełożenie na ich trwałość. W firmie Pestka Meble może to być np. dąb, jesion, orzech, mahoń, meranti, rzadziej sosna.
– Ważne są też zastosowane do produkcji kuchni materiały, np. mechanizmy i okucia od sprawdzonych dostawców. Aby wydłużyć trwałość kuchni stosujemy też tylko najwyższej jakości farby, którymi zabezpieczamy nawet niewidoczne elementy kuchni – podkreśla Leszek Pestka.

 

kuchnia angielska meble kuchenne od producentafot. Pestka Meble

 

Meble stylowe od producenta
Firma Pestka Meble na rynku działa już od 20 lat i oferuje nie tylko kuchnie w stylu prowansalskim czy angielskim, ale również nowoczesne. Oprócz tego spektrum oferowanych rozwiązań obejmuje także stolarkę budowlaną i różnego rodzaju meble stylowe i na wymiar.
– Mebel to nie tylko przedmiot, lecz dzieło sztuki, dlatego zatrudniamy zgraną i doświadczoną załogę, która podziela ten pogląd. Dzięki temu tam, gdzie inni producenci mówią „tego nie uda się zrobić”, my odpowiadamy krótko „na kiedy?” – mówi Leszek Pestka.

 

lite drewno meble stylowe meble stylowe angielskie drewno meble styl prowansalskifot. Pestka Meble

Oferta firmy kierowana jest do osób prywatnych, właścicieli hoteli, pensjonatów, zamków, dworków, zajazdów itp. Przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w aranżacji całych pomieszczeń, domów prywatnych, biur, gabinetów. Duża elastyczność i mobilność pozwala na realizację zamówień nie tylko z całej Polski, ale również z zagranicy.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.pestkameble.pl
 

 

89-650 Czersk, ul. Złotowska 2b, woj. pomorskie
tel. 608427510,


Liczba odwiedzin: 4422 | Data publikacji: 2014-09-24

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


14.05.2020 | Domy drewniane
Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura...
Podłogi drewniane to symbol szlachetnego designu, trwałości...
19.03.2020 | Galanteria ogrodowa
Pierwsze podmuchy cieplejszego wiatru, coraz dłuższe dni,...
Panele podłogowe winylowe, znane też jako panele...
05.02.2019 | Beton
Stowarzyszenie Producentów Betonów nie ustaje w szerzeniu...
Dachówka ceramiczna płaska to jedno z najchętniej...
Przez tysiące lat ludzie uprawiali rośliny w...
Śmiało można powiedzieć, że ogrodnictwo to mały,...
Zarówno inwestorzy, producenci, jak i dekarze od dawna się...
14.09.2017 | Izolacje akustyczne
Wejście w życie nowej normy dotyczącej akustyki...
14.06.2017 | Meble
Kuchnia jest sercem każdego domu. W tym...
Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok...
Podstawą udanego malowania jest nie tylko wybór...
Dobór kwiatów, krzewów czy bylin do ogrodu...
24.06.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi VASCO DOORS to nowoczesne drzwi wewnętrzne...
21.06.2017 | Stolarskie usługi
Przaśna epoka PRL-u na naszych domach odcisnęła...
Straty z tytułu wentylacji w bilansie cieplnym...
03.11.2020 | Meble
Dostępność do szerokiej gamy materiałów wykończeniowych sprawia,...
17.03.2020 | Meble
Beton architektoniczny do łazienki, kuchni, salonu jako...
01.10.2013 | Szkło
Moda na zastosowanie dekoracyjnego szkła w elementach...
Aranżując dom czy mieszkanie często stajemy przed...
Fronty kuchenne lakierowane Wiech z powłoką Regen-Lak...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. warmińsko-mazurskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie
woj. dolnośląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. podkarpackie
woj. małopolskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie

Słowa kluczowe: kuchnie prowansalskie, angielskie, kuchnia angielska, kuchnia na zamówienie, kuchenne meble
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy