Ogrzewanie
Każdy z nas chciałby mieć ogrzewany dom, tanio, zdrowo, wygodnie i stylowo – a przy tym oczywiście i ekologicznie. Jednak czy jest to możliwe? Proponowane przez firmę CEBUD pieco kominki akumulacyjne, pozwalają właśnie na takie ogrzewanie i jest ono 2 razy tańsze niż węglem i 4 razy tańsze niż gazem czy z sieci ciepłowniczej. Ponieważ do tego celu wykorzystują drewno energetyczne czy brykiet drzewny, wiec pozwalają jeszcze cieszyć oczy przyjemnym widokiem płonącego za zawsze czystą szybą ognia, który nagrzewając 1-2 tonową – jak w tradycyjnym piecu kaflowym bryłę, zapewnia możliwość zrównoważonego, wielogodzinnego ogrzewania domu, zaledwie 1–2 dołożeniami drewna na dobę, i to zwykle już bez potrzeby ręcznej regulacji czy innych czynności obsługi – np. czyszczenia szyby. To nieosiągalny już dla zwykłych kominków komfort i wygoda użytkowania. Jeżeli dodatkowo tego rodzaju instalacje grzewczą wykonamy tak, by stanowiła samowystarczalny wariant ogrzewania domu, uniezależniony od dostaw prądu, to dodatkowo podwyższymy nasze bezpieczeństwo energetyczne, zyskując komfort cieplny w każdej sytuacji . Jednak to nie jedyne zalety takich „kominków”.

Pieco kominki na drewno – ogrzewanie przyjazne środowisku i zdrowiu…
Pieco kominki na drewno i pieco kominki na brykiet drzewny to nie tylko miłe ogrzewanie i piękny ogień, ale to również mniej pracy z ciągłym dokładaniem drewna, regulowaniem czy czyszczeniem paleniska. To także najlepsza opcja dla tych, którzy doceniają potrzebę stosowania najlepszych rozwiązań ekologicznych. Opalanie drewnem czy brykietem drzewnym, stanowi jedno z najbardziej proekologicznych rozwiązań ze względu na najniższą emisję i stosowanie odnawialnych źródeł energii (OZE). Gdy zamiast węglem lub gazem, będziemy ogrzewać swój dom, drewnem – polskim OZE, to przyczynimy się w ten sposób skutecznie do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery, a przez to do ochrony klimatu. Drewno, to najlepsze OZE, bo wszędzie lokalnie dostępne, a spalane w najlepszych paleniskach piecowych, potrafi zapewnić poziom emisji nawet ponad dwukrotnie niższy niż dopuszczany przez nową europejską Dyrektywę Ekoprojekt. Tak czyste spalanie zapewniają oczywiście wykonane z zastosowaniem najnowszych materiałów i innowacyjnych technologii spalania, akumulacyjne paleniska pieco kominków Cebud-u. Dziś to już elita europejskich nowych technologii zduńskich. Z gwarancją najniższej emisji, dają najzdrowsze i najprzyjemniejsze ciepło, ogrzewając głównie przez promieniowanie podczerwone z dodatkowym udziałem grawitacyjnego ciepła konwekcyjnego (tzw. piece kombi – akumulacyjno-konwekcyjne).

Do minimum ograniczają one konwekcję powietrza (a wraz z nim kurzu i pyłów ), nie przegrzewają pomieszczeń, pozwalając usiąść przy nich w takim miejscu, by przez kilkanaście godzin odczuwać najbardziej przyjemne ciepło, jakiego potrzebujemy. To komfort cieplny, którego nie mogą zapewnić żadne „podłogówki” czy kaloryfery. To prawdziwy powrót do natury, do jej najpiękniejszych darów – „ciepła z natury”.

… a także portfelowi!
W porównaniu do ogrzewania domu węglem, gazem albo ciepłem sieciowym, współczesne piece pokojowe, czyli pieco kominki akumulacyjne są też odpowiednio – dwukrotnie (w porównaniu do węgla) i nawet czterokrotnie (w porównaniu do gazu i ciepła sieciowego) tańsze w eksploatacji. Skoro człowiek odczuwa ciepło emitowane przez promieniowanie podczerwone jako o kilka stopni wyższe niż to, które odczuwa od nagrzanego powietrza, to umożliwia to dodatkowe oszczędności dla użytkowników. Mogąc ogrzewać pomieszczenia do niższej temperatury, możemy także zaoszczędzić na mniejszym zużyciu drewna, a przy tym drewno nie musi być grube i drogie – kominkowe , lecz może to być tzw. drewno energetyczne, drobnica, gałęzie a nawet drewno iglaste – wystarczy, by było suche i leżakowało przez parę lat.

Ile kosztuje kominek akumulacyjny?
Choć pieco kominek akumulacyjny jest nieco droższy niż typowy kominek konwekcyjny – bo to przecież jest i „piec i kominek w jednym”, to jednak jego koszt szybko się zwraca, gdyż zastępuje ogrzewanie gazem czy sieciowym na poziomie kilkukrotnie tańszym.
Kupując pieco kominek akumulacyjny w firmie zduńskiej CEBUD, możemy też osobiście wybrać jego walory estetyczne – czy będzie miał bryłę prostą, o ścianach pokrytych tynkiem (zduńskim), czy też jego obudowa zewnętrzna będzie wykonana z ozdobnych kafli – polskich lub nawet najdroższych zagranicznych, gdyż ich szeroką ofertę możemy zobaczyć w salonie ekspozycyjnym w Krakowie. Przez ponad 30 lat w rzemiośle zduńskim Cebud, nauczył się sprzyjać gustom i oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów, zarówno tych o upodobaniach bardziej nowoczesnych, jak i klasycznych, tradycyjnych.

Pieco kominki akumulacyjne Cebud z Akubetu
Akubet – to najnowszej generacji wypalany kompozyt akumulacyjny, na który Cebud posiada Patent. Umożliwia on produkcję płyt grzewczych, ceramicznych modułów kanałów akumulacyjnych, a przede wszystkim piecowych palenisk akumulacyjnych, z których buduje się współczesne pieco kominki. Jego doskonałe parametry grzewcze, a zwłaszcza kilkukrotnie wyższa przewodność cieplna, pozwalają na osiągnięcie takiego komfortu użytkowania, by jednym załadunkiem zapewnić 12- 24 godzinny okres ogrzewania.
Firma zduńska Cebud, została założona w 1987 roku i już od ponad 30 lat specjalizuje się w produkcji i budowie pieców i kominków akumulacyjnych, które dziś jako piecokominki podbiły serca najbardziej ekskluzywnych rynków branży zduńskiej. Dzięki stałej współpracy z wieloma renomowanymi firmami zduńskimi i najlepszymi ośrodkami naukowymi związanymi z branżą, CEBUD może pochwalić się wieloma strzeżonymi rozwiązaniami technicznymi i patentami istotnie przyczyniającymi się do rozwoju branży zduńskiej. W prefabrykowane płyty do ścian grzewczych, moduły kanałów dymowych czy paleniska akumulacyjne, zaopatruje rzemieślnicze Zakłady Zduńskie, a indywidualnym miłośnikiem pięknych kominków i ogrzewania domów drewnem, zapewnia doświadczonych wykonawców, posiadających najwyższe kwalifikacji w zawodzie zduńskim.

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta www.cebud.eu

 

30-198 Kraków, ul. Balicka 320, woj. małopolskie
tel. 637-92-88, 660-611-169,