Za co cenimy kostkę brukową?

Spójrzmy na kilka kwestii związanych z funkcjonalnością i estetyką. Kostka brukowa jest znana ze swojej trwałości, odporności na duże obciążenia i działanie czynników atmosferycznych. Jest wykonana z wytrzymałych materiałów, takich jak beton czy kamień, które mogą wytrzymać ciężki ruch pieszy, samochodowy, intensywną, codzienną eksploatację, deszcze, mróz i upał. Z kolei dzięki szerokiej gamie wzorów, kolorów i tekstur kostki brukowej, które można dostosować do swojego gustu i stylu architektonicznego, materiał ten stanowi wyjątkowo estetyczne wykończenie nawierzchni podwórka, podjazdu, ścieżki wokół budynku. Aby w pełni wykorzystać zarówno praktyczną, jak i aranżacyjną wartość, warto ponieść koszt projektu kostki brukowej. Dlaczego?

fot. Brenbud 

Dlaczego warto zainwestować w zlecenie wykonania projektu kostki brukowej?

• Estetyka: Profesjonalne dopasowanie kostki brukowej do stylu domu lub otoczenia pozwala stworzyć spójną i atrakcyjną przestrzeń zewnętrzną. Doświadczeni architekci krajobrazu tworzą wzory, linie i kombinacje kolorów, aby uzyskać unikalny i spersonalizowany wygląd naszej aranżacji. Atrakcyjny projekt może też podnieść wartość i prestiż nieruchomości, czyniąc ją bardziej atrakcyjną dla mieszkańców oraz potencjalnych nabywców.

• Bezpieczeństwo: Precyzyjnie zaprojektowana i dokładnie wykonana nawierzchnia z kostki brukowej to gwarancja równej, utwardzonej powierzchni oraz właściwego odparowania i absorpcji wody do podłoża, a co za tym idzie, niwelacja zagrożeń związanych z zalewaniem podjazdu, nierównościami, pękaniem, osiadaniem kostki, błotem i zanieczyszczeniami.

• Oszczędności: Koszt wykonania projektu kostki brukowej amortyzuje się również w czasie. Dobrze zaprojektowana aranżacja jest stosunkowo łatwa do konserwacji. Jeśli pojedyncze elementy zostaną uszkodzone lub zabrudzone, można je łatwo wymienić lub oczyścić. Dzięki temu można utrzymać estetyczny wygląd kostki przez długie lata.

• Czas: Zlecenie wykonania projektu kostki brukowej osobom z doświadczeniem pozwoli zaoszczędzić nasz czas i wysiłek. Wykonawcy zadbają o cały proces, od projektowania, poprzez zakup materiałów, po przygotowanie podłoża oraz instalację.

• Gwarancja: Wiele profesjonalnych firm oferuje gwarancję na wykonane prace. Jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy związane z kostką brukową, wykonawca może zająć się naprawą lub wymianą. To daje nam pewność, że prace zostaną wykonane solidnie, a kostka posłuży nam wiele lat.

fot. Brenbud 

Wycena projektu – co obejmuje?

Cena wykonania projektu kostki brukowej obejmuje koszty materiałów (kostki brukowej, podkładu, krawężników itp.) oraz koszty pracy ekspertów (autorska koncepcja aranżacji, zwymiarowane rzuty, ewentualna wizyta na posesji oraz pomiary i obliczenia projektowe, wizualizacje, zdjęcia inspiracji). Projekty kostki brukowej wyceniane są zwykle za metr kwadratowy (m²) lub za projekt jako całość. Najlepszym sposobem na uzyskanie dokładnej wyceny jest skontaktowanie się z lokalnymi architektami krajobrazu lub firmami brukarskimi takimi jak Brenbud.

fot. Brenbud 

Ile kosztuje projekt kostki brukowej na przykładzie (stan na lipiec 2023, ceny mogą ulec zmianie)

W zależności od naszych potrzeb i budżetu mamy do wyboru trzy opcje współpracy i atrakcyjne rabaty, jeśli zdecydujemy się zakupić materiały budowlane bezpośrednio w Brenbud. W każdym wariancie najpierw wpłacamy kaucję w wysokości 1500 zł brutto. Środki te wykorzystywane są na zaopatrzenie w materiały niezbędne do wykonania wybranej koncepcji. Zwrot realizowany jest w formie rabatu za nabyte produkty w odniesieniu do wartości wybranego pakietu usług (poza Premium 3D). W efekcie projekt możemy mieć za symboliczną złotówkę. Ceny obowiązują przy projektach na minimum 100 m2. Na projekt czekamy ok. 14 dni. Mamy także prawo 3 razy wnieść poprawki do otrzymanej koncepcji. Sprawdźmy dokładnie, ile kosztuje projekt kostki brukowej w każdym wariancie i co otrzymujemy w ramach indywidualnej koncepcji aranżacji kostki brukowej wykonanej w firmie Brenbud.

fot. Brenbud 

Usługa zdalna e-projekt 2D – to kwota 500 zł brutto, a z rabatem nawet 1 zł (przy zakupie materiałów w Brenbud).

• Projekt realizowany jest bez wizyt na posesji na podstawie materiałów i wymiarów przesłanych przez inwestora.
• Ustalenia z projektantem odbywają się telefonicznie i mailowo.
• Aktualne dokumenty, które musimy dostarczyć to: plany zagospodarowania terenu w skali 1:200, 1:250 lub 1:500, rzuty parteru budynku w skali 1:100 lub 1:50, zdjęcia posesji, szkice inwestora.
• Otrzymujemy: koncepcję 2D inwestycji wykonaną grafiką w kolorze, rzuty i detale zwymiarowane dla wykonawcy.

Usługa Comfort 2D – to kwota 1000 zł, a z rabatem jedynie 501 zł (przy zakupie materiałów w Brenbud)

• Projekt realizowany jest na podstawie profesjonalnych obliczeń wykonanych przez eksperta.
• Ustalenia i doradztwo odbywają się na miejscu u inwestora.
• Otrzymujemy: koncepcję 2D inwestycji wykonaną grafiką w kolorze, rzuty i detale zwymiarowane dla wykonawcy.

Usługa Premium 3D – koszt wykonania projektu kostki brukowej to 1500 zł

• Projekt realizowany jest na podstawie pomiarów wykonanych na posesji przez eksperta.
• Cała koncepcja zostaje przekazana w formie kompleksowej wizualizacji 3D.
• Otrzymujemy: wizualizację inwestycji 3D, koncepcję 2D inwestycji wykonaną grafiką w kolorze, rzuty i detale zwymiarowane dla wykonawcy.

Kreuj przestrzeń z najlepszymi

Brenbud zapewnia kompleksową obsługę od realizacji projektu aranżacji kostki brukowej przez dobór i sprzedaż materiałów po transport na terenie całej Europy i precyzyjne wykonawstwo. Firma jest także autoryzowanym dystrybutorem wyrobów marki Libet – jednego z czołowych polskich producentów kostki brukowej.

fot. Brenbud 

Ekspozycję można obejrzeć w ogrodzie wystawowym firmy w Gdańsku. Dzięki temu mamy możliwość przyjrzenia się wszystkim modelom kostki brukowej z bliska w naturalnych warunkach i oświetleniu. Obok kostki brukowej znajdziemy tam także kostkę granitową, prefabrykaty betonowe, oświetlenie ogrodowe, kamienie ozdobne, płyty tarasowe, profesjonalne środki czyszczące i impregnaty do kostki oraz narzędzia dla brukarzy.

Szczegółowa oferta oraz informacje o kosztach projektu kostki brukowej dostępne są na stronie www.brenbud.pl.

80-180 Gdańsk, ul. Elżbiety Zawackiej 10, woj. pomorskie
tel. 501 510 050, 511-553-221,