Zaprojektuj ogród marzeń z firmą JONIEC®!

Mała architektura ogrodowa JONIEC®: palisady, elementy skarpowe, gazony

Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o pięknym ogrodzie, w którym będziesz mógł spędzać czas tak, jak lubisz. Dzięki rozwiązaniom oferowanym przez branżę ogrodniczą możesz w dowolnym sposób zaprojektować swój ogród. Poza ulubionymi gatunkami roślin i stylowymi meblami ogrodowymi nie zapomnij o małej architekturze ogrodowej, która wzbogaci ogrodową aranżację i pozwoli Ci stworzyć ogród marzeń. Zobacz, jakie propozycje ma dla Ciebie firma JONIEC®, polski producent ogrodzeń betonowych oraz małej architektury ogrodowej!

Uporządkuj przestrzeń w ogrodzie! Palisady ogrodowe.
Ogród idealny to ogród uporządkowany, w którym każda roślina i rzecz ma swoje wyznaczone miejsce. Nieprzemyślane sadzenie roślin, chaotyczne rozstawienie mebli, brak oddzielenia poszczególnych stref zaburza estetykę ogrodu i nie pozwala się w nim zrelaksować. Dlatego przemyśl, jak powinien wyglądać twój ogród. Gdzie umieścisz warzywnik z kompostownikiem, a gdzie miejsce do odpoczynku? Jak oddzielisz jedne gatunki roślin od innych? W jaki sposób wyróżnisz najpiękniejsze i najbardziej reperezentatywne elementy ogrodu?

 

joniecfot. JONIEC

 

W porządkowaniu ogrodowej przestrzeni niezastąpione okazują się być palisady ogrodowe. Palisady MOGIELICA i STONE firmy JONIEC® to prostokątne bloczki z betonu, które ze względu na łupaną powierzchnie imitują wyglądem naturalny kamień. Świetnie pasują do naturalnego krajobrazu – zieleni trawy i barwnych kwiatów. Dzięki uniwersalnej kolorystyce łatwo dopasujesz je do stylu swojego domu.

Niższe palisady – do około 300 mm pomogą ci oddzielić od siebie poszczególne rabaty. Posadź z przodu niskie byliny, za nimi wysokie odmiany, dalej krzewy i drzewka iglaste. Każdy pas roślinności odgrodź palisadami STONE w wybranym kolorze. W ten sposób uzyskasz ład i porządek na rabatach.

Palisady z betonu to również świetny sposób na oddzielenie poszczególnych stref od siebie. Przykładowo: wspomniany wcześniej kompostownik nie powinien znajdować się zbyt blisko strefy relaksu czy miejsca do zabawy dzieci. Jeżeli jednak masz mały ogródek, musisz maksymalnie wykorzystać przestrzeń. Wybierz więc wysokie palisady JONIEC® (o długości 500 milimetrów), które odgrodzą kompostownik od całej działki. Możesz z nich ułożyć również wysokie murki, dzięki czemu całkowicie ukryjesz pojemniki z nawozem przed dziećmi, odwiedzającymi Cię gośćmi czy zwierzakami.

 

joniec joniecfot. Internet

 

Zbuduj elegancki taras i schody!
Palisady ogrodowe to świetny materiał do budowy tarasu i schodów tarasowych przed domem. Na taras wybierz długie palisady STONE i ułóż je tak, jak panele podłogowe, tworząc z nich oryginalny, „kamienny” parkiet. Krótsze palisady ułożone na płasko będą idealne jako stopnie schodów. Taki taras łatwo utrzymać w czystości – wystarczy go zamieść i opłukać wodą z węża ogrodowego. Beton jest ponadto odporny na deszcz, śnieg, mróz i wilgoć, niskie oraz wysokie temperatury.

Palisady JONIEC® możesz też połączyć z innym materiałem. Budując schody, np. z kostki brukowej czy klinkieru, na obrzeżach umieść betonowe palisady, najlepiej w kontrastującym kolorze. W ten sposób stworzysz efektowną i elegancką całość oraz wyróżnisz strefę wejściową.

Kominek i ławeczki w ogrodzie
Marzy Ci się kominek w ogrodzie? Spełnij swoje marzenie i zbuduj go wykorzystując do tego palisady JONIEC®! Kominek z betonowych palisad buduje się na takiej samej zasadzie jak kominek z cegły czy kamienia, układając i łącząc za pomocą odpowiedniej zaprawy lub kleju kolejne bloczki. W ten sposób zyskasz w ogrodzie prawdziwą perłę, przy której będziesz mógł się grzać w chłodne wieczory.

Do kompletu możesz z betonowych palisad wykonać eleganckie ławeczki w takim samym lub innym kolorze. Razem z kominkiem i dopasowanym stolikiem stworzysz sobie wspaniałą strefę relaksu, gdzie będziesz mógł odpocząć po ciężkim dniu, a w weekend zorganizować grilla dla rodziny i przyjaciół.

 

joniecfot. JONIEC

 

Wszystkie drogi prowadzą do…. ogrodu!
Ścieżki w ogrodzie urozmaicają przestrzeń, pozwalają swobodnie przemieszczać się po ogrodzie bez ryzyka zadeptania trawnika lub rabat. Alejki i dróżki wyłożone naturalnym kamieniem, żwirem, grysem, otoczakami, kostką brukową czy klinkierem warto jeszcze bardziej wyeksponować. W tym celu zastosuj palisady ogrodowe, które umieszczone po obu stronach ścieżki podkreślą jej kształt i zapobiegną przesypywaniu się kruszywa na trawę czy grządki.

 

joniecfot. JONIEC

 

Ogród na skarpie
W przypadku ogrodów wiejskich i naturalistycznych dużą rolę odgrywa naturalne ukształtowanie terenu. Powierzchnia działki jest zwykle nieregularna (lub do takiej się dąży) – występują na niej wzniesienia i skarpy. Zbocza nie są wyrównywane, a wręcz przeciwnie – podkreśla się ich formę. Dzięki temu ogród zyskuje swój niepowtarzalny, sielski charakter.

Wzniesienia, skarpy i zbocza podkreślisz za pomocą betonowych elementów skarpowych RIO firmy JONIEC®. To bloczki w kształcie trapezu z łupanym licem imitujące naturalny kamień. Ładnie komponują się z trawnikiem, wielobarwnymi bylinami i wysokimi krzewami. Możesz z nich układać murki i obrzeża o dowolnej wysokości oraz formować je w linii prostej, falistej, kołowej.

Skarpy możesz dodatkowo podzielić na mniejsze powierzchnie – tzw. tarasy, które jeszcze bardziej urozmaicą przestrzeń. Wykorzystaj do tego elementy skarpowe RIO o wysokości 100 mm, które w ciekawy i przede wszystkim estetyczny sposób podzielą skarpę. Jeśli na skarpie znajduje się dom lub altana wykorzystaj bloczki łupane do budowy eleganckich i trwałych schodów, które będą prowadziły na sam szczyt.

 

joniecfot. JONIEC

 

Elementy skarpowe nie tylko na skarpy
Bloczki firmy JONIEC® dedykowane są nie tylko wzmacnianiu skarp i zboczy. Ten produkt ma wiele zastosowań! Z powodzeniem wykorzystasz je do budowy kwietnika, który wyróżni, a jednocześnie zabezpieczy rośliny przed zadeptaniem. Wysoki, betonowy kwietnik może być jednocześnie murkiem oraz pełnić funkcję ławki, na której będziesz mógł przysiąść po przechadzce czy pracy w ogrodzie. Wystarczy, że ułożysz trzy, cztery warstwy elementów skarpowych jedne na drugich, a na górze umieścisz betonowe daszki RIO przeznaczone do wykańczania murków i obrzeży. Zyskasz elegancki kwietnik, stabilny murek i wygodne siedzisko w jednym!

 

joniecfot. JONIEC

 

Gazony – nowoczesna alternatywa dla donic
W ogrodzie warto znaleźć miejsce na ładne, reprezentatywne donice, w których posadzimy duże, efektowne rośliny. Aby zyskać nie tylko estetykę, ale także wysoką wytrzymałość na trudne warunki pogodowe pomyśl o gazonach. Firma JONIEC® oferuje Ci eleganckie i trwałe gazony z betonu MOONFLOR w kolorze czerwonym i szarym.

 

joniecfot. JONIEC

 

Gazony możesz posadowić bezpośrednio na ziemi lub umieścić na tarasie, przed domem i w każdym dowolnym miejscu na posesji. W ciekawy i niebanalny sposób ozdobią one podwórko. Spektakularny efekt osiągniesz, układając gazony po obu stronach wjazdu na posesję i sadząc w nich wysokie krzewy, np. tuje lub jałowce, które utworzą elegancką alejkę.

Gazony to alternatywa nie tylko dla donic, ale także popularnych i trochę nudnych skalniaków. Zamiast zwozić ziemię, usypywać kopiec, szukać kamieni o odpowiedniej wielkości i sadzić z trudem rośliny, zainwestuj w betonowe gazony. Kilka, a nawet kilkanaście gazonów w jednym kolorze ułożonych w kształcie piramidy z posadzonymi różnokolorowymi kwiatami stworzy bardzo efektowną kompozycję, która z pewnością będzie jednym z najbardziej reprezentatywnych elementów w Twoim ogrodzie.

 

joniecfot. JONIEC

 

Nie zwlekaj i już dziś zajmij się projektowaniem swojego ogrodu! Eleganckie i trwałe elementy małej architektury z betonu firmy JONIEC® pomogą Ci osiągnąć upragniony efekt. Dzięki palisadom ogrodowym, elementom skarpowym i gazonom niewielkim kosztem zamienisz swój ogród w prawdziwy raj.

Z ofertą producenta zapoznasz się na stronie: www.joniec.pl


Liczba odwiedzin: 94 | Data publikacji: 2018-04-11

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


Piękny, zadbany ogród przypomina często dzieło sztuki. Zachwyca oglądających, a stałym użytkownikom daje potrzebny relaks i wyciszenie. Odpowiednio zaprojektowany, będzie przez lata spełniał swoją funkcję. Warto więc zadbać o to, aby niezbędne w ogrodzie elementy użytkowe miały odpowiedni wygląd i tworzyły spójną całość.

08.06.2015 | Galanteria ogrodowa

Drewno pięknie prezentuje się w ogrodzie, jednak podatność tego naturalnego materiału na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych sprawia, że musimy regularnie zabezpieczać wykonane z niego elementy odpowiednimi preparatami. Czy jest jakaś szansa, aby cieszyć się urokiem drewna w ogrodzie, a zarazem nie być zmuszonym do czasochłonnych prac konserwacyjnych? Odpowiedź na to pytanie znaleźli eksperci z firmy 4 Globe sp. z o.o., właściciela marki BDO – Betonowe Drewno Ogrodowe.

01.04.2015 | Galanteria ogrodowa

Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to właśnie on jest częścią posesji widoczną z ulicy. Poza tym jest też miejscem, które w ciepłe dni ma być dla nas azylem, gdzie można wypocząć po pracy czy zrelaksować się w weekend. Co można zrobić, aby nasz ogród stał się takim magicznym miejscem? Zapytaliśmy o to Michała Filarskiego z internetowego sklepu ogrodniczego Future Gardens, gdzie w jednym miejscu można zakupić rośliny, małą architekturę ogrodową, akcesoria ogrodnicze czy podłoża.

14.07.2014 | Galanteria ogrodowa

Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków przy wszystkich swoich zaletach, jak naturalność czy piękny wygląd, ma również jedną podstawową wadę: utrzymanie jego atrakcyjnego wyglądu jest trudne i wymaga regularnie ponawianych zabiegów konserwacyjnych. Jeśli więc zależy nam, aby w przestrzeni wokół domu zachować estetykę drewna, ale nie być zmuszonym do jego czasochłonnego zabezpieczania, to warto poszukać na rynku jakiejś alternatywy. Jedną z możliwości są palisady, deski czy pieńki wykonane z betonu, które – choć do złudzenia przypominają drewno – to są jednak od niego znacznie trwalsze.

Działki budowlane o nieregularnej powierzchni są atrakcyjne wizualnie. Jednak skarpy, pagórki czy zbocza często wymagają wzmocnienia. Do podparcia takiego terenu można wykorzystać różne materiały, w tym naturalny kamień. Niestety jego nieregularne kształty i rozmiary mogą okazać się kłopotliwe w trakcie układania. Tymczasem na rynku obecne jest rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie zamierzonego celu – wzmocnionej skarpy o estetycznym wyglądzie.

Drewno jest niezaprzeczalnie piękne i stylowe. Dlatego od wieków jest głównym budulcem – idealnie komponuje się z praktycznie każdym stylem architektonicznym, pasuje zarówno do szkła, jak i stali czy kamienia. Jednak drewno ma też swoje wady i nie zawsze można je z powodzeniem zastosować.

16.03.2017 | Projektowanie ogrodów

Planowanie ogrodu to koronkowa robota, która obok zmysłu artystycznego i pasji musi być wsparta wiedzą projektanta. Dziś, gdy tak wielką wagę przykładamy do estetyki otaczającej nas przestrzeni, aranżowanie i zagospodarowanie terenu wokół domu nie wiąże tylko z zaprojektowaniem nasadzeń kwiatów, krzewów i drzew, ale jest – najdosłowniej – twórczym kreowaniem krajobrazu.

30.07.2015 | Projektowanie ogrodów

Projektowanie ogrodu przypomina pracę artysty. Wymaga zarówno wiedzy o materiałach, z jakich powstanie dzieło, jak i dużego talentu, który sprawia, że efekt jest nie tylko poprawny, ale olśniewa urodą i pietyzmem wykonania. Warto więc projektowanie przestrzeni wokół domu zlecić profesjonaliście, który dobierze rośliny do nasłonecznienia danego miejsca czy rodzaju gleby. A jeśli będzie to w równym stopniu sprawny rzemieślnik, co i artysta, to ogród stanie się najprawdziwszym dziełem sztuki.

21.08.2014 | Projektowanie ogrodów

Zaniedbany ogród, który jest przecież wizytówką domu, to problem niejednego właściciela nieruchomości. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka – może to być albo brak czasu, albo zwyczajny brak doświadczenia – bo nie każdy przecież musi wiedzieć, jak się do prac ogrodowych zabrać, od czego zacząć, jakie wybrać rośliny. O poradę zapytaliśmy Barbarę Midor – projektantkę ogrodów oraz właścicielkę firmy ARCH GARDEN.

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.

Słowa kluczowe: palisada ogrodowa gdzie kupić, palisada ogrodowa, palisada ogrodowa z betonu, palisady ogrodowe betonowe, elementy skarpowe, gazony