Prawdziwy ogień, bezpieczeństwo i wygoda
Kominek na gaz posiada specjalną konstrukcję palnika gazowego, jak również wyposażony jest w ceramiczne imitacje polan drzewnych. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się oglądaniem falujących żółto-pomarańczowych płomieni, które swoim wyglądem do złudzenia przypominają płonące polana drzewne jak w tradycyjnym palenisku. Obsługa kominka jest wyjątkowo łatwa i wygodna. Uruchamiany jest jednym przyciskiem na pilocie, bez potrzeby długotrwałego i kłopotliwego rozpalania. Również za pomocą pilota zmieniamy wielkość płomieni.

 

kominki gazowe omikronfot. Omikron

 

Kominek gazowy możemy też ustawić do pracy automatycznej – wtedy będzie się włączał i wyłączał samoczynnie zależnie od temperatury w pomieszczeniu. Co więcej, istnieje możliwość zainstalowania w kominku na gaz modułu WiFi, dzięki czemu można sterować nim za pomocą smartfona, tabletu czy notebooka, co jeszcze bardziej poprawia komfort użytkowania. Kominki na gaz mogą być także włączone w system inteligentnego budynku. W przypadku stosowania kominków na gaz eliminujemy ryzyko wypadnięcia polan z paleniska i pożaru. Przy jakichkolwiek nieprawidłowościach pracy sterownik kominka odetnie dopływ gazu, powodując jego natychmiastowe wyłączenie. W kominkach gazowych spalanie odbywa się w palenisku oddzielonym szybą szczelnie od pomieszczenia. Spaliny odprowadzane są na zewnątrz budynku. Z zewnątrz dostarczane jest również powietrze potrzebne do spalania.
Wszystkie oferowane przez firmę Omikron urządzenia posiadają wymagany certyfikat CE, co jest gwarancją ich bezpiecznej eksploatacji.

Omikron Kominki – lider w sprzedaży kominków gazowych na polskim rynku
Omikron Kominki jako pierwsza firma w Polsce rozpoczęła sprzedaż kominków gazowych oferując te urządzenia zarówno do domów prywatnych jak i do restauracji, hoteli, biur czy innych obiektów użyteczności publicznej. Wśród ponad 100 modeli w ofercie znajdują się kominki z przeszkleniem narożnym, frontowym, panoramicznym, wyspowym i vis-a-vis. Wszystkie modele mogą być zasilane zarówno gazem ziemnym, jak też LPG.
Oferowane kominki wyposażone są w nowoczesne palniki chromoniklowe, dzięki którym ogień wygląda bardzo naturalnie, a użytkownik może być pewny długiej żywotności wybranego urządzenia. Większość kominków gazowych posiada paleniska wielopalnikowe, co zwiększa realizm ognia oraz zmniejsza zużycie gazu.
Firma Omikron Kominki z siedzibą w Warszawie prowadzi sprzedaż kominków gazowych na terenie całego kraju przez ogólnopolską sieć dystrybucji i serwisu, co gwarantuje klientom komfort szybkiego dostępu do profesjonalnej obsługi niezależnie od miejsca zamieszkania.

 

kominki gazowe omikronfot. Omikron

 

Kominki gazowe Element4 – więcej niż innowacja
Holenderski producent kominków gazowych Element4 – której dystrybutorem w Polsce jest Omikron Kominki – od początku swojego istnienia stawia na jakość swoich produktów idącą w parze z technicznymi innowacjami. Mają one na celu z jednej strony jak najwierniejsze przedstawienie żywego ognia, a z drugiej zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania kominka. Element4 oferuje od dawna kominki dwupalnikowe, a obecnie jako pierwszy producent na rynku wprowadził również nowatorskie rozwiązania z pięcioma palnikami (Quad Burner). Element4 jako jedyny producent tego typu urządzeń udziela 5 lat gwarancji na wszystkie komponenty w swoich kominkach gazowych – nie tylko na sam korpus, ale również na palniki, sterowanie, iskrownik i termoparę. Dzięki unikalnej, wielopalnikowej konstrukcji uzyskano realistycznie wyglądający ogień oraz zmniejszono ilość zużywanego gazu. Jeśli zależy nam na widoku ognia i minimalnej ilości ciepła, wtedy włączamy jedynie palnik frontowy. Jeśli natomiast chcemy zwiększyć moc grzewczą do maksimum wtedy włączamy wszystkie palniki kominka. Na oszczędność zużywanego gazu wpływa też wyposażenie kominków w funkcję E-save, która powoduje samoczynne zmniejszanie i zwiększanie wielkość płomieni. Jako wyłożenie wnętrza paleniska możemy wybrać czarną lustrzaną szybę, co stworzy wrażenie głębi paleniska. Z kolei antyrefleksyjna szyba przednia  praktycznie niewidoczna dla oka stworzy wrażenie prawdziwego otwartego paleniska.

Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań jak podwójny detektor płomienia kominki gazowe Element4 wyróżniają się najwyższym poziomem bezpieczeństwa i niezawodności pracy. Jednak nie tylko nowoczesna technologia się dziś liczy, dlatego kominki Element4 cechują się też wyjątkowym wzornictwem. Użytkownik może wybierać spośród modeli o szerokości szyby od 50 cm do nawet 240 cm. Do dyspozycji są także różnorodne i bardzo oryginalne kształty urządzeń. Kominki gazowe Element4 do swojej pracy nie potrzebują prądu z sieci, bo sterownik zasilany jest bateriami. Dzięki temu będziemy mogli ogrzać nasz dom nawet w czasie awarii zasilania.

Wśród oferowanych przez firmę Omikron kominków Element4 znajdziemy wyjątkowe modele niedostępne u innych producentów. I tak na przykład model Modore240 lub Tenore 240 (najszersze na rynku kominki gazowe z zamkniętą komorą spalania) to doskonały wybór do dużych przestrzeni, w których kominek o standardowej wielkości byłby zbyt mało widoczny z powodu swoich niewielkich wymiarów. Z kolei do przedzielenia dużej przestrzeni na mniejsze części doskonałym wyborem będzie kominek wyspowy (trójstronny) Lucius 140 lub Lucius 200 o długości odpowiednio 140 i 200 cm. Wyjątkowy efekt przedzielenia pomieszczenia da nam również kominek dwustronny (vis-a-vis) Sky T o wysokości 160 cm (najwyższy dostępny na rynku kominek pionowy).

 

kominki gazowe omikronfot. Omikron

 

Kominki dla hoteli, pubów, restauracji
Surowe przepisy dotyczące pomieszczeń użyteczności publicznej uniemożliwiają montaż kominków opalanych drewnem w pomieszczeniach tego typu. Świetną alternatywą dla biur, hoteli czy restauracji są kominki na gaz, zapewniające wysoki komfort użytkowania – bez konieczności czyszczenia szyby z sadzy, noszenia drewna, usuwania popiołu. To nie jedyne z ich zalet, bo montaż kominka gazowego oznacza przede wszystkim rewolucyjną zmianę stylistyki wnętrza. Na co obok jakości samego urządzenia zwracać uwagę na etapie zakupu? Niezwykle istotne jest prawidłowe podłączenie oraz dostęp do profesjonalnego serwisu kominków gazowych. Warszawska firma Omikron, wychodząc naprzeciw potrzebom odbiorców, poza dostarczaniem oferuje pełną gamę usług posprzedażowych oraz profesjonalne doradztwo dla odbiorców swoich produktów.

Kominki gazowe – korzystna alternatywa i czyste spalanie
Niezależnie czy jest to lokal mieszkalny, kancelaria, restauracja czy hotel, kominki na gaz to wygodny sposób na stworzenie we wnętrzu estetycznego paleniska, które zmieni charakter przestrzeni, a jednocześnie doskonale współgra z różnymi stylistykami aranżacji. Dodatkowym bonusem, który odróżnia kominki gazowe od tradycyjnych jest czystość użytkowania, ponadto nie trzeba organizować miejsca do przechowywania drewna ani dokładać go w trakcie palenia. Urządzenia na gaz są praktycznie bezobsługowe, nie wymagają nadzorowania i sprzątania popiołu, a w trakcie ich użytkowania nie powstaje sadza, co czyni je rozwiązaniem ekologicznym i czystym. Estetyka wykonania i bezramkowa konstrukcja zapewniają pełną widoczność ognia, z kolei ceramiczne polana zastosowane w kominku na gaz nie zużywają się i do złudzenia przypominają ich drewniane odpowiedniki.

 

kominki gazowe omikronfot. Omikron

 

Kominek na gaz – Polska bez smogu
Najważniejszą zaletą kominków gazowych jest ich uniwersalność, bo pozwalają cieszyć się urokiem ognia i są bezpiecznym urozmaiceniem każdego wnętrza, niezależnie od technologii budowy. Brak potrzeby dodatkowych instalacji odciągowych sprawia, że jest to rozwiązanie niezwykle elastyczne, bo kominki gazowe można montować również w pomieszczeniach bez tradycyjnego przewodu dymowego oraz w obiektach użyteczności publicznej. Kominki dla hoteli czy też kominki dla restauracji są możliwe do zainstalowania praktycznie od razu, bez potrzeby przygotowywania dodatkowych instalacji. Czy występują ograniczenia w stosowaniu kominków gazowych? Kraków, jak i inne duże miasta, zmaga się z problemem smogu. Jednak stosowanie palenisk gazowych wolne jest od tego problemu. Omikron działa nie tylko w Warszawie, ale również poprzez sieć swoich dystrybutorów w całej Polsce. Jednak nie tylko największe miasta mogą cieszyć się swobodą użytkowania i wygodą instalacji kominków gazowych. Sprawdzą się one wszędzie tam, gdzie występują zakazy lub ograniczenia dotyczące stosowania palenisk na paliwa stałe.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.kominkigazowe.info

 

00-716 Warszawa, ul. Bartycka 20-24 pawilon 101, woj. mazowieckie
tel. 22 891 26 71, 514 096 449,