Farba ekologiczna do ścian Ralston ExtraTex Mat oraz ProClean

Piękne, naturalne i funkcjonalne farby do ścian

Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są na każdym etapie budowy oraz remontu. Z ekologicznymi farbami Ralston można, zarówno udekorować dom w piękne kolory, ale także przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego. Zerowa zawartość LZO daje pełne bezpieczeństwo oraz ogranicza wystąpienie reakcji alergicznych. Farby Ralston wyprodukowane są na bazie biologicznych i odnawialnych surowców, a do tego charakteryzują się doskonałą i niekłopotliwą aplikacją oraz pięknym efektem wykończenia ścian i sufitów. Dzięki ich uniwersalności oraz odporności na szorowanie, zmywanie wodą wg (klasa1 PN-EU13300) można je stosować w różnych pomieszczeniach, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych.

Farby ekologiczne do ścian to z całą pewnością produkt przyszłości. Szacunek dla natury to jeden z najważniejszych wyznaczników współczesnych wyborów konsumenckich. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów ze znaczkiem „eco”, ale jaki produkt można uznać za naprawdę ekologiczny?

– Wybierając farbę ekologiczną, przyjrzyjmy się przede wszystkim jej składowi – wyjaśnia Mariusz Krużyński z firmy Ralston, specjalizującej się w wytwarzaniu farb na bazie naturalnych składników. – Nowoczesne produkty malarskie do ścian wewnętrznych oraz zewnętrznych mogą być wykonane z niewielką domieszką dodatków naturalnych, albo być nimi wypełnione po brzegi. Warto wspomnieć, że naturalne dodatki farb nie tylko poprawiają ich aspekt ekologiczny, ale także pozytywnie wpływają na efekt końcowy pomalowanej ściany. Aby dokonać świadomego i właściwego wyboru dokładnie przeanalizujmy skład farby, czyli poznajmy na bazie jakich składników została ona wykonana oraz w jakim procencie jest prawdziwie ekologiczna.

fot. Ralston

Bezpieczne farby w opakowaniach z recyklingu

– W naszej produkcji szacunek dla planety jest wartością nadrzędną – wyjaśnia Mariusz Krużyński. – W firmie Ralston wytwarzamy farby ekologiczne do ścian, które powstają na bazie biologicznych składników, a do tego pakowane są w wiaderka z PCR, czyli przetworzonego plastiku, co pozwala nam dodatkowo pozytywnie wpłynąć na środowisko.

Cechą szczególną linii farb BIOBASED marki Ralston jest ich skład. Z farb zostały wyeliminowane lotne związki organiczne, które działają drażniąco na śluzówki oczu, nosa i gardła, a do tego mogą wpłynąć na rozwój komórek nowotworowych.

– VOC, czyli lotne związki organiczne, są nieodłączną częścią tego przemysłu – informuje Mariusz Krużyński. – Naszym celem była zmiana tego trendu. Chcieliśmy stworzyć farby przyjazne środowisku i jednocześnie bezpieczne dla użytkowników, stąd w farbach BIOBASED z lupą można szukać składników VOC. Z pełną dumą prezentujemy skład naszych farb i informujemy naszych odbiorców, że wszystkie białe i bazowe farby Ralston z naszej kolekcji nie zawierają rozpuszczalnika i są dzięki temu wolne od lotnych związków organicznych. Niektóre kolory mogą zawierać śladowe ilości VOC – maksymalnie kilka gram na litr produktu, o czym wyraźnie informujemy na opakowaniu oraz w kartach produktów, pozostawiając użytkownikowi możliwość ostatecznego wyboru.

fot. Ralston

Farba ekologiczna do ścian na bazie przetworzonych roślin

Dzięki specjalnie opracowanej formule i nowoczesnej technologii firma Ralston stworzyła prawdziwie rewolucyjny produkt. Farby Ralston powstają na bazie biomasy. Co to oznacza?

– Tajemnica zrównoważonej produkcji, a zarazem doskonałego koloru naszych farb, tkwi w oleju – tłumaczy Mariusz Krużyński. – W naszej technologii produkcji farb wykorzystujemy mieszankę olejów powstałą z biomasy oliwek i słoneczników, pochodzących z Europy. Uzyskany w innowacyjnym procesie czysty olej jest w 96% odnawialny, co stanowi o jego wielkiej ekologiczności. Korzystając z surowca drugiej generacji, jakim jest biomasa, tworzymy farby ekologiczne do ścian, których produkcja nie jest bezpośrednio powiązana z gruntami rolnymi, a zatem nie stanowi konkurencji dla produkcji żywności czy pasz dla zwierząt. Nasz proces wytwórczy charakteryzuje unikalna formuła, odpowiednie dodatki oraz nowoczesna produkcja. Stale przyglądamy możliwościom i zastanawiamy się jak możemy udoskonalić swoje farby, by zapewnić naszym odbiorcom możliwość zakupu produktów ekologicznych i zdrowych. Dlatego w naszej firmie nie zwalniamy tempa ani na chwilę i nieustannie się rozwijamy.

W ramach linii BIOBASED, czyli farb ekologicznych, Ralston oferuje szeroką gamę wyrobów, dostępnych w różnorodnej kolorystyce i przeznaczonych do różnych powierzchni. Przyjrzyjmy się dwóm z nich.

fot. Ralston

Wspaniałe krycie i efekt pełnego matu

Farba ekologiczna do ścian Ralston ExtraTex Mat to z pewnością jednen z najbardziej popularnych wyrobów w ofercie firmy.

– Ten produkt jest niezwykle ceniony za jego naturalność, ale także właściwości – dodaje Mariusz Krużyński. – Farba Ralston ExtraTex Mat charakteryzuje się wyjątkowo dobrym kryciem przy zachowaniu pełnego matu, a dodatkowo jest odporna na szorowanie – odpowiednik klasy 1. Jest łatwa w aplikacji, nie chlapie i nie pozostawia smug.

Oparta na ekologicznych składnikach i nie zawierająca rozpuszczalników farba Ralston ExtraTex Mat nadaje się do zastosowań wewnątrz budynków. Można nią pokrywać ściany i sufity wykonane z różnych materiałów – tynki, mury, beton, a także płyty kamienne i gipsowo-kartonowe oraz tapety z włókna szklanego. Farbę można stosować na świeże powierzchnie, jak też te, które zostały uprzednio pokryte farbą na bazie dyspersji akrylowej. Do malowana można zastosować standardowe narzędzia, takie jak pędzel, wałek, ale produkt sprawdzi się doskonale także przy natryskach. Farba nie wydziela silnego zapachu oraz jest łatwa do uzupełniania.

fot. Ralston

Profesjonalna farba odporna na środki dezynfekujące i czyszczące

– W naszej szerokiej ofercie farb Ralston znajduje się seria Pro, stworzona specjalnie dla profesjonalistów – mówi Mariusz Krużyński. – Są to zaawansowane technologicznie farby ścienne premium, które gwarantują doskonałe wykończenie, krycie oraz możliwość czyszczenia. Oferowana w ramach tej linii Ralston ProClean to matowa farba ścienna na bazie dyspersji akrylowej, która jest odporna na rozcieńczane wodą, bezbarwne środki dezynfekujące i czyszczące. Taka funkcjonalność sprawia, że dzięki tej powierzchni można z łatwością utrzymać czystość w pomieszczeniach mieszkalnych oraz handlowych, biurowych i publicznych.

Wodorozcieńczalna farba Ralston ProClean charakteryzuje się łatwą aplikacją za pomocą pędzla, rolki, natrysku airmix albo natrysku bezpowietrznego. Można ją stosować na ściany i sufity oraz powierzchnie z betonu, płyty kartonowo-gipsowe, mury i tynki. Farba pozostawia idealnie gładką i matową powierzchnię ściany.

fot. Ralston

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.ralstoncolour.com

80000 AE Zwollte, Russenweg 14 P.O Box 25, woj.
tel. +48 515 422 928,


Liczba odwiedzin: 965 | Data publikacji: 2020-12-01

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
11.01.2021 | Piece, kotły
Nowy kocioł na pellet 10 kW-30kW o...
Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są...
03.10.2016 | Automatyka domowa
Domofony analogowe powoli przechodzą do lamusa, stając...
Od wyboru pokrycia dachowego w znacznej mierze...
15.07.2021 | Meble
Szafy ubraniowe, szczególnie te, które mają stanąć...
Niezastąpiona w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna,...
Siatki ogrodzeniowe stanowią bardzo dobry wybór, jeśli...
06.06.2021 | Energia ekologiczna
Dylemat dotyczący wyboru odpowiedniego systemu grzewczego niejednokrotnie...
21.04.2021 | Elektroinstalatorstwo
„Idealne wnętrze”… każdy może rozumieć to pojęcie...
25.03.2021 | Izolacje
Właściwy stan dachu to jeden z najważniejszych...
24.03.2021 | Meble
Marzy wam się przytulna aranżacja salonu, która...
08.03.2021 | Oświetlenie
Szukasz efektownej lampy wiszącej do swojej sypialni,...
Swoboda projektowa, większe bezpieczeństwo oraz jeszcze lepsza...
14.01.2021 | Studnie
Zapytanie „jak zrobić studnię głębinową” jest dziś...
14.01.2021 | Oświetlenie
Wybór odpowiedniego oświetlenia jest niezwykle istotnym momentem...
12.01.2021 | Stolarka otworowa
Niekiedy w starych domach lub w niewielkich...
Robot do posadzek Cłapa Floor Master to...
Kreatywne podejście do prac rzemieślniczych, stolarskich oraz...
01.12.2020 | Obiekty rolnicze
O tym, że polskie rolnictwo modernizuje się...
21.10.2020 | Rusztowania
Firma Instant Polska to niezawodny i ceniony...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj.
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: farba ekologiczna do ścian, farba Ralston, farba ekologiczna do ścian ralston extratex mat, farbami ekologicznymi do ścian ralston extratex mat, farby ralston, farby ekologiczne do ścian, farby ralston,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy