Unikalna technologia, która umożliwia budowę boiska z nawierzchnią ze sztucznej trawy łącznie z lodowiskiem jako obiektu dwufunkcyjnego, stałego – bez konieczności corocznego demontażu i montażu instalacji otrzymała certyfikat Jakość Roku 2012 przyznany przez Kapitułę najważniejszego w Polsce projakościowego konkursu JAKOŚĆ ROKU 2012, organizowanego przez BIZNES RAPORT dziennika Gazeta Prawna. Wyrób posiada też aprobatę techniczną Instytutu Techniki Budowlanej o numerze AT-15-8717/2011.
Biały orlik w Głogowie zimą i latem / fot. www.swiatlodowisk.pl
Podstawa to stelaż
Dwufunkcyjne obiekty są o wiele bardziej praktyczne od lodowisk sezonowych. Tajemnicą sukcesu jest innowacyjny system stelaży polietylenowych (płyt dystansowych JCK- PE) , który umożliwia zamontowanie na stałe rur chłodniczych pod nawierzchnią trawiastą. Stała płyta lodowiska wykonana w systemie JCK-PE jest tańsza niż tradycyjna płyta żelbetowa.
Stelaż z płyt JCK-PE utrzymuje stały, równomierny rozstaw rur chłodniczych, a jego konstrukcja zabezpiecza orurowanie przed uszkodzeniami mechanicznymi. Stelaż może przenosić obciążenia (np. urządzeń do pielęgnacji trawy) w okresie letnim. Zimą po zbudowaniu warstwy lodu bezpośrednio na nawierzchni z trawy, przeniesie również ciężar rolby.
Biały orlik w Redzie zimą i latem / fot. www.swiatlodowisk.pl
Oszczędności nie brakuje
Obiekt sportowy dwa w jednym pozwala oszczędzać czas i koszty dzięki temu, że właściciel obiektu nie musi zatrudniać osób do montażu i demontażu. Zaletą rozwiązania jest też oszczędność ograniczonej często przestrzeni.
Ponadto boisko-lodowisko może mieć dodatkowo wbudowany agregat chłodniczy z funkcją odzyskiwania ciepła. Tym sposobem ciepło odpadowe może być wykorzystane do podgrzewania wody dla rolby, do wspomagania ogrzewania szatni, wody w basenie itp. Stosowane agregaty charakteryzują się wysoką jakością wszystkich podzespołów, niezawodnością oraz niskim zużyciem energii elektrycznej. Każdy agregat jest dobierany indywidualnie i produkowany pod potrzeby konkretnego lodowiska, przy uwzględnieniu lokalnych warunków klimatycznych. Przed zainstalowaniem na miejscu przeznaczenia agregat jest testowany w warunkach fabrycznych.
Lodowisko w Giżycku / fot. www.swiatlodowisk.pl
Nauczeni doświadczeniem
Firma Lodowiska Hanna Starzyk działa na rynku od 12 lat, zyskując przez ten czas miano lidera w branży profesjonalnych producentów lodowisk, głównie dzięki przykładaniu wagi do wysokiego standardu oferowanych rozwiązań. Przedsiębiorstwo ma na swoim koncie realizacje takie jak np. lodowisko hokejowe w Oświęcimiu, wyposażone w nowoczesny agregat chłodniczy, wykorzystujący ciepło odpadowe powstałe podczas mrożenia lodu do ogrzewania wody, czy płytę lodowiska i bandy w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w Giżycku.
Firma specjalizuje się w budowie żelbetowych, monolitycznych płyt dla lodowisk stacjonarnych. Płyta taka, w odróżnieniu od tradycyjnej dylatowanej płyty, nie wymaga corocznego uzupełniania szczelin dylatacyjnych. Jest idealnie gładka, może być latem użytkowana do jazdy na rolkach, bądź po ułożeniu sztucznej, mrozoodpornej nawierzchni sportowej, jako kort tenisowy lub boisko.
Ilość i jakość wykonanych płyt żelbetowych lodowisk czynią firmę niekwestionowanym liderem w tej dziedzinie. Produkt „Monolityczne, żelbetowe płyty lodowisk” uzyskał kilkukrotnie tytuł Lidera Rynku.
Ponadto, dzięki kadrze sprawdzonych projektantów z ogromnym doświadczeniem, firma wykonuje projekty technologiczno-budowlane, a każdy z nich jest indywidualnie dostosowany do potrzeb i możliwości inwestora.
Wszystkie projekty tworzone są też z myślą o oszczędnościach w kosztach eksploatacyjnych.
Z pełna ofertą firmy Lodowiska Hanna Starzyk można zapoznać się na stronie: www.swiatlodowisk.pl