Meble do sypialni

Urządzanie sypialni należy rozpocząć od wyboru mebli. Podstawą jest oczywiście wygodne i w miarę możliwości szerokie łóżko. Najmniejsze łóżka dwuosobowe posiadają szerokość 140 cm. Takie rozwiązanie sprawdzi się w małej sypialni, gdzie konieczna jest oszczędność miejsca. Jeśli posiadasz większą przestrzeń, wybierz łóżko o szerokości co najmniej 160 cm, a nawet 180 cm. Młodzi rodzice muszą liczyć się z tym, że część nocy przesypiać będą nie w dwójkę, lecz w trzy osoby. Warto wybrać jak najszersze łóżko, aby każdy miał zapewnioną odpowiednią ilość miejsca. Sprawdź materace w Dąbrowie Górniczej i wybierz materac dostosowany do wybranego rozmiaru łóżka.

Jeżeli w domu nie ma oddzielonej garderoby, niezbędna będzie również szafa ubraniowa i komoda, w któreych przechowywane będą ubrania i bielizna. Przed zakupem mebli dokonaj dokładnych pomiarów pomieszczenia i sprawdź, na jak duże meble możesz sobie pozwolić, aby móc komfortowo z nich korzystać. Jeśli posiadasz takie możliwości techniczne, po obu stronach łóżka warto ustawić szafki nocne. Wówczas należy zapewnić min. 30 cm szerokości na przejście z obu stron.

fot. ASKDOM 

Przyjemny i komfortowy sen

Sypialnia młodych rodziców przede wszystkim gwarantować musi prawidłowy sen i wypoczynek. Pierwsze tygodnie i miesiące z niemowlakiem to często długie i nieprzespane noce, dlatego ważne jest aby zadbać o doskonałą jakość i wygodę materaca. Sprawdź, jakie materace dedykowane i polecane są dla par: https://materacedabrowagornicza.pl/najczesciej-wybierane-materace-dla-pary/. Dobrze wybrany materac zapewnia nie tylko wygodny sen, ale niweluje ból kręgosłupa. Wybierając materac sprawdzonego producenta, masz gwarancję wysokiej jakość wykonania. Materace firmy Hilding wykonane są z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu nie odkształcają się i zachowują pierwotny wygląd przez długie miesiące.

W sypialni musi znaleźć się także łóżeczko dla niemowlaka. Wybierz do niego materac dedykowany specjalnie dla noworodka, który gwarantuje nie tylko komfort snu, ale także będzie odpowiedni dla delikatnego kręgosłupa bobasa. Dostosuj odpowiednią twardość materaca do wieku dziecka. Materac dla noworodka to wysoka jakość materiałów i oddychający przepuszczalny materiał. Dzięki temu masz pewność, że skumuluje się w nim wilgoć, a co za tym idzie nie rozwiną się groźne i niebezpieczne grzyby czy pleśnie. Sprawdź, jaki materac najlepiej sprawdzi się dla Twojego dziecka: https://materacedabrowagornicza.pl/materace-dla-noworodka-ktore-modele-beda-najlepszym-wyborem/.

Nie zapomnij o praktycznych dodatkach

Urządzając sypialnie rodziców i dziecka, skorzystaj z praktycznych dodatków, które pomogą w pielęgnacji noworodka. Znajdź miejsce na wygodny przewijak. Może stać on samodzielnie jako oddzielny mebel lub w przypadku ograniczonego miejsca – ulokuj go na łóżeczku lub komodzie. W pobliżu łóżeczka warto ustawić także regał przeznaczony na inne akcesoria niemowlęce – pieluszki, chusteczki czy maskotki. Nad łóżeczkiem powieś dekoracyjny łapacz snów lub pastelową, dekoracyjną girlandę, która nada wnętrzom przytulnego charakteru.

fot. ASKDOM 
15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,