Najlepsza farba do metalu na rdzę

Zabezpieczenie każdej konstrukcji

Odpowiednie zabezpieczenie antykorozyjne to nie tylko kwestia estetyki, ale także trwałości i funkcjonalności. Najlepsza farba do metalu na rdzę to taka, która sprawdzi się w każdych, nawet najcięższych, warunkach. Polska firma Alma-Color dostarcza na rynek zaawansowane systemy lakiernicze przeciw korozji. Odpowiednio opracowane, przeznaczone są one specjalnie do lekkich lub cięższych konstrukcji.

Odpowiednie zabezpieczenie przed korozją jest istotne dla każdej branży.
– Zdecydowanie! Niezależnie od tego czy mowa o pojazdach samochodowych, kontenerach, a może konstrukcjach hal, znaczenie ochrony przed korozją jest tu jednakowo istotne – mówi Paweł Szwarc, dyrektor handlowy w firmie Alma-Color, zajmującej się produkcją profesjonalnych farb przemysłowych, w tym antykorozyjnych. – Otrzymujemy wiele zapytań o to, jaka jest najlepsza farba do metalu na rdzę i warto w tym momencie zaznaczyć, że bardzo wiele zależy od samej konstrukcji, jaka ma być nią pokryta. Nasza firma specjalizuje się w produkcji lakierów już od prawie 30 lat. W przyszłym roku będziemy obchodzić okrągły jubileusz działalności. Posiadamy bardzo duże doświadczenie i chętnie doradzamy klientom w wyborze odpowiedniego produktu. Dobranie właściwego systemu to pewność trwałości i bezpieczeństwa, ale także oszczędność. Jednorazowa konserwacja lakiernicza jest bardziej opłacalna niż poprawki po tańszych lub niesprawdzonych produktach.

fot. Alma-Color 

Rozwiązania oparte na doświadczeniu

Firma Alma-Color stale obserwuje rynek oraz wdraża rozwiązania dopasowane do potrzeb odbiorcy przemysłowego.

– Zaopatrują się u nas większe i mniejsze przedsiębiorstwa z różnych branż – dodaje Paweł Szwarc. – Pomagamy im dopasować produkty, które bezpośrednio wpływają na przedłużenie wytrzymałości ich produktów, a tym samym brak reklamacji. Dzięki zastosowaniu komponentów bardzo dobrej jakości produkujemy doskonałe farby do metalu na rdzę, chwalone przez naszych użytkowników. Naszą mocną stroną jest także profesjonalne doradztwo. Wykfalifikowany zespół specjalistów pomaga zarówno w zakresie doboru odpowiedniej farby, ale także w ramach usług serwisu technicznego. Nieustannie wprowadzamy nowe rozwiązania oraz pracujemy nad udoskonalaniem istniejących rozwiązań.

fot. Alma-Color 

Najlepsza farba do metalu na rdzę od Alma-Color

Rozwiązania antykorozyjne stosuje się w różnych sektorach produkcji i przemysłu. Przedłużenie żywotności powierzchni stalowych, żeliwnych, aluminiowych, ocynkowanych i cynkowych jest kluczowe dla wielu producentów, niezależnie od sektora, w którym pracują.

– Opracowaliśmy systemy, które zabezpieczają metalowe powierzchnie przed działaniem wilgoci, ale są jednocześnie dostosowane do funkcjonowania elementów, na które nanosimy dane powłoki – tłumaczy Paweł Szwarc. – Można powiedzieć, że są to rozwiązania dedykowane. Wybierając taki system, możemy mieć pewność, że sprawdzi się on doskonale i będzie stanowić odpowiednią barierę antykorozyjną także wobec innych czynników, na które dany przedmiot jest narażony, np. atmosferycznych czy też chemicznych.

W ofercie Alma-Color znajdują się farby do metalu na rdzę w dwóch rodzajach. Do wyboru mamy wersję jednoskładnikową oraz dwuskładnikową. Powłoki można nakładać nie tylko na powierzchnie stalowe, ale także inne materiały, w tym aluminium. Dzięki kompleksowości i uniwersalności powłoki antykorozyjne Alma-Color zyskują uznanie nie tylko w kraju, ale także zagranicą.

fot. Alma-Color 

Dla lekkich konstrukcji

Paleta produktów jednoskładnikowych rozcieńczalnych polecana jest szczególnie do lekkich konstrukcji, a także kontenerów i wagonów.

– Najlepsza farba do metalu na rdzę w przypadku lżejszej konstrukcji to zdecydowanie system jednoskładnikowy – mówi Paweł Szwarc. – Szczególnie polecamy system ALMAKOR COMBI + ALMALUX oraz GRUNTOEMALIĘ ALKIDOWĄ. Są to zestawy na bazie gruntu alkidowego lub gruntoemalii alkidowej. Mogą być zastosowane zarówno do malowania nowych elementów, ale też świetnie sprawdzają się w przypadku renowacji starych powłok. Ich szczególną cechą jest szybkie schnięcie, nawet w niskich temperaturach, dzięki czemu po krótkim czasie można już nakładać lakier nawierzchniowy. Oferujemy przy tym szeroką gamę produktów nawierzchniowych o różnym poziomie połysku. Szczególnie popularna jest GRUNTOEMALIA ALKIDOWA, zapewniająca połysk na poziomie 20–30% oraz ALMALUX, gwarantujący wysoki połysk na poziomie 90%. System posiada Atest Higieniczny oraz Krajową Ocenę Techniczną.

fot. Alma-Color 

Do zaawansowanych rozwiązań

– Z kolei najlepszą farbą antykorozyjną do metalu dla cięższych rozwiązań będzie ALMADUR UNIVERSAL PRIMER + ALMAPUR PROTECT 10+1 – informuje Paweł Szwarc. – Ten system idealnie sprawdzi się do zaawansowanych konstrukcji hal, a także magazynów i mostów. Jest to zestaw na bazie dwuskładnikowych produktów rozcieńczalnikowych. Mamy do dyspozycji trzy wersje gruntu epoksydowego z aktywnymi dodatkami antykorozyjnymi – standardowy, który zalecamy do powierzchni poddanych obróbce ściernej; o podwyższonej tiksotropii, idealny gdy inwestor wymaga większej grubości; przeznaczony na powierzchnie „gładkie”, na których nie przeprowadzono obróbki strumieniowo-ściernej. Ważną zaletą tego zestawu jest możliwość utwardzania w niskich temperaturach, co uzyskujemy za sprawą odpowiedniego utwardzacza. Po dodaniu nawierzchni ALMAPUR PROTECT 10+1 możemy uzyskać zabezpieczenie antykorozyjne w zakresie C4-C5, a do tego z bardzo wysoką ochroną i odpornością na zarysowania. CO bardzo ważne, powstała powłoka jest także odporna na działanie warunków atmosferycznych, a nawet rozprysk średnio agresywnych chemikaliów, takich jak: roztwory zasad i soli, benzyny i oleju napędowego. Ten zestaw również posiada atest higieniczny oraz Krajową Ocenę Techniczną.

fot. Alma-Color 

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.almacolor.pl

83-140 Gniew, ul. Krasickiego 8 , woj. pomorskie
tel. +48 (58) 535 22 85,


Liczba odwiedzin: 227 | Data publikacji: 2021-06-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


06.06.2016 | Chemia budowlana
Na rynku produktów chemii budowlanej pojawił się...
28.09.2017 | Chemia budowlana
Zrzeszanie się przedsiębiorców nie jest nową formą...
01.06.2021 | Chemia budowlana
Na efekt końcowy prac związanych z układaniem...
19.03.2020 | Beton
W projektowaniu nowoczesnych wnętrz każdy element ma...
Płytki, tapety czy ściana pomalowana na dowolny...
26.11.2019 | Wykańczanie wnętrz
Wymagania użytkowników wobec posadzek przemysłowych nieustannie rosną....
10.06.2019 | Chemia budowlana
Klej do płytek gresowych i ceramicznych Kerami,...
zabezpieczenia-hydroizolacyjne
28.08.2018 | Izolacje
Wysokojakościowe membrany polimocznikowe, poliuretanowe oraz ich mieszanki...
25.05.2018 | Chemia budowlana
Jeśli zamieszkujesz stary dom, musisz liczyć się...
30.11.2017 | Chemia budowlana
Jesień to czas, gdy nawet najmniejsze ubytki...
Okna i drzwi energooszczędne, okna ocieplane, coraz...
Światowa Organizacja Zdrowia nazwała wiek XXI wiekiem...
Na rynku farb wiele jest produktów, którymi...
Budujesz dom i stoisz przed wyborem farby...
Powierzchnia dachu jest szczególnie narażona na działanie...
farby w sprayu
Samodzielne dekorowanie wnętrz daje możliwość stworzenia jedynych...
W Internecie roi się od blogów poświęconych...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
Ekologiczność oraz dbałość o środowisko obecne są...
Budowane masowo u schyłku ubiegłego wieku srebrne...
Agregaty malarsko-szpachlarskie, agregaty tynkarskie, zacieraczki do tynków...
Żaluzje fasadowe SkyFlow firmy Aluprof to skuteczne...
Nowoczesne rolety i bramy garażowe Fart Produkt...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. dolnośląskie
woj. mazowieckie
woj. pomorskie
woj. zachodniopomorskie
woj. śląskie
woj.
woj. łódzkie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: producent chemii budowlanej, farby fotokatalityczne, farby akrylowe, lateksowe, emulsyjne, fasadowe, silikonowe, silikatowe, epoksydowe,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy