Panele dekoracyjne drewniane na ścianę 3D oraz inne wyroby ze starego drewna

Drugie życie drewna w indywidualnych projektach

Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz projektów budowlanych dotyczy nie tylko formy, ale także materiału. Panele dekoracyjne drewniane na ścianę z efektem 3D, wykonane z prawie stuletniego drewna, rustykalne deski dobrane z pieczołowitością, obrobione ręcznie, poddawane innowacyjnej obróbce termicznej i przygotowane pod nowoczesne projekty meblarskie i aranżacje wnętrz, a do tego trwałe płyty trzywarstwowe lub pięciowarstwowe na bazie historycznego surowca drewnianego do różnorodnych zastosowań jako fronty meblowe lub okładzina ścienna. Tak w ogromnym skrócie można wypunktować listę produktów ze starego drewna, jakie oferuje Antik-Holz. Ponadto firma ma w sprzedaży belki ręcznie ciosane, deski obiciowe sztorcowane, bądź przerobione na pióro-wpust, a także deskę z bala. Polskie przedsiębiorstwo wyspecjalizowało się w pozyskiwaniu, obróbce i handlu starym drewnem. Z oferty firmy korzystają architekci, artyści-rzemieślnicy, a także stolarze, wytwarzający wyroby na specjalne zamówienie. Interesująca oferta pozwala partnerom firmy stworzyć prawdziwe dzieła sztuki dzięki unikatowym kilkudziesięcioletnim oryginalnym deskom o interesującej strukturze i ciekawym wybarwieniu, a także niepowtarzalnym panelom dekoracyjnym na ścianę. Drewniane aranżacje z surowcem od Antik-Holz nie mają sobie równych!

Znają się na drewnie

– Jesteśmy obecni na rynku już od 20 lat, a specjalizację w zakresie handlu starym drewnem rozwinęliśmy 10 lat temu – wyjaśnia Karol Hyski, technolog produkcji z firmy Antik-Holz. – Znamy się na tym, co robimy i dlatego zaufało nam tak wielu partnerów z Polski i zagranicy. Z naszego surowca korzystają zarówno odbiorcy indywidualni, jak też firmy różnej wielkości. Dostarczamy deski i półfabrykaty ze starego drewna dla architektów, stolarzy, czy też rzemieślników. Nasze drewno zostało wykorzystane do setek projektów, w tym niezwykle reprezentacyjnych salonów, restauracji czy barów na terenie całej Europy. W niektórych miejscach można zobaczyć nasze deski lub belki, a w innych oferowane przez nas panele dekoracyjne drewniane na ścianę. Dzięki różnorodności oferty, jesteśmy w stanie dostarczyć drewno do każdego projektu, dopasowane rozmiarem oraz kolorystyką.

W ofercie Antik-Holz znajdziemy wyroby o doskonałej jakości, niezależnie od produktu – panele dekoracyjne na ścianę, drewniane deski i belki, elementy o efekcie 3D – każdy z nich został starannie wyselekcjonowany i przygotowany.

fot. Antik-Holz

Przede wszystkim jakość

Praca ze starym drewnem to prawdziwa przygoda, ale czasem także wyzwanie. Jak dobrać odpowiednie drewno do konkretnego projektu? Jaką obróbkę zastosować? Czy można w nim wiercić, a może lepiej kleić? Czy wymaga impregnacji? Czy nadaje się na zewnątrz, a może wyłącznie do wnętrz? Skąd mam pewność, że drewno pomimo swojego wieku będzie służyć wiele lat jako część mebla, ściany, bądź podłogi?

– Śmiało mogę stwierdzić, że jesteśmy specjalistami w naszej branży i nie ma dla nas trudnych tematów ani pytań – mówi Karol Hyski. – Doradzamy naszym odbiorcom na każdym etapie ich inwestycji. Jeśli stolarz zwraca się do nas z pytaniem o obróbkę desek, czy też mocowanie naszego panelu dekoracyjnego 3D na ścianie, a może dodatkowe pokrycie ich lakierem – w każdym momencie jesteśmy do jego dyspozycji. W naszej firmie stawiamy na pełną otwartość, ale także na bardzo wysoką jakość, dzięki której możemy być pewni, że nasze panele dekoracyjne drewniane na ścianę, deski na okładziny, płyty trzywarstwowe na fronty meblowe albo pięciowarstwowe na drzwi nigdy nie przysporzą naszym odbiorcom żadnych problemów. Każdy element opuszczający nas zakład posiada certyfikat jakości.

fot. Antik-Holz

Panele dekoracyjne na ścianę, drewniane deski – przygotowanie surowca ma znaczenie

Nowoczesna technologia wykorzystywana w zakładzie Antik-Holz sprawia, że przedsiębiorstwo jest w stanie wydobyć prawdziwe piękno ze starego drewna oraz dać mu drugie życie, dzięki nadaniu odpowiednich właściwości. Niektóre z wyrobów są sprzedawane w postaci oryginalnej (belki i deski), a inne zostały przekształcone, np. w panele dekoracyjne 3D na ścianę. Niezależnie od materiału, każde drewno przechodzi najpierw odpowiednią selekcję oraz obróbkę.

– Starannie selekcjonujemy każdy materiał oraz nadzorujemy proces jego obróbki w naszym zakładzie od początku do końca – informuje Karol Hyski. – Posiadamy bardzo nowoczesny park maszynowy i korzystamy z innowacyjnych technologii, ale nie brakuje tutaj także starannej pracy ręcznej, np. podczas delikatnego i precyzyjnego wyciągania gwoździ przez naszych pracowników. Następnie deski przechodzą etap szczotkowania, suszenia w ekologicznych, sterowanych komputerowo wysokotemperaturowych komorach suszarniczych To właśnie ten proces sprawia, że możemy skutecznie pozbyć się insektów i grzybów, które pomimo wieku desek mogą nadal żyć w ich wnętrzu, co pozwala zastosować przygotowane przez nas deski, czy też wykonane panele dekoracyjne drewniane na ścianę także we wnętrzach.

fot. Antik-Holz

Z szacunku do natury i piękna

Hasło przewodnie firmy Antik-Holz brzmi „Dajemy nowe życie deskom przesiąkniętym historią”. Przedsiębiorstwo posiada interesujący i różnorodny zasób starego drewna, dzięki czemu może niezwykle szybko reagować na potrzeby odbiorców oraz oferować im zaskakujące deski o ciekawym wybarwieniu, rysunku oraz cieszące się coraz większą popularnością panele dekoracyjne drewniane na ścianę. Co bardzo ważne, pomimo obszernego katalogu wyrobów, firma może dostosować projekty także do specyficznych wymagań klienta.

– Zależy nam na wykorzystaniu drewna, które wydawać by się mogło – już do niczego się nie nadaje – mówi Karol Hyski. – Nic bardziej mylnego! Drewno poddane działaniu słońca, korników, wiatru, deszczu, a czasem po prostu – wielu lat uzyskuje niepowtarzalny charakter. Za sprawą naszej niewielkiej ingerencji możemy wydobyć piękno starego drewna oraz sprawić, że nada się do wielu aranżacji oraz projektów. To niezwykle ekologiczne podejście, dzięki któremu możemy ponownie wykorzystać te same materiały, uzyskując zaskakujące efekty. Każda z desek ma swoją historię, a wiek niektórych sięga nawet początku XX wieku. Panele dekoracyjne na ścianę, drewniane deski, a następnie gotowe wyroby i projekty naszych odbiorców, np. okładziny barów, ściany bibliotek, wyjątkowe meble w restauracjach… każdy z nich „pamięta” czasy naszych przodków.

Panele dekoracyjne drewniane na ścianę, krokwie, belki oraz deski

Oferta z zakresu handlu starym drewnem opiera się na kilku głównych grupach produktów, które są odpowiednio przerobione, wyszczotkowane i wysuszone oraz gotowe do użycia. Firma Antik-Holz pracuje na drewnie jodłowym, sosnowym i świerkowym, które dostępne jest w trzech podstawowych kolorach: jasnobrązowym, brązowym i szarym. Zarówno deski, jak i panele dostępne są w różnych długościach/szerokościach, także na specjalne zamówienie. Wśród produktów znajdziemy m.in. deskę opalaną słońcem (w tym sztorcowaną, pióro-wpust), deski z bala, belki z powierzchnią ręcznie ciosaną, a także płyty trzywarstwowe lub pięciowarstwowe (opalane słońcem, szczotkowane, szlifowane, z ciosków, po parzelni lub z efektem kornika).

– Deski cieszą się bardzo dużą popularnością i nadają się zarówno do zastosowania w domach, jak i ogrodach – tłumaczy Karol Hyski. – Można z nich wykonać elementy aranżacyjne oraz niewielkie meble. Ogromną popularnością cieszą się panele dekoracyjne 3D na ścianę, które powstają przez połączenie starannie wybranych kawałków starego drewna o różnej grubości, długości, szerokości oraz kolorze. W przypadku aranżacji loftów i wnętrz rustykalnych bardzo często otrzymujemy zapytania o nasze stare belki i krokwie, które nadają tego typu wnętrzom ponadczasowego charakteru.

fot. Antik-Holz

Z pełną ofertą starego drewna oraz oferowanych paneli dekoracyjnych drewnianych na ścianę można zapoznać się na stronie: www.antikholzprofis.com  

26-260 Fałków, ul. Zamkowa 21, woj. świętokrzyskie
tel. +48 513 064 860,


Liczba odwiedzin: 2163 | Data publikacji: 2020-12-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


W obecnych czasach aranżowanie wnętrz dla wielu...
Okleiny ścienne, niezależnie od tego, czy mowa...
13.04.2015 | Wykańczanie wnętrz
Choć każdy człowiek lubi mieszkać wygodnie i...
Geometria, delikatna fala, a może spiralne kręgi...
Panele akustyczne dekoracyjne 3D to najdoskonalszy przykład...
Mimo tego że drewno jest wdzięcznym materiałem...
Zachodzące w 2021 r. zmiany na rynku...
Świadomość konsumentów rośnie z dnia na dzień....
Wykorzystanie najnowocześniejszej myśli technicznej z jej wszechstronnymi...
21.10.2021 | Stolarka otworowa
Drzwi wejściowe to coś więcej niż otwór...
21.10.2021 | Blachy
Współczesne miasto słusznie kojarzy nam się zwykle...
Prawdziwe, autentyczne stare drewno, które zdobi prywatne...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
Płaskie dachówki z posypką Gerard Eleganta to...
Jak stworzyć niepowtarzalne, funkcjonalne i nowoczesne projekty...
08.02.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton architektoniczny to rozwiązanie, które cieszy się...
18.11.2020 | Oświetlenie
Lampy oświetleniowe zewnętrzne w aranżacjach rzemieślników pasjonatów...
15.09.2020 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika na dachu bloku to rozwiązanie coraz...
Bramy Wiśniowski, ogrodzenia, drzwi, okna – oferowanych...
Jak przełamać nudę w aranżacji łazienki? Odpowiedzią...
27.04.2020 | Sztukateria
„Jak Cię widzą tak Cię piszą” –...
27.03.2020 | Inwestycje budowlane
Budownictwo zrównoważone, ekologiczne, pasywne – to słowa,...
20.02.2020 | Stolarka otworowa
Drzwi wejściowe do mieszkania to newralgiczny punkt...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. małopolskie
woj. dolnośląskie
woj. dolnośląskie
woj. wielkopolskie
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. małopolskie
woj. śląskie
woj. opolskie
woj. wielkopolskie
woj. lubuskie

Słowa kluczowe: panele dekoracyjne drewniane na ścianę, panele dekoracyjne 3d na ścianę, panele dekoracyjne drewniane na ścianę 3D, panele dekoracyjne drewniane na ścianę, 3d, panele dekoracyjne drewniane na ścianę, paneli dekoracyjnych drewnianych na ścianę, antik holz, stare drewno, sprzedaż starego drewna, odzyskiwanie starego drewna, pozyskiwanie starego drewna, drewno z odzysku, drewna pozyskane, stare deski,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy