Zdjęcie: Projekt domu - C333i Miarodajny - wariant IX z kolekcji Murator, arch. Przemysław Biryło 

Projekty domów tanich w budowie – najważniejsze cechy

Projekty domu, których realizacja jest przystępna cenowo, to rozwiązania cieszące się od lat ogromnym zainteresowaniem inwestorów. W katalogu projektów budynków gotowych firmy MURATOR dostępne są zróżnicowane propozycje domów o powierzchni użytkowej od nieco ponad 20 do 100 m2. Dzięki temu można łatwo dobrać je pod kątem docelowej liczby mieszkańców czy indywidualnych preferencji dotyczących przestrzeni do życia. Poszczególne projekty domów cechują się odmienną stylistyką – zarówno bardziej modernistyczną, jak i klasyczną – trafiając w różne gusta osób planujących budowę. Mogą być one parterowe, piętrowe lub z poddaszem, a także posiadać garaż lub wiatę, kompleksowo zaspokajając potrzeby przyszłych użytkowników.

Jak wybrać najlepszy projekt domu taniego w budowie?

Przystępując do wyboru najlepszego projektu domu, powinniśmy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Zastanówmy się, jaki metraż będzie dla nas optymalny. Wnętrze nie może być zbyt małe – a w konsekwencji ciasne, ani także zbyt duże i trudniejsze w utrzymaniu. Przyjrzymy się budynkom w okolicy i postarajmy się wytypować takie rozwiązanie, które będzie komponować się z nimi w harmonijny sposób. Zapoznajmy się z zapisami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego lub Warunków Zabudowy i zadbajmy, by wybrany plan był z nimi zgodny bądź możliwa była jego adaptacja w niezbędnym zakresie. Uwzględnijmy również wymiary naszej działki, by po zlokalizowaniu na niej budynku zachowane zostały wymagane prawem odległości od granic.
 
Dlaczego warto zdecydować się na dom tani w realizacji?

Podstawową i najważniejszą zaletą, jaką oferują projekty domu taniego w budowie, jest atrakcyjna cena ich wzniesienia i wykończenia. W konsekwencji są one ciekawą alternatywą dla mieszkań w blokach wielorodzinnych, umożliwiając realizację marzeń o posiadaniu własnego, wolnostojącego domu z ogrodem. Z uwagi na kompaktową i prostą formę, tani dom jest szybki w budowie, a ryzyko popełnienia błędów podczas całej inwestycji jest znacząco zmniejszone. Z tego względu wiele prac możemy przeprowadzić samodzielnie, zaoszczędzając w ten sposób znaczne kwoty, które musielibyśmy wydać na profesjonalną ekipę budowlaną. Solidnie ocieplony dom o nieskomplikowanej bryle do minimum ogranicza ucieczkę ciepła i jest łatwiejszy do ogrzania, co przekłada się na niższy koszt rachunków za jego utrzymanie. Co więcej, jego przytulne wnętrze sprzyja zacieśnianiu więzi rodzinnych i ułatwia bieżącą komunikację pomiędzy domownikami, tak istotną w obecnym natłoku zajęć i obowiązków.

Ograniczone możliwości finansowe zniechęcają nas do rozpoczynania inwestycji budowlanej? Nawet w takiej sytuacji nie musimy rezygnować z realizacji swoich planów. Wystarczy, że postawimy na projekty domów tanich w budowie, których wcielenie w życie nie nadwyręży naszego budżetu. Takie nowoczesne budynki mieszkalne zapewnią nam wysoki komfort bieżącej eksploatacji, a zarazem będą niedrogie w późniejszym utrzymaniu – zaspokajając potrzeby większości współczesnych inwestorów.

Artykuł sponsorowany: Tanie domy od MURATORA – https://projekty.muratordom.pl/domy/projekty-malych-i-tanich-domow/

15-232 Białystok, Mickiewicza 32/22, woj. podlaskie
tel. 698 026 353,