Jaka farba w sprayu do metalu – na co zwrócić uwagę?

Farby w sprayu to wygodne w aplikacji i niezwykle wytrzymałe emulsje w aerozolu, które dzięki profesjonalnie skomponowanej bazie spoiwa, rozcieńczalnika i pigmentu trwale chronią metalowe powierzchnie przed wilgocią, korozją, promieniowaniem UV, uszkodzeniami mechanicznymi i ubytkami. Najważniejsze informacje o tym, jaka farba w sprayu do metalu sprosta naszym potrzebom, znajdziemy na etykietach produktu.

Co warto sprawdzić przed zakupem?

• Czy produkt może być stosowany do pokrywania elementów na zewnątrz, czy tylko wewnątrz.
• Jakie typy metalowych powierzchni pokrywa dany spray (farby do metali nieżelaznych lub żelaznych)?
• Rodzaj rozcieńczalnika może być istotny choćby dla alergików (np. benzyna, woda).
• Czy przed aplikacją wymagane jest nałożenie podkładu (np. antykorozyjnego)?
• Jaka jest oferowana gama kolorów i faktura po aplikacji produktu (np. połysk lub mat, farba bezbarwna)?
• Czas potrzebny do nałożenia drugiej warstwy oraz czas całkowitego wyschnięcia farby.

Wybierając farbę do metalu w sprayu, warto także postawić na rozwiązania sprawdzonych producentów, oferujących certyfikaty i atesty jakościowe produktu oraz bezpieczeństwo jego przechowywania (np. zabezpieczenie pojemnika przed dziećmi).

fot. AMBRO-SOL

Szybkoschnący lakier akrylowy Ambro-Sol – co zyskujesz?

Która farba w sprayu do metalu sprawdzi się więc najlepiej? Opcją wartą uwagi dla wszystkich entuzjastów prac DIY jest uniwersalny lakier akrylowy Ambro-Sol (dostępny w pojemności 400 i 600 ml). Farby akrylowe powstają na bazie wody. Szybko wysychają, zapewniając powierzchni grubą warstwę ochronną, która zachowuje wszystkie właściwości niezależnie od pogody. Włoski producent od ponad 50 lat dostarcza najwyższej klasy produkty chemiczne w aerozolu ekspertom branży malarskiej. Korzystając z profesjonalnych rozwiązań dla potrzeb naszego własnego domu, mamy więc potwierdzoną laboratoryjnie gwarancję trwałego efektu, zachwalającego koloru i bezpiecznego użytkowania. Jakość lidera rynku to także wydajność, która przekłada się na oszczędności w naszym portfelu. A wolność twórczą zapewnia bogata paleta kilkudziesięciu odcieni produktu.

fot. AMBRO-SOL

Farba w sprayu od Ambro-Sol – gdzie zastosujesz?

Lakier Ambro-Sol jest szybkoschnący i uniwersalny. To duża zaleta przy zastosowaniach do pokrycia różnorodnych przydomowych powierzchni metalowych, gdy nie jesteśmy pewni, z czego są dokładnie wykonane. Bezwysiłkowo pomalujemy nim metalowe ogrodzenie w ogrodzie, huśtawki, lampy, bramy, poręcze, parapety lub inne elementy na zewnątrz posesji. Farba wytrzyma temperatury od -10°C do +100°C (szczyt 120° C). Lakier Ambro-Sol to farba w sprayu do metalu, która może być używana także wewnątrz obiektów. Jeśli szukamy sposobu na szybką i efektowną renowację aranżacji wnętrza, to idealne rozwiązanie dla uzyskania efektu WOW. Dodamy koloru i ekskluzywnego połysku metalowym meblom, grzejnikom, ramom okiennym lub drzwiom. Wszechstronność produktu pozwala na wykorzystanie sprayu także na innych powierzchniach. Z lakierem Ambro-Sol pomalujemy drewnianą altanę, ozdoby z ceramiki, tynki, a także plastikowe lub betonowe elementy wystroju.

fot. AMBRO-SOL

Wybór farby w sprayu do metalu to nie wszystko! Aplikacja w 4 krokach

Jeśli wiemy już jaką farbę w sprayu do metalu wybrać do pokrycia wybranych elementów wyposażenia domu lub ogrodu, czas na aplikację. Aby cały proces wykonać efektywnie i bezpiecznie, warto działać zgodnie ze sztuką malarską. Czyli jak?

Przygotowanie podłoża

To pierwszy i najważniejszy krok, jeśli chcemy, by farba osiągnęła maksymalną przyczepność i służyła nam bez odprysków na lata. Każdą powierzchnię przed sprayowaniem odtłuszczamy za pomocą wybranego rozpuszczalnika i pozostawiamy do wyschnięcia. Jeśli wcześniej była na niej jakaś warstwa farby lub rdza, zeszlifujmy i wygładźmy nawierzchnię papierem ściernym.

Podkład antykorozyjny

Zabezpieczenie konstrukcji metalowych szczególnie narażonych na działanie czynników atmosferycznych warstwą antykorozyjną skutecznie chroni przed uszkodzeniami oraz wzmacnia trwałość farby. W utrzymaniu wysokiej estetyki malowanych powierzchni wsparciem służyć może ocynk w aerozolu – Cynk Jasny Ambro-Sol. Dzięki łatwej aplikacji i szybkiemu czasowi schnięcia otrzymujemy równomierną warstwę ochronną pod farbę w sprayu do metalu, którą aplikujemy w dalszej kolejności.

fot. AMBRO-SOL

Zabezpieczenie powierzchni wokół i sprawdzenie farby

Malowanie sprayem jest szybkie i precyzyjne, ale wymaga zastosowania folii ochronnych, które przykryją powierzchnię wokół malowanego przedmiotu. Pamiętajmy, by przed aplikacją wstrząsnąć pojemnik przez ok. 2 minuty, by dokładnie wymieszać pigment, spoiwo i rozpuszczalnik. Zanim zaczniemy malować powierzchnię właściwą, wykonajmy próbę na roboczym materiale. Sprawdzimy w ten sposób wybrany kolor i funkcjonalność aplikatora.

Malowanie – na co uważać

• Malowanie na zewnątrz wykonujmy w dodatniej temperaturze, gdyż warunki atmosferyczne wpływają na trwałość powłok.
• Jeśli pracujemy wewnątrz, zadbajmy o skuteczną wentylację pomieszczenia, niezależnie od tego, jaka farba w sprayu do metalu jest nam potrzebna.
• Aby uniknąć zacieków, farbę w sprayu aplikujemy w odległości ok 20 cm od przedmiotu. Wykonujemy długie płynne ruchy, dzięki czemu nałożymy podkład równo. Im cieńsze powłoki, tym lepszy efekt wizualny.
• Pamiętajmy, by stosować co najmniej dwie warstwy farby w określonym na etykiecie odstępie czasowym. W przypadku produktów Ambro-Sol wystarczy kilka minut przerwy.
• Pełne wyschnięcie farby następuje po 24h.

Świat aerozoli Ambro-Sol

Obok szerokiego wyboru farb w sprayu do metalu Ambro-Sol oferuje także inne produkty w aerozolu do szybkich i skutecznych prac lakierniczych DIY.

fot. AMBRO-SOL

Jeśli chcemy naoliwić skrzypiące drzwi, zabezpieczyć powierzchnię przed korozją lub zadbać o pielęgnację domowych sprzętów, z pewnością znajdziemy preparat dostosowany do potrzeb i łatwy w aplikacji, w tym:

• preparaty smarujące i zabezpieczające,
• produkty do generalnej konserwacji,
• kleje,
• produkty czyszczące,
• cynki,
• lakiery,
• kosmetyki samochodowe,
• produkty do spawalnictwa.

Ze szczegółową ofertą producenta w zakresie wyboru farb w sprayu do metalu oraz innych produktów w aerozolu, można zapoznać się na stronie www.ambro-sol.pl

05 – 825 Grodzisk Mazowiecki, ul. Traugutta 44, woj. mazowieckie
tel. 22 753 19 63,