Dom energooszczędny, czyli jaki?
Jak sama nazwa wskazuje, dom energooszczędny ma za zadanie ograniczyć zużycie energii. W nowoczesnym budownictwie coraz większą rolę pełni oszczędność. Ma na to wpływ nie tylko galopująca inflacja, podczas której liczy się każdy grosz. Często terminy „dom pasywny” i „dom energooszczędny” są wykorzystywane zamiennie, nie są to jednak pojęcia tożsame. Oba rodzaje obiektów powstają z założeniem uniknięcia potencjalnych mostków termicznych, aby zminimalizować utratę ciepła z wewnątrz. Są doskonale wyizolowane termicznie i uszczelnione. Są podobne też pod względem samej architektury. Główna różnica pomiędzy nimi tkwi w ich indywidualnym zapotrzebowaniu energetycznym.

Dom energooszczędny to taki, który budowany jest z myślą o jak najmniejszej utracie energii, m.in. poprzez skuteczną izolację. Z uwagi na niższe koszty późniejszej eksploatacji coraz więcej inwestorów interesuje cena pod klucz domów energooszczędnych. Warto wiedzieć, że aby taki dom dobrze pełnił swoją podstawową funkcję, minimalizuje się liczbę ścian zewnętrznych i połaci dachowych, co za tym idzie bryła budynku jest jak najbardziej zwarta. Prosta kubatura sprawia, że straty ciepła są najmniejsze. Zużycie energii w domu energooszczędnym nie przekracza 70 kWh/m2/rok. Dla porównania, dom budowany w technologii tradycyjnej zużywa średnio 120 kWh energii/m2 rocznie. To argument, który zdecydowanie przemawia na korzyść domu energooszczędnego.

Nowoczesna forma i oszczędność kosztów
Wśród projektów domów energooszczędnych, warto zwrócić uwagę na te z oferty firmy Rew-Ton Home – producenta domów modułowych. Całoroczne domy Rew-Ton przyciągają oko nowoczesną bryłą, specjalnie zaprojektowaną i opatentowaną przez firmę. Dostępne są trzy podstawowe modele, różniące się między sobą wielkością - o powierzchni użytkowej od 33 do 67 m2. Wszystkie charakteryzuje bardzo dobra izolacja termiczna. Analizując ceny pod klucz domów energooszczędnych Rew-Ton, warto wziąć pod uwagę późniejsze niskie koszty eksploatacji. Domy wykonane są w technologii - płyta fundamentowa żelbetowa, konstrukcja stalowa, ściany i dach - panele modułowe, dzięki czemu mogą pochwalić się dużą trwałością. Obiekt może zostać spersonalizowany kolorystycznie. Wszystkie elementy dostępne są w pełnej gamie kolorów, co daje możliwość zaprojektowania i wykonania domu pod konkretne wymagania inwestora. Warto wspomnieć też, że dom energooszczędny z oferty firmy charakteryzuje współczynnik przenikania ciepła U<0.20 W/m2.

Domy energooszczędne - cena pod klucz
Ceny domów energooszczędnych Rew-Ton kształtują się od 250 000 do 370 000 złotych, w zależności od wielkości budynku, co w połączeniu z niższymi późniejszymi kosztami eksploatacji wygląda jeszcze bardziej kusząco. Producent oferuje szereg dodatkowych pakietów, w tym również projektowanie wnętrz. Na życzenie klienta możliwe jest wykonanie wizualizacji i wszelkich prac montażowo-wykończeniowych. Energooszczędne aspekty takich domów sprawiają, że poniesione początkowo nakłady finansowe, związane z budową, w dość krótkim czasie mogą się zwrócić. Wybierając ofertę REW-TON, inwestor może liczyć na atrakcyjne uzupełnienia do oferowanych domów. Są nimi pakiety, podwyższające zarówno komfort użytkowania budynku, jak i jego funkcjonalność, takie jak „dom inteligentny” czy „dom samowystarczalny”. W tym pierwszym przypadku wszystkie urządzenia, takie jak gniazdka, oświetlenie, ogrzewanie, kamery do monitoringu, system alarmowy, sterowane są poprzez smartfona. Drugi pakiet idealnie sprawdzi się w przypadku, gdy na działce nie ma mediów lub gdy inwestor chce uniezależnić się od dostawców prądu i wody.

Rozwiązanie, w którym ekologia jest w cenie.
Znając już cenę pod klucz domów energooszczędnych, warto dodać, że w tej cenie otrzymujemy jeszcze coś istotnego - ekologiczne rozwiązanie. Innowacyjne technologie stosowane w nowoczesnym budownictwie sprawiają, że lokale są przyjazne zarówno dla mieszkańców, jak i dla środowiska. Takie właśnie są domy energooszczędne Rew-Ton. Jest to ich niezaprzeczalna zaleta. Ekologiczny trend w budownictwie sukcesywnie przybiera na sile i coraz więcej inwestorów decyduje się na tego typu rozwiązania. Bez wątpienia wpływ na to ma coraz większa świadomość ekologiczna. W ten trend idealnie wpisuje się koncepcja domów energooszczędnych. Czy może być coś cenniejszego niż dom, który oszczędza zarówno pieniądze (z uwagi na energooszczędność), jak i planetę?

Domy energooszczędne budowane są z myślą o jak najmniejszej utracie energii, m.in. poprzez skuteczną izolację. Jego przegrody zewnętrzne powinny być odpowiednio zaizolowane w celu zmniejszenia współczynnika przenikania ciepła. Zarówno forma obiektu, jak i technologia użyta do jego wykonania czy zastosowane instalacje mają wpływ na efektywność energetyczną. W przypadku domów energooszczędnych ich cena pod klucz, w kontekście niższych kosztów eksploatacji, wydaje się bardziej atrakcyjna niż cena domów tradycyjnych.

Więcej informacji na stronie: https://rewton.com/

02-202 Warszawa, ul. Drawska 10A / 1 , woj. mazowieckie
tel. +48 606 113 668,