Farba fotokatalityczna – „puder i róż”
Farby fotokatalityczne to w dalszym ciągu nowość na polskim rynku, a zdecydowanie warto po nie sięgnąć.

– Często podkreślamy przy okazji różnych rozmów i prezentacji, że farby fotokatalityczne nie różnią się pod względem stosowania od typowych materiałów malarskich (które również mamy w swojej ofercie: akrylowe, silikonowe, silikatowe) – tak samo się je nakłada. Podobnie jest z farbą silikatową TITANIUM® FA do malowania elewacji. Sposób stosowania jest taki sam, jak typowych farb silikatowych zewnętrznych. Obowiązują te same zasady i stosuje się takie same narzędzia: pędzel, wałek lub agregat natryskowy – zapewnia producent.

 

 

Dopiero w czasie użytkowania farba TITANIUM® FA ukazuje swoje wyjątkowe cechy, m.in. zdolność do samooczyszczania pomalowanych powierzchni. Ponadto obecny w farbie fotokatalizator usuwa nieprzyjemne zapachy i oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń miejskich i przemysłowych, takich jak np. spaliny, opary rozpuszczalników, składniki smogu, itp. Malując kilka ścian nie usunie się zagrożenia smogiem z całego miasta, ale przynajmniej z okolicy własnego domu.

– Nie jest to magia, pokroju „cudownych kryształów leczących wszystko”. Ale jest to proces fizyko-chemiczny zachodzący w obecności katalizatora, światła i zawartego w powietrzu tlenu, w wyniku którego zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu – wyjaśnia producent.

 

 

Farba elastomerowa – „krem na zmarszczki”
Często fasady pokryte są drobnymi spękaniami i rysami, przez które woda z opadów może wnikać w mur powodując liczne problemy, m.in. odpadanie tynku, pojawianie się pleśni wewnątrz domu.
Nasze remedium – to wodorozcieńczalna Farba elastomerowa pokrywająca włosowate i skurczowe spękania podłoża. Przeznaczona do malowania elewacji, ale też i ścian wewnętrznych. Wykazuje wysoką elastyczność w szerokim zakresie temperatur. Dzięki temu elastycznie reaguje na „pracujące” rysy – rozciąga się razem z nimi i z nimi się kurczy. Tworzy powłoki odporne na czynniki atmosferyczne, a włókna zbrojenia rozproszonego zwiększają wytrzymałość mechaniczną powłoki. Może być stosowana na tynki mineralne (cementowo-wapienne, cementowe, silikatowe, gipsowe) i polimerowe (np. akrylowe), beton.

 

 

 

A-GRAF – „utrwalacz makijażu”
Po zakończeniu odnawiania wyglądu fasady warto ją zabezpieczyć i utrwalić efekty… System A-GRAF to zestaw preparatów przeznaczonych do ochrony powierzchni murów (wewnątrz i na zewnątrz) przed graffiti i podobnymi „dziełami sztuki” oraz tworzący powłoki utrudniające przyklejanie plakatów. Warstwa ochronna umożliwia łatwe usuwanie zanieczyszczeń z podłoża wodą pod ciśnieniem lub przy pomocy jednego z preparatów systemu. Dodatkową zaletą systemu jest przedłużanie trwałości tynków z powodu odizolowania ich od wpływu czynników atmosferycznych. Warstwa ochronna umożliwia łatwe usuwanie zanieczyszczeń z podłoża betonowego, cegieł, kamieni sztucznych i naturalnych, tynków, z powierzchni malarskich, z paneli z tworzyw sztucznych.

 

 

System A-GRAF składa się z preparatów zabezpieczających (A-GRAF, A-GRAF 2K) i środków czyszczących (A-GRAF GEL, A-GRAF ZMYWACZ).

 

 

Farba akrylowo – silikonowa – „fryzura dla domu”
Odnowienie fasady to nie wszystko. Przecież nowy staranny makijaż będzie kiepsko się prezentował przy nieodpowiedniej, zaniedbanej fryzurze. Podobnie dom z odmalowanym dachem z daleka wygląda zupełnie inaczej niż z szaroburą dachówką pokrytą mchami i glonami.
Do tego celu firma PIGMENT proponuje farbę akrylowo-silikonową na dachy. Produkt jest przeznaczony do malowania dachów i innych elementów budowlanych na zewnątrz, płyt eternitowych i ligno-cementowych. Zawiera emulsję silikonową, trwałe pigmenty oraz wypełniacze mineralne. Tworzy dobrze kryjącą i elastyczną powłokę o satynowym połysku. W przypadku konstrukcji betonowych ogranicza penetrację do wnętrza betonu gazów z atmosfery (np. SO2), wywołujących m.in. korozję prętów zbrojenia.

 

 

Akrylowy lakier do kamienia – zadbaj też o „buty”
Często dolna część fasad chroniona jest przez pas tynku mozaikowego, ułatwiającego zachowanie czystości w dolnej części ściany. Ochlapane przez błoto w czasie opadów tynki mozaikowe lub okładziny ścienne, np. płytki z kamienia naturalnego lub sztucznego, łatwiej są zmywane przez deszcz niż zwykłe tynki położone do samej ziemi. Jednak nawet najlepsze tynki mozaikowe po jakimś czasie stają się szarawe, matowe i łatwiej przyjmują zabrudzenia. Do ich renowacji polecamy „Akrylowy lakier do kamienia”.

Bezbarwny, wodorozcieńczalny, czysto akrylowy lakier do kamienia naturalnego (np. piaskowca), sztucznego oraz różnych wyrobów wykonanych z materiałów skalnych pochodzenia naturalnego, jak również wykonanych z cementu i różnego rodzaju kruszyw mineralnych. Może też służyć do konserwacji tynku mozaikowego. Zastosowany do zabezpieczenia powłok malarskich nadaje im połysk, wyższą odporność na ścieranie i zdolność do łatwiejszego utrzymania w czystości

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.farbypigment.pl

70-892 Szczecin, ul. Pyrzycka 23 A, woj. zachodniopomorskie
tel. 914 621 020, 609 099 262,