– Moda na naturalne farby do ścian oraz wyprodukowane w zrównoważony sposób tynki stale rośnie – mówi Żaneta Juraszczyk z Grupy RM DECORATIVI, oferującej artykuły do wykończenia wnętrz. – Odbiorcy poszukują produktów, które nie obciążają środowiska, a do tego gwarantują doskonały efekt końcowy. Dlatego właśnie postawiliśmy na współpracę z SAN MARCO.

Grupa RM DECORATIVI posiada showroom w Łodzi, gdzie zapoznać się można z najnowszymi i najciekawszymi materiałami do budowy i wykończenia. Firma posiada w ofercie betonowe płyty, cegłę, sztukaterię, a także panele 3D, oświetlenie, meble oraz farby i tynki dekoracyjne.

– Poszukując dla naszych odbiorców ciekawych i nowoczesnych rozwiązań, nawiązaliśmy kooperację z firmą SAN MARCO – dodaje Żaneta Juraszczyk. – Ten producent z północnych Włoch oferuje szereg naturalnych wyrobów, ale co więcej – na ekologię stawia już od etapu produkcji. Warto zaznaczyć, że fabryka producenta została wybudowana w oparciu o najnowocześniejsze koncepcje technologiczne oraz wyposażona w instalację fotowoltaiczną zgodnie z korporacyjną filozofią zrównoważonego rozwoju.

fot. Decorativi 

Włoskie wyroby dostępne w Łodzi

Grupa RM DECORATIVI bezpośrednio importuje farby i tynki SAN MARCO. Z produktami oraz wzornikami można zapoznać się bezpośrednio w showroomie, mieszczącym się przy ulicy Ogrodowej 72/74 w Łodzi.

– Oferujemy fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednich produktów wykończeniowych – wyjaśnia Żaneta Juraszczyk. – W naszym showroomie pokazujemy wzorniki oraz tłumaczymy zasady wyboru, stosowania i aplikacji materiałów oraz konserwacji gotowych powierzchni. Oczywiście dysponujemy wzornikami oraz szeroką paletą farb i tynków SAN MARCO.

fot. Decorativi 

Farby ekologiczne do ścian

Produktami z oferty SAN MARCO, które szczególnie wyróżniają się ostatnio na polskim rynku są farby Linea Acrylò.

– Tym, co przemawia za tą linią farb jest ich ekologia – tłumaczy Żaneta Juraszczyk. – Śmiało można powiedzieć, że są to farby zdrowe dla naszego organizmu. Produkty Linea Acrylò znacznie podnoszą komfort przebywania w pomieszczeniach, a tym samym pozytywnie wpływają na funkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz reakcje.

Lepsza jakość powietrza w pomieszczeniach dzięki farbom ekologicznym do ścian Linea Acrylò możliwa jest dzięki specjalnej kompozycji tego produktu, która wpływa na to, że farby są zupełnie bezwonne. Ponadto, farby Linea Acrylò są wolne od formaldehydu oraz LZO (lotnych związków organicznych).

– Farby te posiadają nawet certyfikat jakości powietrza w pomieszczeniach A+, zatem możemy być pewni ich ekologiczności. Są to jedne z najzdrowszych farb do ścian – mówi Żaneta Juraszczyk.

fot. Decorativi 

Mniejsza emisja CO2

Doceniane przez rynek za wysoką jakość i wydajność farby Linea Acrylò są od 2021 roku wytwarzane ze specjalnego spoiwa pochodzącego z odnawialnej biomasy. Dzięki temu producent stawia na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery poprzez zastąpienie zasobów kopalnych w łańcuchu wartości certyfikowanymi zasobami odnawialnymi.

– Ten produkt w realny sposób oszczędza zasoby i stawia na odnawialne źródła energii – mówi Żaneta Juraszczyk. – Dlatego nowa Linea Acrylò to świadomy wybór, który przekłada się na ochronę środowiska.

fot. Decorativi 

Zdrowie i… doskonałe krycie!

W przypadku ekologicznych farb do ścian Linea Acrylò marki SAN MARCO nie ma mowy o kompromisach. Wraz z korzyściami dla środowiska otrzymujemy niezwykle zadowalające efekty na powierzchni ścian.

– Dzięki nowej formule żywicy akrylowej, którą zastosowano w farbach Linea Acrylò, uzyskujemy doskonałe standardy jakościowe – dodaje Żaneta Juraszczyk. – Użytkownicy doceniają doskonałe krycie oraz wyrazistą biel tych farb. Ponadto, cechują się one dobrą rozlewnością, która ułatwia pracę. Z kolei mikroporowatość w tej linii farb sprawia, że w łatwy sposób można skutecznie zamaskować niedoskonałości powierzchni.

fot. Decorativi 

Odporność na wodę oraz plamy

W linii ekologicznych farb do ścian znajdziemy kilka produktów, dzięki którym można wybrać taką farbę, jaka jest nam potrzebna. Acrylosilox to oddychająca i wodoodporna farba siloksanowa, która pozwala uzyskać matowe wykończenie nawet na zaprawach osuszających na wilgotnych ścianach. Świetnie nadaje się do ścian i sufitów i cechuje się szybkim schnięciem. SAN MARCO oferuje także farbę na bazie wody o nazwie Acrylomat Plus, której cechą jest jednolicie matowe wykończenie. Ta farba ma wysoką zdolność wypełniania i skutecznie ukrywa niedoskonałości podłoża. Również sprawdza się na ścianach i suficie, a do tego szybko schnie. Ciekawym produktem jest plamoodporna farba Acrylosatin Plus, która gwarantuje satynowe wykończenie. Ta farba na bazie wody równomiernie się rozprowadza i jest łatwa w czyszczeniu. Można ją stosować do ścian i sufitów. Kolejną plamoodporną farbą jest silnie kryjąca farba akrylowa na bazie wody Acrylovelour Plus, która zapewnia aksamitne wykończenie i gwarantuje uzyskanie równomiernych i łatwych do czyszczenia powierzchni. Można ją stosować do ścian i sufitów. Jej czas schnięcia to zaledwie 3 godziny.

fot. Decorativi 

Farby, tynki, stiuki i inne

Rosnąca popularność farb ekologicznych do ścian Linea Acrylò SAN MARCO sprawia, że coraz więcej osób decyduje się także na inne wyroby tego producenta.

– Marka SAN MARCO ma doskonałą renomę. Wracają do nas zadowoleni odbiorcy i z chęcią ponownie stawiają na produkty tej firmy, a jest w czym wybierać! Oferujemy farby dekoracyjne o różnorodnej kolorystyce, strukturze i efekcie. Jedynymi z najpopularniejszych są CADORO, MARCOPOLO LUXURY, MARCOPOLO SABLE, FONTEGO, LUNANOVA, PATINA. Dodatkowo polecamy także stiuki tego producenta, np. GRASSELLO DI CALCE, FENICE, STUCCO VENEZIANO, jak też trawertyn, beton architektoniczny INTONACHINO MINERALE oraz wiele innych. Bardzo dobrą opinią cieszą się także tynki i farby zewnętrzne SAN MARCO – mówi Żaneta Juraszczyk. – Ze względu na rosnące zainteresowanie produktami SAN MARCO poszukujemy obecnie do współpracy nowych punktów sprzedażowych i dystrybucyjnych, a także architektów.

fot. Decorativi