Kominki, piece kaflowe, kuchnie kaflowe

Tradycyjne zduństwo w mariażu z nowoczesnością

Piec kaflowy, kominek, kuchnia kaflowa – znane od wielu pokoleń, dziś wracają w nowej odsłonie, bo obok funkcji typowo praktycznych, czyli ogrzewania pomieszczeń, są też nierzadko centralnym miejscem w domu, wokół którego – jak za dawnych czasów – zbiera się cała rodzina. XXI wiek, w którym tak bardzo stawia się na rozwój technologii, zmienił też oblicze tradycyjnego zduństwa. Dziś obok materiałów takich jak glina czy cegła szamotowa, pojawiają się też najnowocześniejsze paleniska akumulacyjne i zaawansowana elektronika, sterująca procesem spalania. A efekty fuzji starego z nowym bywają nieraz oszałamiające.

Piece kominkowe, kuchnie kaflowe – bezpieczeństwo na pierwszym planie
Wbrew pozorom nie jest dziś łatwo znaleźć prawdziwego mistrza zduńskiego.  Choć wielu rzemieślników oferuje kominki kaflowe, piece pokojowe, piece kaflowe, to jednak rzadko trafia się wśród nich na osobę, za którą stoją lata doświadczeń, wiedza i pasja. Co oznacza ten brak fachowości? To, że nierzadko powstają atrapy pieców kaflowych, wykonywane w jeden dzień, budowane pospiesznie w garażu.
– Tradycyjne zduństwo opiera się na pokoleniowej ciągłości i wielu latach zdobywania umiejętności pod okiem mistrza zduńskiego. Wykorzystuje się tu materiały takie jak glina, cegła czerwona, cegła szamotowa, szamot, a wykonanie sprawnie działającego urządzenia wymaga czasu i doświadczenia, dzięki czemu będzie ono bezpieczne, sprawne i niezawodne – mówi mistrz zduński Dariusz Krupa z firmy Zduni Ekspresja Ognia.

 

zduni kominki piece kaflowe zduni kominki piece kaflowefot. Zduni Ekspresja Ognia

 

Prawdziwy zdun nie tylko więc zbuduje kominek kaflowy, ale bez trudu poradzi też sobie z rozbudowaną kuchnią z zapieckiem, piecem chlebowym i każdym innym rodzajem pieca z wykorzystaniem kanałów. Na podstawie usytuowania pieca w pomieszczeniu zdecyduje też, czy jego środek będzie komorowy, opadowy, kanałowy czy wachlarzowy.
Jednak przecież nie tylko o tradycję chodzi. Na rynku wciąż pojawiają się nowe materiały do budowy pieców i kominków.
– Prefabrykowane paleniska akumulacyjne, kanały cugowe, płyty szamotowe, klej i tynki do wykańczania ścian obudowy, elektronika, którą wykorzystuje się do sterowania procesem spalania – wszystkie te nowoczesne materiały trzeba umiejętnie wykorzystywać, jednak trzeba wiedzieć jak. Zaawansowana technologia nigdy nie zastąpi rzetelnej wiedzy i doświadczenia – mówi Dariusz Krupa.

 

zduni kominki piece kaflowefot. Zduni Ekspresja Ognia

 

Piec kaflowy kuchenny, piec wolnostojący, kominek
Firma Zduni Ekspresja Ognia na polskim rynku oferuje wyroby unikalne. Są to piece, kominki, kuchnie kaflowe, które dzięki niemal nieograniczonym możliwościom wykończenia, odpowiedzą na różne gusta klientów i wpiszą się w każdy styl aranżowania wnętrz.
Pole do popisu otwiera ogromny asortyment kafli w różnych wzorach i kolorach, wśród których obok produktów oferowanych przez polskie kaflarnie znajdują się też kafle wykonywane ręcznie. A ci klienci, którzy stawiają przede wszystkim na unikalność i niepowtarzalność wyrobów, mogą zamówić kafle ręcznie malowane przez artystę plastyka.
W ofercie firmy obok budowy pieców, kominków, grilli i kuchni kaflowych oraz szerokiego asortymenty kafli piecowych, znaleźć też można bogaty asortyment osprzętu piecowego, wyrobów szamotowych i zduńskich, a także piekarniki, drzwiczki kuchenne, piecowe, ramy kuchenne, płyty oraz ruszta.

Palenisko ceramiczne w domu energooszczędnym
Flagowym wyrobem z oferty firmy Zduni Ekspresja Ognia jest palenisko ceramiczne „Ekspresja”. W ostatnim czasie wyrób ten pojawił się w nowej odsłonie pod nazwą „Ekspresja II”.
– To odpowiedź na potrzeby klientów, którzy coraz częściej pytają o piece do domów energooszczędnych. Przy odpowiednim zaprojektowaniu pomieszczeń, palenisko to jest w stanie ogrzać powierzchnię do 200 m² – podkreśla Dariusz Krupa.

 

zduni kominki piece kaflowefot. Zduni Ekspresja Ognia

 

Na uwagę zasługuje nowatorskie rozwiązanie kwestii dopalania gazów. Dzięki autorskiemu ułożeniu cegieł w specjalnie zaprojektowanych akumulacyjnych kanałach szamotowych (z samodzielnie wypalanego, naturalnego szamotu), gazy i cząstki lotne wirują i dopalają się, oddając bardzo dużo energii. W efekcie palenisko po rozpaleniu z pełnym wsadem oddaje ciepło przez ponad 20 godzin!
– Zastosowaliśmy połączenie pieca komorowego z piecem jednozwrotnym. Umożliwiło to montaż klap rozpałowych, które skracają drogę spalin i ułatwiają rozpalanie w trudnych warunkach atmosferycznych – komentuje Dariusz Krupa.

Piec akumulacyjny szyty na miarę
Budowa pieca jest za każdym razem dobierana do potrzeb inwestora, a dzięki modułowej budowie palenisko „Ekspresja” posiada kilka wymiarów i może być zastosowane do każdego modelu pieca.  

 

zduni kominki piece kaflowefot. Zduni Ekspresja Ognia

 

Kanały z masy szamotowej nie boją się mocnego palenia, a piec skutecznie magazynuje ciepła. Drzwiczki paleniska ceramicznego Ekspresja są przeszklone, dzięki czemu obok odczuwanego fizycznie ciepła, rozpalony ogień stworzy też we wnętrzu wrażenie przytulności. Drzwiczki te są specjalnie zaprojektowany dla pieca akumulacyjnego i mają podwójną szybę, która sprzyja akumulacji energii.
– Konstrukcja naszych palenisk oparta jest na wiedzy zduńskiej i wykorzystuje długoletnie doświadczenie czołowych polskich inżynierów, którzy zapisali piękną kartę w historii polskiego zduństwa. Jesteśmy dumni z podtrzymywania tej tradycji, bo to dzięki niej jesteśmy w stanie zaoferować klientom jedno z najlepszych palenisk w Europie – podsumowuje Dariusz Krupa.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kominki-piece.pl

05-220 Zielonka, Poniatowskiego 83, woj. mazowieckie
tel. 730-885-885,


Liczba odwiedzin: 5994 | Data publikacji: 2016-06-30

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


20.03.2019 | Kominki
Dlaczego warto mieć pieco kominek akumulacyjny? -...
28.04.2015 | Kominki
Poszukując taniego sposobu na ogrzewanie, zapewne w...
05.09.2019 | Ogrzewanie
Połączenie tradycji z nowoczesnością. To zdanie najpełniej...
03.09.2021 | Ogrzewanie
Trociny w kominku jeszcze kilkanaście lat temu...
Aranżowanie wnętrza to ostatni, bardzo ważny etap...
Zlecanie projektu i wykonania kominka, mebla czy...
05.07.2018 | Kominki
Ognisko domowe to miejsce, wokół którego od...
10.10.2017 | Kominki
Posiadanie kominka to marzenie wielu rodzin. Przyjemności...
08.07.2015 | Kominki
Klasyczny, nowoczesny, elegancki z marmurową obudową czy...
13.11.2013 | Kominki
Budowa kominka w domu to wspaniały pomysł...
Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...
Przydomowe przepompownie ścieków mają za zadanie transportowanie...
12.07.2019 | Chemia budowlana
„Silikony Polskie” Sp. z o.o. jest podmiotem...
09.05.2019 | Systemy kominowe
System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...
domy drewniane
20.11.2018 | Domy drewniane
Czy możliwe jest połączenie nowoczesności i naturalności...
05.06.2018 | Grzejniki
Kwestia ogrzewania w domu jest bardzo ważna....
Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...
Wybór kominków wentylacyjnych i odpowietrzających to na...
01.09.2017 | Kominki
Kominki gazowe to idealne połączenie piękna prawdziwego...
10.05.2017 | Kominki
Kominek czy piec wolnostojący w domu to...
W pracowni Rokoko kowalstwo artystyczne powstają małe...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie

Słowa kluczowe: piec kaflowy, kuchnia kaflowa, kominek
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy