Lider Budowlany: Pańska firma zakończyła w ostatnim czasie testy nowej maszyny przeznaczonej dla wykonawców posadzek. Proszę o kilka informacji nt. tego urządzenia.

 

Janusz Cłapa: Kilkanaście dni temu zakończyliśmy prace nad maszyną Floor Master Cłapa, która została od podstaw skonstruowana przez naszą firmę. Urządzenie to jest automatyczną łatą, która zawibrowuje i niweluje podłoża betonowe. 

 

maszyna-do-wykonywania-posadzek.jpgfot. Maszyny Budowlane I. A. Cłapa

 

Lider Budowlany: Skąd wziął się pomysł na skonstruowanie łaty Floor Master Cłapa?

 

Janusz Cłapa: Idea urodziła się dzięki obserwowaniu trendów rynkowych. Firma Maszyny Budowlane I.A. Cłapa postanowiła wyjść naprzeciw potrzebom posadzkarzy. Zmagają się oni z dosyć często występującymi reklamacjami występujących przy wykonywaniu podłoży cementowo – piaskowych oraz betonowych oraz problemami związanymi z zatrudnianiem fachowców.  

 

Lider Budowlany: Czego dotyczą te reklamacje?

 

Janusz Cłapa: Najczęstszymi problemami po wykonaniu posadzek różnego rodzaju są rysy skurczowe, łudkowanie przy dylatacjach i w narożnikach oraz zbyt mała wytrzymałość na ściskanie i ścinanie.

 

Lider Budowlany: Jak konstrukcja maszyny Floor Master Cłapa wpływa na redukcję tych problemów?

 

Janusz Cłapa: Łata Floor Master, dzięki specjalnie skonstruowanej głowicy zawibrowuje podłoże na głębokość do 10cm. Powoduje to maksymalne wykorzystanie zbrojenia rozproszonego oraz siatki stalowej, eliminując powstanie rys skurczowych. Zawibrowanie półsuchej mieszanki powoduje jednocześnie wzmocnienie wytrzymałości na ściskanie do 30% oraz ścinanie do 25%.

 

Lider Budowlany: Wspomniał Pan, że jednym z powodów stworzenia tego urządzenia były problemy związane z zatrudnianiem wykwalifikowanych pracowników. Jakie pozytywne aspekty niesie za sobą używanie tej maszyny, właśnie pod tym względem?

 

Janusz Cłapa: Floor Master Cłapa oprócz jakości wykonywanych posadzek podnosi wydajność pracy. Przede wszystkim jednak skraca czas potrzebny do wyszkolenia pracownika. Praktyka jaką potrzebuje posadzkarz do osiągnięcia doskonałości w tradycyjnej technologii wynosi dwa lata. W przypadku używania naszej łaty wystarczy kilka godzin szkolenia. Ponadto Floor Master Cłapa podnosi ergonomię i stwarza przyjazne warunki pracy dla operatora. Po prostu pozwala mu „wstać z kolan” i tym samym uniknąć wielu chorób zawodowych, takich jak zwyrodnienie stawów kolan, zwyrodnienie kręgosłupa czy stawów biodrowych, oraz innych.

 

Lider Budowlany: Jak jest wydajność maszyny i w jakich wersjach jest ona produkowana?

 

Janusz Cłapa: Maszyna posiada wydajność w zakresie od 60 do 120m2/h. Wykonywana jest, zgodnie z życzeniem klienta w wersjach długościowych od 1,60 do 3,0 m. W zależności od wielkości jej masa waha się od 30 do 55 kg.

 

Lider Budowlany: Firma Maszyny I.A. Cłapa od wielu lat specjalizuje się w handlu maszynami oraz wykonawstwem w zakresie posadzek. Proszę o kilka słów na temat historii firmy.

 

Janusz Cłapa: To właśnie doświadczenie jakie zebraliśmy przeciągu kilkunastu lat pozwoliło nam na skonstruowanie maszyny Floor Master Cłapa. Z branżą posadzkarską związani jesteśmy od 1994r. Zajmujemy się sprzedażą maszyn do mieszania i podawania betonu firmy BMS, Brinkmann, Putzmaister oraz wykonawstwem podłoży mixokretami spalinowymi. 

 

Lider Budowlany: Dziękuję za rozmowę.

 

Ze szczegółową ofertą firmy Maszyny Budowlane I.A. Cłapa można zapoznać się na stronie: www.clapa.pl

 

98-400 Wieruszów, ul. Bolesławiecka 9, woj. łódzkie
tel. +48 664 183 146, +48 600 429 196,