Wieloletnie doświadczenie w branży

Firma Maszyny Budowlane Iwona Cłapa istnieje od 1994r. Od początku istnienia przedsiębiorstwo zajmowało się sprzedażą maszyn do mieszania i podawania betonu oraz wykonawstwem podłoży przy pomocy mixokretów spalinowych. Kilkunastoletnie doświadczenie w wykonywaniu posadzek oraz użytkowaniu i serwisowaniu różnych typów i marek maszyn spalinowych mieszających, i podawających beton pozwoliło na dogłębne poznanie specyfiki branży posadzkarskiej, a więc poznanie również jej mankamentów.

– Nabyta na przestrzeni lat wiedza zainicjowała powstanie innowacyjnego robota do posadzek Cłapa Floor Master, który usprawnia pracę na budowie oraz poprawia jakość wykonywanych wylewek betonowych – wyjaśnia Janusz Cłapa z firmy Maszyny Budowlane Iwona Cłapa.

Chcąc ułatwić pracę i wyjść na przeciw oczekiwaniom posadzkarzy, firma Maszyny Budowlane Iwona Cłapa aktualnie zajmuje się produkcją i sprzedażą posadzkarek. Firma znana jest z doskonałej jakości produkowanych urządzeń oraz atrakcyjnej ceny robotów do posadzek Cłapa Floor Master.

fot. Maszyny Budowlane Iwona Cłapa

Mnogość zalet

Maszyny Cłapa Floor Master są innowacją na światowym rynku budowlanym. Wzbudzają zainteresowanie całego globu, od Stanów Zjednoczonych przez kraje europejskie aż do dalekowschodnich zakątków. Nie dzieje się to bez przyczyny – maszyny te posiadają wiele zalet, a producent zapewnia konkurencyjne ceny robotów do posadzek, które wykonuje.

– Roboty Cłapa Floor Master posiadają szereg walorów – wyjaśnia Janusz Cłapa. – Główną zaletą posadzkarek jest przede wszystkim możliwość wygodnego i precyzyjnego wykonania podłoży przy jednoczesnym ograniczeniu do minimum pracy ręcznej, a tym samym wyeliminowanie głównych problemów będących przyczynami reklamacji. Oprócz sprawienia, że dzięki naszym posadzkarkom praca przy wykonywaniu podłoży stała się lżejsza, zmniejszyło się również prawdopodobieństwo występowania chorób zawodowych wiążących się z pozycją klęczącą, która jest wymuszona przy rozprowadzaniu i poziomowaniu zaprawy ręcznie. W połączeniu z atrakcyjną ceną robota Cłapa Floor Master tego typu inwestycje wpływały na znaczne polepszenie warunków i efektów pracy u naszych klientów.

fot. Maszyny Budowlane Iwona Cłapa

Robot do posadzek – cena, którą warto zapłacić za brak reklamacji

Zdecydowanie mniejsza ilość reklamacji oraz doskonały efekt końcowy to ogromne zalety inwestycji w roboty do posadzek wieruszowskiego producenta. Jakiego typu wady można wyeliminować dzięki zastosowaniu tego narzędzia? Przy jakich podłożach się ono sprawdzi?

– Roboty Cłapa Floor Master wyprodukowane zostały w celu wyeliminowania najczęstszych reklamacji występujących przy wykonywaniu podłoży cementowo – piaskowych oraz betonowych tj. rysy skurczowe, łódkowanie przy dylatacjach i w narożnikach, zbyt mała wytrzymałość na ściskanie i ścinanie – tłumaczy Janusz Cłapa. – Posadzkarki Cłapa Floor Master dzięki specjalnie skonstruowanej głowicy ubijają podłoże co powoduje maksymalne wykorzystanie zbrojenia rozproszonego oraz siatki stalowej, eliminując tym samym powstawanie w/w problemów. Ubicie półsuchej mieszanki powoduje jednocześnie wzmocnienie wytrzymałości na ściskanie oraz ścinanie.

Niewielka cena robota do posadzek w porównaniu do ogromu zalet oraz niższych kosztów z tytułu niechcianych reklamacji sprawia, że poasadzkarki Cłapa są niezwykle chętnie wybierane przez firmy budowlane różnej wielkości.

Robot do posadzek Cłapa Floor Master – dla lepszej jakości podłoża

Firma Maszyny Budowlane Iwona Cłapa oferuje dwa rodzaje posadzkarek Cłapa Floor Master: Typ 80 oraz Typ 130.

– Oba nasze roboty do posadzek charakteryzują się niewielkimi wymiarami, dzięki którym bez problemu można je przeprowadzić przez otwory drzwiowe – mówi Janusz Cłapa. – Jest to dużym ułatwieniem podczas wykonywania posadzek na małych powierzchniach, występujących często w budownictwie mieszkaniowym. Oba urządzenia są wyposażone w profesjonalny, w pełni automatyczny laser, emitujący precyzyjną wiązkę, dzięki któremu ustawienie poziomu jest banalnie proste. Wpływa to na łatwiejszą obsługę maszyny i usprawnia pracę na budowie. Zamontowana w robotach Cłapa Floor Master „funkcja obrotowa” dla detektora laserowego sprawia, że detektor poprzez ruch obrotowy wyszukuje wiązkę lasera, gdy ta nie jest widoczna na polu detekcji, dzięki czemu samodzielnie ustawia się w kierunku lasera.

fot. Maszyny Budowlane Iwona Cłapa

Udoskonalony Typ 130

Jaka jest główna różnica pomiędzy dwoma modelami robotów do posadzek Cłapa Floor Master?

– Posadzkarka Floor Master Typ 130 jest młodszym modelem, wprowadzonym w 2019 roku – informuje Janusz Cłapa. – Jej budowa bazuje na maszynie Typ 80. W najmłodszym wariancie naszej produkcji udoskonaliliśmy konstrukcję, dzięki wykorzystaniu tworzywa sztucznego. To z kolei pozwoliło zniwelować opory podłoża oraz ułatwiło również konserwację i czyszczenie maszyny. Przeprojektowana została także głowica posadzkarki, tak by zwiększyć jej zakres roboczy, dzięki czemu może ona przygotować szerszy pas podłoża przy jednym przejeździe.

Tolerancja błędu: 1 mm na odległości 20m

Roboty do posadzek Floor Masetr Cłapa charakteryzują się doskonałą wydajnością ok. 80 m2/h. Oba modele posiadają automatyczne laserowe poziomowanie, a poziomica laserowa znajduje się już w zestawie! Roboty Cłapa Floor Master wykonane są z aluminium i tworzywa, dzięki czemu charakteryzują się odpornością na korozję.

– Dla wygodnej i bezpiecznej pracy o doskonałych efektach, warto tu przytoczyć kilka dodatkowych cech urządzeń – mówi Janusz Cłapa. – Oba typy posadzkarek wyposażone są w sygnalizację dźwiękową o stanie pracy. Maszyny posiadają krańcowe czujniki wyłączające urządzenie. I co bardzo ważne –  tolerancja błędu na odległości 20 metrów wynosi zaledwie 1 mm!

Posadzkarka Typ 80 waży 55 kg, a jej młodszy odpowiednik Typ 130 56 kg. Maszyny zasilane są 230 V i pracują na 24V. Wymiary urządzeń wynoszą 80x80x80 cm. – Aby poznać wszystkie funkcje posadzkarek Floor Masetr Cłapa zapraszamy do kontaktu z naszą firmą – dodaje Janusz Cłapa. – Z przyjemnością doradzimy w zakresie doboru odpowiedniej posadzkarki oraz przybliżymy ceny robotów Cłapa Floor Master. Zapraszamy także na naszą stronę internetową, gdzie umieszczone zostały wszystkie dane techniczne maszyn.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.clapa.pl

98-400 Wieruszów, ul. Bolesławiecka 9, woj. łódzkie
tel. +48 664 183 146, +48 600 429 196,