Jest kwestią oczywistą, że nastrój pomieszczenia współtworzy wiele komponentów. Meble, podłogi, ściany – wszystkie te elementy oddziałują na nasze samopoczucie, dlatego tak ważne jest, aby aranżować wnętrza w sposób przemyślany, starannie dobierając nie tylko kolorystykę, ale umiejętnie zagrać także wzornictwem, strukturami i fakturami. Takie możliwości stwarzają tapety Muraspec, wśród których wybierać mogą zarówno miłośnicy nowoczesnych form aranżacji i nietuzinkowych wzorów, jak i osoby stawiające na ponadczasową, stonowaną klasykę.

Tapety do hoteli – w duchu nowoczesnym, klasycznym, Art Deco
Aranżowanie hoteli, pensjonatów i restauracji to spore wyzwanie dla architektów i projektantów wnętrz, którzy muszą uwzględnić zarówno walory użytkowe oklein ściennych, jak i wizualne. Tapety Muraspec można szorować, są one zmywalne, bakteriostatyczne oraz zabezpieczają przed mikropęknięciami ścian. Te szczególne właściwości nie wymusiły jednak na producencie żadnych ustępstw na rzecz estetyki – bogactwo wzorów, materiałów, struktur daje ogromne pole do popisu dla kreatywnych designerów.

 

tapety ścienne muraspec tapety ścienne muraspecfot. Muraspec

 

– Kluczowym aspektem jest uwzględnienie, kto będzie użytkownikiem danego obiektu. Planując przestrzenie hotelowe trzeba więc poszukiwać tapet, które pozwolą gościom czuć się komfortowo, a jednocześnie nadadzą stylu i wyrazistego charakteru, który zapadnie w pamięć – podpowiada Barbara Łukasiak z firmy Muraspec.
W nowoczesnych hotelach czy restauracjach sprawdzą się neutralne kolory (beże, szarości), które zbudują pożądany klimat, a jednocześnie nie przytłoczą całości. W stylistykę takich obiektów dobrze wpisują się tapety o strukturze przypominającej beton, blachę, szkło (kolekcje Union Grecian, Metropolitan, Plaster, Astoria Loft, Palermo). W aranżacje hotelowe utrzymane w duchu klasycznym doskonale wkomponują się z kolei tapety o strukturze naturalnego materiału, które zebrane są w kolekcjach Muraspec Chancery Rohan, Astoria Avignon, Astoria Belmont, Resimur Palma, Astoria Khotan, Elan Francine. W ofercie znajdują się też propozycje dla hoteli aranżowanych w odważnym stylu Art Deco, z jego upodobaniem do zgeometryzowanych form i barwnej różnorodności.
– Kolekcje Astoria Safari, Louvre Stripe, Foley, Chrysanthemum oraz cała gigantyczna oferta Studio Suite pozwalają na tworzenie niepowtarzalnych projektów wnętrz. Znajdą tu coś dla siebie miłośnicy motywów roślinnych, zwierzęcych, jak i odważnych, intensywnych kolorów i wzorów – mówi Barbara Łukasiak.

 

tapety ścienne muraspec tapety ścienne muraspecfot. Muraspec

 

Tapety do domów pogodnej starości
Spokój, cisza, harmonia – właśnie tak powinno być w domu pogodnej starości, a jednym z elementów współtworzących atmosferę takich miejsc jest aranżacja ścian. Tapety Muraspec oznaczone jako przyjazne dla osób z demencją to wyjątkowy produkt na polskim rynku. Ich wzornictwo, kolorystyka i struktura zostały zaprojektowane tak, aby budować wśród starszych osób poczucie bezpieczeństwa i komfortu, oraz pozytywnie wpływać na ich samopoczucie. Jednocześnie mają też one najwyższe parametry higieniczne i bakteriobójcze. Można je zmywać i szorować, zachowując trwałość okleiny ściennej nawet przez kilkadziesiąt lat, co pozwala zaoszczędzić na remontach i malowaniu ścian przez długi okres czasu.

 

tapety ścienne muraspecfot. Muraspec

 

Tapety do szpitali, tapety medyczne
W obiektach medycznych: szpitalach, przychodniach, klinikach nie ma mowy o żadnych kompromisach. Wszystkie materiały, jakich poszukują inwestorzy z placówek medycznych muszą być trwałe, atestowane, bakteriostatyczne, zmywalne, łatwe w użytkowaniu. Właśnie z myślą o takich obiektach powstały trzy kolekcje tapet Muraspec: Glacier Polar, Astoria Kern oraz Jade Iris, o zróżnicowanej kolorystyce i strukturze.

