Impregnat polimerowy do betonu, kostki brukowej, elewacji

Mycie i zabezpieczanie bruku, elewacji i ogrodzeń

Upływ czasu oraz warunki atmosferyczne to czynniki, które nieuchronnie odciskają swój ślad na każdej elewacji, kostce brukowej czy ogrodzeniu betonowym, nawet jeśli inwestor zdecydował się na użycie materiałów najwyższej jakości. Aby wydłużyć żywotność elementów z betonu, kamienia, kamienia, cegły czy klinkieru, warto postawić na dobry impregnat polimerowy do kostki brukowej, betonu i zadbać o doskonały wygląd posesji na dłużej.

fot. RETINALL | Zaimpregnowaną kostkę o wiele łatwiej umyć. 

Polimerowe impregnaty Gardal powstały z myślą o wymagających odbiorcach, którzy poszukują preparatów do konserwacji i zabezpieczania kamieni naturalnych, w tym cegły, klinkieru, piaskowca, a także kostki brukowej, ceramiki budowlanej i wyrobów betonowych. Dzięki ich zastosowaniu zaimpregnowany materiał staje się bardziej odporny na wnikanie zanieczyszczeń, wody, soli i innych chemikaliów, olejów, a także na osadzanie się pyłów i kurzu. Na zabezpieczonej powierzchni, na której zastosowano impregnat polimerowy do kostki brukowej lub innych materiałów marki Gardal ograniczony jest też rozwój porostów. Ponadto dzięki impregnacji kostka brukowa, betonowe ogrodzenie czy elewacja z kamiennej okładziny jest mniej wrażliwa na szkodliwe warunki atmosferyczne, zwiększa się jej odporność na erozję, a tym samym – wydłuża okres eksploatacji. Zaimpregnowane powierzchnie łatwiej się odladza, myje oraz utrzymuje w czystości. Dlatego właśnie warto zastosować impregnat polimerowy na betonie, cegle, a nawet na piaskowcu.

Szeroka oferta produktów Gardal sprawia, że bez problemu można wybrać impregnat do ogrodzeń, podjazdów oraz elewacji wykonanych z różnych materiałów.

– Zalet stosowania preparatów impregnujących jest bardzo wiele – mówi Adam Tarniowy z firmy Retinall, produkującej preparaty impregnujące i czyszczące dla domu oraz ogrodu. – Pozwalają one przedłużyć trwałość i estetykę płytek oraz kostki, a co bardzo ważne sprawiają, że nowe zabrudzenia są mniejsze i o wiele łatwiejsze do usunięcia. Niektóre impregnaty zabezpieczają przed wchłanianiem wody, uodparniają na warunki atmosferyczne, sole oraz chemikalia, a do tego gwarantują mniejsze wnikanie olejów, kurzu, a nawet zmniejszają możliwość rozwoju porostów. Uzyskujemy dzięki temu odświeżenie wyglądu oraz przedłużenie żywotności ścieżek, tarasów, ogrodzeń i elewacji.

fot. RETINALL | System 'self-cleaning wall' w trakcie testów - ściana z płytek (przy ruchliwej ulicy) po rocznej ekspozycji. 

Impregnat polimerowy do kostki brukowej i nie tylko!

W linii znajdują się produkty o różnym przeznaczeniu. Do piaskowca stosowanego na elewacjach, ogrodzeniach, ciągach komunikacyjnych czy obudowach kominków przeznaczony jest Gardal 50 N, podobne zastosowanie ma Gardal 60 N – preparat o nowej formule bazującej na kompozycji wosków mineralnych, który na powierzchni daje efekt rosy. Można go wykorzystywać również do impregnacji innych porowatych kamieni, a także wylewek betonowych, gresu technicznego, kostki brukowej, klinkieru czy gazobetonu.

Specjalnie do pielęgnacji kostki i starobruku powstały z kolei impregnaty polimerowe do kostki brukowej Gardal 75 N i Gardal 75 MAT – pierwszy z nich daje efekt mokrej kostki, pozwalając efektowne uwypuklić jej kolory, natomiast drugi docenią miłośnicy matowych powierzchni.

fot. RETINALL

Do impregnacji kilkuletniej kostki brukowej, lastriko i innych podłoży kamiennych przeznaczony jest z kolei uniwersalny Gardal 120 N, który sprawdza się również jako impregnat polimerowy do betonu. Ten produkt pięknie wydobywa kolory zabezpieczanej powierzchni, a zarazem skutecznie zapobiega jej erozji i wydłuża okres eksploatacji. Tam, gdzie zachodzi potrzeba zabezpieczenia dachówki ceramicznej, klinkieru, cegły, gresu niepolerowanego, warto zastosować impregnat polimerowy Gardal 120 CER, który daje efekt mokrego podłoża i kropli rosy.

fot. RETINALL

Z efektem mokrego i błyszczącego podłoża

– Oferujemy naprawdę szeroką gamę impregnatów polimerowych do kostki brukowej, betonu, piaskowca oraz innych materiałów. Z całą pewnością warto zwrócić uwagę na produkty, które charakteryzują się efektem „mokrego” podłoża i tworzą nieco błyszczącą warstwę, która podkreśla kolorystykę kamienia oraz ożywia nawet wieloletnie ogrodzenia, tarasy czy też podjazdy – dodaje Adam Tarniowy.

fot. RETINALL | Test hydrofobowości impregnatu. 

Wśród impregnatów tego typu znajduje się np. Gardal 50 N z efektem „mokrego piaskowca”, Gardal 75 N z efektem „mokrej kostki” i Gardal 120 N oraz 120 CER z efektem „mokrego podłoża”.

Interesującym produktem z oferty, który tworzy lekko błyszczącą warstwę jest także Gardal 160 N, stworzony z myślą o ogrodzeniach betonowych, który wnika w strukturę zabezpieczanego materiału. Ten impregnat polimerowy do betonu doskonale zabezpiecza przed powstawaniem zabrudzeń, plam oraz glonami, grzybami i porostami.

Efekt „mokrego” podłoża, efektownie podkreślający kolory, znajdziemy także w impregnacie polimerowym Gardal 200 N, który przeznaczony jest do impregnacji ogrodzeń betonowych, kostki brukowej na tarasach, w pomieszczeniach gospodarczych i produkcyjnych, w magazynach, garażach, ciągach komunikacyjnych, jak również do zabezpieczania podłoży betonowych, płyt betonowych czy krawężników.

– Wśród naszych produktów znajdują się także impregnaty, które zupełnie nie wpływają na kolor podłoża – wyjaśnia Adam Tarniowy. – Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą wybrać odpowiedni preparat, zgodnie z oczekiwaniami.

fot. RETINALL

Ochrona przed wodą

W linii Gardal znajdują się ponadto dwa produkty silikatowo-silikonowe: Gardal 100W i Gardal 100WPlus (z efektem mokrej powierzchni), które nadają powierzchni właściwości paroprzepuszczalne i hydrofobowe. Dzięki temu uniemożliwione jest wnikanie wody w głąb struktury, z jednoczesnym zachowaniem przepuszczalności dla pary wodnej. Preparaty można stosować do impregnacji betonu (wylewki), powierzchni ceramicznych, z niepolerowanego granitu czy tynku mineralnego.

Impregnat ECO do systemów samoczyszczących

Firma Retinall przygotowała też produkty dla tych osób, dla których szczególnie istotne są kwestie ekologii.

– W linii ECO znajdziemy impregnat Renowal ‘Self-cleaning wall’ – jest to system samoczyszczący dla elewacji, bez dodatku rozpuszczalników organicznych, który nadaje się do tynków mineralnych i akrylowych. Ten produkt jest odporny na warunki atmosferyczne, zapobiega wnikaniu wody, ale jednocześnie zachowuje właściwości paroprzepuszczalne. Dzięki niemu zmniejsza się możliwość rozwoju porostów na powierzchni ścian, zmniejsza przywieranie brudu, a za sprawą hydrofobizacji powierzchni uzyskujemy efekt samoczyszczenia pod wpływem opadów atmosferycznych.

Nowością w linii ECO jest także Renowal do mycia ścian, również o właściwości samoczyszczącej. Ten koncentrat służy do mycia elewacji akrylowych i mineralnych.

Odpowiednie czyszczenie

W kompleksowej ofercie od firmy Retinall poza impregnatami polimerowymi do kostki brukowej, impregnatami do betonu i innych materiałów oraz preparatami samoczyszczącymi znajdziemy także bardzo skuteczne środki do czyszczenia ręcznego, które warto zastosować przed aplikacją impregnatu.

Zanieczyszczenie podjazdu, kostki i elewacji może by spowodowane wieloma czynnikami – mówi Adam Tarniowy. – Najczęstszą przyczyną są plamy z oleju, do których zalecamy Renowal 800, który doskonale usuwa plamy w gorącej kąpieli. Jeśli chodzi o ogólne mycie bruku, kamienia i betonu to zalecamy płyn Renowal 200 GT, który można nanosić w postaci piany albo stosować w myjce ciśnieniowej. W naszej ofercie nie brakuje preparatu do mycia elewacji. Renowal 600 sprawdzi się w tym momencie doskonale i można go stosować na tynkach akrylowych, silikatowych, silikonowych, mineralnych, a także na okładzinach kamiennych.

Z pełną ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.retinall.pl oraz www.impregnaty.biz.pl

32-600 Oświęcim, ul. Unii Europejskiej 10/89, woj. małopolskie
tel. +48 33 876 28 89,


Liczba odwiedzin: 341 | Data publikacji: 2021-07-23

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Stworzenie solidnego podłoża z betonowych kostek lub...
Jak stworzyć niepowtarzalne, funkcjonalne i nowoczesne projekty...
Firma Weranto oferuje profesjonalne usługi układania kostki...
27.05.2020 | Chemia budowlana
Bruk jest nieodłącznym elementem krajobrazu miast od...
Budowa parkingów, placów i ulic od teraz...
Maszynowe układanie kostki brukowej pozwoli znacznie szybciej...
16.06.2015 | Chemia budowlana
Trudno dziś znaleźć dom czy ogród bez...
Współczesna tendencja do automatyzowania procesów produkcyjnych obejmuje...
Firma Inter Import-Export, polski przedstawiciel marek Rollmops...
02.10.2013 | Brukarstwo
Marzysz o dziele sztuki w ogrodzie, na...
Brak pomysłu na spójną z otoczeniem, piękną...
27.04.2020 | Systemy budowlane
Prefabrykacja betonowa to hasło wywoławcze, charakteryzujące nowoczesne...
Wszechstronne ładowarki teleskopowe, wiertnice do koparek, chwytaki...
Opaski, podjazdy, ścieżki i tarasy z kostki...
29.06.2016 | Brukarstwo
Kostka brukowa przed domem i wokół domu...
Zwiększenie wydajności – ten cel przede wszystkim...
09.09.2021 | Kruszywa
Zastosowanie kamienia wapiennego we współczesnym przemyśle i...
Z roku na rok ekologiczne rozwiązania i...
Niezastąpiona w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna i estetyczna,...
Nowoczesny ogród przed domem to dziś kwintesencja...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
04.08.2020 | Chemia budowlana
Odpowiedni impregnat hydrofobowy do betonu, jak też...
Utrzymanie każdego obiektu we właściwej kondycji wiąże...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. wielkopolskie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. mazowieckie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. wielkopolskie
woj. śląskie
woj. dolnośląskie
woj. łódzkie

Słowa kluczowe: Impregnat polimerowy do betonu, kostki brukowej, elewacji impregnat polimerowy do kostki brukowej, betonu kostki brukowej, impregnat polimerowy do kostki brukowej, impregnat do betonu, Impregnat polimerowy do kostki brukowej, impregnaty polimerowe do kostki brukowej, impregnat polimerowy do betonu, impregnatów polimerowych do kostki brukowej, impregnat polimerowy do betonu, impregnatami polimerowymi do kostki brukowej, impregnatami do betonu
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy