Farby na posadzki betonowe, farby do jachtów, gruntoemalie epoksydowe

Farby przemysłowe dla każdego

Internet to dziś prawdziwa kopalnia wiedzy dla osób, które samodzielnie przeprowadzają naprawy i remonty. Z drugiej strony – często padamy ofiarą skutecznego marketingu, gdy wyrób zachwalany przez producenta okazuje się mało skuteczny. Jak nie pogubić się w gąszczu materiałów budowlanych i nie kupić produktu, którego jakość pozostawia wiele do życzenia? Dobrym odniesieniem może być dla nas przemysł. To właśnie tutaj stosuje się środki najskuteczniejsze, które niemal każdego dnia poddawane są ogniowym próbom pod względem skuteczności, trwałości, wytrzymałości. Dlaczego więc nie przenieść ich do prywatnych domów?

Farby i grunty antykorozyjne – profesjonalizm w każdym calu
Firma AL-KOR od chwili powstania w 1997 roku, czyli już od 20 lat, oferuje profesjonalne farby przemysłowe do ochrony i renowacji wszelkich rodzajów konstrukcji stalowych, żeliwnych, ocynkowanych, wykonanych z metali lekkich, powłok betonowych, stosowanych w różnych środowiskach korozyjnych.

 

farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

– Postanowiliśmy przenieść nasze profesjonalne farby do zastosowań domowych. Dzięki nam każdy w swoim domu może stać się fachowcem w malowaniu, tym bardziej, że kupując nasze produkty każdy klient „w pakiecie” otrzymuje pełne doradztwo za darmo. Do każdego malowania podchodzimy indywidualnie, rozpatrując warunki malowania, konkretne powierzchnie i materiały. Zastosowanie profesjonalnych farb antykorozyjnych do samochodów (np. na podwozia), farb na posadzki betonowe, dachy, ogrodzenia, płoty, bramy, czy nawet farb do jachtów dają szansę na długą trwałość zabezpieczonych nimi powierzchni – mówi Marzena Sałuż z firmy AL-KOR.
W ofercie firmy znajdziemy farby przemysłowe takich światowych producentów farb przemysłowych i stoczniowych jak Hempel, Sigma, Jotun, International, Teknos-Oliva i wiele innych. Dzięki temu, że AL-KOR w swojej siedzibie w Gdyni posiada magazyn i system kolorowania, czas oczekiwania na realizację zamówienia jest bardzo krótki.
Firma oferuje też farby budowlane, które również stosowane są w przemyśle, m.in. do wykańczania wnętrz na statkach. Użyte w warunkach domowych zachowają o wiele większą niż w przypadku tradycyjnie stosowanych preparatów odporność na ścieranie czy zmywanie. Są to farby powstałe na bazie żywic lateksowych, silikonowych, akrylowych, dostępne w każdych ilościach, kolorach i atrakcyjnych cenach.

 

farby przemysłowe al-korfot. K. Michalczyk

 

Dwuskładnikowa farba epoksydowa
Często zastanawiamy się, czym zabezpieczyć dach, posadzkę, ogrodzenie, aby nie było to rozwiązanie połowiczne, to znaczy – abyśmy po krótkim czasie nie byli zmuszeni do ponownej aplikacji środka zabezpieczającego. Produktami przetestowanymi w ekstremalnych warunkach są dwuskładnikowe farby epoksydowe do posadzek betonowych i konstrukcji stalowych wewnątrz pomieszczeń, które w przemyśle stosuje się m.in. w konstrukcjach marketów, hal produkcyjnych, budynków użyteczności publicznej. Są to wyroby renomowanego producenta, świetnie rozpoznawalnego na rynku stoczniowym, w którym od lat skuteczność farb testowana jest w środowisku morskim.
– Farbami epoksydowymi dwuskładnikowymi zostały z powodzeniem wymalowane posadzki w przemysłowych halach produkcyjnych (masarnie, piekarnie, stolarnie, zakłady meblowe), w magazynach, garażach, piwnicach, pomieszczeniach gospodarczych, salach ekspozycyjnych itp. – mówi Marzena Sałuż. – W zastosowaniach domowych te preparaty świetnie sprawdzą się np. w garażu, warsztacie czy pomieszczeniu produkcyjnym, a ich użycie daje pewność i gwarancję, że klient nie będzie musiał ponownie przemalowywać przez dobrych kilka lat – dodaje.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

W ofercie firmy znajdziemy gruntoemalię epoksydową (farbę epoksydową do posadzek betonowych i metalu). Są one dostępne w kompletach po 20 litrów i 4 litry w dowolnym kolorze wg palety RAL i NCS. Można je aplikować na powierzchnie, które były sezonowane przez 4 tygodnie i są pozbawione tzw. mleczka cementowego (maksymalna dopuszczalna wilgotność to 4 %). W celu zagruntowania betonu używa się tej samej gruntoemalii epoksydowej, rozcieńczonej specjalnym rozcieńczalnikiem. Jeśli chcemy uzyskać powłokę o grubości 80 um, to na 8,75 m² wystarczy 1 litr farby. Stosując taki przelicznik, przy najtańszym kolorze (RAL 7001) koszt wymalowania 1 m² wyniesie zaledwie 2,62 zł, co oznacza, że wbrew pozorom cena nie jest wyższa niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań, jednak z całą pewnością wyższa jest trwałość farby epoksydowej dwuskładnikowej.
Wśród produktów oferowanych przez AL-KOR znajdują się też niebieskie farby epoksydowe do malowania basenów pływackich i oczek wodnych, z testem na wodę pitną. Dla grubości powłoki 300 um wydajność teoretyczna wynosi 3,33 m²/1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 29,95 zł / m² (dla zestawu 4 litry). Farba jest także dostępna w zestawie 20 litrów.

Gruntoemalia poliuretanowa, czyli jak zabezpieczyć dach i rynny
Również renowację dachu można przeprowadzić samodzielnie, nie angażując w tym celu ekipy budowlanej, co przełoży się oczywiście na niższy koszt. Również tu świetnie sprawdzą się preparaty stosowane w przemyśle, np. do zabezpieczenia zewnętrznych konstrukcji marketów, hal produkcyjnych czy zbiorników gazowych i paliwowych. Użyte w zastosowania domowych zagwarantują trwałość powłoki przez kilkanaście lat, przy dwukrotnym pokryciu powierzchni 2 warstwami po 80 um.
– Stosując gruntoemalię poliuretanową trzeba pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim powierzchnie stalowe i ocynkowane muszą być dobrze oczyszczone, a jeśli malujemy zimą, to powierzchnia nie może być oblodzona, a temperatura niższa niż -5°C – wyjaśnia Marzena Sałuż.
Odporna na promieniowanie UV gruntoemalia poliuretanowa dostępna jest we wszystkich kolorach RAL, NCS. Koszt wymalowania 1m² wynosi ok. 8,81 zł (dla grubości powłoki 160 um wydajność teoretyczna wynosi 4,25 m² /1 litr).
Oferowana jest w opakowaniach po 20 litrów. Oprócz dachu i rynien, skutecznie zabezpieczymy nią też bramy, ogrodzenia, płoty, ramy i inne konstrukcje stalowe.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Podobne przeznaczenie ma system epoksydowo-poliuretanowy, który sprawdzi się również w przypadku gorzej doczyszczonych konstrukcji stalowych, ogrodzeń, bram itp. Na tego typu powierzchnie najpierw nanosi się uniwersalny podkład epoksydowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub zielonym. Nakładany w grubości 60 um daje wydajność ok. 9,5 m² /1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² dla podanej grubości powłoki wynosi więc 4,68 zł /m² (dla kompletu 20 litrów). Na tak przygotowane podłoże nakłada się następnie
farbę poliuretanową nawierzchniową w dowolnym kolorze wg wzornika RAL, NCS. Dla grubości powłoki na sucho 60 um wydajność teoretyczna 9,16 m²/1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² to 4,91 zł, czyli dla grubości całkowitej 120 um koszt wymalowania 1 m² wyniesie 9,59 zł /m².

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Farby antykorozyjne do samochodu
Firma AL-KOR przygotowała również ofertę dla osób, które samodzielnie chciałaby zabezpieczyć podwozie samochodu, przy czym również w tym wypadku polecane są preparaty stosowane w przemyśle do antykorozyjnego zabezpieczania platform wiertniczych, podwodnych części statków i obiektów pływających, konstrukcji falochronów, dalb, nabrzeży.
– Pierwsza z propozycji to czarna farba antykorozyjna epoksydowa, powszechnie stosowana na platformach wiertniczych na morzu, oferowana w zestawach 4 i 20 litrów. W przypadku zakupu 20 litrów teoretyczny koszt wymalowania dla grubości 200 um wynosi 11,65 zł /m² (4,25 m²/1 litr). Drugim wariantem jest grunt antykorozyjny okrętowy alkidowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub szarym, w opakowaniu 1, 5 i 20 litrów. W tym wypadku dla grubości powłoki 60 um, 1 litr wystarczy na pomalowanie 9,16 m². Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 2,18 zł /m² (dla opakowania 20 litrów) – mówi Grzegorz Wałkowski z firmy AL-KOR.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Na tak przygotowaną powierzchnię pokrytą gruntem antykorozyjnym nakłada się dwuskładnikową farbę poliuretanową odporną na UV w dowolnym kolorze RAL, NCS. Dla grubości powłoki 60 um wydajność teoretyczna 9,16 m²/1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 5,40 zł /m² (dla 20 litrów, dostępne są też opakowania 1 i 4 litry). Łącznie, dla grubości sumarycznej 120 um teoretyczny koszt wymalowania 1 m² = 7,58 zł/m².

Farby do malowania jachtów
Trudno znaleźć środowisko bardziej surowe dla farb niż woda, dlatego preparaty przeznaczone do zabezpieczania statków i jachtów muszą sprostać rygorystycznym wymaganiom pod względem jakości. AL-KOR proponuje farby do jachtów ze stali i laminatu, które w zastosowaniach przemysłowych stosuje się np. do zabezpieczania płyt warstwowych hal przemysłowych czy nawierzchniowego wykańczania konstrukcji mostów i budowli hydrotechnicznych.
W przypadku zabezpieczania części nawodnej jachtów świetnie sprawdza się uniwersalny podkład epoksydowy w kolorze czerwonym tlenkowym lub zielonym, który można stosować w przypadku gorzej doczyszczonych powłok. Nakładany w grubości 60 um daje wydajność teoretyczną 9,5 m² /1litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² dla podanej grubości powłoki 4,68 zł / m² ( dla kpl. 20 litr ). Na grunt nakłada się farbę poliuretanową nawierzchniową o dowolnym kolorze z palety RAL/NCS. Dla grubości powłoki na sucho 60 um wydajność wynosi 9,16 m²/1litr, a koszt wymalowania 1 m² = 4,91 zł. Oznacza to, że przy całkowitej grubości 120 um, koszt wymalowania 1 m² wyniesie 9,59 zł.

 

farby przemysłowe al-kor farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

W podwodnych częściach jachtów sprawdzi się z kolei farba przeciwporostowa w kolorze czerwonym tlenkowym, dostępna w opakowaniach 20 litrów. Dla grubości 100 um wydajność teoretyczna wynosi 5 m² /1 litr. Teoretyczny koszt wymalowania 1 m² to 17 zł.
– Farby do malowania jachtów stosowane były z powodzeniem przez naszych Klientów również w innych sytuacjach. Sprawdzają się także np. w skutecznym zabezpieczaniu przyczep kampingowych czy domków holenderskich wykonanych z laminatu – mówi Grzegorz Wałkowski.

Farby do malowania kafli
Na blogach wnętrzarskich coraz częściej możemy znaleźć nietuzinkowe pomysły na odświeżenie wnętrz. Jednym z popularniejszych w ostatnich latach rozwiązań jest malowanie kafli – alternatywa dla pracochłonnego i kosztownego skuwania starej glazury/ terakoty i układania nowej. Dwuskładnikowa farba poliuretanowa z oferty AL-KOR pozwoli na wymalowanie za przybliżoną cenę 5,40 zł jednego metra kwadratowego, a jedno opakowanie o pojemności 1 litra wystarczy na pomalowanie 9,16 m² powierzchni, pokrywając ją powłoką o grubości 60 um.

 

farby przemysłowe al-korfot. AL-KOR

 

Produkt dostępny jest w opakowaniach 1, 4, 20 litrów we wszystkich kolorach RAL i NCS, zaś najlepsze efekty uzyskamy aplikując farbę po zszorstkowaniu malowanego podłoża.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.al-kor.eu

 


Liczba odwiedzin: 44 | Data publikacji: 2018-03-09

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


16.08.2018 | Kontenery

Zakup lub wynajem pawilonów gastronomicznych czy kontenerów socjalnych to optymalne rozwiązanie dla wielu inwestorów poszukujących tymczasowego lokum, które wyeliminuje konieczność budowy obiektu na stałe związanego z gruntem. Jednocześnie w każdym z zastosowań – a więc zarówno w przypadku kontenerów biurowych, socjalnych, sanitarnych, jak i pawilonów gastronomicznych, wybrane rozwiązanie musi być solidne, komfortowe i wykonane z dbałością o estetykę, bo niezależnie od tego, co się w nim mieści, jest ono wizytówką właściciela. Jedną z branż, dla których właśnie te aspekty mają duże znaczenie, jest gastronomia. Kontenery imbiss i pawilony gastronomiczne, które zaspokoją najwyższe wymagania znajdziemy w ofercie firmy Polkon.

16.08.2018 | Ogrzewanie

Współczesny inwestor budując dom, stawia przede wszystkim na energooszczędność. To bardzo rozsądne podejście, które skutkuje wysokim komfortem i sporymi oszczędnościami w późniejszym użytkowaniu domu. Wielką rolę odgrywa tu odpowiednio dobrany system grzewczo-chłodzący (aby nie tylko zimą, ale także latem można było mieszkać w komfortowych warunkach). Jakie rozwiązanie wybrać? Z pomocą przychodzi firma FERIS, producent nowoczesnych pomp ciepła i mat kapilarnych.

Płyty budowlane to idealne rozwiązanie, kiedy zachodzi potrzeba zmiany wykończenia wnętrza, odświeżenia mebli lub budowy ścianek działowych. Często płyty te wymagają jeszcze dodatkowego wykończenia. Problem ten nie istnieje w przypadku uniwersalnych płyt budowlanych MPB – nowego produktu od firmy KRONOSPAN, które są wykończone dekoracyjnym laminatem i gotowe do montażu.

14.08.2018 | Termoizolacja

Ceny energii sukcesywnie rosną, co zmusza właścicieli nieruchomości do poszukiwania jak największych oszczędności w zakresie nakładów ponoszonych na ogrzewanie. Ten sam fakt dostarcza jednocześnie impulsów do rozwoju dla branży budowlanej, która musi zaoferować swoim klientom rozwiązania szyte na miarę potrzeb budownictwa energooszczędnego. Świetnym tego przykładem mogą być termomodernizacje budynków. Jednym z ich etapów, obok instalacji oszczędnego systemu grzewczego, jest termorenowacja ścian, stropów, posadzek i dachów. O tym, jakich materiałów używać do tego typu prac, odpowiadamy wraz z ekspertami z firmy Recticel Izolacje.

Statystyki GUS-u dotyczące wypadków przy pracy są zatrważające: w 2017 r. ponad 30% wszystkich urazów nastąpiło na skutek uderzenia w nieruchomy obiekt (np. z powodu upadku z wysokości). Równie często dochodzi do porażenia prądem, uderzenia w obiekt będący w ruchu, czy z powodu niewłaściwej obsługi narzędzi i maszyn. Wszystkie przyczyny wypadków na budowach mają jeden wspólny mianownik: to pośpiech i rutyna, które obniżają koncentrację i usypiają czujność pracowników. Jak je wyeliminować, skoro terminy gonią, a za ich niedotrzymanie grożą kary finansowe? Receptę znaleźli specjaliści z wypożyczalni maszyn budowlanych CRAMO, którzy swoją wiedzą o bezpieczeństwie na budowie dzielą się na spotkaniach organizowanych w ramach „Tygodnia Bezpieczeństwa”.

Zbiorniki hydroforowe doskonale sprawdzają się zarówno w instalacjach domowych, jak i przemysłowych. Stosowane są również w instalacjach myjących i systemach nawadniających, a także do podnoszenia ciśnienia i dystrybucji, w systemach studni, deszczowniach, jak też do tłumienia uderzenia hydraulicznego i w instalacjach grzewczych. Pewność działania i trwałość tych rozwiązań uzyskiwana jest dzięki odpowiednim materiałom oraz niezawodnej konstrukcji, które zapewnić może tylko doświadczony producent.

Surowość aluminium i światło odbijające się w dużych przeszkleniach to znaki rozpoznawcze współczesnego budownictwa, które nawet ogromnym biurowcom nadają lekkości i wdzięku. Naprzeciw zmianom dokonującym się w architekturze muszą wychodzić producenci aluminiowych profili konstrukcyjnych, którzy dopasowują oferowane przez siebie rozwiązania do wymagań klientów. Tak właśnie działa firma Yawal S.A., która prezentuje nową wersję systemu drzwi przesuwnych DP 180 z innowacyjnym rozwiązaniem futryny dwu i trzyjezdniowej, dzięki której możliwe jest osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności termicznej.

07.08.2018 | Stal, wyroby stalowe

Konstrukcje budowlane, maszyny, konstrukcje ciągów logistycznych, ciągi wentylacyjne, przemysł motoryzacyjny – to zaledwie wycinek branż, w których wykorzystywane są różnego rodzaju kształtowniki ze stali. Szeroki asortyment wyrobów ze stali w długościach handlowych lub profesjonalnie ciętych na wymiar oferuje firma INPOL-KRAK.

Dzisiejsze budownictwo mocno zmierza w kierunku budownictwa energooszczędnego. Dlatego w domach stosuje się rozwiązania, które zmniejszą ilość zużycia energii. Jednym z nich jest wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. Zapewnia ona zdrowy klimat w domu i w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej pozwala znacznie zmniejszyć koszty ogrzewania. Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i instalacji rekuperacji?

07.08.2018 | Chemia budowlana

W ciągu ostatnich lat branża budowlana dokonała imponującego skoku naprzód, a impulsów do rozwoju wciąż dostarcza jej zarówno błyskawiczny rozwój technologii, jak i rosnące wymagania klientów. Świetnym przykładem tej ewolucji mogą być hydroizolacje fundamentów, hydroizolacje tarasów i balkonów czy ścian piwnic. Stosowane tradycyjnie masy bitumiczne z uwagi na swoje wady są w niektórych krajach (np. w Niemczech, Austrii, Szwajcarii) stopniowo wypierane przez hydroizolacje reaktywne. Czym jest ta innowacyjna technologia i jak z jej wykorzystaniem można wykonać izolację balkonu, izolację ław fundamentowych czy izolację piwnicy zapytaliśmy ekspertów z firmy BOTAMENT®, która oferuje dwu- i jednoskładnikowe hydroizolacje reaktywne.

Analizatory i mierniki gazu czy analizatory spalin dla profesjonalnych zastosowań nie tylko pozwalają sprostać surowym przepisom związanym z ochroną środowiska. To także urządzenia, które pozwalają na zachowanie najlepszej efektywności spalania, kontrolę emisji oraz utrzymanie instalacji spalania na jak najwyższym poziomie. Urządzenia kierowane do przemysłu energetycznego znajdziemy w ofercie firmy MRU Sp. z o. o., która dostarcza przenośne i stacjonarne analizatory gazów spalinowych oraz inne przyrządy pomiarowe do stosowania w przemyśle energetycznym.

01.08.2018 | Chemia budowlana

Stabilny i trwały montaż ogrodzenia, słupka czy hustawki bez użycia betonu? Od teraz to możliwe! Takie rozwiązanie daje nam żywiczna masa montażowa QUIKSET®, dzięki której łatwo i szybko samodzielnie zamontujemy dowolny element w ziemi.

Profesjonalnie wykonany taras wymaga zastosowania zarówno odpowiedniego materiału tarasowego ( deska oraz legar), jak i właściwego systemu montażowego, na który składają się wkręty i akcesoria. To kluczowe czynniki, które decydują o powodzeniu inwestycji. Specjaliści SPAX Polska dzielą się wieloletnim doświadczeniem z zakresie dostarczania rozwiązań tarasowych na rynek i podpowiadają jak odpowiednio wykonać trwały i bezpieczny taras.

31.07.2018 | Grille, wędzarnie

Polacy kochają grillowanie. To idealna okazja, aby spotkać się z rodziną lub przyjaciółmi i zjeść pyszny posiłek na świeżym powietrzu. Dlatego wiele osób inwestuje w dobre grille, które będą służyły im przez kilka sezonów. Wśród najchętniej kupowanych są ekskluzywne grille gazowe marki Landmann.

27.07.2018 | Piece, kotły

Lato w pełni, więc ustał na chwilę medialny szum wokół jakości powietrza nad Polską. Ale przecież za kilka miesięcy burza rozpęta się na nowo. Może więc warto właśnie teraz, poza sezonem grzewczym, pomyśleć o tym, jak przyczynić się do poprawy jakości powietrza i wymienić stary, nieefektywny kocioł centralnego ogrzewania na nowy. A jeśli względy prośrodowiskowe nie są dostatecznym argumentem, to może względy ekonomiczne i praktyczne przeważą? Przecież kocioł na ekogroszek to dziś jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań, a technologiczne udogodnienia sprawiają, że obsługa zredukowana jest do minimum, co bardzo ułatwia codzienną eksploatację.

27.07.2018 | Składy budowlane

Firma Akces BK Sp. z o.o. na rynku budowlanym stała się rozpoznawalna dzięki zaprawom izolacyjno-wyrównującym Polytech (tzw. Styrobeton, a właściwie zaprawa cementowo-styropianowa), powstającym w procesie recyclingu granulatu styropianowego. W ciągu ostatnich 15 lat produkty te doskonale się sprawdziły, udowodniając swoją przydatność w budownictwie ze względu na trwałość i parametry użytkowe. Teraz przyszedł czas na kolejny krok w rozwoju technologii Polytech. Wraz z opracowaniem nowatorskiego rozwiązania, jakim są izolacyjne panele murowe Polytech Moduł System, firma Akces poszerzyła ofertę o projektowanie i budowę domów modułowych w technologii Polytech Moduł System.

27.07.2018 | Oświetlenie

Wśród zalet oświetlenia LED na pierwszym miejscu zazwyczaj wymieniane są długa żywotność i trwałość, wysoka energooszczędność oraz doskonała jakość świecenia. I choć te aspekty trudno przecenić, to warto też pamiętać o innych, m.in. o tym, że diody LED mają możliwość produkowania światła w wybranym kolorze bez konieczności stosowania filtrów, luster, odbłyśników. Efekt? Intensywne, nasycone kolory, a wraz z nimi niemal nieograniczone możliwości aranżacji wnętrz z nowoczesnymi kinkietami LED w roli głównej. Znajdziemy je w ofercie firmy APM Morkom, która oferuje ponadto bogaty asortyment żyrandoli światłowodowych.

Efektywne klimatyzatory domowe z serii Etherea pracują na ekologiczny czynnik chłodzący R32, co pozytywne wpływa zarówno na domowników, jak też na całe środowisko. Nowoczesna technologia marki Panasonic zapewnia użytkownikom nie tylko wygodę użytkowania, ale przede wszystkim bezpieczne i ekonomiczne oczyszczanie powietrza.

27.07.2018 | Meble

Projektując domy i mieszkania, ludzie coraz częściej poszukują rozwiązań, które są unikatowe, wyjątkowe i będą odzwierciedlały osobowość właścicieli. Coraz większa eko świadomość i potrzeba bliskości z naturą sprawia, że współczesny inwestor kupuje meble wykonane z naturalnych materiałów – w szczególności z drewna. Dzięki temu zyskuje oryginalny, piękny i trwały na lata produkt. Decydując się na ręcznie robione meble drewniane klienci coraz chętniej współpracują z takimi firmami jak Parkieciarnia, które rozumieją potrzeby dzisiejszego inwestora. Co więcej, wykorzystują materiały z drugiego obiegu, np. drewno z rozbiórek, dając mu drugie, zupełnie nowe życie.

Hale stalowe to dobra inwestycja, kiedy firma potrzebuje budynku przemysłowego o wysokiej wytrzymałości i nowoczesnym wyglądzie. Ze względu na swoje zalety hale stalowe z okładziną z płyt warstwowych wygrywają z tradycyjnymi rozwiązaniami, jak budynki murowane, oferując inwestorowi nieograniczone możliwości. Ważne, aby ich budowę zlecić doświadczonemu i certyfikowanemu producentowi, który kierując się profesjonalizmem i rzetelnością, wykona projekt według potrzeb i oczekiwań klienta.

25.07.2018 | Systemy budowlane

Projektowanie wnętrz obiektów komercyjnych bardzo często wymaga zastosowania niestandardowych rozwiązań. W takim wypadku producenci materiałów wykończeniowych często dokonują modyfikacji swoich produktów, by w pełni sprostać oczekiwaniom projektanta i inwestora. Dzięki temu wnętrza są nowoczesne, estetyczne i funkcjonalne. Na przykładzie doświadczenia firmy BARWA SYSTEM (w branży funkcjonującej od 1994 r.) – producenta metalowych materiałów wykończeniowych (sufitów podwieszanych i okładzin ściennych) dowiedzmy się więcej o realizacji indywidualnych projektów.

Beton architektoniczny to obecnie jeden z najnowocześniejszych materiałów wykończeniowych. Z powodzeniem odnalazł się we wnętrzach współczesnych domów i mieszkań – w postaci okładzin na ściany czy blatów mebli. Teraz zajmuje on mocną pozycję wśród najgorętszych trendów w projektowaniu ogrodów i tarasów, a także w upiększaniu przestrzeni miejskiej.

19.07.2018 | Ogrzewanie

Wybierając powietrzną pompę ciepła do ogrzewania domu, trzeba dokładnie rozważyć, jakie urządzenie będzie dla nas najlepsze i zapewni komfort cieplny w budynku oraz ciągły dostęp do ciepłej wody użytkowej. Jakie urządzenie wybrać do dużego domu? Jaka pompa ciepła do mieszkania w bloku będzie najlepsza? Z pomocą przychodzi marka DIMPLEX, która od wielu lat dostarcza na rynek wysokiej jakości nowoczesne pompy ciepła.

19.07.2018 | Grzejniki

Bardzo ograniczone możliwości regulowania temperatury, duży ciężar, trudności z utrzymaniem w czystości i estetyka pozostawiająca wiele do życzenia… Te cechy grzejników żeliwnych, masowo instalowanych w naszych domach w latach PRL-u sprawiają, że dziś odchodzą one do przeszłości. W ich miejscu pojawiają się rozwiązania, w których producenci umiejętnie i z fantazją łączą nowoczesną, zaawansowaną technologię z ciekawym designem. Przykładem mogą być stalowe grzejniki modernizacyjne typ K22 firmy Invena, które są świetną alternatywą dla grzejników żeliwnych. Dzięki temu, że mają wysokość 550 mm , można nimi zastąpić grzejniki żeliwne bez konieczności ingerencji w dotychczasową instalację.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. zachodniopomorskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: