Kominek w różnych aranżacjach

Jaki kominek do salonu?

Klasyczny, nowoczesny, elegancki z marmurową obudową czy może wykończony ręcznie formowaną cegłą? Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujemy, jedno jest pewne: dziś kominek jest nie tylko źródłem ciepła, ale także ozdobą. Jaki wybrać do stylowego salonu, jaki do wnętrz rustykalnych, jaki do aranżacji minimalistycznych? Zastanawiamy się nad tym razem z właścicielem firmy Marpol, Mirosławem Aniserowiczem.

W XXI wieku kominek przestał już być synonimem luksusu, wpisując się na stałe w przestrzeń polskich domów.
– Dziś firmy produkujące kominki oferują klientowi wyrób, w którym świetne parametry techniczne łączą się z najwyższą jakością wykonania. Czasem jednak zapominamy, że kominek służy nam dłużej niż przez jeden sezon i musi naprawdę dobrze komponować się z charakterem pomieszczenia, w którym się znajduje oraz odzwierciedlać gust właściciela i co najważniejsze: jego poczucie estetyki. Dlatego w naszej firmie ogromny nacisk kładziemy na stronę projektową, doradzamy i ściśle współpracujemy z klientem, dla którego przed rozpoczęciem pracy przygotowujemy wizualizację 3D – mówi Mirosław Aniserowicz, którego firma ma już na koncie tysiące postawionych kominków w przeróżnych stylach wykończenia.
Oczywistą zaletą wizualizacji jest wyeliminowanie ryzyka nieporozumień wynikających z różnych odczytań rysunku, ponadto klient nie musi wyobrażać sobie, jak będzie wyglądać jego kominek, ale może go wcześniej zobaczyć i zmieniać kolory czy materiały, z jakich jest wykonany.
A że sam projekt stanowi bardzo ważny etap współpracy, to nie ulega wątpliwości – właśnie wizualizacja pokazuje, że nie każdy kominek pasuje do każdego wnętrza i zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, powinniśmy przeanalizować, jak wpisze się ono w daną przestrzeń.

Kominek w eleganckim salonie
Jeśli mamy elegancki, stylowy salon, w którym dominują pamiątkowe meble i rodzinne bibeloty, to raczej nie wybierzemy kominka obłożonego rustykalną, ręcznie formowaną cegłą.
– W takich wnętrzach szczególnie ciekawie prezentują się kominki z wykończeniem z marmuru lub połączeń tego kamienia np. z piaskowcem czy granitem – mówi Mirosław Aniserowicz. – Do takich aranżacji dobrze też pasują klasyczne portale, zarówno o oszczędnej w wyrazie formie, jak i o bogatej ornamentyce – dodaje.

 

 

Ciekawe akcenty do eleganckich wnętrz mogą też wnieść kominki zaprojektowane tak, by stanowiły pomosty pomiędzy klasyką a nowoczesnością.
– Możemy na przykład ocieplić charakter aranżacji łącząc surowość marmuru z drewnem – podpowiada Mirosław Aniserowicz.

Nowoczesny kominek do nowoczesnego wnętrza
W XXI wieku aranżacyjnie możliwe jest niemal wszystko – łączenie materiałów pozornie niepasujących do siebie, beton i stal we wnętrzach, duże przeszklenia.
Ogromnie popularne są surowe i minimalistyczne stylizacje, ze śmiałymi i nieszablonowymi zestawieniami kolorów, ciekawie rozwiązanym oświetleniem, wykorzystujące proste, geometryczne formy.
– Kreując takie przestrzenie zależy nam na tym, aby kominek dobrze wpisywał się w nowoczesny i oszczędny w wyrazie charakter aranżacji. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się konstrukcje o prostych liniach, w których dwie lub trzy ściany są przeszklone. Proste, geometryczne formy, surowe materiały, jak beton architektoniczny, kafle wielkoformatowe lub płyty kamienne o fakturze szczotkowanej (marmur, granit) to stylistyka, która najlepiej oddaje ducha nowoczesności – mówi Mirosław Aniserowicz.

 

 

Klasyczny kominek do klasycznych aranżacji
W klasycznych salonach, w których ustawione są proste meble, a charakteru całości dopełniają stonowane kolory, dobrze dobrany kominek sprawi, że pomieszczenie ożyje i zyska dodatkowy wymiar. W takich aranżacjach doskonale sprawdza się łupany piaskowiec, który nadaje wrażenie przestrzenności i optycznie (oraz dosłownie!) ociepla pomieszczenie.
Wariacją na klasyczny temat są kominki w stylu rustykalnym, bo i trudno wyobrazić sobie prawdziwe wnętrze urządzone w stylu wiejskiej chaty bez przyjemnego widoku ognia i skwierczącego w kominku drewna. W takich wnętrzach także dobrze sprawdzają się piaskowce, jak również kafle (np. w wersji kaflowego pieca akumulacyjnego).
– Do aranżacji nawiązujących wystrojem do ludowego stylu często wykonujemy też kominki w wykończeniu cegłą ręcznie formowaną. Wnosi ona do wnętrz urok wiejskiej chaty, a dzięki ciepłej kolorystyce nadaje dodatkowo przytulności – mówi Mirosław Aniserowicz.

 


 

Kominki awangardowe
– Oczywiście wśród naszych klientów są i tacy, którym zależy na uzyskaniu niepowtarzalnego efektu, gdzie kominek w szczególny sposób odzwierciedla upodobania wnętrzarskie właścicieli – mówi Mirosław Aniserowicz.
Ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, jakie proponuje firma Marpol w projektach kominków sprawiają, że nierzadko właśnie ten element przestrzeni staje się najbardziej wyrazistą częścią wnętrza, nadając mu indywidualny rys i przysłowiowy "pazur".
Odważne rozwiązania konstrukcyjne, wyraziste okładziny z nieregularną strukturą czy śmiałe połączenia różnych brył, mogą dać oszałamiające efekty wizualne, szczególnie w tych pomieszczeniach, którym brakuje kropki nad „i”.

Ze szczegółową ofertą firmy Marpol można zapoznać się na stronie: www.kominkislask.pl

47-400 Racibórz, ul. Rybnicka 13, woj. śląskie
tel. +48 604 284 735,


Liczba odwiedzin: 3026 | Data publikacji: 2015-07-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


13.11.2013 | Kominki
Budowa kominka w domu to wspaniały pomysł...
18.08.2014 | Kominki
Wybór kominka to decyzja na lata, dlatego...
Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...
Aranżowanie domu lub mieszkania jest jak dobieranie...
23.05.2016 | Oświetlenie
Lampy na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, unikalne... dziś,...
15.01.2016 | Kominki
Kominek to urządzenie, które oprócz funkcji użytkowych...
20.03.2019 | Kominki
Dlaczego warto mieć pieco kominek akumulacyjny? -...
Wybór kominków wentylacyjnych i odpowietrzających to na...
01.09.2017 | Kominki
Kominki gazowe to idealne połączenie piękna prawdziwego...
30.06.2016 | Kominki
Piec kaflowy, kominek, kuchnia kaflowa – znane...
19.08.2021 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to technologia, która już dawno stała...
06.08.2019 | Domy drewniane
Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...
09.05.2019 | Systemy kominowe
System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...
05.07.2018 | Kominki
Ognisko domowe to miejsce, wokół którego od...
Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o...
Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...
10.10.2017 | Energia ekologiczna
Fotowoltaika to nowoczesny i ekologiczny sposób na...
10.10.2017 | Kominki
Posiadanie kominka to marzenie wielu rodzin. Przyjemności...
14.06.2017 | Meble
Kuchnia jest sercem każdego domu. W tym...
10.05.2017 | Kominki
Kominek czy piec wolnostojący w domu to...
16.02.2016 | Wykańczanie wnętrz
Aranżacyjnie XXI wiek dopuszcza niemal wszystko. W...
Aranżowanie wnętrza to ostatni, bardzo ważny etap...
17.11.2015 | Deweloperzy
Posiadanie własnego dachu nad głową to priorytetowy...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie

Słowa kluczowe: kominek do salonu, kominki, salonowe kominki
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy