Przedsiębiorstwo produkcyjne z południowej Polski – Eksil Sp. z o.o. ruszyło w tym roku ze swoją nowatorską ofertą wyrobów z sektora chemii budowlanej. Asortyment imponuje wysokimi standardami jakości, które uwzględniają także aspekt ekologiczny i są nieszkodliwe dla środowiska.

Produkty firmy Eksil
Działalność przedsiębiorstwa opiera się na produkcji impregnatów, gruntów zabezpieczających podłoża z drewna, kamienia oraz betonu, hydrofobizatorów, preparatów czyszczących m.in. kostkę brukową, kamień czy marmur, a także dodatków do zapraw i betonu, poprawiających właściwości tych mieszanek. Wiele preparatów dostępnych jest również w postaci koncentratów.

 

producent chemii budowlanejfot. Eksil

 

Wszystkie produkty są najwyższej jakości. Jest jednak kilka, którymi firma Eksil może się szczególnie pochwalić i które są najchętniej wybierane przez klientów.
Do nich należy Grunt hydroizolacyjny łączący w sobie właściwości typowego gruntu – jako podkładu na wszelkiego typu powierzchnie z ochroną hydroizolacyjną. Tworzy on na ścianie zewnętrzną powłokę, która nie przepuszcza wody, dlatego jest idealny w pomieszczeniach narażonych na wilgoć jak łazienka czy pomieszczenia podpiwniczone.
Innym unikatowym produktem jest impregnat do kamienia Mokry kamień. Ogranicza powstawanie pleśni i grzybów na powierzchni kamienia i zwiększa jego właściwości izolacyjne, nie pozbawiając go naturalnego koloru.
Częstym wyborem kupujących są także preparaty czyszczące do kostki brukowej czy kamienia. Skutecznie usuwają osady z soli, zanieczyszczenia z sadzy i cementu oraz tłuste plamy.

Jakość i dbałość o środowisko potwierdzona certyfikatami
Priorytetem firmy Eksil jest to, aby produkty były bezpieczne i przyjazne dla środowiska – tłumaczy Jerzy Dąbrowski, prezes zarządu firmy Eksil – zminimalizowana została ilość rozpuszczalników i biocydów, które zastąpiły dyspersje wodne, czyli układy związków organicznych, głównie polimerów i kopolimerów rozproszonych w roztworze wodnym. Są one równie skuteczne co rozpuszczalniki, ale znacznie bardziej ekologiczne i dodatkowo nie zostawiają ostrego, drażniącego zapachu.

Jakość wyrobów i ich wpływ na środowisko są nieustannie kontrolowane. Nad całą produkcją czuwa Zakładowa Kontrola Produkcji. Każda seria poddawana jest testom i klient ma pewność, że otrzymuje produkt powtarzalny. Ponadto, część asortymentu jest badana przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych. Wszystkie te działania stanowią gwarancję dobrej jakości, którą potwierdzają liczne certyfikaty.

 

producent chemii budowlanejfot. Eksil

 

Odbiorcy oferty Eksil
Jakość i cena produktów sprawiają, że konsumentami są zarówno odbiorcy indywidualni, jak i firmy budowlane oraz duże koncerny. Oferta firmy Eksil wyróżnia się na rynku i przyciąga wielu różnych klientów. A korzystna cena pozwala na zakup produktu nie tylko dużemu przedsiębiorstwu ale również osobie prywatnej, chcącej zadbać o wnętrze domu i przestrzeń wokół niego.

 

producent chemii budowlanejfot. Eksil

 

Rozwój i innowacje
Firma stale się rozwija i na to właśnie stawia w produkcji swoich artykułów – na rozwój oraz innowacyjność. Dlatego we współpracy z krakowskimi uczelniami:  Politechniką Krakowską, Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Ceramiki Akademii Górniczo-Hutniczej oraz z INTECH PK – spółką kapitałową powołaną przez Politechnikę Krakowską do wdrażania i komercjalizacji projektów i wynalazków,  poszukuje nowatorskich rozwiązań, które ulepszą proces technologiczny.

Wkrótce z jedną z wymienionych placówek naukowych będziemy realizować wspólny projekt – dodaje Jerzy Dąbrowski – Niebawem poinformujemy o szczegółach jego finalizacji.

Ze szczegółowa ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.eksil.pl

 

33-300 Nowy Sącz, ul. Węgierska 188, woj. małopolskie
tel. 662 017 092,