Pole do minigolfa jest trendy!
Minigolf to świetna rozrywka dla całej rodziny, o czym doskonale wiedzą ci, którzy kiedyś tej przyjemności spróbowali. Ludzie coraz częściej i świadomiej decydują się na rozrywkę na świeżym powietrzu, a wybierając miejsce na wakacyjny czy nawet weekendowy wypad, najpierw upewniają się, jakie są możliwości ciekawego spędzenia czasu. Ten trend do zdrowego, aktywnego stylu życia jest coraz wyraźniej odczuwalny i przekłada się też na rosnącą popularność obiektów, gdzie można zagrać w minigolfa, boule czy kręgle.

 

budowa pól do minigolfafot. Mobino Sp. z o.o.

Choćby z tego powodu warto rozważyć urozmaicenie przestrzeni poprzez wybudowanie parku minigolfa, który dodatkowo wzbogacić można o inne atrakcje, jak szachy ogrodowe, boiska do bouli, polany piknikowe czy letnie bary. Tym samym otwiera się też możliwość wykreowania ciekawej przestrzeni, w której nie tylko chce się przebywać, ale do której również się wraca. Efekt?
Klienci, którzy z przyjemnością na wakacyjny odpoczynek wybierają miejsce, w którym już kiedyś świetnie się bawili, i którzy – co też warte podkreślenia – zostawiają w kieszeni właściciela pieniądze.
- Tym samym minigolf okazuje się świetnym pomysłem na biznes, na którym można po prostu sporo zarobić – podkreśla Michał Kowalewski z firmy Mobino.

 

budowa pól do minigolfa budowa pól do minigolfafot. Mobino Sp. z o.o.

 

Minigolf na świeżym powietrzu i wewnątrz budynku
Pole do minigolfa to nie tylko miejsce, w którym można spędzić czas na ciekawej rozrywce z rozpalającym emocje elementem rywalizacji. Ciekawie zaaranżowane i dobrze wykonane pole urozmaici również przestrzeń, tym bardziej, że profesjonalne firmy potrafią doskonale wkomponować ten element w istniejące otoczenie – park, ogród, polanę czy las.
- Oferowany przez naszą firmę system Avantgarde to niepowtarzalne pola do minigolfa z torami wykonanymi z betonu, kamienia i dekoracyjnych elementów betonowych – mówi Michał Kowalewski. – W tym systemie, w zależności od życzenia klienta, bandy wykonuje się z betonu, kostki brukowej, kamienia, drewna lub innych materiałów, a tory mogą przyjmować najbardziej różnorodne kształty – dodaje.

 

pola do minigolfafot. Mobino Sp. z o.o.

Oprócz naturalnych przeszkód, do których wykorzystuje się wzniesienia i spadki terenu, na torach można wznosić rozmaite dodatkowe przeszkody z drewna, metalu czy kamienia, na przykład mostki, podjazdy, wiatraki, rollery, latarnie, młyny wodne i inne.
Obok systemu Avantgarde dostępnych jest również wiele innych opcji – tory mogą być wykonywane np. z aluminium, z prefabrykowanego betonu (wielosezonowe, szczególnie odporne na warunki atmosferyczne) czy z drewna klejonego.
Mobino oferuje również rozwiązanie dla tych klientów, którzy chcieliby grać w minigolfa przez cały rok, niezależnie od pogody, zamiast ograniczać się tylko do lata. W hotelach, galeriach handlowych czy aquaparkach również można zaaranżować ciekawą atrakcję tego typu, która sprawi, że miejsce będzie tętnić życiem mimo padającego deszczu czy śniegu.

 

wewnętrzne pola do minigolfa wewnętrzne pola do minigolfafot. Mobino Sp. z o.o.

 

- Do wnętrz budynków dedykujemy system Avantgarde InDoor, gdzie stałe lub mobilne tory montowane są na specjalnie przygotowanej drewnianej podłodze. Elementy tego systemu w większości wykonywane są z tworzywa sztucznego, drewna, betonu i metalu – wyjaśnia Michał Kowalewski.
Ciekawym rozwiązaniem, które może być uzupełnieniem pola golfowego, jak również samodzielnym elementem ogrodu czy tarasu są tzw. greeny golfowe (inaczej putting green), które „imitują” ostatni etap trafienia do dołka na polu golfowym. Na greenie można ćwiczyć końcowe uderzenia do dołka z niewielkiej odległości.

 

golf green golf greenfot. Mobino Sp. z o.o.

 

- Wykonujemy powierzchnie o regularnym lub nieregularnym kształcie ze specjalnej sztucznej trawy (zasypowej). Mają one zazwyczaj powierzchnię od kilkunastu do 30 m², na której rozmieszczamy od 3 do 6 dołków. Często podłoże profiluje się w taki sposób aby uzyskać niewielki pagórek lub/i zagłębienie zasypane piaskiem – mówi Michał Kowalewski.

 

kompletne systemy pól minigolfa kompletne systemy pól minigolfafot. Mobino Sp. z o.o.

 

Pole do minigolfa krok po kroku
Każdy świadomy konsument wie, że nie kupuje się kota w worku. Coraz częściej więc profesjonalne firmy z różnych branż przygotowują dla swoich klientów wizualizacje produktów – mebli, aranżacji wnętrz czy nawet kostki brukowej. Podobnie jest też w firmie Mobino, która przed potwierdzeniem przez klienta zamówienia, przygotuje dla niego wizualizację całości. Po akceptacji projektu można przystąpić do rozpoczęcia prac.
Etap pierwszy obejmuje przygotowania terenu (zebranie darni, korytowanie pod fundamenty, ścieżki).Następnie wylewane są fundamenty torów lub montowane płyty prefabrykowane. W kolejnym etapie prac buduje się przeszkody murowane (wieże, mostki, podjazdy) oraz montuje się sztuczną trawę i instaluje bandy z kamienia naturalnego, kostki betonowej, metalu, tworzywa sztucznego.

 

pola do minigolfafot. Mobino Sp. z o.o.

Po zainstalowaniu kolejnych przeszkód: metalowych, drewnianych, z tworzyw sztucznych, można wykonać ogrodzenie całości. Na końcu układane są ścieżki z kostki brukowej czy grysu łamanego oraz trawnik.
Co istotne to fakt, że bardzo rzadko zdarza się, aby pola minigolfa nie dało się wybudować. Jednym z ograniczeń może być zbyt mała przestrzeń, choć – jak się okazuje – i to pojęcie jest względne:
- Budowaliśmy już na 250 metrach kwadratowych, ale generalnie minimum określamy jako ok. 400 m² (na 9 torów) i ok. 700-800 m² na 18 torów. Do wykonania obiektu w typie parku rozrywki, na duże obłożenie, z 18 torami, ścieżkami, nasadzeniami, miejscami odpoczynku, barem czy altanką potrzeba 1200-1500 m². Budujemy oczywiście i inne ilości: 5, 6, 12 torów – mówi Michał Kowalewski.

 

pola do minigolfafot. Mobino Sp. z o.o.

Zróżnicowane ukształtowanie terenu również nie powinno być przeszkodą. Ze strony czysto estetycznej może wręcz uatrakcyjnić obiekt, podobnie jak np. zadrzewienie.
– Z drugiej jednak strony może też podnosić koszty budowy, bo konieczne będzie całkowite zdjęcie darni (a więc także ułożenie trawnika na całym terenie po budowie) czy konieczność niwelacji terenu i utworzenia tarasów i skarp – komentuje Michał Kowalewski.
Jednak poza ograniczeniami powierzchnią i budżetem klienta, cała reszta zależy już tylko od jego pomysłowości. 

60-758 Poznań, ul. Grottgera 16/1, woj. wielkopolskie
tel. 500 231 715,