Stowarzyszenie Energooszczędne Domy GotoweAdres firmy:
05-261 Marki,
ul. Legionowa 57a,
woj. mazowieckie


Kontakt:
tel. kom. 603 692 517
Email: [email protected]
WWW: www.sedg.pl

Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe

O firmie


Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe – W trosce o lepsze jutro

Budownictwo w technologii prefabrykowanej ma mnóstwo zalet zarówno dla ludzi, jak i środowiska. Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe (SEDG) od lat poprzez swoje działania stara się wpływać na upowszechnienie i propagowanie budownictwa z prefabrykatów drewnianych.

Budowa świadomości

Jednym z głównych założeń statutowych Stowarzyszenia EDG jest rozwój i popularyzacja szeroko rozumianej świadomości i edukacji w obszarze budownictwa prefabrykowanego, a co za tym idzie również energooszczędności, pasywności i dbałości o środowisko. Poprzez organizację różnego rodzaju spotkań branżowych, konferencji, przybliżanie zasad wznoszenia ekologicznych budynków z prefabrykatów, opracowywanie materiałów i analiz oraz organizację specjalistycznych szkoleń i kursów, Stowarzyszenie EDG upowszechnia wiedzę i dba o dalszy rozwój branży, komunikują się z inwestorami i architektami, firmami wykonawczymi, inspektorami budowlanymi etc..

Standaryzacja i propagowanie systemu certyfikacji producentów

Równie ważnym celem działalności Stowarzyszenia jest zebranie, ujednolicenie i standaryzacja wymagań technicznych w zakresie budownictwa w technologii prefabrykowanej. Dążymy do stworzenia standardów opisów parametrów budynków drewnianych wzniesionych z prefabrykatów, które umożliwią dokonywanie jednoznacznych weryfikacji i oceny pracy wykonawców. Stowarzyszenie EDG jest inicjatorem wdrożenia istotnych i niezbędnych regulacji do systemu normatywnego Polski w obszarze budownictwa prefabrykowanego.

Promowanie i wspieranie rozwoju branży

Stowarzyszenie EDG przykłada także dużą wagę do promocji idei domów gotowych w Polsce i wspierania rozwoju branży budownictwa drewnianego. W tym celu bierze udział w targach, publicznie prezentuje stanowisko i treści w zakresie prefabrykowanych budynków drewnianych oraz ściśle działa i współpracuje m.in. z Ministerstwem Klimatu i Środowiska. Kooperacja z Europejskim Stowarzyszeniem Prefabrykowanych Budynków Drewnianych EFV pozwala promować branżę i krajowych producentów również na świecie. Co więcej, w celu wypracowania schematu i ułatwienia dostępności kredytów dedykowanych budownictwu w technologii prefabrykowanej, Stowarzyszenie EDG prowadzi negocjacje i rozmowy z przedstawicielami banków.

Weryfikowanie firm wykonawczych

Stowarzyszenie EDG w ramach dbania o najwyższe standardy prowadzi weryfikacje firm wykonujących prefabrykowane domy drewniane. Ma ona na celu nie tylko uporządkowanie rynku budowlanego w ramach tej technologii, ale również zapewnienie najwyższego poziomu świadczonych usług. Szczegółowa weryfikacja podmiotów pozwalająca na potwierdzenie spełnienia określonych wymagań jest przeprowadzana dwutorowo: w fabryce oraz na placu budowy. Kto może zostać członkiem Stowarzyszenia?

Producenci którzy:

– działają na rynku co najmniej 3 lata,
– mają referencje potwierdzające realizację inwestycji,
– dysponują odpowiednim zapleczem technicznym.

Więcej szczegółów dotyczących oferty na stronie www.sedg.pl

Produkty i UsługiSłowa kluczowe: stowarzyszenie energooszczędne domy gotowe, budownictwo energooszczędne, stowarzyszenie budownictwa domów energooszczędnych,