Farby ekologiczne do ścian Ralston biobased

Biotechnologia dla zrównoważonego rozwoju z farbami na bazie roślin

Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty naturalnie dobre i trwale. Na każdym etapie produkcji i dystrybucji powstają w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju, co czyni linię farb biobosed produktem unikatowym. Tradycyjne wyczerpywalne surowce kopalniane, tworzące spoiwa i rozpuszczalniki farb, zastąpiono nowoczesnymi odnawialnymi materiałami organicznymi takimi jak pozostałości z produkcji roślin oraz biomasa. Farby Ralston łączą biotechnologiczne innowacje z kunsztem rzemiosła oraz bezkompromisowym podejściem do ochrony środowiska.

Farby ekologiczne do ścian Ralston – linia biobased

Farby Ralston to marka niezależnej holenderskiej firmy rodzinnej Koninklijke Van Wijhe Verf, która od ponad stu la dostarcza klientom na całym świecie nowoczesne, bezpieczne i wydajne produkty do malowania różnorodnych powierzchni w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju. Od 2012 roku, czyli premiery pierwszej linii ekologicznych farb stworzonych na bazie składników biologicznych, laboratoria Koninklijke Van Wijhe Verf nie ustają w wysiłkach, by tworzyć gamę produktów niezawodnych jakościowo i bezpiecznych dla użytkowników i środowiska naturalnego.

fot. Ralston 

Efekt tych działań – linia biobased to ekologiczne farby do ścian, sufitów, murów i tynków, które wyróżnia zastosowanie w procesie produkcji jako spoiwa i rozpuszczalników pozostałości pochodzenia roślinnego. Co więcej, technolodzy Ralston, komponując farby, korzystają z surowców biomasy drugiej kategorii. Oznacza to, że pozyskanie olejów z roślin takich jak oliwki czy słonecznik nie wiąże się z koniecznością uprawy i przetwarzania tych surowców, tylko odzyskiwania ich resztek z pierwszego użycia. Spoiwo biobased w farbach ekologicznych do ścian Ralston jest w ponad 90% surowcem odnawialnym, efektywnie zastępującym dotąd stosowane substancje chemiczne, tworzącym ujmująco intensywne i trwałe barwy farb.

fot. Ralston 

Jak produkować farby dobrej cenie i w zgodzie z zasadami zrównoważonego rozwoju?

Next Generation: Ralston BIOseries to linia produktów stworzona z wykorzystaniem odnawialnego surowca biologicznego. Ale nie tylko to świadczy o technologicznym zaawansowaniu farb Ralston. Produkty malarskie przyjazne środowisku powstają poprzez optymalne połączenie czterech czynników: żywotności, zawartości składników biologicznych, śladu węglowego i wpływu na środowisko. Nie każdy producent, powołujący się na hasła ekologii i zrównoważonego rozwoju, spełnia te kryteria na każdym etapie produkcji. Farby tworzy bowiem wiele elementów: pigmenty, wypełniacze, konserwanty, spoiwa i rozpuszczalniki lub rozcieńczalniki. Wszystkie składniki połączone w jedną całość mają zapewnić, że powłoka będzie trwała, żywotna, szybkoschnąca, atrakcyjna estetycznie i nietoksyczna dla użytkowników.

fot. Ralston 

Tworząc farby ekologiczne do ścian, Ralston gwarantuje, że jakość jednego czynnika nie wyklucza innego. Przykładowo, sama produkcja spoiwa na bazie olejów roślinnych nie zakłada ekologiczności technologii, jeśli rośliny pochodzą z upraw przemysłowych, które generują duże zanieczyszczenia i pozostawiają ślad węglowy. Ponadto, część zanieczyszczeń nie jest tak łatwo mierzalna, jak emisja CO2, choć za ich emisję płacimy równie wysoką cenę bezpowrotnej utraty części ekosystemów. W przypadku farb Ralston wysoką jakość produktów i rzetelne podejście do kwestii zrównoważonego rozwoju potwierdzają rygorystyczne testy laboratoryjne oraz certyfikaty informujące o spełnieniu przez producenta standardów w zakresie wyników społecznych i środowiskowych, odpowiedzialności oraz przejrzystości. Te wartości, wpisane w misję firmy Koninklijke Van Wijhe Verf, charakteryzują linię produktów biobased – farba ExtraTex Mat otrzymała europejski znak ekologiczny Ecolabel.

fot. Ralston 

Farby Ralston – cena, produkty i zastosowania serii biobased Tex

Farby ekologiczne do ścian, Ralston z serii Tex Matt oraz Tex Satin to oparte na naturalnych składnikach farby do wnętrz. Stosuje się je jako powłoki do ścian, sufitów, płyt gipsowo-kartonowych, betonu, murów, tynków, płyt kamiennych i tapet z włókna szklanego. Można je z powodzeniem aplikować zarówno na nowych powierzchniach, jak i na powierzchniach uprzednio pokrytych produktem zawierającym lateks. Farby Ralston z linii biobased nie zawierają rozpuszczalników, nie wydzielają silnego zapachu są odporne na szorowanie oraz smugi i zabrudzenia. To powłoki, które dobrze kryją, łatwo się nakładają i nie chlapią podczas aplikacji.

fot. Ralston 

Farby ekologiczne do ścian Ralston biobased serii Tex dostępne są w trzech standardowych pojemnościach: 1 l, 2,5 l, 5 l, 10 l. Wybrane produkty można nabyć także w opcji próbek po 250 ml. Dużym atutem produktów jest wydajność farb Ralston. Cena równoważona jest zatem wysoką jakością powłok. Średnio 1 litr farby wystarczy do dwukrotnego pokrycia od 6 do 9 m2 malowanej powierzchni. Większość wariantów gwarantuje czas schnięcia bezpyłowego do 30 minut oraz możliwość ponownego malowania po 4 godzinach (mierzone w uśrednionych warunkach 20°C i wilgotności powietrza 65%). Farby Ralston dostępne są w licznych wariantach kolorystycznych dzięki systemowi barwienia Ralston AQ. Pozwala on klientowi precyzyjnie dobrać indywidualny kolor. Dzięki temu produkty malarskie nie muszą być składowane, co także wpływa pozytywnie na środowisko naturalne i ceny materiałów. Obok koloru wybierana jest także faktura – głęboki mat lub lekki satynowy połysk.

fot. Ralston 

W celu orientacyjnej kalkulacji ceny farby Ralston, niezbędnej do pokrycia danego obszaru, producent udostępnia na swojej stronie internetowej elektroniczny kalkulator, który przelicza metry kwadratowe powierzchni na litry wybranego wariantu ekologicznej farby do ścian i sufitów. To szybki i prosty sposób na szacunkowe wyliczenia ceny inwestycji.

Farby Ralston jako nowoczesna i bezkompromisowa polityka zrównoważonego rozwoju

Myślenie kategoriami zrównoważonego rozwoju to nie tylko ekologiczna gama produktów i optymalna cena wyrobów. Firma Koninklijke Van Wijhe Verf wdraża wysokie standardy ochrony środowiska na całym etapie produkcji i dystrybucji farb ekologicznych do ścian Ralston. Od innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie surowców, przez zapewnienie dłuższej żywotności farb, redukcji ilości odpadów powstających przy ich powstaniu i użytkowaniu, po kontrolę zużycia wody i emisji CO2 oraz wtórnego użytku opakowań, Ralston realizuje kompleksowe i systemowe podejście do zagadnień ekologii w przemyśle.

fot. Ralston 

Zastosowanie w produkcji farb Ralston surowców biologicznych pozwala oszczędzić 150 kg składników kopalnianych na 1 tys. litrów farby. Wiaderka na farbę produkowane są z recyklingowanego surowca, które można ponownie utylizować, co także wpływa na ceny farb Ralston. W zakresie ekologicznych warunków samej produkcji warto wspomnieć, że transport do dystrybutorów realizują firmy redukujące emisję CO2 swych pojazdów. Kurierzy wewnętrzni dostarczają przesyłki rowerami. Geotermalne pompy ciepa ogrzewają i chłodzą budynki firmy. Oświetlenie ledowe i sensory ruchu ograniczają zużycie energii w biurach i magazynach. Efektywny system czyszczenia rur na liniach produkcyjnych usprawnia pracę i pozwala odzyskać wodę. Każdy element produkcji poddaje się recyklingowi. Resztki, które zostają spalone, wracają w postaci odzyskanej energii. Biotechnologia dla ochrony środowiska w produkcji farb, przy zachowaniu dobrej ceny produktów, jest zatem możliwa z farbami ekologicznymi do ścian Ralston.

fot. Ralston 

Szczegółowa oferta producenta dostępna jest na stronie www.ralstoncolour.com.

80000 AE Zwollte, Russenweg 14 P.O Box 25, woj.
tel. +48 515 422 928,


Liczba odwiedzin: 1307 | Data publikacji: 2020-08-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Kolekcja farb proszkowych SuprAnodic firmy Axalta Coating...
Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
Budujesz dom i stoisz przed wyborem farby...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
Światowa Organizacja Zdrowia nazwała wiek XXI wiekiem...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
Na rynku farb wiele jest produktów, którymi...
07.09.2021 | Kontenery
Specjalistyczne kontenery Polkont to gwarancja bezpieczeństwa magazynowania...
MORAD to lider rynku produkcji systemów aluminiowych...
06.07.2021 | Chemia budowlana
Płyty gipsowo-kartonowe to doskonała alternatywa dla ścian...
Odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne to nie tylko kwestia...
09.06.2021 | Chemia budowlana
Problemy z mocowaniem płytek na tradycyjne kleje...
24.02.2021 | Izolacje
Rosnące wymagania inwestorów z różnych sektorów rynku...
Malowanie proszkowe aluminium, metalu, stali to efektywny...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
02.11.2020 | Meble
Moda na biel jest ponadczasowa. Kolor ten...
30.09.2020 | Stolarka otworowa
Firma DOMO Ewelina Górecka z Słupska oferuje...
28.09.2020 | Izolacje
Energooszczędność to słowo, które w XXI wieku...
Rozbudowany asortyment glazury, jaki możemy dziś znaleźć...
27.04.2020 | Sztukateria
„Jak Cię widzą tak Cię piszą” –...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj.
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: farby, pokrycia, farby do drewna, farby na kamień, farby do metalu, farby do tworzyw sztucznych, farby matowe, farby z połyskiem, farby do stosowania na zewnątrz, farby do stosowania wewnątrz, farby Ralston, Ralston, farby ekologiczne do ścian, farby ekologiczne do ścian Ralston, ekologiczne farby do ścian, farby ralston cena,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy