Podczas aranżowania wnętrz warto postawić na materiały i dodatki, które będą cieszyć wizualnie, ale także przekonają swoją długą żywotnością. Jaka może być lepsza rekomendacja dla produktów, które już przetrwały długie lata i mają nawet po 100 lat?

Płytki ze starej cegły rozbiórkowej oraz drewno w stylu retro, pochodzące ze wiekowych budowli to wyjątkowe dodatki, które poddawane są specjalnym procesom restaurowania oraz zabezpieczania na długie kolejne lata użytkowania. Co można z nich wykonać? Do jakich projektów użyć? Tutaj ogranicza nas tylko wyobraźnia!

fot. Retrocegiełka 

Ukształtowane przez naturę

– Stare drewno i płytki z cegły rozbiórkowej to naturalny surowiec, który przez długie lata był poddawany działaniu warunków atmosferycznych – mówi Tomasz Król z firmy Retrocegiełka, oferującej płytki ze starej cegły rozbiórkowej, retro drewno oraz meble z niego wykonane. – Wykorzystujemy materiały, które zostały odzyskane ze starych budowli. Oznacza to, że były one poddawane działaniu deszczu, wiatru, gradu, mrozu oraz promieni słonecznych przez bardzo długie lata. W efekcie zmieniły swoją kolorystykę, fakturę oraz nabrały cech, które dziś nazywamy mianem postarzania, z tą różnicą, że nasze produkty przeszły ten proces zupełnie naturalnie, bez udziału nowoczesnych technologii, maszyn oraz preparatów. Co więcej, mamy tutaj do czynienia z prawdziwym efektem. Nowoczesne techniki postarzania nigdy ich nie zastąpią.

Każdy, kto miał okazję sprawdzić ofertę płytek z cegieł oraz starego drewna z oferty firmy może przyznać, że taki efekt oryginalnego postarzanego charakteru mogą zagwarantować jedynie prawdziwe i historyczne materiały.

fot. Retrocegiełka 

Zalety płytki, wygląd cegły

Płytki z cegły rozbiórkowej można nakładać na ścianę za pomocą specjalnego kleju. Ich wielką zaletą jest bardzo niska waga (nawet pięć razy mniej niż regularna cegła), co powoduje, że można je zastosować na każdej ścianie, nawet z płyty gk, na styropianie czy też obudowie kominka. Istnieje możliwość nawet zastosowania ich na zewnątrz, np. na ścianie tarasu.

– Płytka to tylko warstwa wierzchnia – lico, ale wygląda jak prawdziwa cegła – wyjaśnia Tomasz Król. – Otwiera to nowe możliwości w aranżacji przestrzeni, które mają ściany wykonane w lżejszej technologii. Sama instalacja cegły w pomieszczeniu byłaby pracochłonna i kosztowna, obciążyło by to cały budynek. Z naszymi płytkami można przeprowadzić błyskawiczne metamorfozy bez najmniejszego ryzyka.

fot. Retrocegiełka 

Płytki z cegły rozbiórkowej – do różnych zastosowań

Cegła to znany i lubiany materiał, który obecny jest w budownictwie od lat. Jesteśmy przyzwyczajeni do takiej estetyki, dlatego chętnie łączymy ją z innymi materiałami.

fot. Retrocegiełka 

– Płytki z cegły rozbiórkowej świetnie sprawdzą się np. we wnętrzach minimalistycznych, a także stylizowanych na klasyczne – dodaje Tomasz Król. – Doskonale komponują się z płytkami z czerwonej cegły, ale także z drewnem różnego rodzaju, zastosowanym na podłogach, jako listwy, boazerie i obudowy wysp kuchennych itp. Nasze płytki z cegły rozbiórkowej zdobią zarówno wnętrza domów mieszkalnych, jak też pięknie prezentują się na ścianach restauracji, hoteli oraz butików.

fot. Retrocegiełka 

Płytki Retrocegiełka można stosować na wybranych częściach ścian, np. zagłówkach łóżek, w holach, na ścianie za kominkiem itd. Możemy za ich pomocą ozdobić całą ścianę, ale także jej połowę, a drugą pokrywając ciekawą tapetą w starym stylu (np. kwiecistą) albo malując drugi fragment ściany odznaczającą się barwą, np. żółtą, co jeszcze bardziej pozwoli podkreślić unikatowość płytek.

fot. Retrocegiełka 

Płytki z fortu Bema, Wilanowa, Starówki i Pragi

Wszystkie płytki Retrocegiełka wykonane są w najwyższej jakości. Firma oferuje szeroki wybór płytek ze starej cegły rozbiórkowej. Możemy wybierać pomiędzy licami klasycznymi, kalibrowanymi i gotyckimi – mają one najciekawsze i postarzane efekty. Co ciekawe, przedsiębiorstwo oferuje również płytki ze środka cegieł (pomarańczowe, jasne i szare), które cechują się mniejszym znamieniem czasu i można je zastosować w bardziej neutralnych projektach.

– Jeśli zależy nam na dużym efekcie, postawmy na lica klasyczne – mówi Tomasz Król. – Do wyboru mamy płytki „Starówka Warszawska”, „Alejki Wilanowskie”, „Odbudowa Pragi” oraz „Fort Bema”. Różnorodny wygląd oraz historie tych cegieł sprawią, że każdy odnajdzie u nas coś dla siebie.

Płytki ze starej cegły rozbiórkowej – szeroka oferta oraz komplet usług
Firma Retrocegiełka specjalizuje się w swojej dziedzinie już od wielu lat. Specjaliści firmy z chęcią odpowiadają na pytania na temat samych produktów, tego jakimi właściwościami się charakteryzują, jak je dobierać oraz montować.

fot. Retrocegiełka 

– Chociaż montaż naszych płytek ze starej cegły rozbiórkowej jest bardzo łatwy, to uruchomiliśmy także usługę taniego montażu płytek i cegieł dla naszych odbiorców z Warszawy i okolic – wyjaśnia Tomasz Król.

fot. Retrocegiełka 

Poza szeroką gamą płytek z cegieł, Retrocegiełka oferuje także specjalistyczne i sprawdzone materiały do ich montażu. Do prac z płytkami wystarczy grunt głęboko penetrujący, klej, zaprawa do fugowania oraz impregnat.

Stare drewno oraz meble i lustra

Poza bardzo interesującą ofertą płytek ze starej cegły rozbiórkowej, Retrocegiełka znana jest z drewna w stylu retro.

fot. Retrocegiełka 

– Dostarczane przez nas drewno, tak samo jak cegła, pochodzi ze starych i oryginalnych budynków – tłumaczy Tomasz Król. – Przechodzi takie same i naturalne procesy postarzania, a potem trafia do nas. Przeprowadzamy odpowiednie zabiegi na surowcu, a następnie otrzymuje ono drugie życie.
Retrocegiełka pozyskuje swoje drewno m.in. ze starych kościołów oraz innych wiekowych budów, które zostają rozebrane. Takie drewno jest następnie ponownie wprowadzane do obiegu i jego cykl życia toczy się dalej. W ofercie firmy znajdziemy m.in. retro deski, które można wykorzystać do różnych zastosowań i bardzo ciekawie obłożyć nimi ścianę. Posiadają one wygodne połączenia na pióro wpust. Drewno dostępne jest w odcieniach brązów lub szarości, co jeszcze bardziej poszerza możliwości jego dopasowania do różnych wnętrz.

fot. Retrocegiełka 

Ciekawostką jest także okładzina ścienna z efektem 3D, która świetnie prezentuje się nawet w małych pomieszczeniach. Bogatą ofertę uzupełniają produkty wykonane ze starego drewna. Jeśli poszukujemy prawdziwej aranżacyjnej wisienki na torcie, to zdecydowanie możemy ją znaleźć w ofercie Retrocegiełki. Szafki łazienkowe, komody, stoliki kawowe i duże stoły do jadalni wykonane ze starego drewna to meble przyciągające uwagę oraz nadające wnętrzom ciekawego stylu.

fot. Retrocegiełka 

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.retrocegielka.pl

05-250 Słupno, ul. Moniuszki 13, woj. mazowieckie
tel. 511 468 941, 515 384 808,