Usprawnienie pracy na budowie oraz poprawa jakości wylewek betonowych – to marzenie każdej firmy, która świadczy usługę wykonywania posadzek. Znając wszystkie niuanse związane z pracami posadzkarskimi, firmie Cłapa udało się stworzyć maszynę, które – najdosłowniej – zrewolucjonizowała rynek, wzbudzając zainteresowanie nie tylko odbiorców z Polski i innych krajów europejskich, ale także ze Stanów Zjednoczonych czy Azji.
Maszyna do posadzek betonowych i cementowo-piaskowych Floor Master pozwala przede wszystkim wyeliminować najczęstsze reklamacje, jakie pojawiają się przy wykonywaniu tego typu podłoży, tj. rysy skurczowe, łódkowanie przy dylatacjach i w narożnikach oraz zbyt mała wytrzymałość na ściskanie i ścinanie. Na czym polega innowacyjność posadzkarek firmy Cłapa?

fot. Maszyny Budowlane Iwona Cłapa

Maszyna do posadzek betonowych i cementowo-piaskowych

Posadzkarki dzięki specjalnie skonstruowanej głowicy ubijają podłoże, co skutkuje maksymalnym wykorzystaniem zbrojenia rozproszonego oraz siatki stalowej. Rozwiązuje to problem powstawania rys skurczowych czy łódkowania przy dylatacjach i narożnikach. Jednocześnie dzięki ubiciu półsuchej mieszanki, zwiększa się wytrzymałość posadzki na ściskanie oraz ścinanie.

Maszyna do posadzek betonowych Floor Master Cłapa zwiększa też komfort pracy operatora, pozwalając na wygodne i niezwykle precyzyjne wykonanie podłoża z ograniczeniem pracy ręcznej do niezbędnego minimum. Na wygodę obsługi i poprawę warunków pracy wpływa też fakt, że dzięki wykorzystaniu robota posadzkarskiego, wyeliminowana jest konieczność rozprowadzania i poziomowania zaprawy z niewygodnej i szkodliwej dla zdrowia pozycji klęczącej.

Aby praca z robotem posadzkarskim była jeszcze lepsza, wyposażono go w funkcję obrotową dla detektora czujnika laserowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu detektor samodzielnie ustawia się w kierunku lasera, a poprzez ruch obrotowy wyszukuje jego wiązkę wówczas, gdy nie jest ona widoczna na jego wyświetlaczu.

Ponadto w maszynie Floor Master 130 został zwiększony zakres roboczy, co znacznie przyspiesza prace posadzkarskie, bo za jednym przejazdem maszyny przygotowywany jest szerszy pas podłoża.

fot. Maszyny Budowlane Iwona Cłapa

Firma Cłapa nieustannie pracuje nad udoskonalaniem swoich produktów, dlatego w maszynach do posadzek betonowych i cementowo-piaskowych Floor Master od 2020 roku znajduje się nowa skrzynka sterująca.

Zamontowana jest ona na nowszych i technologicznie bardziej zaawansowanych podzespołach, co zwiększyło funkcjonalność posadzkarek. Możliwe jest np. sterowanie nimi za pomocą pilota bezprzewodowego. Nowością są ponadto mocniejsze silniki oraz zredukowanie wagi urządzeń dzięki wykorzystaniu komponentów konstrukcyjnych z tworzywa sztucznego. W efekcie udało się zniwelować opory podłoża, a same urządzenia są łatwiejsze w transporcie, konserwacji i czyszczeniu.

Ukłonem w stronę klientów jest też opracowanie baterii kompatybilnych z maszynami do posadzek betonowych i możliwość zamontowania w nich akumulatorów. Takie rozwiązanie pojawiło się w odpowiedzi na oczekiwania klientów, którzy często zgłaszali problem z dostępnością do zasilania 230 V na budowie.

W standardowej ofercie firmy Cłapa znajduje się kilka modeli maszyn do posadzek betonowych i cementowo-piaskowych, produkowanych seryjnie (w każdej można zamontować akumulator). Są to: Floor Master TYP 130, Floor Master TYP 160 (nowość 2023!), Floor Master TYP LONG. Istnieje ponadto możliwość wykonania urządzeń nietypowych, na indywidualne zamówienie.

Dane techniczne posadzkarki Floor Master Cłapa typ 130:

-waga ok 65 kg wydajność: ok 80m2/h
– szerokość 78cm, długość 84cm, wysokość 75cm
– zasilanie 230V 
– maszyna pracuje na 24V 
– automatyczne laserowe poziomowanie (poziomica laserowa w zestawie, nowy, dokładniejszy model!) 
– sygnalizacja dźwiękowa o stanie pracy 
– krańcowe czujniki wyłączające maszynę 
– tolerancja błędu: 1 mm na odległości 20 m 
– wykonanie z aluminium, odporność na korozję

Więcej informacji na stronie: http://www.clapa.pl/

98-400 Wieruszów, ul. Bolesławiecka 9, woj. łódzkie
tel. +48 664 183 146, +48 600 429 196,