Niezwykle bogata gama rodzajów, kolorów i odcieni
Nowoczesne technologie oraz doskonałe zaopatrzenie rynku sprawia, że obecnie możemy wybierać pomiędzy licznymi wariantami farb, które występują w wersji sprayu. Są to zarówno lakiery akrylowe, farby do plastiku, lakiery i emalie alkidowe, fluorescencyjne, metaliczne, o efekcie chromu czy też brokatu, a nawet lakiery odporne na wysokie temperatury. Wszystkie dostępne są w niezliczonej ilości barw i odcieni, zgodnie z paletą RAL, a także z unikatowymi wzornikami. Ta mnogość rozwiązań, dostępnych w atrakcyjnej formie sprawia, że farby zyskały coraz większą popularność jako produkty do zastosowań DIY. Dobór atrakcyjnego koloru oraz odpowiedniego wariantu lakieru lub farby daje możliwość stworzenia atrakcyjnej i trwałej powierzchni na różnych produktach, z gwarantowaną trwałością. Wszystkie powierzchnie są odporne na domowe środki czystości i nie wymagają specjalnej konserwacji.

fot. POL-EXPO

Proste użycie bez potrzeby specjalistycznych narzędzi
Jak informuje firma Pol-Expo, producent marki Eurocolor, oferująca lakiery i farby do wielu zastosowań na zewnątrz i wewnątrz, popularność farb w sprayu do mebli i innych zastosowań domowych zdecydowanie zwiększa się z roku na rok, zarówno dzięki bardzo wielu wariantom farb, dostępnych w tej formie, jak również za sprawą ich niezwykle prostego użycia. Farby w sprayu występują w różnych pojemnościach, w tym także niewielkich opakowaniach, dzięki czemu można łatwo i tanio nabyć niewielką, dokładnie wymaganą ilość farby. Do jej aplikacji nie są wymagane specjalistyczne narzędzia. Łatwo i szybko można nanieść produkt w sprayu na dowolne przedmioty i nie trzeba martwić się o dobór odpowiedniego wałka lub pędzla. Farba i lakier w sprayu ponadto lepiej dociera do zakamarków oraz narożników i nie pozostawia smug oraz zacieków. Przed użyciem wystarczy wstrząsnąć puszkę, a po zużyciu tylko części opakowania, można ją bezpiecznie przechowywać, bez obaw o wyschnięcie produktu.

 

fot. POL-EXPO

Farby w sprayu – ogranicza nas tylko wyobraźnia
Lakiery i farby w sprayu można stosować zarówno na powierzchniach drewnianych, szklanych, aluminiowych, metalowych, kamiennych, jak też na tworzywach sztucznych. Specjalne formuły sprawiają, że bezpiecznie możemy zmienić kolor kaloryfera oraz wanny, bez obawy o trwałość z powodu kontaktu z wodą lub wysoką temperaturą. Farby w sprayu to kreatywne narzędzie dla artystycznych dusz, które pozwoli odrestaurować np. wiekową i atrakcyjną, ale nadszarpniętą zębem czasu armaturę i stworzyć z niej nowoczesne, zachwycające, a jednocześnie użytkowe dzieło sztuki.

Lakier w sprayu pomocny rodzicom
Farby w sprayu pozwolą nam szybko i łatwo przearanżować pokój dziecka. Zmiana barwy krzesełek nie będzie najmniejszym problemem. Możemy stworzyć pokój w odcieniach jednego koloru lub zabawić się tęczowymi odcieniami, które ucieszą malucha. Dzięki farbom w sprayu możemy przemalować ramki ścienne oraz żyrandol, niezależnie od tego, z jakiego materiału są wykonane. Wraz ze starszakiem możemy z kolei przygotować zindywidualizowane pudełka na zabawki oraz kolorowe przegródki na zeszyty ćwiczeń. Nastolatka ucieszy się z brokatowych wazoników na kwiaty, a najstarszy syn być może zachwyci się pomysłem tuningu jego roweru, który choć dobry, przypomina dziecku czasy wcześniejszych klas. Wygodne w stosowaniu lakiery i farby w sprayu pomogą nam reagować na zmieniające się gusta dzieci, bez potrzeby corocznej inwestycji w nowe akcesoria i dekoracje.

fot. POL-EXPO

Zmysłowa sypialnia
Kilka godzin pracy pozwoli nam także zupełnie przearanżować naszą sypialnię. Metaliczne lakiery w odcieniach złota czy srebra, mogą zupełnie zmienić charakter sypialni. Karnisz, antyczne krzesło przed toaletką, a także lampki nocne i skrzyneczka na biżuterię mogą zmienić się nie do poznania! Do tego wystarczy jedynie dobrać odpowiednie korespondujące tkaniny i zyskać zupełnie nowe pomieszczenie do odpoczynku.

Jedyny w swoim rodzaju salon
Farba w sprayu do mebli i dekoracji może przynieść drugie życie przedmiotom, które niechciane zajmują miejsce na strychach i w piwnicach. Klasyczna kanka na mleko może zostać pokryta fluorescencyjnym różem i stanowić doskonały pojemnik na parasole. Stare metalowe balie możemy przemalować i stworzyć z nich niepowtarzalne kwietniki. Warto sprawdzić czy nie posiadamy także ciekawych, chociaż lekko podniszczonych mebli, takich jak starodawne kredensy lub lustra. Kilka minut pracy może sprawić, że staną się one atrakcyjniejsze od oryginału!

 

fot. POL-EXPO

Więcej zastosowań niż myślisz!
Nie da się zliczyć, jak wiele możliwości daje farba w sprayu. Puszki po konserwowym groszku mogą stać się pięknymi pojemnikami na zioła. Niepasujące dotąd dzbanuszki można udekorować zgodnie z barwami naszej jadalni. Atrakcyjne słoiki mogą stać się chromowanymi pojemnikami na klucze bądź paragony. Farby w sprayu do szkła sprawią, że stare szklanki stworzą ciekawe świeczniki. Za pomocą farby w sprayu możemy pomalować także szyszki, suszki, muszle a nawet ziarna kawy, które w złotej barwie mogą stanowić zaskakującą dekorację. Dzięki lakierom w sprayu do szkła i do mebli możemy udekorować niepasujące dotąd bombki choinkowe, krzesła ogrodowe, wiklinowe kosze, a nawet drewniane gałęzie, z których samodzielnie wykonamy przepiękny żyrandol, zawieszając na nich wielokolorowe żarówki.

Prezenty, święta i sztuka
Za sprawą lakierów w sprayu do szkła i mebli można nie tylko zmienić wystrój swoich wnętrz. Jedyne w swoim rodzaju ozdoby mogą stać się doskonałym sposobem na upominek dla bliskich nam osób. Z ich pomocą można przygotować także świąteczne dekoracje – wielokolorowe girlandy, świąteczne świeczniki, kolorowe pisanki wykonane z ogrodowych kamieni, a także stworzyć nowoczesne, wielokolorowe choinki oraz przebrania karnawałowe. Lakiery i farby w sprayu pomogą przygotować prawdziwe działa sztuki, które mogą stać się pierwszym krokiem do własnej działalności rękodzielniczej.

fot. POL-EXPO

Z pełną ofertą firmy Pol-Expo można zapoznać się na stronie: www.polexpo.com.pl

95-100 Zgierz, ul. Energetyków 1, woj. łódzkie
tel. 426 407 154,