Firma Jan s.c.z Krakowa, producent żeliwnym pieców skandynawskich posiada długą historię. Powstała w 1979 roku gdy jej właściciel rozpoczął działalność w branży ślusarsko – odlewniczej i z czasem , jako właściciel własnej odlewni żeliwa rozpoczął produkcję kaloryferów z żeliwa szarego.

Od ponad dwudziestu lat firma Jana Dulemby produkuje piece grzewcze w oparciu o najstarsze, tradycyjne, skandynawskie wzornictwo. Cieszy się ono niesłabnącą popularnością na całym świecie, wszak to Skandynawowie mieszkający w ostrym klimacie mają największe doświadczenie w tej materii. 

– Nasza przygoda z produkcją pieców skandynawskich rozpoczęła się w 1991 roku, kiedy to nasz ojciec, Jan Dulemba podjął współpracę z kontrahentem szwedzkim. Polegała ona na produkcji i eksporcie żeliwnych pieców kuchennych – mówi Anna Bachmińska, współwłaścicielka firmy – Do współpracy z nami przekonało go przede wszystkim doświadczenie jakie zbierał nasz tata w zakresie odlewnictwa od końca lat 70-tych – dodaje.

 

piece-zeliwne_wm(1).jpgfot. JAN s.c.

 

XIX – wieczne repliki

Powodzenie w produkcji i sprzedaży pieców kuchennych spowodowało, że Jan Dulemba postanowił rozszerzyć ofertę swoich produktów. Kilkanaście lat temu zakupił kilka oryginalnych, starych, XIX wiecznych pieców skandynawskich i rozpoczął prace nad skonstruowaniem ich replik, które dodatkowo zostały wzbogacone o nowoczesne rozwiązania poprawiające ich efektywność. Efektem tych prac są ręcznie wykonywane kominki Royal Viking i Royal Electra.

Proces szczegółowego odtworzenia wzornictwa  był długi, trwał kilka lat, gdyż praca ta musiała mieć początek u podstaw twórczych. Najpierw powstawały rysunki, później modele gipsowe oraz pierwsze modele „matki”. Następnie gotowy piec Royal Viking został poddany badanom w Instytucie Odlewnictwa w Krakowie, w celu uzyskania wszelkich możliwych atestów jak i pozwoleń na jego sprzedaż – mówi Anna Bachmińska.

 

piece-zeliwne-targi-2_wm(1).jpg piece-zeliwne-targi-4.jpgfot. JAN s.c.

 

Wysoka efektywność również w mieszkaniu

Ręcznie wykonany piec może stać się niewątpliwie atrakcją każdego domu. Świadomość jego niepowtarzalności nadaje mu klimat, jakiego nie znajdziemy w innych seryjnie produkowanych kominkach i piecach. Dodatkowo każdy piec produkowany przez Jan s.c. charakteryzuje się wysokimi współczynnikami efektywności. Estetyczna XIX wieczna obudowa wzbogacona jest bowiem poprzez najnowsze rozwiązania technologiczne w spalaniu drewna, które znajdują się wewnątrz. Przy 12 kW piece z Krakowa osiągają sprawność rzędu 76 proc. 

Oprócz, typowych pieców na drewno w ofercie firmy znajduje się również piec elektryczny, przeznaczony m.in. dla osób mieszkających w nowym budownictwie, które nie mają możliwości podłączenia się do przewodów kominowych.  Piec konwektorowy Royal Electra pozwala na czerpanie korzyści nie tylko związanych z estetyką, ale pozwala również na efektywne ogrzanie każdego mieszkania.

 

piec-zeliwny-1_wm(1).jpg piec-zeliwny-2_wm(1).jpg piec-zeliwny-3_wm(1).jpg piec-zeliwny-4_wm(1).jpgfot. JAN s.c.

 

Nowoczesność zamknięta w estetyce

Piece firmy Jan s.c. są ciekawym i niespotykanym produktem na rynku urządzeń grzewczych. Royal Viking, Royal Electra i oraz inne piece żeliwne spełniają swoją funkcje w dwojaki sposób, jako estetyczne, nietuzinkowe wyposażenie wnętrza oraz efektywne urządzenie, które dzięki zastosowanym nowoczesnym rozwiązaniom pozwoli ogrzać dom lub mieszkanie. Swoim twórcom, którzy wkładają w każdy piec pracę własnych rąk zawdzięczają duszę, która stworzy niepowtarzalny klimat w pomieszczeniach ich użytkowników. 

 

Ze szczegółową ofertą urządzeń produkowanych przez firmę Jan s.c. można zapoznać się na stronie: www.jansc.com.pl

 

30-434 Kraków, ul. Owocowa 23, woj. pomorskie
tel. 606403490,