Dekoracje z betonu na zbliżające się święta i nie tylko – zrób je sam!

Betonowe dekoracje podkreślą wyjątkowy charakter każdego wnętrza, szczególnie gdy zamiast kupnych ozdób, zdecydujemy się na wykonanie własnych kreacji. Oprócz funkcji dekoracyjnych, a także stworzenia atmosfery zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, mogą stanowić idealny prezent dla bliskiej osoby. Jak zrobić oryginalne, ozdoby z betonu, również te świąteczne? Sprawdź poradnik krok po kroku i daj się zainspirować.

Fot. Ultrament

Dekorowanie wnętrza to jedna z przyjemniejszych chwil, również podczas świątecznych przygotowań. – Magiczny klimat Bożego Narodzenia można podkreślić nie tylko gotowymi dekoracjami, ale także tymi, które wyjdą spod naszej ręki – mówi Maciej Szymański, ekspert marki Ultrament, i dodaje: – Wykorzystując Beton Kreatywny lub Dekoracyjny można samodzielnie wykonać piękne dekoracje, które urozmaicą świąteczne wnętrza. To świetna zabawa dla osób, które lubią twórcze pomysły i oryginalne rozwiązania. Wystarczy wybrać odpowiednią masę, wykonać ozdobę i nawet już po 2 godzinach cieszyć się z własnoręcznie wykonanej dekoracji.

UWAGA!

Zanim przystąpisz do realizacji swoich pomysłów, musisz wiedzieć, że masz do wyboru dwie masy betonowe:

• Pierwsza to Beton Dekoracyjny, który po zmieszaniu z wodą tworzy płynną konsystencję, dlatego można z niego odlać dowolną formę. Wykorzystaj go, jeżeli chcesz stworzyć np. wazon, doniczkę czy świecznik.

• Z kolei Beton Kreatywny w kontakcie z wodą daje plastyczną masę i niczym plastelina służy do modelowania różnorodnych kształtów. Wykorzystaj go, jeżeli chcesz stworzyć np. zawieszki czy figurki.

– Oba rodzaje mas betonowych, po całkowitym wyschnięciu i stwardnieniu, można poddawać dalszej obróbce tzn. szlifować dla uzyskania gładkiej struktury, ozdabiać czy malować przy użyciu np. farby w sprayu – wyjaśnia Maciej Szymański.

Mając już podstawową wiedzę i pomysł w głowie, możemy zaczynać. A oto lista zakupów, czyli co potrzebujesz do stworzenia dekoracji z betonu?

• Beton Kreatywny lub Dekoracyjny (do kupienia w popularnych marketach budowlanych)
• Woda
• Naczynie do wymieszania masy – można wykorzystać wiaderko od betonu kreatywnego lub dekoracyjnego
• Szpachelkę lub inne narzędzie do wymieszania masy
• Olej roślinny
• Papier lub kostka ścierna do szlifowania krawędzi
• Przedmioty służące za formę
• Elementy do dekoracji

DIY – betonowy świecznik z elementami szkła

Fot. Ultrament

Aby stworzyć betonowy świecznik, potrzebujesz opakowanie Betonu Dekoracyjnego. My wykorzystaliśmy także szklane naczynie, kamyki, sznurek jutowy oraz złoty spray.

1. Przygotuj masę zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu – wymieszaj proszek z wodą w odpowiedniej proporcji w przygotowanym wiaderku.

2. Możesz dno i ścianki wiaderka, służącego za formę świecznika (my wykorzystaliśmy wiaderko po masie betonowej), wysmarować odrobiną oleju. Ułatwi to wyjęcie betonowej dekoracji z formy.

3. Przelej masę betonową do wiaderka na wysokość ok. 3-4 cm. Zanurz w nim szklany wazon i obciąż na czas wiązania. Jeśli chcesz otrzymać gładką powierzchnię betonowej ozdoby, delikatnie zawibruj formą, aby pozbyć się pęcherzyków powietrza.

Fot. Ultrament

4. Odczekaj 2 godziny, aż masa zastygnie.

Fot. Ultrament

5. Wyciągnij szkło z wiaderka i przystąp do dekorowania świecznika. Brzegi wygładź korzystając z kostki ściernej, a sam beton możesz np. pomalować kolorowym sprayem. Wykorzystaj dodatkowe elementy ozdobne – my użyliśmy w tym celu białe kamyki oraz sznurek jutowy.

Fot. Ultrament

DIY – betonowe zawieszki

Aby stworzyć betonowe zawieszki, potrzebujesz opakowanie Betonu Kreatywnego oraz foremki do pierników. My wykorzystaliśmy takie w kształcie gwiazdki, drzewka i serca.

Fot. Ultrament

1. Przygotuj masę zgodnie z instrukcją podaną na opakowaniu – wymieszaj proszek z wodą w odpowiedniej proporcji w przygotowanym wiaderku.

2. Po uzyskaniu odpowiedniej plastyczności, rozwałkuj masę na odpowiednią grubość.

Fot. Ultrament

3. Odciśnij wcześniej przygotowane foremki, usuwając nożem nadmiar materiału. Patyczkiem zrób dziurki, przez które przewleczesz sznurek potrzebny do zawieszenia dekoracji.

Fot. Ultrament

4. Pozostaw na 24 godziny (do całkowitego wyschnięcia), a następnie udekoruj według własnego pomysłu.

Fot. Ultrament

Pomysłów na wykorzystanie Betonu Kreatywnego i Dekoracyjnego jest całe mnóstwo. Szczególnie teraz, w czasie przygotowań do świąt bożonarodzeniowych, warto sięgnąć po ten materiał, zapewniając sobie i bliskim świetną zabawę przy tworzeniu magicznych ozdób i dekoracji.

Więcej inspiracji oraz jak wykonać krok po kroku betonowe ozdoby znajdziesz na kanale YouTube w profilu marki Ultrament oraz na www.ultrament.pl.

Źródło: Ultrament

Co na rynku? Beton Dekoracyjny i Beton Kreatywny od Ultrament

Niemiecka marka Ultrament przedstawia nową linię mas betonowych umożliwiających samodzielnie tworzenie przedmiotów z betonu.

Beton Dekoracyjny Ultrament to szara masa betonowa o płynnej konsystencji, która pozwala na wykonanie odlewu dowolnego przedmiotu. Produkt po zmieszaniu z wodą dokładnie wypełnia formę, precyzyjnie odwzorowując dany kształt. Uzyskana powierzchnia jest matowa – gładka lub z drobnymi, charakterystycznymi dla tego materiału otworami. Przy użyciu betonu dekoracyjnego można stworzyć np. donicę, wazon, misę, półmisek, płaskorzeźbę. Czas wstępnego twardnienia wynosi 2 godziny. Po upływie 24 godzin powstały element jest już odporny na słońce, wilgoć i mróz.

Beton Kreatywny Ultrament to szara masa betonowa, która po zmieszaniu z wodą zyskuje wysoce plastyczne właściwości, pozwalając na formowanie ozdób o dowolnym kształcie. Masę można modelować ręcznie lub przy użyciu foremek. Można z niej wycinać kształty oraz zdobić jej powierzchnię. Pozwala na tworzenie najróżniejszych dekoracji, np. tac i plater, kwiatów, figurek czy filigranowych rzeźb. Po wyschnięciu przedmioty wykazują się dużą trwałością – beton nie kurczy się, nie pęka, za to jest odporny na słońce, wilgoć i mróz. Czas wstępnego twardnienia wynosi ok. 1 godziny, a całkowitego – 24 godziny.

Beton Kreatywny Ultrament kosztuje ok. 32 zł, a Beton Dekoracyjny Ultrament ok. 49 zł. Produkty dostępne są w popularnych marketach budowlanych (np. Bricomarche, Castorama, OBI).

63-000 Środa Wielkopolska, ul. Prądzyńskiego 20, woj. wielkopolska
tel. 61 286 45 00,


Liczba odwiedzin: 110 | Data publikacji: 2022-06-13

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

MONTAŻ
KABINY
ZA DARMO
Wypełnij dane
i wybierz kabinę prysznicową
  Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś poinformowany, że przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Lider Budowlany i Fancy Glass


  Podobne artykuły


  18.11.2019 | Chemia budowlana
  Łazienka powinna cieszyć ładną aranżacją, będąc przy...
  13.06.2022 | Osuszanie
  Intensywne opady w okresie letnim mogą znacząco...
  13.06.2022 | Osuszanie
  Prawidłowa wilgotność powietrza w domu nie powinna...
  13.06.2022 | Remonty, renowacje
  Łazienka należy do pomieszczeń o najwyższym stopniu...
  13.06.2022 | Izolacje
  Aby zapewnić trwałość tarasu na długie lata,...
  13.06.2022 | Izolacje
  Zadaniem hydroizolacji fundamentów jest ochrona ścian przed...
  Wiosna to świetny czas na dokonanie wszystkich...
  Kolejny pokaz z serii „Drzwi Otwarte” odbył...
  Titanium, czyli tytan. Metal bardzo wytrzymały, a...
  28.09.2017 | Chemia budowlana
  Zrzeszanie się przedsiębiorców nie jest nową formą...
  30.11.2017 | Chemia budowlana
  Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
  Polimoczniki to materiały, które szturmem podbijają rynek...
  05.07.2022 | Systemy budowlane
  Sufit niejedno ma imię. Tego typu rozwiązania...
  Intensywna urbanizacja zabiera nam zieleń i zmienia...
  04.08.2020 | Chemia budowlana
  Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
  11.07.2016 | Domy drewniane
  Nowoczesność, minimalizm, technologia... to słowa, które w...
  24.02.2016 | Domy drewniane
  Powrót do natury to dziś nie tylko...
  02.08.2022 | Energia ekologiczna
  Popularność fotowoltaiki w Polsce, podobnie jak zainteresowanie...
  16.11.2021 | Kruszywa
  Rosnąca popularność zielonych dachów nie powinna dziś...
  11.01.2018 | Chemia budowlana
  Dachy zielone to nowoczesny i ekologiczny sposób...
  W Internecie roi się od blogów poświęconych...
  Płaski dach budynku wbrew pozorom nie musi...
  24.03.2016 | Kruszywa
  Żwir, grys, kora kamienna czy otoczaki? Zastosowanie...
  01.03.2016 | Systemy odwodnień
  Fachowe wykonanie dachu zielonego, zgodnie z obowiązującymi...

  Firmy z tej branży


  Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
  woj. śląskie
  woj. małopolskie
  woj. dolnośląskie
  woj. opolskie
  woj. dolnośląskie
  woj. wielkopolskie
  woj. kujawsko-pomorskie
  woj. małopolskie
  woj. śląskie
  woj. wielkopolskie
  woj. lubuskie
  woj. śląskie

  Słowa kluczowe: ultrament, MC-Bauchemie, chemia budowlana, chemia, dachy, dekoracje, fundamenty, klinkier, gres, kamień, mury, ściany, sucha zabudowa, tarasy, balkony,
  porozmawiaj
  z ekspertem
  Chcesz porozmawiać z ekspertem?
  Zostaw swój numer a oddzwonimy