Farby do rewitalizacji fasad

Nowy wygląd dla Twojego domu!

Budujesz dom i stoisz przed wyborem farby fasadowej? Albo może elewacja twojego domu jest brudna i nieestetyczna? Twój dom potrzebuje nowego wyglądu. Najprostszym rozwiązaniem są farby do fasad marki TITANIUM. W bogatej ofercie producenta z łatwością znajdziesz coś dopasowanego do elewacji twojego domu, twoich możliwości finansowych i oczekiwań.

Farba fotokatalityczna – „puder i róż”
Farby fotokatalityczne to w dalszym ciągu nowość na polskim rynku, a zdecydowanie warto po nie sięgnąć.

– Często podkreślamy przy okazji różnych rozmów i prezentacji, że farby fotokatalityczne nie różnią się pod względem stosowania od typowych materiałów malarskich (które również mamy w swojej ofercie: akrylowe, silikonowe, silikatowe) – tak samo się je nakłada. Podobnie jest z farbą silikatową TITANIUM® FA do malowania elewacji. Sposób stosowania jest taki sam, jak typowych farb silikatowych zewnętrznych. Obowiązują te same zasady i stosuje się takie same narzędzia: pędzel, wałek lub agregat natryskowy – zapewnia producent.

 

 

Dopiero w czasie użytkowania farba TITANIUM® FA ukazuje swoje wyjątkowe cechy, m.in. zdolność do samooczyszczania pomalowanych powierzchni. Ponadto obecny w farbie fotokatalizator usuwa nieprzyjemne zapachy i oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń miejskich i przemysłowych, takich jak np. spaliny, opary rozpuszczalników, składniki smogu, itp. Malując kilka ścian nie usunie się zagrożenia smogiem z całego miasta, ale przynajmniej z okolicy własnego domu.

– Nie jest to magia, pokroju „cudownych kryształów leczących wszystko”. Ale jest to proces fizyko-chemiczny zachodzący w obecności katalizatora, światła i zawartego w powietrzu tlenu, w wyniku którego zanieczyszczenia atmosferyczne, stykając się z pomalowanymi powierzchniami, ulegają utlenieniu – wyjaśnia producent.

 

 

Farba elastomerowa – „krem na zmarszczki”
Często fasady pokryte są drobnymi spękaniami i rysami, przez które woda z opadów może wnikać w mur powodując liczne problemy, m.in. odpadanie tynku, pojawianie się pleśni wewnątrz domu.
Nasze remedium – to wodorozcieńczalna Farba elastomerowa pokrywająca włosowate i skurczowe spękania podłoża. Przeznaczona do malowania elewacji, ale też i ścian wewnętrznych. Wykazuje wysoką elastyczność w szerokim zakresie temperatur. Dzięki temu elastycznie reaguje na „pracujące” rysy – rozciąga się razem z nimi i z nimi się kurczy. Tworzy powłoki odporne na czynniki atmosferyczne, a włókna zbrojenia rozproszonego zwiększają wytrzymałość mechaniczną powłoki. Może być stosowana na tynki mineralne (cementowo-wapienne, cementowe, silikatowe, gipsowe) i polimerowe (np. akrylowe), beton.

 

 

 

A-GRAF – „utrwalacz makijażu”
Po zakończeniu odnawiania wyglądu fasady warto ją zabezpieczyć i utrwalić efekty… System A-GRAF to zestaw preparatów przeznaczonych do ochrony powierzchni murów (wewnątrz i na zewnątrz) przed graffiti i podobnymi „dziełami sztuki” oraz tworzący powłoki utrudniające przyklejanie plakatów. Warstwa ochronna umożliwia łatwe usuwanie zanieczyszczeń z podłoża wodą pod ciśnieniem lub przy pomocy jednego z preparatów systemu. Dodatkową zaletą systemu jest przedłużanie trwałości tynków z powodu odizolowania ich od wpływu czynników atmosferycznych. Warstwa ochronna umożliwia łatwe usuwanie zanieczyszczeń z podłoża betonowego, cegieł, kamieni sztucznych i naturalnych, tynków, z powierzchni malarskich, z paneli z tworzyw sztucznych.

 

 

System A-GRAF składa się z preparatów zabezpieczających (A-GRAF, A-GRAF 2K) i środków czyszczących (A-GRAF GEL, A-GRAF ZMYWACZ).

 

 

Farba akrylowo – silikonowa – „fryzura dla domu”
Odnowienie fasady to nie wszystko. Przecież nowy staranny makijaż będzie kiepsko się prezentował przy nieodpowiedniej, zaniedbanej fryzurze. Podobnie dom z odmalowanym dachem z daleka wygląda zupełnie inaczej niż z szaroburą dachówką pokrytą mchami i glonami.
Do tego celu firma PIGMENT proponuje farbę akrylowo-silikonową na dachy. Produkt jest przeznaczony do malowania dachów i innych elementów budowlanych na zewnątrz, płyt eternitowych i ligno-cementowych. Zawiera emulsję silikonową, trwałe pigmenty oraz wypełniacze mineralne. Tworzy dobrze kryjącą i elastyczną powłokę o satynowym połysku. W przypadku konstrukcji betonowych ogranicza penetrację do wnętrza betonu gazów z atmosfery (np. SO2), wywołujących m.in. korozję prętów zbrojenia.

 

 

Akrylowy lakier do kamienia – zadbaj też o „buty”
Często dolna część fasad chroniona jest przez pas tynku mozaikowego, ułatwiającego zachowanie czystości w dolnej części ściany. Ochlapane przez błoto w czasie opadów tynki mozaikowe lub okładziny ścienne, np. płytki z kamienia naturalnego lub sztucznego, łatwiej są zmywane przez deszcz niż zwykłe tynki położone do samej ziemi. Jednak nawet najlepsze tynki mozaikowe po jakimś czasie stają się szarawe, matowe i łatwiej przyjmują zabrudzenia. Do ich renowacji polecamy „Akrylowy lakier do kamienia”.

Bezbarwny, wodorozcieńczalny, czysto akrylowy lakier do kamienia naturalnego (np. piaskowca), sztucznego oraz różnych wyrobów wykonanych z materiałów skalnych pochodzenia naturalnego, jak również wykonanych z cementu i różnego rodzaju kruszyw mineralnych. Może też służyć do konserwacji tynku mozaikowego. Zastosowany do zabezpieczenia powłok malarskich nadaje im połysk, wyższą odporność na ścieranie i zdolność do łatwiejszego utrzymania w czystości

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.farbypigment.pl

70-892 Szczecin, ul. Pyrzycka 23 A, woj. zachodniopomorskie
tel. 914 621 020, 609 099 262,


Liczba odwiedzin: 948 | Data publikacji: 2019-03-06

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Na rynku farb wiele jest produktów, którymi...
Światowa Organizacja Zdrowia nazwała wiek XXI wiekiem...
Pędzle, wałki, kuwety, rozpuszczalniki – liczne akcesoria,...
Lakier akrylowy bezbarwny do drewna czy inne...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
MORAD to lider rynku produkcji systemów aluminiowych...
Odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne to nie tylko kwestia...
Kolekcja farb proszkowych SuprAnodic firmy Axalta Coating...
Malowanie proszkowe aluminium, metalu, stali to efektywny...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
Farby ekologiczne do ścian Ralston to produkty...
Farby proszkowe producenta Axalta Coating Systems od...
Zmiany zachodzące między powierzchnią danego materiału a...
Wymagania, jakim muszą sprostać nawierzchnie zewnętrzne sportowe...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...
Kotwa chemiczna i klej do betonu to...
Hydroizolacja tarasu i balkonu z wykorzystaniem technologii...
Kamienny dywan na taras, balkon czy chodnik...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
Wybierając odpowiednią farbę, należy wziąć pod uwagę...
Czy ktoś jeszcze pamięta czasy, w których...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj.
woj. łódzkie
woj. mazowieckie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: farba akrylowo silikonowa, farba fotokatalityczna, farba elastomerowa, lakier akrylowy do kamienia, farby fasadowe, farby do fasad.
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy