Domy zrodzone z pasji

Historia firmy PW House na tle innych przedsiębiorstw jest wyjątkowa, zwłaszcza gdy mowa o tych firmach, które powstały w ostatnich latach, gdy budownictwo modułowe zdobyło już uznanie wśród inwestorów i miało utorowane drogi na polskim rynku. Przygoda z domami modułowymi PW House rozpoczęła się od zamiłowania do bycia blisko natury, a jednocześnie do spędzania czasu w warunkach komfortowych.
– To była najdosłowniej ewolucja: od namiotu, przez domy wczasowe, pensjonaty murowane, hotele, a potem domy drewniane, szkieletowe, modułowe, aż doszliśmy do rezydencji z olbrzymimi zadaszonymi werandami, które stały się naszym znakiem firmowym – mówi Piotr Wiśniewski z firmy PW House. – Od samego początku chcieliśmy dzielić się naszą pasją, zaczynając od postawienia własnego domu wakacyjnego, a kończąc na budowie różnych ośrodków. Uwieńczeniem było stworzenie fabryki całorocznych, szkieletowych domów modułowych. Trwałe, skrojone na miarę potrzeb, o przykuwającym uwagę designie budynki – takie cele nam przyświecały i niezmienne wyznaczają one kierunki naszego dalszego rozwoju – dodaje.

Dziś drewniane nowoczesne domy z werandą PW House są dla wielu synonimem najwyższej jakości, która jest efektem wielu lat doświadczeń zarówno w produkcji, jak i użytkowaniu budynków. Firma ma bazę własnych domów w różnych miejscach w Polsce – w tym również na terenach trudnych, jak pierwszy pas nadmorski.
– Dzięki temu wiemy, jak drewno zachowuje się po kilkunastu latach użytkowania w warunkach wysokiego zasolenia i silnych wiatrów (również sztormowych). Aby zagwarantować jak największą trwałość domów modułowych, dobieramy odpowiednie gatunki drzew, a także technologie i procesy obróbki, które sprawią, że budynki posłużą przez wiele lat. Dzięki pasji i miłości do drewna, umiejętnie łączymy tradycję budownictwa drewnianego z nowoczesnymi technologiami, na które jesteśmy bardzo otwarci. Z zaangażowaniem i ciekawością testujemy też nasze rozwiązania, zanim wdrożymy je do produkcji – mówi Piotr Wiśniewski.

Czy domy modułowe są trwałe?

Wracając do tytułowego pytania o to, czy domy modułowe są trwałe, warto zaznaczyć, że ich żywotność zależy od kilku czynników, w tym od jakości użytych materiałów, projektu uwzględniającego indywidualne uwarunkowania dla danego obiektu, a także od przestrzegania standardów budowlanych oraz odpowiedniego utrzymania i konserwacji.
W przypadku domów szkieletowych od PW House kwestie te są bardzo rygorystycznie przestrzegane, co dotyczy każdej z grup produktów, jakie oferuje firma, a więc zarówno domów całorocznych, jak i budynków wakacyjnych oraz zadaszonych werand.
Najsurowszym wymaganiom są w stanie sprostać całoroczne, trwałe domy modułowe Thermo Premium SMART, które są głównym produktem firmy. Oferowane są one w standardzie „pod klucz”, co dla klienta końcowego oznacza możliwość natychmiastowego zamieszkania w budynku.
Dzięki zastosowaniu materiałów wysokiej jakości i wykorzystaniu nowoczesnych technologii, są one bardzo solidne, trwałe i ekologiczne. Budynki powstają w formie modułów w stabilnych warunkach fabryki, skąd następnie są przewożone na miejsce docelowe i stawiane na przygotowanych wcześniej fundamentach.
Ich cechą charakterystyczną jest zastosowanie w standardzie oryginalnej elewacji z drewna thermowanego pochodzącego z Finlandii.
– Z naszego doświadczenia wynika, że to najlepszy dostępny materiał, który dzięki zaawansowanej obróbce termicznej nabywa cech drewna doskonałego. Wykonanej z niego elewacji nie trzeba nigdy impregnować, malować, a do tego pozostanie ona stabilna wymiarowo i nie będzie pękać („łódkować”). Swoje właściwości może utrzymać nawet przez okres 30 lat – podkreśla Piotr Wiśniewski.
Ze względu na dostępną powierzchnię użytkową, domy PW House można podzielić na jednomodułowe (do 60 m² powierzchni) oraz wielomodułowe (powierzchnie 80 m², 100 m², 120 m², 160 m² oraz większe). Mogą mieć one dachy dwuspadowe, co sprawi, że kształtem będą nawiązywać do popularnych budynków w typie nowoczesnej stodoły. Z kolei dzięki wykorzystaniu konstrukcji dachu jętkowego można wyeliminować słupy podpierające dach, co pozwala znacznie zwiększyć metraż podłogi poddasza (nawet o kilkadziesiąt metrów kwadratowych).

 

Choć technologia wznoszenia trwałych domów modułowych nawiązuje do najstarszych znanych człowiekowi metod budowania, czyli wykorzystania drewna, to jednak oferowane przez PW House budynki są na wskroś nowoczesne. Wyposażone są w ogrzewanie podłogowe promiennikowe, klimatyzację z funkcją grzania, systemy rekuperacji ciepła. Zamontowanymi urządzeniami można sterować za pomocą sterowników wi-fi z każdego miejsca na ziemi.
– Nasi klienci mają możliwość obejrzenia budynku pokazowego, gdzie mogą przekonać się, że domy modułowe są trwałe. To szansa, aby zapoznać się ze stosowanymi przez nas technologiami oraz zobaczyć na własne oczy efekt patynowania elewacji z biegiem czasu – mówi Piotr Wiśniewski.
Wisienką na torcie każdego domu modułowego jest duża, zadaszona weranda, która wykonana jest tak, aby umożliwić korzystanie nawet podczas opadów deszczu czy w chłodne dni.

Nowoczesny dom z zadaszoną werandą – dla miłośników luksusu

Oprócz nowoczesnych, trwałych domów modułowych, firma PW House oferuje też budowę zadaszonych werand, które szybko stały się znakiem rozpoznawczym tego producenta, głównie z uwagi na dużą powierzchnię i zastosowanie wspomnianego już wcześniej drewna thermowanego.
– Oferowane przez nas domy pozbawione dużych, rezydencjalnych tarasów, byłyby w naszej opinii niekompletne. Nasze zamiłowanie do wypoczynku i potrzeba, aby w domu czuć się jak na wakacjach dostarczyły impulsów do tego, by stworzyć unikalne projekty zadaszonych werand, w których można zamontować instalację TV, oświetlenie LED, instalacje pod ogrzewanie promiennikowe, rolety zewnętrzne, pergole zacieniające i in. – opowiada Piotr Wiśniewski.

Każdy taras w standardzie bazuje na elementach z drewna thermowanego z Finlandii. Deski poddane takiej obróbce zachowują stabilność wymiarową, a dzięki zastosowaniu systemów bezgwoździowych stąpa się po nich bezpiecznie i z wielką przyjemnością nawet na boso. Oryginalne drewno thermowane ze względu na swoje właściwości nie stanowi pożywki dla grzybów i pleśni, nie ma też wycieków żywicy, która w całości wyparowuje w procesie „gotowania” w temperaturze 212 stopni. Oryginalne drewno thermowane nie nagrzewa się i jest wykorzystywane w produkcji najbardziej ekskluzywnych saun.

Wakacyjne domy całoroczne – wariant ekonomiczny

Miłośnicy domów drewnianych, którzy poszukują produktu w wersji ekonomicznej, powinni zwrócić uwagę na nowość w ofercie PW House, czyli wakacyjne domy całoroczne „Ten Domek”, dostępne w wersji 35 m² i 40 m². Wykonane są one w całości ze świerku skandynawskiego, w technologii szkieletowej.
– Mimo relatywnie niewielkich metraży, w mniejszym wariancie znajduje się: sypialnia z wyjściem na taras, przestronny salon z aneksem kuchennym i umeblowana łazienka, a w większym jest jeszcze jedna sypialnia. Możliwość dobudowania zadaszonego tarasu, który jest zlicowany z podłogą salonu, pozwala powiększyć dostępną przestrzeń o kolejne 35 m ² – mówi Piotr Wiśniewski.
Pytanie o to, czy domy modułowe są trwałe, jest zasadne, ale tylko pod pewnymi warunkami. Ile producentów, tyle różnych domów, dlatego wybierając firmę, która zbuduje nasz wymarzony dom, warto postawi na taką, która ma wiedzę, doświadczenie i ugruntowaną pozycję na rynku.
– W naszej świadomości jako producenta ogromną rolę odegrał rynek francuski, będący największym w Europie rynkiem domów modułowych i mobilnych. Zanim nasza firma rozpoczęła działalność, odwiedziłem kilkaset ośrodków z domami wakacyjnymi we Francji i poznałem ich właścicieli. Ich doświadczenie, spojrzenie na funkcjonalność, uwagi, rady stały się podstawą do otwarcia własnej fabryki. To właśnie w niej mamy możliwość, aby zebrane doświadczenia adaptować do warunków polskich, uwzględniając panujący u nas klimat, mentalność, specyficzne potrzeby i dodając do tego wszystkiego otwartość oraz chęć kreowania nowych rozwiązań – podsumowuje Piotr Wiśniewski.

Więcej informacji na stronie: https://pwhouse.pl/

61-332 Poznań, Ożarowska 42, woj. wielkopolska
tel. 501 633 266 ,