Przygotowanie domu dla zwierzaka często też wiąże się ze znaczącym kosztem. Zakupienie legowiska, zabawek, karm i innych artykułów niezbędnych dla zwierzaka nie należy do najtańszych zakupów. Dlatego też podczas kompletowania asortymentu wykorzystaj koniecznie do zooplus kod rabatowy bez zboz. Na ich stronie znajdziesz bogaty wybór produktów dla psów, kotów jak i dla mniejszych zwierzątek. Możesz mieć również pewność co do jakości marek, które znajdziesz na stronie.

1. Zabezpiecz dom

Jeśli bierzesz do domu szczeniaka lub też młodego kotka to jest spora szansa że będzie ciekawych różnych zakamarków w domu szczególnie podczas nieobecności domowników. Dlatego ważne jest żeby zabezpieczyć miejsca, które mogłyby skusić zwierzaka. Jeśli na przykład masz wystające kable na zewnątrz to postaraj się je ukryć tak, aby zwierzak nie miał do nich dostępu.

Jeśli tego nie zrobisz to istnieje spora szansa że szczeniak je przegryzie. Usuń też mniejsze przedmioty, szczególnie ostre,  które są w zasięgu szczeniaka, ponieważ może je połknąć. Jeśli też chcesz, aby szczeniak nie miał wstępu do niektórych pomieszczeń w domu to najlepiej oddzielić je bramką. Pamiętaj też, aby nie trzymać jedzenia na zewnątrz, na przykład słodyczy, które zwierzę mogłoby zjeść.

Jeśli za to bierzesz kotka to zwróć uwagę na zwisające rośliny jak i inne łatwe do zbicia przedmioty, które mogłyby go zainteresować. Jeśli też chcesz zminimalizować szkody w domu, to dobrym pomysłem będzie od początku zaopatrzanie się w drapaki dla kota, dzięki którym odwrócisz jego uwagę do mebli. Meble za to, szczególnie kanapy jak i drewniane rzeczy, możesz zabezpieczyć dzięki specjalnym taśmom, które ochronią powierzchnią przed pazurami. Pamiętaj też, aby zabezpieczyć balkon siatką jak i inne przestrzenie, przez które kot łatwo mógłby uciec.

2. Przygotuj miejsce dla zwierzaka

Postaraj się zapewnić zwierzęciu przyjemny kąt w którym będzie mógł spokojnie odpocząć. Wybierając takie miejsce w domu zwróć uwagę między innymi na temperatury latem i zimą (na przykład w kontekście kaloryfera). Podczas kupowanie legowiska postaraj się także dowiedzieć jaki typ miejsca do spania zwierzak woli. Niektóre zwierzęta na przykład nie przepadają za zamkniętymi przestrzeniami. Jeśli więc masz szansę dowiedzieć się tych rzeczy przed wzięciem zwierzaka, to oszczędzisz sobie nietrafionego zakupu.

W przypadku kota pamiętaj też o odpowiednim ustawieniu i doborze kuwety, co wpłynie bezpośrednio na komfort kota jak i domowników.

3. Zabawki

Ważnym elementem dla zwierzaka jak i dla domowników będą też zabawki. Jeśli dobierzesz odpowiednie zabawki dla psa i kota , to jest mniejsza szansa, że zainteresują się one rzeczami takimi jak kapcie, długopisy, rośliny etc. Pamiętaj też, aby nie dawać swoich starszych rzeczy jako zabawki, ponieważ potem zwierzę nie odróżni starych od nowych produktów. Podczas kupowania zabawek dla zwierzaka zadbaj o to, aby nie miały one ostrych elementów. Dla szczeniaka dobrym pomysłem będą na przykład piłki i gryzaki. Pamiętaj też, aby dopasować rozmiar zabawki do rozmiaru i wagi psa. Zbyt małe zabawki mogą zostać połknięte a zbyt duże nie będą poręczne do użytku. Dla szczeniaka lepiej też sięgnąć po wytrzymałe zabawki, które przetrwają więcej niż parę pierwszych dni zabawy. Możesz także wypróbować, czy Twój pies lubi zabawki interaktywne.

Jeśli chodzi o zabawki dla kociaka, to w Twoim domu powinna się znaleźć wędka, która zaspokoi jego łowcze instynkty i jest większa szansa na to, że skupi się właśnie na niej a nie na Twojej zwisającej paprotce. Pamiętaj też, aby to właśnie wędki używać do zabawy z kotem, a nie ręki, bo w przyszłości może to być dosyć problematyczne. Poza wędką warto też kupić tunel, piłki jak i zabawki interaktywne.

https://www.bravokupony.pl

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,