Kolory i jeszcze więcej kolorów

Kolor to kwestia gustu i preferencji, ale zawsze dobrze jest przyjrzeć się temu, co mówią najnowsze trendy dekoratorskie. Chociaż różowy został ostatnio w dużej mierze zdyskredytowany. Jest to nadal tradycyjny kolor do dekoracji pokoi dziewczęcych, ale z innymi niuansami, takimi jak detale dekoracyjne w innych kontrastujących odcieniach (takich jak złoto lub metalik), uzupełniony o zabytkowe lub antyczne przedmioty i ozdoby. Innym trendem dla obu płci, który działa cuda jest połączenie malowanych ścian z tapetowanymi ścianami, aby dopasować się do gustu nastolatka. Styl ten jest odważny i innowacyjny.

fot. ASKDOM 

Odpowiedni materac dla nastolatków

Tak jak nastolatkowie rozwijają się, mają telefon komórkowy, wybierają sobie ubrania i gry wideo, tak samo muszą mieć materac odpowiedni do swojego wieku, a nie spać na tym, którego używali, gdy byli młodsi. Nastolatki przechodzą ważne zmiany fizyczne dotyczące wzrostu i wagi, do których materac musi się dostosować. Jednak zakup odpowiedniego materaca dla nastolatka nie jest taki prosty i ważne jest, aby oprócz budżetu wziąć pod uwagę kilka aspektów, w tym, jaki to producent. Najlepiej wziąć pod uwagę renomowane marki jak szwedzki producent z ponad stuletnią tradycją Hilding Anders. W przeciwnym razie, można popełnić błąd, wybierając materace do spania, które mogą nie pasować do potrzeb, mogą być zbyt miękkie lub nie sprawiają komfortowego uczucia. Materace możecie wybrać na stronie: materacegorzow.pl, gdzie znajdziecie dopasowane materace takie jak Hilding Funky, Hilding Dance czy Hilding Lambada.

Użycie płyt winylowych

Jest to bardzo nowoczesny trend wykorzystywany w dekoracji młodzieżowych wnętrz, ponieważ stanowi bardzo oryginalny akcent. Zazwyczaj kontrastują one z tonacją pomieszczenia i mogą być umieszczane na ścianach lub meblach. Ponadto, są one doskonałą opcją, aby zmieniać dekorację nawet więcej niż raz w roku, chociaż są one wykonane z materiału, który może wytrzymać przez kilka sezonów. Są one alternatywą, która na dłuższą metę będzie bardzo ekonomiczna, gdyż zazwyczaj droższe jest zatrudnienie malarza lub rysownika, który ręcznie i precyzyjnie wykona rysunek zgodny z gustem nastolatka.

Graffiti

Są to zazwyczaj bardzo efektowne i imponujące obrazy, które odzwierciedlają osobowość osoby zamieszkującej dane pomieszczenie. Często to sami uzdolnieni artystycznie nastolatkowie ośmielają się pozostawić na ścianie w swoim pokoju pomysł lub wiadomość poprzez graffiti. Graffiti nigdy nie wyjdzie z mody jako środek wyrazu dla młodych ludzi. Rodzice powinni wspierać kreatywność swoich dzieci, a to jest najlepszy sposób, aby na to pozwolić. Możesz zasugerować, żeby kolory graffiti respektowały odcienie dekoracji ich pokoju, jak również, żeby było to zrobione tylko w jednej części pokoju (ściana, sufit lub część podłogi) tak, żeby nie wyglądało to przesadnie.

Lustra

Są one charakterystyczne dla pomieszczeń kobiecych czy to do obserwacji garderoby, czy do nakładania makijażu. Stosuje się je również w celu nadania przestronności małym pomieszczeniom. Odbicie lustra rozjaśnia również ciemne lub słabo oświetlone pomieszczenia.

Kolaż z obrazami lub zdjęciami

Kolaż ulubionych zdjęć lub obraz czy plakat ulubionego artysty to bardzo częsty element dekoracyjny w pokojach dziecięcych i młodzieżowych. Choć w dzisiejszych czasach Facebook czy Instagram są dla nastolatków albumem fotograficznym, zawsze warto pielęgnować w nich upodobanie do fizycznego zachowywania wspomnień. A co jest lepszym sposobem na zrobienie tego niż kreatywność.

Biurka

Ten element nigdy nie wyjdzie z mody, ponieważ nastolatek musi mieć miejsce do odrabiania lekcji, projektów i prac szkolnych, gdzie może umieścić swój komputer osobisty, swoje książki i najbardziej reprezentacyjne przedmioty. Aby jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, wykorzystuje się obecnie wielofunkcyjne sypialnie, które w kilku modułach integrują łóżka, półki, biurka i meble. Można również wykorzystać bardziej klasyczne opcje, takie jak bardzo elegancki mały stolik, który działa jako biurko i jest strategicznie umieszczony. Stolik w białym kolorze będzie luksusowym akcentem wizualnym.

fot. ASKDOM 
15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,