 

tapety ścienne muraspec tapety ścienne muraspecfot. Muraspec

 

– Ponadto większość pozostałych tapet winylowych z Grupy Muraspec spełnia warunki obiektów medycznych. Dzięki pokryciu ich specjalną powłoką z Tedlaru, sprawdzą się w najbardziej ekstremalnych warunkach – mówi Barbara Łukasiak. – Posiadamy własną fabrykę, przez co kolorystyka wszelkich materiałów jest dowolna – dodaje.

Tapeta na ścianę w biurze
W miejscu pracy spędzamy niemal tyle samo czasu, co w domu, dlatego aranżacja ścian, dzięki której będziemy czuli się w pomieszczeniu komfortowo jest równie ważna, co walory użytkowe tapet. We wnętrzach biurowych liczy się więc nie tylko czystość, przyjazna, stonowana kolorystyka, ale także akustyka.
W biurach najlepiej sprawdzają się tapety ścienne w kolorach neutralnych i o subtelnym wzornictwie, które zebrane są w kolekcjach Union Pavia, Union Nagoya, Union Grecian, Elan Francine. W pokojach VIP, gabinecie prezesa lub zarządu można stworzyć niebanalną i stylową dekorację ścian, która nada pomieszczeniu elegancji. Tu sprawdzą się materiały naturalne, jak zamsz (np. tapety Murasuede i cała kolekcja Fardis Fuji) lub jedwab (kolekcje Cruched Silk, Indus Silk, Silk Strand).

 

tapety ścienne muraspec tapety ścienne muraspecfot. Muraspec

 

Planując z kolei dekorację ścian w miejscach komunikacji (np. w salach konferencyjnych i aulach) najlepiej wybrać pionowe wzory, które nadają strukturę i poprawiają akustyczną izolację. Kopalnią pomysłów na zaaranżowanie ścian w takich miejscach są kolekcje Muraspec Structures Vegas, Astoria Linha, Muralon Corduroy, Elan Julienne.

Tapety do salonu, pokoju dziecięcego, kuchni
Ile ludzi, tyle gustów – dlatego też trudno mówić o jednym dominującym stylu urządzania wnętrz prywatnych. Dziś możliwe jest niemal wszystko – od aranżacji industrialnych i minimalistycznych, poprzez uniwersalną klasykę, aż do pomieszczeń projektowanych w duchu rustykalnej przytulności. Niezależnie od stylu, który ma dominować w rezydencji czy domu prywatnym, oferta tapet ściennych Muraspec stwarza olbrzymie możliwości nawet najbardziej wymagającym użytkownikom.

 

tapety ścienne muraspecfot. Muraspec

 

–  Tapety winylowe – obiektowe, tapety jedwabne, zamszowe, tapety tekstylne, tapety LUX, tapety z refleksami świetlnymi, to niekończąca się gama naszych materiałów. Inspiracji można szukać na naszej stronie internetowej w zakładce katalogi, w showroomie w Warszawie i online. Coraz więcej architektów korzysta też z Wall Design Cafe – wyjątkowego miejsca, w którym przy dobrej kawie, Wi-Fi i w otoczeniu kilku tysięcy tapet można natchnąć się pomysłami – mówi Barbara Łukasiak.

 

tapety muraspec tapety muraspec

 

Dekoracja ścian – nie tylko tapeta
Obok przeróżnych wzorów tapet ściennych i fototapet, Muraspec przygotował również propozycję dla szczególnie wymagających klientów. Usługa Digital Printing pozwala na wykonanie na tapecie winylowej dowolnego nadruku. Podstawowa oferta obejmuje 12 struktur do nadruku, ale oczywiście nic nie ogranicza kreatywności klienta jeśli chodzi o ich wybór. Nietuzinkowe efekty można uzyskać dzięki nadrukom wykonywanym na materiałach z wykończeniem lustra srebrnego, złotego lub blachy szczotkowanej. Dział graficzny Muraspec pozwala na stworzenie najbardziej wyrafinowanych połączeń, przy czym wszystkie materiały podlegają atestom ogniowym i higienicznym.

 

tapety ścienne muraspec tapety ścienne muraspecfot. Muraspec

 

Powiew luksusu i ekskluzywny charakter nadadzą też pomieszczeniom produkowane przez Muraspec panele 3D Impression Panels, które sprawdzają się szczególnie w miejscach publicznych. Efektowne i trwałe wykończenie ścian rzeźbionymi i pokrytymi laminatem w wielu wybarwieniach panelami daje szansę na to, że nieprędko spotkamy się z podobną stylizacją, a przy tym uzyskamy wyjątkowe akcenty dekoracyjne.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: ww.muraspec.pl

 

01-303 Warszawa, ul. Połczyńska 115b , woj. mazowieckie
tel. 226484467,