Farby na posadzki betonowe, farby do jachtów, gruntoemalie epoksydowe

Farby przemysłowe dla każdego

Internet to dziś prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które samodzielnie przeprowadzają naprawy i remonty. Z drugiej strony – często padamy ofiarą skutecznego marketingu, gdy wyrób zachwalany przez producenta okazuje się mało skuteczny. Jak nie pogubić się w gąszczu materiałów budowlanych i nie kupić produktu, którego jakość pozostawia wiele do życzenia? Dobrym odniesieniem może być dla nas przemysł. To właśnie tutaj stosuje się środki najskuteczniejsze, które niemal każdego dnia poddawane są ogniowym próbom pod względem skuteczności, trwałości, wytrzymałości. Dlaczego więc nie przenieść ich do prywatnych domów?

Farby i grunty antykorozyjne – profesjonalizm w każdym calu
Firma AL-KOR od chwili powstania w 1997 roku, czyli już od 20 lat, oferuje profesjonalne farby przemysłowe do ochrony i renowacji wszelkich rodzajów konstrukcji stalowych, żeliwnych, ocynkowanych, wykonanych z metali lekkich, powłok betonowych, stosowanych w różnych środowiskach korozyjnych.

 

farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

– Postanowiliśmy przenieść nasze profesjonalne farby do zastosowań domowych. Dzięki nam każdy w swoim domu może stać się fachowcem w malowaniu, tym bardziej, że kupując nasze produkty każdy klient „w pakiecie” otrzymuje pełne doradztwo za darmo. Do każdego malowania podchodzimy indywidualnie, rozpatrując warunki malowania, konkretne powierzchnie i materiały. Zastosowanie profesjonalnych farb antykorozyjnych do samochodów (np. na podwozia), farb na posadzki betonowe, dachy, ogrodzenia, płoty, bramy, czy nawet farb do jachtów dają szansę na długą trwałość zabezpieczonych nimi powierzchni – mówi Marzena Sałuż z firmy AL-KOR.
W ofercie firmy znajdziemy farby przemysłowe takich światowych producentów farb przemysłowych i stoczniowych jak Hempel, Sigma, Jotun, International, Teknos-Oliva i wiele innych. Dzięki temu, że AL-KOR w swojej siedzibie w Gdyni posiada magazyn i system kolorowania, czas oczekiwania na realizację zamówienia jest bardzo krótki.
Firma oferuje też farby budowlane, które również stosowane są w przemyśle, m.in. do wykańczania wnętrz na statkach. Użyte w warunkach domowych zachowają o wiele większą niż w przypadku tradycyjnie stosowanych preparatów odporność na ścieranie czy zmywanie. Są to farby powstałe na bazie żywic lateksowych, silikonowych, akrylowych, dostępne w każdych ilościach, kolorach i atrakcyjnych cenach.

 

farby przemysłowe al-korfot. K. Michalczyk

 

Dwuskładnikowa farba epoksydowa
Często zastanawiamy się, czym zabezpieczyć dach, posadzkę, ogrodzenie, aby nie było to rozwiązanie połowiczne, to znaczy – abyśmy po krótkim czasie nie byli zmuszeni do ponownej aplikacji środka zabezpieczającego. Produktami przetestowanymi w ekstremalnych warunkach są dwuskładnikowe farby epoksydowe do posadzek betonowych i konstrukcji stalowych wewnątrz pomieszczeń, które w przemyśle stosuje się m.in. w konstrukcjach marketów, hal produkcyjnych, budynków użyteczności publicznej. Są to wyroby renomowanego producenta, świetnie rozpoznawalnego na rynku stoczniowym, w którym od lat skuteczność farb testowana jest w środowisku morskim.
– Farbami epoksydowymi dwuskładnikowymi zostały z powodzeniem wymalowane posadzki w przemysłowych halach produkcyjnych (masarnie, piekarnie, stolarnie, zakłady meblowe), w magazynach, garażach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, salach ekspozycyjnych itp. – mówi Marzena Sałuż. – W zastosowaniach domowych te preparaty świetnie sprawdzą się np. w garażu, warsztacie czy pomieszczeniu produkcyjnym, a ich użycie daje pewność i gwarancję, że klient nie będzie musiał ponownie przemalowywać przez dobrych kilka lat – dodaje.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

W ofercie firmy znajdziemy gruntoemalię epoksydową (farbę epoksydową do posadzek betonowych i metalu). Są one dostępne w kompletach po 20 litrów i 4 litry w dowolnym kolorze wg palety RAL i NCS. Można je aplikować na powierzchnie, które były sezonowane przez 4 tygodnie i są pozbawione tzw. mleczka cementowego (maksymalna dopuszczalna wilgotność to 4 %). W celu zagruntowania betonu używa się tej samej gruntoemalii epoksydowej, rozcieńczonej specjalnym rozcieńczalnikiem. Jeśli chcemy uzyskać powłokę o grubości 80 um, to na 8,75 m² wystarczy 1 litr farby. Stosując taki przelicznik, przy najtańszym kolorze (RAL 7001) koszt wymalowania 1 m² wyniesie zaledwie 2,62 zł, co oznacza, że wbrew pozorom cena nie jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, jednak z całą pewnością wyższa jest trwałość farby epoksydowej dwuskładnikowej.
Wśród produktów oferowanych przez AL-KOR znajdują się też niebieskie farby epoksydowe do malowania basenów pływackich i oczek wodnych, z testem na wodę pitną. Dla grubości powłoki 300 um wydajność teoretyczna wynosi 3,33 m²/1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 29,95 zł / m² (dla zestawu 4 litry). Farba jest także dostępna w zestawie 20 litrów.

Gruntoemalia poliuretanowa, czyli jak zabezpieczyć dach i rynny
Również renowację dachu można przeprowadzić samodzielnie, nie angażując w tym celu ekipy budowlanej, co przełoży się oczywiście na niższy koszt. Również tu świetnie sprawdzą się preparaty stosowane w przemyśle, np. do zabezpieczenia zewnętrznych konstrukcji marketów, hal produkcyjnych czy zbiorników gazowych i paliwowych. Użyte w zastosowania domowych zagwarantują trwałość powłoki przez kilkanaście lat, przy dwukrotnym pokryciu powierzchni 2 warstwami po 80 um.
– Stosując gruntoemalię poliuretanową trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim powierzchnie stalowe i ocynkowane muszą być dobrze oczyszczone, a jeśli malujemy zimą, to powierzchnia nie może być oblodzona, a temperatura niższa niż -5°C – wyjaśnia Marzena Sałuż.
Odporna na promieniowanie UV gruntoemalia poliuretanowa dostępna jest we wszystkich kolorach RAL, NCS. Koszt wymalowania 1m² wynosi ok. 8,81 zł (dla grubości powłoki 160 um wydajność teoretyczna wynosi 4,25 m² /1 litr).
Oferowana jest w opakowaniach po 20 litrów. Oprócz dachu i rynien, skutecznie zabezpieczymy nią też bramy, ogrodzenia, płoty, ramy i inne konstrukcje stalowe.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Podobne przeznaczenie ma system epoksydowo-poliuretanowy, który sprawdzi się również w przypadku gorzej doczyszczonych konstrukcji stalowych, ogrodzeń, bram itp. Na tego typu powierzchnie najpierw nanosi się uniwersalny podkład epoksydowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub zielonym. Nakładany w grubości 60 um daje wydajność ok. 9,5 m² /1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² dla podanej grubości powłoki wynosi więc 4,68 zł /m² (dla kompletu 20 litrów). Na tak przygotowane podłoże nakłada się następnie
farbę poliuretanową nawierzchniową w dowolnym kolorze wg wzornika RAL, NCS. Dla grubości powłoki na sucho 60 um wydajność teoretyczna 9,16 m²/1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² to 4,91 zł, czyli dla grubości całkowitej 120 um koszt wymalowania 1 m² wyniesie 9,59 zł /m².

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Farby antykorozyjne do samochodu
Firma AL-KOR przygotowała również ofertę dla osób, które samodzielnie chciałaby zabezpieczyć podwozie samochodu, przy czym również w tym wypadku polecane są preparaty stosowane w przemyśle do antykorozyjnego zabezpieczania platform wiertniczych, podwodnych części statków i obiektów pływających, konstrukcji falochronów, dalb, nabrzeży.
– Pierwsza z propozycji to czarna farba antykorozyjna epoksydowa, powszechnie stosowana na platformach wiertniczych na morzu, oferowana w zestawach 4 i 20 litrów. W przypadku zakupu 20 litrów teoretyczny koszt wymalowania dla grubości 200 um wynosi 11,65 zł /m² (4,25 m²/1 litr). Drugim wariantem jest grunt antykorozyjny okrętowy alkidowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub szarym, w opakowaniu 1, 5 i 20 litrów. W tym wypadku dla grubości powłoki 60 um, 1 litr wystarczy na pomalowanie 9,16 m². Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 2,18 zł /m² (dla opakowania 20 litrów) – mówi Grzegorz Wałkowski z firmy AL-KOR.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Na tak przygotowaną powierzchnię pokrytą gruntem antykorozyjnym nakłada się dwuskładnikową farbę poliuretanową odporną na UV w dowolnym kolorze RAL, NCS. Dla grubości powłoki 60 um wydajność teoretyczna 9,16 m²/1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 5,40 zł /m² (dla 20 litrów, dostępne są też opakowania 1 i 4 litry). Łącznie, dla grubości sumarycznej 120 um teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 7,58 zł/m².

Farby do malowania jachtów
Trudno znaleźć środowisko bardziej surowe dla farb niż woda, dlatego preparaty przeznaczone do zabezpieczania statków i jachtów muszą sprostać rygorystycznym wymaganiom pod względem jakości. AL-KOR proponuje farby do jachtów ze stali i laminatu, które w zastosowaniach przemysłowych stosuje się np. do zabezpieczania płyt warstwowych hal przemysłowych czy nawierzchniowego wykańczania konstrukcji mostów i budowli hydrotechnicznych.
W przypadku zabezpieczania części nawodnej jachtów świetnie sprawdza się uniwersalny podkład epoksydowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub zielonym, który można stosować w przypadku gorzej doczyszczonych powłok. Nakładany w grubości 60 um daje wydajność teoretyczną 9,5 m² /1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² dla podanej grubości powłoki 4,68 zł / m² ( dla kpl. 20 litr ). Na grunt nakłada się farbę poliuretanową nawierzchniową o dowolnym kolorze z palety RAL/NCS. Dla grubości powłoki na sucho 60 um wydajność wynosi 9,16 m²/1litr, a koszt wymalowania 1 m² = 4,91 zł. Oznacza to, że przy całkowitej grubości 120 um, koszt wymalowania 1 m² wyniesie 9,59 zł.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

W podwodnych częściach jachtów sprawdzi się z kolei farba przeciwporostowa w kolorze czerwonym tlenkowym, dostępna w opakowaniach 20 litrów. Dla grubości 100 um wydajność teoretyczna wynosi 5 m² /1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² to 17 zł.
– Farby do malowania jachtów stosowane były z powodzeniem przez naszych Klientów również w innych sytuacjach. Sprawdzają się także np. w skutecznym zabezpieczaniu przyczep kampingowych czy domków holenderskich wykonanych z laminatu – mówi Grzegorz Wałkowski.

Farby do malowania kafli
Na blogach wnętrzarskich coraz częściej możemy znaleźć nietuzinkowe pomysły na odświeżenie wnętrz. Jednym z popularniejszych w ostatnich latach rozwiązań jest malowanie kafli – alternatywa dla pracochłonnego i kosztownego skuwania starej glazury/ terakoty i układania nowej. Dwuskładnikowa farba poliuretanowa z oferty AL-KOR pozwoli na wymalowanie za przybliżoną cenę 5,40 zł jednego metra kwadratowego, a jedno opakowanie o pojemności 1 litra wystarczy na pomalowanie 9,16 m² powierzchni, pokrywając ją powłoką o grubości 60 um.

 

farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Produkt dostępny jest w opakowaniach 1, 4, 20 litrów we wszystkich kolorach RAL i NCS, zaś najlepsze efekty uzyskamy aplikując farbę po zszorstkowaniu malowanego podłoża.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.al-kor.eu

 

81-538 Gdynia, ul. Olimpijska 2, woj. pomorskie
tel. (58) 620-88-31,


Liczba odwiedzin: 2052 | Data publikacji: 2018-03-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


15.09.2021 | Obiekty rolnicze
Wytrzymałość, odporność na korozję i warunki atmosferyczne,...
13.09.2021 | Ogrzewanie
Ekologiczne metody pozyskiwania energii, to nie konieczność...
09.09.2021 | Energia ekologiczna
Panele fotowoltaiczne z montażem i dofinansowaniem, wsparcie...
09.09.2021 | Kruszywa
Zastosowanie kamienia wapiennego we współczesnym przemyśle i...
Z roku na rok ekologiczne rozwiązania i...
Wentylowanie pomieszczeń jest niezwykle ważne dla zdrowia...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
03.09.2021 | Ogrzewanie
Trociny w kominku jeszcze kilkanaście lat temu...
DEKORDESKA to unikatowy produkt, który pozwala cieszyć...
Sanitariat to jedno z ważniejszych pomieszczeń w...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
01.09.2021 | Oświetlenie
Współczesne lampy solarne to coś więcej niż...
31.08.2021 | Styropian
Gzymsy, sztukaterie, bonie, listwy elewacyjne styropianowe, skosy...
Japońska jakość wraz ze światowym wzornictwem. Wśród...
30.08.2021 | Systemy budowlane
Rosnące ceny surowców – w tym stali...
Choć drewno uznawane jest za jeden z...
Zielone dachy solarne, retencyjne i bioróżnorodne to...
20.08.2021 | Stalowe konstrukcje
Lekkie konstrukcje stalowe, tworzone w oparciu o...
19.08.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to technologia, która już dawno stała...
19.08.2021 | Podnośniki
Podnośnik nożycowy jest jednym z najczęściej wynajmowanych...
Małe, kameralne mieszkania tworzą wiele aranżacyjnych wyzwań....
16.08.2021 | Techniki zamocowań
Jętka to jeden z ważniejszych elementów konstrukcyjnych...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj.
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe:
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy