Szafki nocne dla dzieci – praktyczne wyposażenie pokoju dziecięcego

Chociaż kupowanie szafki nocnej dla śpiącego w łóżeczku niemowlaka nie ma żadnego sensu to po pojawieniu się łóżka w pokoju malucha perspektywa całkiem się zmienia. Stolik nocny starszemu dziecku może zapewnić blat na lampkę nocną, budzik, ulubione zabawki, książeczki i wiele innych rzeczy, które powinny znajdować się w zasięgu ręki. Taki mebel w początkowym etapie może służyć głównie rodzicom, a stopniowo także dziecku, które w odpowiednim czasie nabierze umiejętności i nauczy się z niego samodzielnie korzystać. Zaaranżowanie szafki nocnej w pokoju dziecka jest dobrym rozwiązaniem, szczególnie, kiedy jest ona kupowana z myślą o użytkowaniu przez dłuższy okres czasu.

Potrzeby zmieniają się wraz z tym, jak maluch rozwija się i dorasta. Zaczynający przygodę z edukacją przedszkolak niekoniecznie zwróci uwagę na nowy mebel w pokoju, ale 5-6 letnie dziecko będące na etapie zerówki już owszem. Dzieci, tak, jak i osoby dorosłe, mają swoje ulubione rzeczy i potrzebne przedmioty, które chcą trzymać w pobliżu łóżka. Szafka nocna może im to nie tylko umożliwić, ale też zaprowadzić pożądany ład w pomieszczeniu i stworzyć wygodny system przechowywania. To także świetny sposób na urozmaicenie wystroju i wniesienie dodatkowej porcji przytulności do wnętrza – stolik nocny może przecież mieć ciekawy kształt lub przyciągającą wzrok kolorystykę.  

fot. ASKDOM 

Stoliki nocne do pokoju młodzieżowego – funkcjonalne meble o wielu zastosowaniach

Pokój młodzieżowy zwykle pełni więcej funkcji niż pokój początkującego ucznia lub przedszkolaka. To najczęściej sypialnia, kącik wypoczynkowy, biuro i garderoba w jednym. Całkiem sporo, jak na jedno pomieszczenie, prawda? Szafka nocna z tego względu może być tutaj dobrym rozwiązaniem, szczególnie, jeśli posiada nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i oferuje wiele różnych możliwości aranżacyjnych. W pokoju dorastającego nastolatka dobrze sprawdzi się zarówno klasyczna szafka nocna na nóżkach, jak i posiadający dużo skromniejsze od niej wymiary stolik nocny. Ważne, aby konstrukcja takiego mebla miała praktyczny potencjał i oferowała potrzebne funkcjonalności. 

Takie meble można wykorzystać nie tylko jako szafki nocne, ale też półki na książki i stoliki pomocnicze. Stoliki, które w podstawie zamiast klasycznych nóżek mają mobilne kółka, możecie dodatkowo zaaranżować jako stoliki kawowe lub kontenerki podbiurkowe – ich przemieszczanie i przesuwanie w różne miejsca nie jest problematyczne, dlatego nastolatek świetnie poradzi sobie z tym sam. Większość dzieci w starszym wieku korzysta z pojedynczych łóżek o wym. 90-120×200 cm, ale nie jest to powód, aby rezygnować z zakupu szafki nocnej. Ta może przecież stanąć po jednej stronie posłania, niezależnie od tego, czy łóżko przylega do ściany całym prawym lub lewym bokiem, czy wyłącznie zagłówkiem.

Jakie szafki nocne dla dzieci i młodzieży są dostępne w ofercie producentów? =

Wybór jest całkiem spory zarówno wśród szafek nocnych dziecięcych, jak i tych młodzieżowych. Szafki nocne dla dzieci swoim wyglądem często nawiązują do uwielbianej przez maluchy estetyki, czyli posiadają charakterystyczne motywy ozdobne, kreatywne wzornictwo i pastelową kolorystykę. Stoliki nocne młodzieżowe mają zupełnie inny design i w zasadzie niczym nie różnią się od modeli dedykowanych do zwykłych sypialni. Na sfmeble.pl znajdziecie szafki nocne dla dzieci i młodzieży na wysokich nóżkach oraz te wsparte na cokołach, okrągłe i kwadratowe, z drewna, płyty mdf i metalu, z wysuwanymi szufladami, półkami i zamykanymi szafkami lub o całkiem otwartych konstrukcjach. 

fot. ASKDOM 

Jaką wybrać szafkę nocną dla dziecka, a jaką dla nastolatka?

W pokoju dziecięcym najlepiej sprawdzą się meble o prostych i nieskomplikowanych konstrukcjach, które nie będą zagrażały bezpieczeństwu dziecka. Warto zwrócić uwagę szczególnie na te wykonane z naturalnego drewna lub płyty meblowej, w odcieniach beżu, bieli i szarości, które doskonale współpracują z wieloma stylami wnętrzarskimi. Dla dziecka można wybrać zarówno klasyczną szafkę, jak i mniejszy od niej stolik nocny – wszystko zależy od tego, czy ma ona stworzyć dodatkowe miejsce do przechowywania i czy maluch będzie z niej aktywnie korzystał.

Takich wątpliwości nie powinniście mieć wybierając taki mebel do pokoju młodzieżowego. Tutaj pełni on dokładnie takie funkcje, jakie pełni każda szafka nocna do sypialni. Dla dorastającego nastolatka warto wybrać szafkę z półkami i szufladami, która pozwoli mu trzymać przy łóżku nie tylko lampkę nocną czy smartfona, ale też inne osobiste rzeczy. Dobrym pomysłem może okazać się także stolik nocny w zestawie typu 2w1, z podnoszonym blatem, na kółkach lub wsuwany pod łóżko. Takie modele mają to do siebie, że są lekkie, poręczne i łatwo dostosowują się do potrzeb użytkownika.

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,