Kocioł kondensacyjny Termet, pompa ciepła – dofinansowanie „Czyste powietrze”

Wymiana starych urządzeń grzewczych na nowe – to się opłaca!

Częściowy zwrot pieniędzy mogą uzyskać osoby, które zdecydują się zamienić stare i szkodliwe dla środowiska urządzenie grzewcze na kocioł kondensacyjny Termet z linii EcoCondens. Z rządową dopłatą o wiele tańsza będzie też pompa ciepła. Dofinansowanie „Czyste powietrze”, którego celem jest ograniczenie emisji szkodliwych substancji do atmosfery, pozwala uzyskać zwrot części środków poniesionych na zakup ekologicznych urządzeń. Słowo „ekologiczne” jest w tym kontekście kluczowe, bo objęte dofinansowaniem urządzenia muszą spełniać najsurowsze normy.

Kocioł kondensacyjny Termet i pompa ciepła a „Czyste powietrze”. Jak uzyskać zwrot?

Każdego roku wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego powtarza się ta sama historia, którą można by zatytułować „Smog nad Polską”. Wisząca nad naszymi głowami trująca chmura wpisała się już na stałe w krajobraz niektórych regionów kraju, zatruwając ludzi i przyczyniając się do większej zachorowalności na choroby układu oddechowego. A przecież to my sami tę chmurę stwarzamy, choć trudno nie zauważyć, że coś się powoli w naszej świadomości i mentalności zmienia. W ostatnich latach możemy przecież zaobserwować dynamiczny rozwój rynku OZE również w naszym kraju, i jest to tendencja, z której cieszą się nie tylko ekolodzy. Dla przeciętnego użytkownika urządzeń grzewczych, nawet jeśli normy emisyjne nieszczególnie go interesują, duże znaczenie ma fakt, że nowoczesne kotły kondensacyjne Termet czy pompy ciepła Termet pozwalają sporo zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Nie mówiąc już o komforcie obsługi, jaki zapewniają, zwłaszcza jeśli zastąpią trujące i uciążliwe w eksploatacji stare „kopciuchy” na węgiel. Są jeszcze inne aspekty sprawiające, że tak bardzo opłaca się zainwestować w kocioł kondensacyjny czy pompę ciepła. „Czyste powietrze” to program, w ramach którego można ubiegać się o zwrot części środków poniesionych na termomodernizację budynku, a także na zakup wspomnianych urządzeń grzewczych, które dzięki temu będą jeszcze tańsze. Celem programu jest zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń emitowanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Jeśli masz więc stary kocioł węglowy lub inne, przestarzałe urządzenie, a marzy ci się inwestycja w kocioł kondensacyjny lub pompę ciepła, „Czyste powietrze” to program kierowany właśnie do Ciebie! Maksymalny możliwy koszt, od którego liczone jest dofinansowanie to 53 tys. zł, a minimalny koszt kwalifikowany przedsięwzięcia to 7 tys. zł, przy czym wielkość dofinansowania zależy od wysokości miesięcznego dochodu na osobę w gospodarstwie domowym wnioskodawcy.

 

Kotły kondensacyjne Termet

Urządzeniami, które spełniają wymagania programu „Czyste powietrze” są ekologiczne kotły kondensacyjne Termet. Podczas spalania gazu nie emitują do atmosfery szkodliwych pyłów, dlatego stanowią idealne rozwiązanie w walce ze smogiem. Posiadają klasę sezonowej efektywności energetycznej A zarówno w przypadku ogrzewania pomieszczeń, jak i podgrzewania ciepłej wody. W ofercie znajdziemy zarówno urządzenia jednofunkcyjne jak i dwufunkcyjne, przy czym wszystkie wyposażone są w najnowszej generacji wymienniki ciepła ze stali nierdzewnej.

Wielokrotnie nagradzanym kotłem kondensacyjnym Termet jest EcoCondens Gold Plus (dostępny jako kocioł wiszący jednofunkcyjny lub dwufunkcyjny), w którym wyższa temperatura mieszanki sprawia, że proces spalania zachodzi z większą sprawnością. Dzięki zastosowaniu wewnętrznego mieszania następuje znacznie bardziej ekonomiczna praca kotła. Urządzenie jest przyjazne nie tylko dla użytkownika. Dzięki łatwemu i wygodnemu montażowi, opinie o kotle kondensacyjnym Termet EcoCondens Gold Plus są też bardzo korzystne wśród instalatorów i serwisantów, ceniących to urządzenie za prosty montaż i nieskomplikowany serwis.

Jednym z najnowocześniejszych urządzeń na rynku europejskim jest z kolei wiszący kocioł kondensacyjny Termet EcoCondens Silver (jedno lub dwufunkcyjny). Również tego typu kotły są niezwykle przyjazne w obsłudze, którą umożliwia intuicyjny panel sterowania oraz – dzięki zwartej, kompaktowej konstrukcji – proste w serwisowaniu. Nacisk producenta na estetykę i kompaktowe wymiary sprawia, że EcoCondens Sliver bez trudu wpisze się w bardzo zróżnicowane aranżacje kuchni i innych pomieszczeń, gdzie swobodnie można go umieścić np. w ciągu szafek kuchennych. Szeroki zakres modulacji sprawia, że model ten doskonale sprawdzi się również w przypadku niewielkich powierzchni czy obiektów o niskim zapotrzebowaniu na ciepło.

fot. Termet

Z myślą o obiektach o małym zapotrzebowaniu na ciepło oraz niewielkich metrażach powstał też najmniejszy spośród oferowanych przez Termet kotłów kondensacyjnych (jedno i dwufunkcyjnych) – EcoCondens Slim, o wysokości 777 mm, szerokości 400 mm i głębokości 250 mm. Szczególnie mała głębokość sprawia, że nadaje się on idealnie do montażu w małych i ciasnych wnętrzach. Sprawdzi się także w istniejących już instalacjach, w których dokonanie zmian pod nowe źródło ciepła jest utrudnione. Kocioł wyposażony jest w nowoczesny palnik, który gwarantuje szeroki zakres modulacji w przedziale 13%-100% oraz zapewnia niską emisję tlenków azotu (klasa NOx-6), co jest niezwykle ważne w kontekście ochrony środowiska.

Bardzo pozytywne opinie ma też kocioł kondensacyjny Termet Ecocondens Integra II PLUS (wiszący) z wbudowanym zasobnikiem 48 l. Jest to kompletny system grzewczy, który ogrzeje cały budynek i przygotuje ciepłą wodę użytkową. Warto podkreślić jego elegancką, dopracowaną w każdym calu obudowę. Wydajny zasobnik o pojemności 48 l gwarantuje dostęp do ciepłej wody niezwłocznie po odkręceniu kranu, a dodatkowo wysoka moc wężownicy zapewnia natychmiastowe podgrzewanie wody w zasobniku. Producent zatroszczył się też o łatwy dostęp do naczynia kompensacyjnego do c.o. i c.w.u. bezpośrednio po zdjęciu osłony.

W ofercie Termet znajdziemy ponadto dwufunkcyjne kotły kondensacyjne w wersji stojącej, np. EcoCondens Solid Plus z wbudowanym zasobnikiem 107 l, wykonanym ze stali nierdzewnej. Również w tym urządzeniu ciepła woda dostępna jest natychmiast po odkręceniu kranu.
Ukłonem w stronę użytkowników kotłów kondensacyjnych Termet jest możliwość sterowania ich pracą za pomocą smartfona lub tabletu, cicha praca i szerokie zakresy modulacji, które sprawiają, że z łatwością można dobrać urządzenie najbardziej adekwatne do potrzeb i optymalnie odpowiadające na oczekiwania klienta.

 

Pompa ciepła Termet

Jeszcze kilkanaście lat temu mało kto na naszym rynku wiedział, czym są pompy ciepła. Dziś tego typu urządzenia uchodzą za jedno z najbardziej opłacalnych źródeł ogrzewania. Dofinansowanie „Czyste powietrze” do pomp ciepła Termet otwiera możliwość zakupu tych urządzeń również przed tymi osobami, dla których inwestycja przekraczała budżet przeznaczony na urządzenia co. i c.w.u. To zarazem świetny sposób na to, aby postawić na ekologiczne ogrzewanie, czerpiące z darmowych i niewyczerpywalnych źródeł. Również w tym zakresie firma Termet przygotowała dla swoich klientów atrakcyjne propozycje. Od niedawna w sprzedaży są ekologiczne pompy ciepła Termet Air Basic/Premium, które mogą służyć zarówno do ogrzewania domu jak i do podgrzania ciepłej wody użytkowej.

Air Basic i Premium to kompaktowe jednostki monoblok typu powietrze-woda, które wykorzystują odnawialne źródło energii do produkcji ciepła. Klasa efektywności energetycznej A++ oraz zerowa emisja zanieczyszczeń sprawiają, iż pompy ciepła Termet są zarówno ekonomiczne jak i przyjazne dla środowiska naturalnego.

fot. Termet

Kotły kondensacyjne, instalacje fotowoltaiczne, pompy ciepła… „Czyste powietrze” to program, który otwiera możliwość przejścia na ekologiczne źródła energii tym osobom, dla których dotychczas taka inwestycja była zbyt kosztowna. Warto też pamiętać o tym, że nawet jeśli kwota, jaką trzeba zapłacić za tego typu urządzenia wciąż jest wysoka w porównaniu np. do kotłów starszego typu, to ma ona jeszcze jedną zaletę. Otóż w dobie kurczących się gwałtownie zasobów naturalnych, ich cena wciąż idzie w górę. Inwestycja w wydajne, ekonomiczne – a przede wszystkim – odnawialne źródła energii pozwoli więc uniezależnić się w przyszłości od zmieniających się cen.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.termet.com.pl

 

58-160 Świebodzice, ul. Długa 13, woj. dolnośląskie
tel. +48 74 85 60 601,


Liczba odwiedzin: 1363 | Data publikacji: 2019-10-03

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


07.11.2016 | Piece, kotły
Pierwsze jesienne przymrozki dla wielu Polaków oznaczają...
piec pelletowy
11.09.2018 | Piece, kotły
Ostatnie ciepłe dni w roku to dobry...
10.05.2017 | Kominki
Kominek czy piec wolnostojący w domu to...
27.09.2016 | Piece, kotły
Dostępne dziś na rynku kotły na paliwa...
30.06.2016 | Kominki
Piec kaflowy, kominek, kuchnia kaflowa – znane...
15.07.2015 | Piece, kotły
Podejmowana raz na wiele lat decyzja o...
15.12.2014 | Kominki
W dawnych (choć nie aż tak bardzo...
01.09.2021 | Piece, kotły
Piec elektrodowy jest jednym z coraz częściej...
02.06.2021 | Piece, kotły
Polska znajduje się w czołówce państw Unii...
26.05.2021 | Piece, kotły
Jeszcze nie tak dawno o wyborze kotła...
Zarówno w przypadku renowacji posesji, jak też...
08.02.2021 | Domy ekologiczne
Darmowy prąd i ogrzewanie, darmowa ciepła woda,...
23.12.2020 | Ogrzewanie
Decyzja o doborze ogrzewania jest niezwykle ważna,...
08.10.2020 | Ogrzewanie
Ogrzewanie na podczerwień to dziś, w czasach...
07.10.2020 | Sauny, SPA
Sauna na podczerwień czy tradycyjna? Odpowiedź na...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Dostęp do własnej energii, wytwarzanej na przykład...
29.05.2020 | Domy drewniane
Coraz większą popularnością cieszy się wypoczynek blisko...
18.02.2020 | Ogrodniczy sprzęt
Pizza to najpopularniejsze i najbardziej lubiane danie...
13.02.2020 | Piece, kotły
Na co zwracamy dziś uwagę wybierając kotły...
07.11.2019 | Energia ekologiczna
W Polsce z roku na rok przybywa...
19.09.2019 | Ogrzewanie
Kotły z podajnikiem tłokowym 5 klasy czy...
05.09.2019 | Ogrzewanie
Połączenie tradycji z nowoczesnością. To zdanie najpełniej...
19.07.2019 | Piece, kotły
Kotły wodne zasilane ekologicznymi paliwami – na...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. łódzkie
woj. świętokrzyskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. wielkopolskie
woj. podkarpackie
woj. warmińsko-mazurskie

Słowa kluczowe: termet, piece, kotły, ogrzewanie, systemy ogrzewania, systemy termet, ogrzewanie termet, kotły kondensacyjne, kotły kondensacyjne termet, czyste powietrze termet, pompy ciepła, pompy ciepła termet, EcoCondens, kocioł kondensacyjny termet opinie, czyste powietrze dofinansowanie pompa ciepła
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy