Praktyczne i trwałe obrzeża betonowe

Palisady ogrodowe firmy JONIEC

Piękny, zadbany ogród przypomina często dzieło sztuki. Zachwyca oglądających, a stałym użytkownikom daje potrzebny relaks i wyciszenie. Odpowiednio zaprojektowany, będzie przez lata spełniał swoją funkcję. Warto więc zadbać o to, aby niezbędne w ogrodzie elementy użytkowe miały odpowiedni wygląd i tworzyły spójną całość.

Ogród bez wydzielonych przestrzeni, skarp i nierówności, byłby monotonnym i nudnym zwykłym trawnikiem. Dlatego przeważająca większość ogrodów to połączenie idealnie oddzielonych od siebie, ale jednocześnie tworzących harmonijną całość części, stworzonych na różnych poziomach i z różnych materiałów. Te poszczególne  części warto – ze względów praktycznych i estetycznych – oddzielić od siebie. Podpowiadamy, jak oddzielić poszczególne części ogrodu w sposób praktyczny i efektowny.

fot. JONIEC

Kiedy warto wykorzystać palisadę ogrodową?

Palisady to elementy małej architektury, które w subtelny sposób porządkują przestrzeń. Stanowią element dekoracyjny, który daje możliwość zaakcentowania różnorodnego ukształtowania powierzchni. Mogą być także wykorzystane do tworzenia umocnień skarp czy budowy tarasów o zróżnicowanych poziomach. Świetnie nadają się do obramowania trawników, wjazdów, parkingów, rabatów kwiatowych. Za pomocą betonowego obrzeża można także wydzielić bezpieczne miejsce na ognisko czy grilla, umocnić brzegi oczka wodnego lub stawu oraz oddzielić ogrodowe jaccuzi od trawnika.  To bardzo praktyczna ozdoba ogrodu, alternatywa dla klasycznych płotków. Palisady nie tylko wprowadzają ład i porządek, ale także zróżnicują przestrzeń ogrodu, nadając jej dynamizmu i świeżości. Zakres wykorzystania palisady jest olbrzymi i zależy jedynie od wyobraźni osoby projektującej ogród. Dzięki palisadom z łatwością można stworzyć nietuzinkową, żywą przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku i relaksu.

fot. JONIEC

Palisady betonowe – co je wyróżnia?

W pięknie zaaranżowanym ogrodzie najbardziej rzucają się w oczy kiepskiej jakości obrzeża trawnikowe – poszarpane plastikowe taśmy, nadgryzione zębem czasu drewniane rolbordery czy niezbyt designersko wyglądające krawężniki chodnikowe. Alternatywą dla takich rozwiązań, oddzielających poszczególne części ogrodu, są palisady betonowe firmy JONIEC. Odpowiednio ułożone obrzeża betonowe są przede wszystkim trwałe – nie poddają się warunkom atmosferycznym, stanowią skuteczną barierę oddzielającą i co najważniejsze –  niełatwo je przypadkowo uszkodzić kosiarką czy nawet silnym uderzeniem. Jednak równie ważny jest w przypadku palisady w ogrodzie efekt wizualny – łupana powierzchnia palisad do złudzenia przypomina naturalny kamień, a więc jest tak samo piękna, naturalna i  łatwo wpasuje się w stylistykę każdego ogrodu. Atutem palisad firmy JONIEC jest też szeroka gama kolorystyczna – palisady o jednolitym odcieniu: piaskowy, czarny oraz melanże MULTI-COLOR®: bronzyt, onyx, piryt, vera i getyt. Elementy palisady dostępne są w różnych wysokościach, różnej grubości i szerokości, można więc tworzyć za ich pomocą najbardziej fantazyjne wzory o dowolnych kształtach: nawet obrzeża faliste i łuki.

fot. JONIEC

JONIEC – ogród to nasza pasja!

Firma JONIEC to wiodący polski producent ogrodzeń betonowych oraz elementów małej architektury ogrodowej, między innymi takich właśnie jak betonowe obrzeża – palisady. W ofercie firmy znajdują się również takie formy architektury ogrodowej, jak ogrodzenia łupane, ogrodzenia betonowe modułowe, podmurówki prefabrykowane, gazony, i bloczki elewacyjne. Wszystkie produkty firmy spełniają normy i wymagania niezbędne do utrzymania pozycji lidera na niezwykle konkurencyjnym i wymagającym rynku polskim i europejskim, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia oraz uznanie klientów.  

fot. JONIEC

Od prawie 30 lat firma pracuje nad tym, aby te elementy były nie tylko użyteczne, ale też zwyczajnie ładne. Wygląd wielu ogrodów jest dowodem na to, ze nie jest to sprawa prosta i oczywista, warto więc postawić na sprawdzone rozwiązania i sięgnąć do oferty firmy JONIEC, którą prezentuje strona www.JONIEC.pl 

fot. JONIEC
34-650 Tymbark, Tymbark 109, woj. małopolskie
tel. 18 332 53 90, 602 539 182,


Liczba odwiedzin: 3324 | Data publikacji: 2016-06-28

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


15.07.2015 | Kratki trawnikowe
Każdy, kto ma pod swoją opieką kawałek...
Podjazd do garażu jest istotnym elementem każdej...
08.06.2015 | Galanteria ogrodowa
Drewno pięknie prezentuje się w ogrodzie, jednak...
28.10.2020 | Beton
Jak łatwo zbudować solidne schody zewnętrzne? Odpowiedź...
Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o...
01.04.2015 | Galanteria ogrodowa
Ogród niezaprzeczalnie jest wizytówką domu, bo to...
14.07.2014 | Galanteria ogrodowa
Drewno w zastosowaniach na zewnątrz budynków przy...
Ogród i dom to nasza wizytówka. Eleganckie...
Ogrodzenia betonowe to przede wszystkim ponadczasowa estetyka,...
Działki budowlane o nieregularnej powierzchni są atrakcyjne...
Ładny dom to nie tylko modnie urządzone...
11.01.2021 | Galanteria ogrodowa
Beton drewnopodobny na taras, ścieżkę ogrodową czy...
Zadbany, starannie wykończony podjazd czy plac przed...
27.04.2018 | Artykuły ogrodnicze
Obrzeża ogrodowe to nowoczesny, praktyczny i estetyczny...
25.02.2020 | Baseny, fontanny
Czy baseny kąpielowe ogrodowe to wciąż synonim...
12.12.2019 | Chemia budowlana
Zabezpieczenie drewna ogrodowego i konstrukcyjnego przed działaniem...
04.04.2014 | Kratki trawnikowe
Umocnienia nawierzchni na działkach, parkingach, podjazdach czy...
03.01.2020 | Artykuły ogrodnicze
Brak pomysłu na zaaranżowanie terenów zielonych? Firma...
12.02.2019 | Artykuły ogrodnicze
Obrzeża trawnikowe metalowe (stalowe i aluminiowe) to...
20.02.2019 | Galanteria ogrodowa
Zwany jest czasem „brudną stalą” i wykorzystuje...
14.05.2021 | Oświetlenie
Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne to doskonałe dopełnienie przydomowej...
14.05.2021 | Beton
Nowoczesny fundament płytowy jest skuteczną i opłacalną...
13.05.2021 | Piece, kotły
Pompa ciepła i kocioł wodorowy będą najbardziej...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. lubuskie
woj. mazowieckie

Słowa kluczowe: palisada betonowa, obrzeże betonowe, palisady do ogrodu, palisady joniec, joniec, obrzeża joniec, obrzeża do ogrodu, obrzeża w ogrodzie, obrzeża do traw, obrzeża do trawy, palisady do roślin,
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy