Finishdeska dąb exclusive, czyli najwyższa jakość litego drewna

Finishparkiet to lider produkcji parkietu dwuwarstwowego jednolamelowego o grubości 14 mm (pełne wymiary 14x70x490 mm, grubość warstwy użytkowej ok 6 mm). Autorskie technologie i wysokie standardy wykonania umożliwiły wprowadzenie kolejnej opatentowanej serii produktów, czyli gotowych dwuwarstwowych podłóg drewnianych. Finishdeska ma podobne do parkietów walory konstrukcyjne. Różni się natomiast wymiarami desek (14 mm grubości, 130-150 mm szerokości, 900-1200 mm długości w wariancie podstawowym) oraz grubościami warstwy użytkowej, co przekłada się na przystępną cenę produktu (dostępne trzy warianty: 6 mm, 4 mm, 3 mm).

Podłogi Finishdeska z dębem exclusive oraz inne modele desek wykonane są z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych gatunków polskich drzew, od wieków stosowanych w budowie domów: dębu i jesionu. Trwałość surowca i precyzja konstrukcji pozwoliła wprowadzić na rynek Finishdeskę XXL – wariant przeznaczony dla klientów poszukujących luksusowego designu i efektownej aranżacji estetycznej bez strat dla portfela. Finishdeska XXL jest dłuższa i grubsza (15 mm, 160-180 mm szerokości i 1600-2000 mm długości), zachowując jednocześnie 3,5 milimetrową warstwę użytkową, nadającą linii deski dąb exclusive, dąb natura lub innym modelom Finishdeska lekkości i szyku.

fot. FINISHPARKIET

Nic nie dorówna naturalnej doskonałości litego drewna, dlatego w procesie obróbki, Finishparkiet wydobywa z surowca jego najlepsze właściwości. Pozyskując drewno pierwszej klasy, producent poddaje je skrupulatnym procesom sezonowania, brakowania i suszenia, po czym trafiają do działu produkcji, gdzie po wielu etapach obróbki i prac wykończeniowych, powstają finalne elementy podłóg drewnianych. Jednymi z nich są właśnie linie Finishdeska dąb natura oraz Finishdeska dąb exclusive, a transparentność procesu produkcji potwierdza klasę producenta.

Warianty i odcienie drewna Finishdeska – dąb natura, exclusive, latte macchiato

Linię podłóg klasy exclusive tworzą deski, wybierane przez ekspertów Finishparkiet pod kątem wysokich walorów estetycznych struktury drewna, po procesie cięcia na lamele. Finishdeska dąb exclusive lub Finishdeska jesion exclusive sprawdzi się zatem w pomieszczeniach, gdzie szlachetność surowca ma być wydobyta przez elegancję wizualną. W linii podłóg klasy natura producent dopuszcza minimalne różnice koloru drewna lub drobne sęki. Finishdeska dąb natura oraz pozostałe modele z serii, będą odpowiednie dla budynków, które projektowane są w wyrazistym sznycie, podkreślającym fakturę drewna.

fot. FINISHPARKIET

Obie klasy występują w szerokiej gamie kolorystycznej. Naturalne barwy dębu natura, jesionu exclusive lub orzecha amerykańskiego czy merbau rozszerzone są w procesie barwienia o wersje bielone, odcienie szarości, caffe latte oraz niezwykle przyjemny w odbiorze wariant dąb latte macchiato. Różnorodność barw daje możliwość dopasowania podłogi do pozostałych elementów wystroju wnętrza, bez konieczności pójścia na kompromisy w zakresie designu. O ile proces barwienia dotyczy warstw powierzchniowej i po procesie renowacji powinien być powtarzany, o tyle, dostępny u producenta, proces wędzenia i termowania wpływa na zmianę koloru w całym przekroju deski. Jeśli zależy nam przykładowo na ciemnym kolorze Finishdeski dąb natura, przywołującym skojarzenia z żelazną twardością i wykwintnością surowca, to rozwiązanie dla nas. Obróbka termiczna, czyli termowanie to naturalny proces przekształcania drewna przyjazny alergikom, eliminuje nadmiar wody, a w związku z tym grzyby i pleśnie.

Wszystkie rodzaje podłóg drewnianych Finishparkiet współpracują z ogrzewaniem podłogowym. Naturalną przenikalność termiczną drewna wzmacnia system produkcji deszczułek, stanowiących warstwę nośną dwuwarstwowych desek. Dzięki zastosowanym 1-3 milimetrowym odstępom możliwa jest swobodna wentylacja podłogi i efektywniejsza dystrybucja ciepła do warstwy wierzchniej. Dotyczy to wszystkich wariantów podłogi, od Finishdeski z dębem natura, po Finishdeskę z jesionu exclusive.

fot. FINISHPARKIET

Podłoga Finishdeska dąb natura – przykładowe wykończenia

Trwałość podłóg drewnianych to parametr równie istotny, co walory estetyczne. Finishparkiet jako jedyny producent w Polsce, dzięki rzetelnemu i profesjonalnemu systemowi produkcji podłóg oraz wykorzystaniu najlepszych surowców, oferuje 50 lat gwarancji na stabilność desek i klejów, łączących warstwę wierzchnią i nośną oraz na utrzymanie wysokich parametrów lakierów i olejów powlekających deski. Wytrzymałość na łuszczenie i wypaczenie materiałów osłonowych możliwa jest dzięki zastosowaniu przez ekspertów Finishparkiet odpowiedniej dla surowca ilości warstw powłok. Przykładowa podłoga Finishdeska z dębem latte macchiato może być pokryta 7 warstwami lakieru lub 3 warstwami olejowosku lidera światowych producentów – marki Osmo. Finishparkiet stosuje lakiery w postaci żywic akrylowych wolnych od formaldehydu, a ilość lakieru na m² to około 130 g. Zarówno warstwy lakieru, jak i olejowsoku nakładane są maszynowo i utwardzane dodatkowo promieniowaniem UV. Takie zabezpieczenie gwarantuje wysoką odporność na ścieranie, uszkodzenia mechaniczne oraz głęboki poziom impregnacji podłóg.

fot. FINISHPARKIET

Podłogi Finishdeska mogą być także bezstratnie poddawane wielokrotnym procesom odnawiania przez cyklinowanie lub ponowne olejowane. Dwuwarstwowość zapewnia minimalną ścieralność przy cyklinowaniu desek (ok 0,25 mm). Dzięki tym właściwościom, wybrana na podłogę domową Finishdeska z dębem natura, gwarantuje wieloletni bezstresowy komfort użytkowania, a wykorzystana w ruchliwych i wymagających częstej pielęgnacji przestrzeniach użytkowych Finishdeska z dębem exclusive, doda pomieszczeniom prestiżowej elegancji. Tym bardziej, że producent poddaje deski czterostronnemu fazowaniu (możliwe jest także zamówienie podłóg bez fazowania), a stabilność i łatwość montażu wspiera system pióro-wpust. Do wykończenia podłóg Finishdeska dla przestrzeni użytkowych można także wybrać wariant szczotkowania, czyli celowego postarzania desek, co wydobywa naturalne walory drewna i ukrywa ślady użytkowania podłogi. Jeśli chcemy sprawdzić, jak w przykładowej aranżacji będzie wyglądała Finishdeska w opcji dąb latte macchiato, Finishparkiet udostępnia na swojej stronie internetowej specjalną strefę projektanta 

fot. FINISHPARKIET

Paleta produktów od lidera rynku – Finishdeska, Finishparkiet, Finishjodła

Dwuwarstwowe podłogi drewniane Finishdeska to ekologiczne, funkcjonalne i stylowe rozwiązanie aranżacji wnętrz, sprawdzone przez wielu klientów i użyte w różnorodnych rodzajach inwestycji. Finishparkiet, jako firma obecna na rynku ponad trzy dekady, nie zapomina także o ofercie bardziej klasycznych rozwiązań podłogowych. Siła dębu i jesionu wykorzystywana jest do produkcji parkietów z linii Finishparkiet oraz podłóg układanych w charakterystyczne wzory jodły francuskiej lub jodły angielskiej. Razem z liniami Finishdeska dąb natura i Finishdeska dąb exclusive, pełna oferta firmy Finishparkiet, to połączenie tradycji i nowoczesności w najlepszym stylu.

Pełna oferta firmy, wraz z katalogami produktów, dostępna jest na stronie www.finishparkiet.com.pl

13-300 Nowe Miasto Lubawskie, ul. Grunwaldzka 61, woj. warmińsko-mazurskie
tel. +48 56 474 26 62,