Domy z drewna klejonego i bali klejonych

Naturalne materiały w cenie

Drewno jest najlepszym materiałem budowlanym, jakim natura obdarowała człowieka. Jest ekologiczne, zdrowe i uniwersalne, zapewnia też niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju styl. Firma FilDrew oferuje domy z drewna klejonego w różnych technologiach. Są to tradycyjne domy zbudowane z bala klejonego świerkowego, domy z fińskich bali klejonych, domy z drewna klejonego CLT, jak też budynki w systemie szkieletowym. Co, oprócz estetyki, przemawia na korzyść domów z drewna klejonego? Cena z pewnością, a także niskie koszty eksploatacji i zdrowy mikroklimat wewnątrz.

Domy z drewna klejonego krzyżowo CLT

CLT to skrót od angielskiego terminu Cross Laminated Timber, co w dosłownym tłumaczeniu na język polski oznacza drewno klejone warstwowo poprzecznie (krzyżowo). Za pomocą tego pojęcia opisuje się materiał służący do produkcji elementów płytowych, inaczej nazywanych płytami CLT. Taka płyta zbudowana jest z nieparzystej liczby warstw desek, przyklejonych jedna do drugiej i poukładanych prostopadle względem siebie. Dzięki prefabrykacji ścian na halach produkcyjnych, wznoszenie domu z drewna klejonego CLT nie trwa dłużej niż kilka dni, a na plac budowy przywozi się gotowe prefabrykowane ściany z drewna klejonego CLT. Ma to wpływ na cenę realizacji inwestycji, która jest niższa dzięki krótszemu zaangażowaniu ekipy budowlanej. Montaż całych ścian z drewna klejonego krzyżowo dla budynku o powierzchni 200 m² zabiera zaledwie kilka godzin. Do produkcji płyt CLT firma FilDrew używa drewna certyfikowanego PEEC lub FSC, a panele CLT składają się w 99 % z drewna i w mniej niż 1% z kleju wolnego od formaldehydu.

fot. FilDrew

Domy z fińskich bali klejonych

Za kołem podbiegunowym w Finlandii w niezwykle surowych warunkach rośnie miejscowa odmiana sosny, zwana fińskim złotem. Jej drewno charakteryzuje się wyjątkowymi właściwościami izolacyjnymi, których próżno szukać w materiale pochodzącym z innych gatunków. Domy stawiane z fińskich bali klejonych to coś więcej niż zwykłe budynki, to domy wykonane z bala klejonego najwyższej jakości.

Firma FilDrew, która oferuje domy z drewna klejonego w różnych technologiach, swoim klientom proponuje m.in. budynki z fińskich bali klejonych. Obróbka ani późniejsze użytkowanie nie mają wpływu na klejone bale prostokątne i nie powodują zmiany ich wymiarów. Drewno tego typu nie jest narażone na pęknięcia, jest o wiele trwalsze, posiada też znacznie wyższe właściwości termoizolacyjne, co zabezpiecza budynek przed ubytkiem ciepła. Najwyższa jakość dotyczy również zewnętrznych powierzchni, a proces kurczenia zredukowany jest do minimum. Czas potrzebny na postawienie budynku z fińskich bali klejonych jest krótszy niż w przypadku innych typów bali.

Technologia produkcji domów z drewna klejonego, w tym z fińskich bali klejonych, cieszy się popularnością z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne i zmniejszenie utraty ciepła. Również unikalne połączenia narożników budynku gwarantują jego szczelność.

fot. FilDrew

Domy z tradycyjnych bali klejonych

Oprócz domów z drewna klejonego CLT i z fińskich bali klejonych, FilDrew oferuje też domy z tradycyjnych bali klejonych. Bale klejone produkowane są w efekcie sklejania ze sobą kilku cieńszych elementów. Ich ostateczna grubość zaczyna się od 10-24 cm. Surowcem służącym do wykonania bali klejonych jest tarcica świerka skandynawskiego, a na zachowanie właściwości belki z litego drewna pozwala proces sklejania pionowego żywicą melaminową, bezbarwną. Zewnętrzne ściany domów z drewna klejonego w ten sposób mają grubość np. 24 cm, a ściany wewnętrzne stawia się z cieńszych bali klejonych, np. 12cm. W przypadku bali o grubości od 18cm w górę dodatkowe ocieplanie nie jest potrzebne. W przypadku domów z bali litych KVH izolowanych, ściany zewnętrzne i wewnętrzne o grubości od 10-14 cm wykonane są z drewna świekrowego suszonego komorowo. Łączone są z długości przy pomocy mikro-wczepów. Materiałem używanym do ocieplania ścian zewnętrznych z bali litych lub klejonych od wewnątrz jest wełna mineralna, zwykle w warstwie o grubości 15 cm. Budynki z bali litych lub klejonych wykańczane są od wewnątrz deską o grubości 22 mm i wysokości około 20 cm, w zależności od wysokości bali.

Najnowocześniejsze techniki produkcji elementów narożnikowych wykorzystywane przez firmę FilDrew pozwalają na wyposażenie końcówek bali w specjalnie uformowane, profilowane w szczególny sposób zamki.

fot. FilDrew

Ekspercki personel firmy wspiera klientów w doborze materiałów w oparciu o indywidualne preferencje, przeznaczenie budynku oraz cenę, jaką inwestor może zapłacić za budowę domu z drewna klejonego lub bali klejonych. Szczegóły pozostają w zgodzie z projektem architektonicznym, podkreślając jednocześnie jego wyjątkowy, indywidualny charakter oraz charakterystykę miejsca, w którym został wybudowany.

Więcej informacji o domach z drewna klejonego i bali klejonych znajdziemy na stronie www.FilDrew.pl

39-207 Brzeźnica, ul. Złota 6, woj. małopolskie
tel. +48 663 520 077,


Liczba odwiedzin: 3096 | Data publikacji: 2020-05-14

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


21.04.2021 | Domy drewniane
Doskonale znane w surowym klimacie Skandynawii i...
26.02.2021 | Domy prefabrykowane
Energooszczędność to aktualnie bardzo ważny temat, zwłaszcza...
Budowane dziś nowoczesne domy drewniane całoroczne to...
23.12.2020 | Domy ekologiczne
Krótki czas realizacji i przystępna cena całej...
12.11.2020 | Domy prefabrykowane
Technologia szkieletowa, popularna np. w Skandynawii czy...
Jak zbudować samodzielnie dom jednorodzinny w ekspresowym...
03.06.2020 | Domy ekologiczne
W naszym kraju budownictwo murowane jest uświęcone...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
19.05.2020 | Domy drewniane
Choć w Polsce uświęcone tradycją budownictwo murowane...
15.04.2020 | Deweloperzy
Posiadanie własnych czterech kątów to marzenie większości...
02.12.2019 | Domy drewniane
Drewniany, uroczy domek poza miastem – to...
23.10.2019 | Domy prefabrykowane
Szybko, ekologicznie, za niską cenę… w ten...
05.08.2019 | Domy ekologiczne
W Polsce wokół domów z prefabrykatów narosło...
16.07.2019 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów drewnianych, bardzo popularne w...
15.07.2019 | Domy drewniane
Wiązary dachowe drewniane to coraz chętniej wybierana...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
08.11.2018 | Domy drewniane
W Polsce coraz bardziej popularne są domy...
17.10.2018 | Domy prefabrykowane
Domy z prefabrykatów keramzytowych są być może...
18.09.2018 | Domy drewniane
W Polsce, gdzie sezon grzewczy trwa około...
19.06.2018 | Domy prefabrykowane
Prefabrykowane domy drewniane cieszą się w Polsce...
Budownictwo energooszczędne to przyszłość – takie zdanie...
Romantyczne biele, modne szarości, intrygujące zielenie, nasycone...
10.05.2018 | Deweloperzy
Ucieczki z miasta w XXI wieku przybierają...
13.03.2018 | Domy drewniane
Domy o konstrukcji szkieletowej od kilku lat...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. podkarpackie
woj. pomorskie
woj. pomorskie
woj. wielkopolskie
woj. podlaskie
woj. małopolskie
woj. pomorskie

Słowa kluczowe: domy, domy z bali, lite, lita bala, z litej bali, domy drewniane, CLT, Cross Laminated Timber, Steico, fildrew, domy fińskie, konstrukcji z drewna klejonego, budownictwo w systemie szkieletowym, domy z drewna klejonego, domy z drewna klejonego cena,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy