Wyniki ankiet przeprowadzonych przez ośrodki badania opinii społecznej donoszą, że dla 60 proc. Polaków tempo życia jest zbyt szybkie. 35 proc. z nas uważa, że jest „w sam raz” i tylko 5 proc. z badanych uznaje, że żyje zbyt wolno. Oznacza to, że ponad połowa naszego społeczeństwa często nie znajduje czasu na najprostsze czynności. Dlatego większość z nas poszukuje rozwiązań, które pozwolą zaoszczędzić czas i zredukować zakres codziennych zajęć do minimum.

 

piecyki na pellet piecyki na pelletfot. Madar Kominki

 

Kominek i piecyk na pellet – tradycja i nowoczesność
Jednym ze szczególnie czasochłonnych obowiązków w okresie jesienno-zimowym jest dbanie o ogrzewanie. W nieruchomościach niewyposażonych w system centralnego ogrzewania, ogrzewanych np. kominkami czy piecami kaflowymi, pojawia się konieczność ich obsługi. Oprócz tego, że palenie w piecu jest czasochłonne, to generuje ono szereg czynników, które mogą utrudniać życie. Magazynowanie opału, związany z tym bałagan oraz niska sprawność tradycyjnych urządzeń grzewczych to tylko niektóre z nich. Rozwiązaniem tych i wielu innych problemów są urządzenia na pellet.
– Piecyki na pellet łączą w sobie piękno tradycyjnego kominka lub pieca kaflowego z udogodnieniami nowoczesnych urządzeń grzewczych, czyli z obsługą ograniczoną do minimum i wysoką sprawnością – mówi Dariusz Wylęgły z firmy Madar Kominki, dystrybutora piecyków na pellet Nordica Extraflame – Swoista hybryda jaką jest piecyk na pellet pozwala jednocześnie cieszyć się wolnością, jaką dają nam urządzenia z systemem automatycznego podawania paliwa i magicznym widokiem płomieni tańczących za szybą kominka – dodaje.

 

piecyki na pelletfot. Madar Kominki

 

Piecyk na pellet – minimalna obsługa
Nowi właściciele piecyków na pellet – szczególnie ci, którzy dotychczas użytkowali kominki lub piece kaflowe – na pewno docenią fakt, że piecyki są prawie całkowicie bezobsługowe. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom elektronicznym mają możliwość automatycznego włączania i wyłączania się, kontroli nad procesem spalania i grzania oraz dawkowania paliwa. Oczywiście jak wszystkie urządzenia techniczne wymagają one okresowych przeglądów i czyszczenia.
– Piecyki Nordica są niezwykle przyjazne użytkownikowi. Piecyk sam pobiera odpowiednie dawki pelletu z wbudowanego zasobnika. Proces spalania zaczyna się w momencie dostarczenia paliwa podajnikiem ślimakowym do paleniska, gdzie elektryczna zapalarka wznieca ogień – mówi Dariusz Wylęgły – Samo spalanie jest w pełni kontrolowane przez system. Dzięki temu piecyk efektywnie i ekonomicznie wykorzystuje pellet, osiągając najlepsze parametry czystości spalin i wysoką sprawność, która sięga 90 proc. Jest to bardzo dobry wynik, biorąc pod uwagę sprawność najlepszych na rynku wkładów kominkowych na poziomie 70 – 80 proc.

 

piecyki na pellet piecyki na pelletfot. Madar Kominki

Kontrola użytkownika nad piecykiem ogranicza się więc do wciskania przycisku uruchamiającego. Choć i to nie zawsze jest konieczne, ponieważ istnieje możliwość programowania trybów pracy piecyka. W najprostszym trybie pracy określamy jedynie temperaturę, jaką ma osiągnąć piecyk. Po uzyskaniu tego parametru urządzenie wyłączy się. Jego ponowne włączenie nastąpi po schłodzeniu się pomieszczenia.
W trybie pracy Chrono CTP użytkownik ma możliwość wprowadzenia ustawień dla okresu kilku dni. Dla każdego z dni można ustawić kilka przedziałów czasowych z różnymi temperaturami. Pozwala to nie tylko cieszyć się odpowiednią temperaturą w różnych porach, ale również na efektywniejszą gospodarkę paliwem. Przykładem może być oszczędne grzanie w momencie, gdy nie ma nas w domu lub w godzinach nocnych i osiąganie wyższych temperatur w godzinach porannych i popołudniowych.
Jeżeli szczególnie cenimy sobie wygodę, to jej dopełnieniem będzie opcjonalnie montowany w piecykach Nordica moduł GSM.
– Urządzenie to odpowiada za zdalną kontrolę nad piecykiem. Moduł GSM szczególnie sprawdza się w trakcie dłuższych pobytów poza domem. Wyjeżdżając na urlop możemy na odległość odczytywać wskazania piecyka lub go programować – mów Dariusz Wylęgły – Moduł GSM jest również ciekawym rozwiązaniem dla użytkowników, którzy piecyk instalują w domkach wakacyjnych. Mają oni możliwość wcześniejszego włączania piecyka, np. w drodze na wakacje (szczególnie te zimowe).

 

piecyki na pelletfot. Madar Kominki

 
Piecyki na pellet – prosta instalacja
Piecyki na pellet Nordica nie sprawiają również kłopotów w zakresie instalacji. Wszędzie tam, gdzie instalacja wkładów kominkowych jest niemożliwa ze względu na zbyt mały przekrój przewodów kominowych, odpowiedzią są właśnie piecyki na pellet. Odpowiedni przekrój kanału kominowego dla tych urządzeń wynosi 140×140 mm, gdzie przy tradycyjnych kominkach jest to parametr bardzo ograniczający ilość dobieranych urządzeń. Średnica wyjścia spalin piecyków waha się pomiędzy 80 a 120 mm. Zmniejszona średnica przewodu i wymuszone odprowadzanie spalin pozwalają również na instalację kominka w pozycji nieznajdującej się w centralnej pozycji względem przewodu kominowego. Do kominów o większym przekroju czynnym, przy montażu piecyka na pellet konieczne jest zainstalowanie wsadu do komina ze stali żarowej, najlepiej o średnicy odpowiadającej wyjściu z urządzenia.
Ze względu na konstrukcję piecyka Nordica ułatwione jest podłączenie wody użytkowej i kanałów pozwalających na ogrzewanie sąsiedniego pomieszczenia.

 

piecyki na pellet piecyki na pelletfot. Madar Kominki

 

Piecyki na pellet – szeroka oferta
Bezsprzecznie jedną z najważniejszych cech piecyków na pellet Nordica Extraflame jest ich estetyka. Zaprojektowane we Włoszech, wykończone stalą lub ceramiką, zaspokoją najbardziej wyszukane gusty i staną się dopełnieniem wnętrz wykończonych w różnych stylach. Ten rodzaj ogrzewania okazuje się wręcz niezastąpiony w przypadku np. prowadzenia działalności w wynajmowanym lokalu (zakłady fryzjerskie, biura, księgarnie, salony masażu i SPA, oraz wiele, wiele innych), gdzie chcemy uniezależnić się od centralnego ogrzewania i mieć wpływ na ponoszone, rzeczywiste koszty.
– Piecyki są dostępne w wielu wersjach pod względem mocy, wymiarów i wyposażenia. Dzięki temu łatwiej jest je dopasować do indywidualnych potrzeb
– mówi Dariusz Wylęgły.

Z szeroką ofertą piecyków na pellet Nordica Extraflame można zapoznać się na stronie firmy Madar Kominki: www.madarkominki.pl
 

Starogard Gdański , ul. Pelplińska 29 , woj. pomorskie
tel. (58) 562 60 20, 606 925 802,