Kominek w różnych aranżacjach

Jaki kominek do salonu?

Klasyczny, nowoczesny, elegancki z marmurową obudową czy może wykończony ręcznie formowaną cegłą? Niezależnie od tego, na jaki styl się zdecydujemy, jedno jest pewne: dziś kominek jest nie tylko źródłem ciepła, ale także ozdobą. Jaki wybrać do stylowego salonu, jaki do wnętrz rustykalnych, jaki do aranżacji minimalistycznych? Zastanawiamy się nad tym razem z właścicielem firmy Marpol, Mirosławem Aniserowiczem.

W XXI wieku kominek przestał już być synonimem luksusu, wpisując się na stałe w przestrzeń polskich domów.
– Dziś firmy produkujące kominki oferują klientowi wyrób, w którym świetne parametry techniczne łączą się z najwyższą jakością wykonania. Czasem jednak zapominamy, że kominek służy nam dłużej niż przez jeden sezon i musi naprawdę dobrze komponować się z charakterem pomieszczenia, w którym się znajduje oraz odzwierciedlać gust właściciela i co najważniejsze: jego poczucie estetyki. Dlatego w naszej firmie ogromny nacisk kładziemy na stronę projektową, doradzamy i ściśle współpracujemy z klientem, dla którego przed rozpoczęciem pracy przygotowujemy wizualizację 3D – mówi Mirosław Aniserowicz, którego firma ma już na koncie tysiące postawionych kominków w przeróżnych stylach wykończenia.
Oczywistą zaletą wizualizacji jest wyeliminowanie ryzyka nieporozumień wynikających z różnych odczytań rysunku, ponadto klient nie musi wyobrażać sobie, jak będzie wyglądać jego kominek, ale może go wcześniej zobaczyć i zmieniać kolory czy materiały, z jakich jest wykonany.
A że sam projekt stanowi bardzo ważny etap współpracy, to nie ulega wątpliwości – właśnie wizualizacja pokazuje, że nie każdy kominek pasuje do każdego wnętrza i zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, powinniśmy przeanalizować, jak wpisze się ono w daną przestrzeń.

Kominek w eleganckim salonie
Jeśli mamy elegancki, stylowy salon, w którym dominują pamiątkowe meble i rodzinne bibeloty, to raczej nie wybierzemy kominka obłożonego rustykalną, ręcznie formowaną cegłą.
– W takich wnętrzach szczególnie ciekawie prezentują się kominki z wykończeniem z marmuru lub połączeń tego kamienia np. z piaskowcem czy granitem – mówi Mirosław Aniserowicz. – Do takich aranżacji dobrze też pasują klasyczne portale, zarówno o oszczędnej w wyrazie formie, jak i o bogatej ornamentyce – dodaje.

 

 

Ciekawe akcenty do eleganckich wnętrz mogą też wnieść kominki zaprojektowane tak, by stanowiły pomosty pomiędzy klasyką a nowoczesnością.
– Możemy na przykład ocieplić charakter aranżacji łącząc surowość marmuru z drewnem – podpowiada Mirosław Aniserowicz.

Nowoczesny kominek do nowoczesnego wnętrza
W XXI wieku aranżacyjnie możliwe jest niemal wszystko – łączenie materiałów pozornie niepasujących do siebie, beton i stal we wnętrzach, duże przeszklenia.
Ogromnie popularne są surowe i minimalistyczne stylizacje, ze śmiałymi i nieszablonowymi zestawieniami kolorów, ciekawie rozwiązanym oświetleniem, wykorzystujące proste, geometryczne formy.
– Kreując takie przestrzenie zależy nam na tym, aby kominek dobrze wpisywał się w nowoczesny i oszczędny w wyrazie charakter aranżacji. W tej roli bardzo dobrze sprawdzają się konstrukcje o prostych liniach, w których dwie lub trzy ściany są przeszklone. Proste, geometryczne formy, surowe materiały, jak beton architektoniczny, kafle wielkoformatowe lub płyty kamienne o fakturze szczotkowanej (marmur, granit) to stylistyka, która najlepiej oddaje ducha nowoczesności – mówi Mirosław Aniserowicz.

 

 

Klasyczny kominek do klasycznych aranżacji
W klasycznych salonach, w których ustawione są proste meble, a charakteru całości dopełniają stonowane kolory, dobrze dobrany kominek sprawi, że pomieszczenie ożyje i zyska dodatkowy wymiar. W takich aranżacjach doskonale sprawdza się łupany piaskowiec, który nadaje wrażenie przestrzenności i optycznie (oraz dosłownie!) ociepla pomieszczenie.
Wariacją na klasyczny temat są kominki w stylu rustykalnym, bo i trudno wyobrazić sobie prawdziwe wnętrze urządzone w stylu wiejskiej chaty bez przyjemnego widoku ognia i skwierczącego w kominku drewna. W takich wnętrzach także dobrze sprawdzają się piaskowce, jak również kafle (np. w wersji kaflowego pieca akumulacyjnego).
– Do aranżacji nawiązujących wystrojem do ludowego stylu często wykonujemy też kominki w wykończeniu cegłą ręcznie formowaną. Wnosi ona do wnętrz urok wiejskiej chaty, a dzięki ciepłej kolorystyce nadaje dodatkowo przytulności – mówi Mirosław Aniserowicz.

 


 

Kominki awangardowe
– Oczywiście wśród naszych klientów są i tacy, którym zależy na uzyskaniu niepowtarzalnego efektu, gdzie kominek w szczególny sposób odzwierciedla upodobania wnętrzarskie właścicieli – mówi Mirosław Aniserowicz.
Ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, jakie proponuje firma Marpol w projektach kominków sprawiają, że nierzadko właśnie ten element przestrzeni staje się najbardziej wyrazistą częścią wnętrza, nadając mu indywidualny rys i przysłowiowy "pazur".
Odważne rozwiązania konstrukcyjne, wyraziste okładziny z nieregularną strukturą czy śmiałe połączenia różnych brył, mogą dać oszałamiające efekty wizualne, szczególnie w tych pomieszczeniach, którym brakuje kropki nad „i”.

Ze szczegółową ofertą firmy Marpol można zapoznać się na stronie: www.kominkislask.pl

47-400 Racibórz, ul. Rybnicka 13, woj. śląskie
tel. +48 604 284 735,


Liczba odwiedzin: 4108 | Data publikacji: 2015-07-08

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:
MONTAŻ
KABINY
ZA DARMO
Wypełnij dane
i wybierz kabinę prysznicową
  Wysyłając zapytanie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z wysłaniem formularza. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałeś poinformowany, że przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest Lider Budowlany i Fancy Glass


  Podobne artykuły


  13.11.2013 | Kominki
  Budowa kominka w domu to wspaniały pomysł...
  18.08.2014 | Kominki
  Wybór kominka to decyzja na lata, dlatego...
  Katalogi z projektami domów obejrzane, rozmowy przy...
  Aranżowanie domu lub mieszkania jest jak dobieranie...
  23.05.2016 | Oświetlenie
  Lampy na indywidualne zamówienie, niepowtarzalne, unikalne... dziś,...
  15.01.2016 | Kominki
  Kominek to urządzenie, które oprócz funkcji użytkowych...
  20.03.2019 | Kominki
  Dlaczego warto mieć pieco kominek akumulacyjny? -...
  Wybór kominków wentylacyjnych i odpowietrzających to na...
  01.09.2017 | Kominki
  Kominki gazowe to idealne połączenie piękna prawdziwego...
  30.06.2016 | Kominki
  Piec kaflowy, kominek, kuchnia kaflowa – znane...
  Nowoczesny wystrój wnętrz nie przekonuje wszystkich. Niektórzy...
  W dziedzinie aranżacji wnętrz, podobnie jak w...
  Mnogość styli wykończenia wnętrz sprawia, że często...
  19.08.2021 | Energia ekologiczna
  Fotowoltaika to technologia, która już dawno stała...
  06.08.2019 | Domy drewniane
  Domki drewniane letniskowe to dla wielu osób...
  09.05.2019 | Systemy kominowe
  System kominkowy Schiedel Kingfire to rynkowa nowość,...
  05.07.2018 | Kominki
  Ognisko domowe to miejsce, wokół którego od...
  Wraz z nadejściem wiosny marzysz zapewne o...
  Kratki kominkowe odpowiadają za właściwą cyrkulację powietrza,...
  10.10.2017 | Energia ekologiczna
  Fotowoltaika to nowoczesny i ekologiczny sposób na...
  10.10.2017 | Kominki
  Posiadanie kominka to marzenie wielu rodzin. Przyjemności...
  14.06.2017 | Meble
  Kuchnia jest sercem każdego domu. W tym...
  10.05.2017 | Kominki
  Kominek czy piec wolnostojący w domu to...

  Firmy z tej branży


  Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
  woj. mazowieckie
  woj. pomorskie

  Słowa kluczowe: kominek do salonu, kominki, salonowe kominki
  porozmawiaj
  z ekspertem
  Chcesz porozmawiać z ekspertem?
  Zostaw swój numer a oddzwonimy