Styl glamour w Twoim wnętrzu – sprawdź, jak wprowadzić go w swoich czterech kątach

Styl glamour to obecnie jedna z najpopularniejszych form urządzania wnętrza. Wyróżnia się kontrolowanym przepychem i blichtrem, ale bez popadania w przesadę. Kluczem jest tutaj uchwycenie równowagi pomiędzy powagą a kiczem. Wnętrze ma być eleganckie i poważne, ale jednocześnie błyszczące. Styl taki bez wątpienia wymaga przemyślenia oraz charakterystycznych elementów wnętrza. Jak urządzić swoje cztery kąty w stylu glamour?

Cechy stylu glamour

Styl glamour wziął się po części ze stylu gwiazd Hollywood z lat 30. i 40. XX wieku. Odnosi się do takich ikon jak Marylin Monroe, Audrey Hepburn albo Humphrey Bogart. Ludzi inspirowały ozdobione w perły i biżuterię gwiazdy chodzące po czerwonym dywanie oraz mieszkające w wielkich willach. Wiele osób chciało naśladować ten styl życia również w domach, czego dowodem jest rozwój stylu glamour w Stanach. 

Styl glamour umiał dostosować się do nowych czasów, gdzie nowoczesność łączy się z klasyką. Wskazane są tu eleganckie meble w starym stylu, połyskujące tkaniny albo kryształowe żyrandole. Ważne są przeróżne dodatki i zdobienia, które mają podkreślać bogactwo wnętrza. Nie należy jednak z nimi przesadzać. Przykładem eleganckich, ale też nowoczesnych elementów aranżacji są zasłony na eurofirany.com.pl – idealnie dopasowane do stylu glamour. 

fot. ASKDOM 

Jak wprowadzić do wnętrz styl glamour?

Wnętrze w stylu glamour powinno cechować się luksusem i splendorem. Olśnić gości można charakterystycznymi elementami wystroju, gdzie powinno się odrobinę przesadzić ze swoimi wyborami. Warto postawić na przedmioty, które odbijają światło, co daje efekt błyszczenia. Pochodzą pod to złote zdobienia, kryształowe żyrandole, wielkie lustra albo ogromne zegary z mosiądzu. Dobrze postawić na lampy o dużych kloszach albo świeczniki ze srebra. Błyszczące przedmioty dobrze kontrastują z pastelowymi barwami (butelkowa zieleń, turkus, granat), które nadadzą pokojowi trochę nowoczesności. 

Na ścianach warto postawić na wielkie obrazy, najlepiej barokowe. To właśnie z tej epoki wziął się po części styl glamour. Przepych wnętrza mogą podkreślać przyjemne w dotyku tkaniny. Wskazane są welwety czy welury, które zdobione są dodatkowo złotymi taśmami lub sznurami. Dodają one do imponującego wnętrza trochę przytulności i wygody.

Idealnym dopełnieniem pokojów mogą być bibeloty ozdobne w rodzaju tac, karafek, figurek oraz rzeźb antycznych. Nie powinno się zapomnieć o kamieniach ozdobnych takich jak granit lub marmur, które sprawdzają jako materiał podłogowy. Należy również pamiętać o oknach. Firany na eurofirany.com.pl z błyszczących tkanin albo z falbankami łączą elegancję z nowoczesnym wzorami. 

O czym pamiętać przy stylu glamour?

Częstym błędem przy urządzaniu stylu glamour jest popadanie w przesadę. Co prawda taka forma urządzania wnętrz łączy się z przepychem, ale wszystko ma swoje granice. Zbyt dużo dekoracji i złotych ozdób może wywołać wrażenie kiczu i nie zrobi wrażenia na gościach. Trzeba pamiętać, że wnętrza glamour mogą być też minimalistyczne, trzeba jedynie pamiętać o blasku i luksusie niektórych elementów. 

W stylu glamour przydatne jest łączenie kontrastów. Błysk i połyskliwość można zestawić z gładkimi elementami, subtelność z surowością, zaś bogatą ornamentykę z prostymi wzorami. Od zawsze sprawdza się też łączenie kontrastowych kolorów np. bieli i czerni. W razie problemów zawsze można zwrócić się do projektantów wnętrz, którzy dadzą parę istotnych wskazówek. 

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,


Liczba odwiedzin: 300 | Data publikacji: 2021-11-22

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

MONTAŻ
KABINY
ZA DARMO
Wypełnij dane
i wybierz kabinę prysznicową
  Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś poinformowany, że przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Lider Budowlany i Fancy Glass


  Podobne artykuły


  Pojawienie się w domu nowego członka rodziny...
  Szukasz profesjonalnego i nowoczesne oprogramowania, które usprawni...
  30.11.2021 | Meble
  Najlepiej taką, która zgrabnie wkomponuje się w...
  Dla nastolatków sypialnia jest ich terytorium; to...
  24.03.2021 | Meble
  Marzy wam się przytulna aranżacja salonu, która...
  Jeżeli planujesz przeprowadzkę, wśród wielu spraw, które...
  23.07.2020 | Automatyka domowa
  Technologia stała się myślą przewodnią w nowoczesnym...
  15.06.2022 | Izolacje
  Beton jest powszechnie stosowany w budownictwie, ale...
  18.03.2022 | Domy prefabrykowane
  Prefabrykacja to sprawdzony sposób na dom w...
  Podciśnieniowy system odwodnienia dachu płaskiego DYKA Vacurain...
  Izolacja nakrokwiowa ma swoje niepowtarzalne zalety i...
  Niekończące się formalności, kilogramy papierów, pozwoleń –...
  06.09.2019 | Automatyka domowa
  Długoletnie doświadczenie firmy Laskomex w projektowaniu i...
  02.09.2019 | Chemia budowlana
  Jednym z największych problemów miast i terenów...
  09.08.2019 | Remonty, renowacje
  Remont przeprowadzony szybko, sprawnie, rzetelnie? Wielu z...
  Płyty kamienne to materiał niezmiennie chętnie wykorzystywany...
  Dachówka ceramiczna płaska to jedno z najchętniej...
  Czy ktoś jeszcze pamięta czasy, w których...
  Nowoczesne budownictwo charakteryzuje się przede wszystkim minimalizmem...
  11.01.2018 | Chemia budowlana
  Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
  01.02.2017 | Systemy odwodnień
  Jest kwestią oczywistą, że skuteczne odprowadzenie wody...

  Firmy z tej branży


  Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
  woj. śląskie
  woj. małopolskie
  woj. dolnośląskie
  woj. opolskie
  woj. dolnośląskie
  woj. wielkopolskie
  woj. kujawsko-pomorskie
  woj. małopolskie
  woj. śląskie
  woj. wielkopolskie
  woj. lubuskie
  woj. śląskie

  Słowa kluczowe: askdom, ask, dom, nieruchomości, wynajem, sprzedaż, inwestycje, inwestycje budowlane, inwestycje deweloperskie, biuro nieruchomości,
  porozmawiaj
  z ekspertem
  Chcesz porozmawiać z ekspertem?
  Zostaw swój numer a oddzwonimy