SUPAFLO to innowacyjny podkład podłogowy, produkowany zgodnie z normą PN-EN 13813 „Podkłady podłogowe oraz materiały do ich wykonania. Materiały, właściwości i wymagania” oraz znakowany znakiem CE. Produkt posiada Atest Higieniczny oraz umożliwia uzyskanie punktów w certyfikacji LEED i BREEAM.

fot. CEMEX 

SUPAFLO to wylewka anhydrytowa, która jest szczególnie zalecana w przypadku ogrzewania podłogowego, ze względu na wysoki współczynnik przewodzenia ciepła, mniejszą grubość i dokładne otulenie przewodów ogrzewających. Dzięki dużej płynności powstała wylewka tworzy idealnie równą warstwę, a brak skurczu umożliwia wykonanie dużej powierzchni bez konieczności dylatacji. Parametry SUPAFLO pozwalają wykonać podkład o mniejszej grubości, co wpływa na odciążenie konstrukcji podłogi oraz szybsze jej nagrzewanie.

SUPAFLO produkowany jest na skomputeryzowanych wytwórniach betonu Cemex, światowego lidera w produkcji materiałów budowlanych. Dostarczany jest na budowę betonowozami w postaci płynnej i aplikowany przez specjalistyczne firmy wykonawcze zrzeszone w programie Cemex Xperts. Posiadają one niezbędny sprzęt, umiejętności i doświadczenie, które gwarantuje poprawne wykonanie posadzki.

fot. CEMEX 

Za pomocą jastrychu SUPAFLO możliwe jest wykonywanie podkładów podłogowych pod płytki ceramiczne, kamienne, panele drewniane i laminowane, grube wykładziny dywanowe, parkiety, deski podłogowe oraz posadzki dekoracyjne. SUPAFLO można stosować wewnątrz budynków w domach, biurach, mieszkaniach, szkołach, szpitalach, kinach, sklepach oraz innych obiektach użyteczności publicznej.

W rodzinie wylewek SUPAFLO jest kilka wariantów, które zostały dopasowane do wymagań posadzek końcowych.

SUPAFLO ECONOMICAL pod posadzki pływające z płyt laminowanych lub desek warstwowych oraz płytki ceramiczne o powierzchni do 0,25 m2.

SUPAFLO STANDARD jak SUPAFLO ECONOMICAL oraz pod płytki ceramiczne o powierzchni powyżej 0,25 m2, płytki kamienne, wykładziny z PCV, z kauczuku i linoleum oraz grube wykładziny dywanowe.

SUPAFLO UNIVERSAL jak SUPAFLO STANDARD oraz pod posadzki żywiczne i cienkowarstwowe posadzki dekoracyjne (np. mikrocement).

SUPAFLO WOOD jak SUPAFLO UNIVERSAL oraz pod posadzki drewniane klejone mozaikowe, warstwowe oraz z drewna litego.

fot. CEMEX 

SUPAFLO to:

• doskonałe przewodnictwo cieplne
• stabilna i wysoka wytrzymałość
• niższa grubość podkładu
• estetyka jastrychu – mniej dylatacji
• pewny produkt od doświadczonego producenta
Dowiedz się więcej na: www.cemex.pl/supaflo-posadzki-anhydrytowe
Skontaktuj się z nami: 801 238 669

fot. CEMEX 

Rozwój i wdrażanie technologii materiałów budowlanych CEMEX jest częścią globalnego networku ds. badań i rozwoju, na czele z Centrum Badań CEMEX z Siedzibą w Szwajcarii.

Prawa autorskie © 2023 / CEMEX Innovation Holding Ltd., Szwajcaria; Wszystkie prawa zastrzeżone. 

02-255 Warszawa, ul. Krakowiaków 46 , woj. mazowieckie
tel. +48 (22) 571 41 00,