Piece kominkowe, kuchnie kaflowe – bezpieczeństwo na pierwszym planie
Wbrew pozorom nie jest dziś łatwo znaleźć prawdziwego mistrza zduńskiego.  Choć wielu rzemieślników oferuje kominki kaflowe, piece pokojowe, piece kaflowe, to jednak rzadko trafia się wśród nich na osobę, za którą stoją lata doświadczeń, wiedza i pasja. Co oznacza ten brak fachowości? To, że nierzadko powstają atrapy pieców kaflowych, wykonywane w jeden dzień, budowane pospiesznie w garażu.
– Tradycyjne zduństwo opiera się na pokoleniowej ciągłości i wielu latach zdobywania umiejętności pod okiem mistrza zduńskiego. Wykorzystuje się tu materiały takie jak glina, cegła czerwona, cegła szamotowa, szamot, a wykonanie sprawnie działającego urządzenia wymaga czasu i doświadczenia, dzięki czemu będzie ono bezpieczne, sprawne i niezawodne – mówi mistrz zduński Dariusz Krupa z firmy Zduni Ekspresja Ognia.

 

zduni kominki piece kaflowe zduni kominki piece kaflowefot. Zduni Ekspresja Ognia

 

Prawdziwy zdun nie tylko więc zbuduje kominek kaflowy, ale bez trudu poradzi też sobie z rozbudowaną kuchnią z zapieckiem, piecem chlebowym i każdym innym rodzajem pieca z wykorzystaniem kanałów. Na podstawie usytuowania pieca w pomieszczeniu zdecyduje też, czy jego środek będzie komorowy, opadowy, kanałowy czy wachlarzowy.
Jednak przecież nie tylko o tradycję chodzi. Na rynku wciąż pojawiają się nowe materiały do budowy pieców i kominków.
– Prefabrykowane paleniska akumulacyjne, kanały cugowe, płyty szamotowe, klej i tynki do wykańczania ścian obudowy, elektronika, którą wykorzystuje się do sterowania procesem spalania – wszystkie te nowoczesne materiały trzeba umiejętnie wykorzystywać, jednak trzeba wiedzieć jak. Zaawansowana technologia nigdy nie zastąpi rzetelnej wiedzy i doświadczenia – mówi Dariusz Krupa.

 

zduni kominki piece kaflowefot. Zduni Ekspresja Ognia

 

Piec kaflowy kuchenny, piec wolnostojący, kominek
Firma Zduni Ekspresja Ognia na polskim rynku oferuje wyroby unikalne. Są to piece, kominki, kuchnie kaflowe, które dzięki niemal nieograniczonym możliwościom wykończenia, odpowiedzą na różne gusta klientów i wpiszą się w każdy styl aranżowania wnętrz.
Pole do popisu otwiera ogromny asortyment kafli w różnych wzorach i kolorach, wśród których obok produktów oferowanych przez polskie kaflarnie znajdują się też kafle wykonywane ręcznie. A ci klienci, którzy stawiają przede wszystkim na unikalność i niepowtarzalność wyrobów, mogą zamówić kafle ręcznie malowane przez artystę plastyka.
W ofercie firmy obok budowy pieców, kominków, grilli i kuchni kaflowych oraz szerokiego asortymenty kafli piecowych, znaleźć też można bogaty asortyment osprzętu piecowego, wyrobów szamotowych i zduńskich, a także piekarniki, drzwiczki kuchenne, piecowe, ramy kuchenne, płyty oraz ruszta.

Palenisko ceramiczne w domu energooszczędnym
Flagowym wyrobem z oferty firmy Zduni Ekspresja Ognia jest palenisko ceramiczne „Ekspresja”. W ostatnim czasie wyrób ten pojawił się w nowej odsłonie pod nazwą „Ekspresja II”.
– To odpowiedź na potrzeby klientów, którzy coraz częściej pytają o piece do domów energooszczędnych. Przy odpowiednim zaprojektowaniu pomieszczeń, palenisko to jest w stanie ogrzać powierzchnię do 200 m² – podkreśla Dariusz Krupa.

 

zduni kominki piece kaflowefot. Zduni Ekspresja Ognia

 

Na uwagę zasługuje nowatorskie rozwiązanie kwestii dopalania gazów. Dzięki autorskiemu ułożeniu cegieł w specjalnie zaprojektowanych akumulacyjnych kanałach szamotowych (z samodzielnie wypalanego, naturalnego szamotu), gazy i cząstki lotne wirują i dopalają się, oddając bardzo dużo energii. W efekcie palenisko po rozpaleniu z pełnym wsadem oddaje ciepło przez ponad 20 godzin!
– Zastosowaliśmy połączenie pieca komorowego z piecem jednozwrotnym. Umożliwiło to montaż klap rozpałowych, które skracają drogę spalin i ułatwiają rozpalanie w trudnych warunkach atmosferycznych – komentuje Dariusz Krupa.

Piec akumulacyjny szyty na miarę
Budowa pieca jest za każdym razem dobierana do potrzeb inwestora, a dzięki modułowej budowie palenisko „Ekspresja” posiada kilka wymiarów i może być zastosowane do każdego modelu pieca.  

 

zduni kominki piece kaflowefot. Zduni Ekspresja Ognia

 

Kanały z masy szamotowej nie boją się mocnego palenia, a piec skutecznie magazynuje ciepła. Drzwiczki paleniska ceramicznego Ekspresja są przeszklone, dzięki czemu obok odczuwanego fizycznie ciepła, rozpalony ogień stworzy też we wnętrzu wrażenie przytulności. Drzwiczki te są specjalnie zaprojektowany dla pieca akumulacyjnego i mają podwójną szybę, która sprzyja akumulacji energii.
– Konstrukcja naszych palenisk oparta jest na wiedzy zduńskiej i wykorzystuje długoletnie doświadczenie czołowych polskich inżynierów, którzy zapisali piękną kartę w historii polskiego zduństwa. Jesteśmy dumni z podtrzymywania tej tradycji, bo to dzięki niej jesteśmy w stanie zaoferować klientom jedno z najlepszych palenisk w Europie – podsumowuje Dariusz Krupa.

Ze szczegółową ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kominki-piece.pl

05-200 Wołomin, Ul. Aleja Niepodległości 22, woj. mazowieckie
tel. 698 030 336,