Farby i grunty antykorozyjne – profesjonalizm w każdym calu
Firma AL-KOR od chwili powstania w 1997 roku, czyli już od 20 lat, oferuje profesjonalne farby przemysłowe do ochrony i renowacji wszelkich rodzajów konstrukcji stalowych, żeliwnych, ocynkowanych, wykonanych z metali lekkich, powłok betonowych, stosowanych w różnych środowiskach korozyjnych.

 

farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

– Postanowiliśmy przenieść nasze profesjonalne farby do zastosowań domowych. Dzięki nam każdy w swoim domu może stać się fachowcem w malowaniu, tym bardziej, że kupując nasze produkty każdy klient „w pakiecie” otrzymuje pełne doradztwo za darmo. Do każdego malowania podchodzimy indywidualnie, rozpatrując warunki malowania, konkretne powierzchnie i materiały. Zastosowanie profesjonalnych farb antykorozyjnych do samochodów (np. na podwozia), farb na posadzki betonowe, dachy, ogrodzenia, płoty, bramy, czy nawet farb do jachtów dają szansę na długą trwałość zabezpieczonych nimi powierzchni – mówi Marzena Sałuż z firmy AL-KOR.
W ofercie firmy znajdziemy farby przemysłowe takich światowych producentów farb przemysłowych i stoczniowych jak Hempel, Sigma, Jotun, International, Teknos-Oliva i wiele innych. Dzięki temu, że AL-KOR w swojej siedzibie w Gdyni posiada magazyn i system kolorowania, czas oczekiwania na realizację zamówienia jest bardzo krótki.
Firma oferuje też farby budowlane, które również stosowane są w przemyśle, m.in. do wykańczania wnętrz na statkach. Użyte w warunkach domowych zachowają o wiele większą niż w przypadku tradycyjnie stosowanych preparatów odporność na ścieranie czy zmywanie. Są to farby powstałe na bazie żywic lateksowych, silikonowych, akrylowych, dostępne w każdych ilościach, kolorach i atrakcyjnych cenach.

 

farby przemysłowe al-korfot. K. Michalczyk

 

Dwuskładnikowa farba epoksydowa
Często zastanawiamy się, czym zabezpieczyć dach, posadzkę, ogrodzenie, aby nie było to rozwiązanie połowiczne, to znaczy – abyśmy po krótkim czasie nie byli zmuszeni do ponownej aplikacji środka zabezpieczającego. Produktami przetestowanymi w ekstremalnych warunkach są dwuskładnikowe farby epoksydowe do posadzek betonowych i konstrukcji stalowych wewnątrz pomieszczeń, które w przemyśle stosuje się m.in. w konstrukcjach marketów, hal produkcyjnych, budynków użyteczności publicznej. Są to wyroby renomowanego producenta, świetnie rozpoznawalnego na rynku stoczniowym, w którym od lat skuteczność farb testowana jest w środowisku morskim.
– Farbami epoksydowymi dwuskładnikowymi zostały z powodzeniem wymalowane posadzki w przemysłowych halach produkcyjnych (masarnie, piekarnie, stolarnie, zakłady meblowe), w magazynach, garażach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, salach ekspozycyjnych itp. – mówi Marzena Sałuż. – W zastosowaniach domowych te preparaty świetnie sprawdzą się np. w garażu, warsztacie czy pomieszczeniu produkcyjnym, a ich użycie daje pewność i gwarancję, że klient nie będzie musiał ponownie przemalowywać przez dobrych kilka lat – dodaje.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

W ofercie firmy znajdziemy gruntoemalię epoksydową (farbę epoksydową do posadzek betonowych i metalu). Są one dostępne w kompletach po 20 litrów i 4 litry w dowolnym kolorze wg palety RAL i NCS. Można je aplikować na powierzchnie, które były sezonowane przez 4 tygodnie i są pozbawione tzw. mleczka cementowego (maksymalna dopuszczalna wilgotność to 4 %). W celu zagruntowania betonu używa się tej samej gruntoemalii epoksydowej, rozcieńczonej specjalnym rozcieńczalnikiem. Jeśli chcemy uzyskać powłokę o grubości 80 um, to na 8,75 m² wystarczy 1 litr farby. Stosując taki przelicznik, przy najtańszym kolorze (RAL 7001) koszt wymalowania 1 m² wyniesie zaledwie 2,62 zł, co oznacza, że wbrew pozorom cena nie jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, jednak z całą pewnością wyższa jest trwałość farby epoksydowej dwuskładnikowej.
Wśród produktów oferowanych przez AL-KOR znajdują się też niebieskie farby epoksydowe do malowania basenów pływackich i oczek wodnych, z testem na wodę pitną. Dla grubości powłoki 300 um wydajność teoretyczna wynosi 3,33 m²/1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 29,95 zł / m² (dla zestawu 4 litry). Farba jest także dostępna w zestawie 20 litrów.

Gruntoemalia poliuretanowa, czyli jak zabezpieczyć dach i rynny
Również renowację dachu można przeprowadzić samodzielnie, nie angażując w tym celu ekipy budowlanej, co przełoży się oczywiście na niższy koszt. Również tu świetnie sprawdzą się preparaty stosowane w przemyśle, np. do zabezpieczenia zewnętrznych konstrukcji marketów, hal produkcyjnych czy zbiorników gazowych i paliwowych. Użyte w zastosowania domowych zagwarantują trwałość powłoki przez kilkanaście lat, przy dwukrotnym pokryciu powierzchni 2 warstwami po 80 um.
– Stosując gruntoemalię poliuretanową trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim powierzchnie stalowe i ocynkowane muszą być dobrze oczyszczone, a jeśli malujemy zimą, to powierzchnia nie może być oblodzona, a temperatura niższa niż -5°C – wyjaśnia Marzena Sałuż.
Odporna na promieniowanie UV gruntoemalia poliuretanowa dostępna jest we wszystkich kolorach RAL, NCS. Koszt wymalowania 1m² wynosi ok. 8,81 zł (dla grubości powłoki 160 um wydajność teoretyczna wynosi 4,25 m² /1 litr).
Oferowana jest w opakowaniach po 20 litrów. Oprócz dachu i rynien, skutecznie zabezpieczymy nią też bramy, ogrodzenia, płoty, ramy i inne konstrukcje stalowe.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Podobne przeznaczenie ma system epoksydowo-poliuretanowy, który sprawdzi się również w przypadku gorzej doczyszczonych konstrukcji stalowych, ogrodzeń, bram itp. Na tego typu powierzchnie najpierw nanosi się uniwersalny podkład epoksydowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub zielonym. Nakładany w grubości 60 um daje wydajność ok. 9,5 m² /1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² dla podanej grubości powłoki wynosi więc 4,68 zł /m² (dla kompletu 20 litrów). Na tak przygotowane podłoże nakłada się następnie
farbę poliuretanową nawierzchniową w dowolnym kolorze wg wzornika RAL, NCS. Dla grubości powłoki na sucho 60 um wydajność teoretyczna 9,16 m²/1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² to 4,91 zł, czyli dla grubości całkowitej 120 um koszt wymalowania 1 m² wyniesie 9,59 zł /m².

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Farby antykorozyjne do samochodu
Firma AL-KOR przygotowała również ofertę dla osób, które samodzielnie chciałaby zabezpieczyć podwozie samochodu, przy czym również w tym wypadku polecane są preparaty stosowane w przemyśle do antykorozyjnego zabezpieczania platform wiertniczych, podwodnych części statków i obiektów pływających, konstrukcji falochronów, dalb, nabrzeży.
– Pierwsza z propozycji to czarna farba antykorozyjna epoksydowa, powszechnie stosowana na platformach wiertniczych na morzu, oferowana w zestawach 4 i 20 litrów. W przypadku zakupu 20 litrów teoretyczny koszt wymalowania dla grubości 200 um wynosi 11,65 zł /m² (4,25 m²/1 litr). Drugim wariantem jest grunt antykorozyjny okrętowy alkidowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub szarym, w opakowaniu 1, 5 i 20 litrów. W tym wypadku dla grubości powłoki 60 um, 1 litr wystarczy na pomalowanie 9,16 m². Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 2,18 zł /m² (dla opakowania 20 litrów) – mówi Grzegorz Wałkowski z firmy AL-KOR.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Na tak przygotowaną powierzchnię pokrytą gruntem antykorozyjnym nakłada się dwuskładnikową farbę poliuretanową odporną na UV w dowolnym kolorze RAL, NCS. Dla grubości powłoki 60 um wydajność teoretyczna 9,16 m²/1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 5,40 zł /m² (dla 20 litrów, dostępne są też opakowania 1 i 4 litry). Łącznie, dla grubości sumarycznej 120 um teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 7,58 zł/m².

Farby do malowania jachtów
Trudno znaleźć środowisko bardziej surowe dla farb niż woda, dlatego preparaty przeznaczone do zabezpieczania statków i jachtów muszą sprostać rygorystycznym wymaganiom pod względem jakości. AL-KOR proponuje farby do jachtów ze stali i laminatu, które w zastosowaniach przemysłowych stosuje się np. do zabezpieczania płyt warstwowych hal przemysłowych czy nawierzchniowego wykańczania konstrukcji mostów i budowli hydrotechnicznych.
W przypadku zabezpieczania części nawodnej jachtów świetnie sprawdza się uniwersalny podkład epoksydowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub zielonym, który można stosować w przypadku gorzej doczyszczonych powłok. Nakładany w grubości 60 um daje wydajność teoretyczną 9,5 m² /1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² dla podanej grubości powłoki 4,68 zł / m² ( dla kpl. 20 litr ). Na grunt nakłada się farbę poliuretanową nawierzchniową o dowolnym kolorze z palety RAL/NCS. Dla grubości powłoki na sucho 60 um wydajność wynosi 9,16 m²/1litr, a koszt wymalowania 1 m² = 4,91 zł. Oznacza to, że przy całkowitej grubości 120 um, koszt wymalowania 1 m² wyniesie 9,59 zł.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

W podwodnych częściach jachtów sprawdzi się z kolei farba przeciwporostowa w kolorze czerwonym tlenkowym, dostępna w opakowaniach 20 litrów. Dla grubości 100 um wydajność teoretyczna wynosi 5 m² /1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² to 17 zł.
– Farby do malowania jachtów stosowane były z powodzeniem przez naszych Klientów również w innych sytuacjach. Sprawdzają się także np. w skutecznym zabezpieczaniu przyczep kampingowych czy domków holenderskich wykonanych z laminatu – mówi Grzegorz Wałkowski.

Farby do malowania kafli
Na blogach wnętrzarskich coraz częściej możemy znaleźć nietuzinkowe pomysły na odświeżenie wnętrz. Jednym z popularniejszych w ostatnich latach rozwiązań jest malowanie kafli – alternatywa dla pracochłonnego i kosztownego skuwania starej glazury/ terakoty i układania nowej. Dwuskładnikowa farba poliuretanowa z oferty AL-KOR pozwoli na wymalowanie za przybliżoną cenę 5,40 zł jednego metra kwadratowego, a jedno opakowanie o pojemności 1 litra wystarczy na pomalowanie 9,16 m² powierzchni, pokrywając ją powłoką o grubości 60 um.

 

farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Produkt dostępny jest w opakowaniach 1, 4, 20 litrów we wszystkich kolorach RAL i NCS, zaś najlepsze efekty uzyskamy aplikując farbę po zszorstkowaniu malowanego podłoża.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.al-kor.eu

 

81-538 Gdynia, ul. Olimpijska 2, woj. pomorskie
tel. (58) 620-88-31,