Fotokatalityczne farby dla alergików

Jak zadbać o zdrowie alergika już na etapie wykończania mieszkania?

Światowa Organizacja Zdrowia nazwała wiek XXI wiekiem epidemii alergii. Trudno odszukać w pamięci osobę spośród grona znajomych, która chociaż raz nie wspomniałaby o uczuleniu na pyłki, jedzenie, leki, chemię gospodarczą czy kosmetyki. Alergia dotyczy nie tylko dzieci, ale też dorosłych. Co zrobić, by w nowym domu alergikom żyło się lepiej?

Inwestycja waszego życia dobiega końca. Dom pięknie się prezentuje, wybraliście modne kolory ścian, nowe meble, nowoczesne sprzęty. Nadchodzi wielki dzień: przeprowadzka. Dzieci szczęśliwe, rozbiegły się po pokojach. Nagle jedno z nich dostaje wysypki, puchnie, dusi się. O to spełnia się właśnie najgorszy koszmar rodziców alergika.  

 

farby fotokatalitycznefot. PIGMENT

 

Alergeny to nie tylko kurz i roztocza!
Alergia, inaczej uczulenie, powstaje w wyniku nadwrażliwości organizmu na jakąś substancję, czyli alergen. Najprościej byłoby rozpoznać czynnik alergizujący i wyeliminować go z najbliższego otoczenia. O ile da się to zrobić w przypadku jedzenia, kosmetyków czy leków, sprawa jest dużo trudniejsza jeśli uczula coś, co jest praktycznie nie do zbadania: substancja chemiczna w farbach, meblach, plastiku. Jeszcze gorzej, jeśli uczulają roztocza, bakterie, pleśń – to alergeny, które można rozpoznać, ale trudno je wyeliminować czy chociażby ograniczyć na całej przestrzeni domu.

 

farby fotokatalitycznefot. PIGMENT

 

Farby dla alergików – czym kierować się przy wyborze?
– O komfort i zdrowie alergika najlepiej zadbać już na etapie wykańczania wnętrz – przestrzega Robert Bielak, właściciel firmy Pigment, produkującej farby fotokatalityczne pod marką Titanium – Wybór farb do domu czy mieszkania może się okazać kluczowy dla zdrowia i komfortu całej rodziny, dlatego warto wybrać rozważnie i odpowiedzialnie.
Często wybór pada na farby ekologiczne, na bazie naturalnych składników i z wyłącznie naturalnymi pigmentami. Ich główną zaletą jest to, że nie uczulają same w sobie. Można jednak pójść o krok dalej i zastosować farby fotokatalityczne.

Farby fotokatalityczne – jak to działa?
Oprócz tego, że nie uczulają, farby fotokatalityczne walczą z alergenami na kilka innych sposobów.   
– Farby fotokatalityczne oczyszczają powietrze ze szkodliwych oparów i gazów, ograniczają rozwój bakterii i pleśni, usuwają zanieczyszczenia oraz nieprzyjemne zapachy, w efekcie czego dają wymierne działanie antyalergiczne – mówi Robert Bielak.
Zasada ich działania opiera się na znanym powszechnie procesie fotokatalitycznym, zachodzącym w obecności światła i tlenu (zawartego w powietrzu). Proces ten sprawia, że zanieczyszczenia atmosferyczne (a także brud, kurz i roztocza), stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu przekształcając się w substancje nieszkodliwe dla zdrowia. Reakcja zachodzi zarówno pod wpływem światła słonecznego, jak i sztucznego.
– Oto cała magia. Teraz każdy może cieszyć się tą technologią czystości – mówi Robert Bielak.

 

farby fotokatalityczne farby fotokatalitycznefot. PIGMENT

 

Jak używać farb fotokatalitycznych?
Pod względem wyglądu, konsystencji i sposobu zastosowania farby fotokatalityczne nie różnią się niczym od popularnych farb. Mogą być nakładane za pomocą zwykłego pędzla, wałka malarskiego czy natryskowo – nie wymagają używania żadnego specjalistycznego sprzętu ani dodatkowych umiejętności. Mogą być stosowane na praktycznie wszystkich powierzchniach: tynkach polimerowych i mineralnych, betonie, cegłach, gipsie czy płytach kartonowo – gipsowych. Zachowują swoje właściwości zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Zapewniają gładkie, trwałe i odporne na zmywanie powierzchnie, w bogatej gamie kolorystycznej.
– Podczas urządzania wnętrz warto zwrócić uwagę na dwa konkretne produkty firmy Titanium: fotokatalityczną wewnętrzną farbę akrylową Titanium IN oraz fotokatalityczną farbę lateksową Titanium LX – radzi Robert Bielak.
Pierwsza z nich – farba Titanium IN – to wodorozcieńczalna farba akrylowa o właściwościach antyalergicznych, zmywalna, przeznaczona do stosowania wewnątrz pomieszczeń. Polecana do malowania zarówno ścian, jak i sufitów. Może być stosowana na wszystkich powierzchniach malarskich. Usuwa wszelkiego rodzaju drobnoustroje i chemiczne składniki zanieczyszczeń, a jednocześnie nie zawierając biobójczych środków chemicznych same nie stanowi źródła uczuleń.
Farba Titanium LX to farba lateksowa, odporna na szorowanie, szczególnie polecana do pomieszczeń narażonych na zabrudzenia i z tego powodu często wymagających zmywania. Ze względu na jej specyficzne właściwości  warto zastosować ją również do powierzchni narażonych na częsty kontakt z wilgocią i pomalować nią łazienki, ściany wokół basenów, kuchnie. Ogromną zaletą tej farby jest działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, uzyskane dzięki zastosowaniu znanych i sprawdzonych nanocząsteczek srebra. W odróżnieniu od innych produktów fotokatalitycznych nie wymaga ciągłego naświetlania w celu aktywacji. Silne działanie bakteriobójcze oraz grzybobójcze zachodzi przy oświetleniu, ale działa również w całkowitej ciemności.  

 

farby fotokatalitycznefot. PIGMENT

 

Jak wzmocnić działanie farb fotokatalitycznych?
W krajach wysokorozwiniętych, np. w Japonii, farby fotokatalityczne są zdecydowanie bardziej popularne i doceniane niż u nas. W krajach tych, w nowo wyposażonych wnętrzach ze ścianami i sufitami pokrytymi farbami fotokatalitycznymi stosuje się intensywne doświetlanie pomieszczeń na kilka dni przed planowaną przeprowadzką, najlepiej już po wniesieniu nowych mebli i sprzętów. Pod wpływem procesu fotokatalitycznego powietrze oczyszcza się z alergenów, a koszmar rodziców alergika ma szansę pozostać tylko w sferze czysto hipotetycznych rozważań.
Więcej o farbach fotokatalitycznych, ich działaniu i właściwościach można dowiedzieć się ze strony producenta, firmy Titanium: www.titanium-tech.pl

 

70-892 Szczecin, ul. Pyrzycka 23 A, woj. zachodniopomorskie
tel. 914621020, 609099262,


Liczba odwiedzin: 1059 | Data publikacji: 2015-04-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:


Podobne artykuły


Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
Budujesz dom i stoisz przed wyborem farby...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
Na rynku farb wiele jest produktów, którymi...
Malowanie proszkowe aluminium, metalu, stali to efektywny...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
02.11.2020 | Meble
Moda na biel jest ponadczasowa. Kolor ten...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
27.04.2020 | Sztukateria
„Jak Cię widzą tak Cię piszą” –...
Szalunki tekturowe okrągłe to wciąż optymalny cenowo...
Problem przeciekającego dachu dotyczy wielu nieruchomości, zwłaszcza...
Zmiany zachodzące między powierzchnią danego materiału a...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
Pompy dozujące oraz pompy lakiernicze SAMES KREMLIN...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...
Tapety to element dekoracyjny, który pasuje do...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. śląskie
woj.
woj. łódzkie
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: farby, farby fotokatalityczne, farby dla alergików, farby antyalergiczne, chemia budowlana, malowanie wnętrz, malowanie
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy