Ogrzewanie gazowe jest jednym z najwygodniejszych i najczęściej wykorzystywanych rozwiązań w polskich domach. Jednocześnie stale rośnie  świadomość zakupowa oraz ekologiczna wśród użytkowników urządzeń grzewczych, którzy stają się coraz bardziej wymagającą grupą odbiorców. Coraz częściej szukają oni dodatkowych źródeł ciepła np. z obszaru OZE. Dla wszystkich tych, którzy cenią sobie nowoczesne, ekologiczne i ekonomiczne rozwiązania, oferta firmy Termet została wzbogacona o nowe kotły gazowe kondensacyjne ECOCONDENS GOLD PLUS, które zdobyły uznanie ekspertów branży grzewczej i zostały wyróżnione: Złotym Medal MTP 2016, tytułem Medium Lider Instalacji oraz Złotym Instalatorem 2016.

Nowoczesny kocioł gazowy na miarę czasów
Kotły ECOCONDENS GOLD PLUS zostały wyposażone w ulepszenia mające istotny wpływ na oszczędność energii i efektywność, a przede wszystkim na komfort użytkowania. W nowej konstrukcji użyto najnowszej generacji wymiennika ciepła ze stali nierdzewnej z aluminiowymi drzwiami palnika, wykonanymi w technologii „zimnych drzwi”. Temperatura drzwi wymiennika jest obniżona do 50 ˚C, co zmniejsza zdecydowanie starty ciepła oraz podnosi komfort serwisowania. Nowoczesny palnik BlueJet powoduje natomiast optymalne zużycie gazu oraz  czyste i precyzyjne spalanie, dzięki czemu urządzenia są bardzo przyjazne dla otaczającego nas środowiska. Dodatkowa uszczelka klapowa wpływa pozytywnie na bardzo płynną pracę urządzenia na niskich mocach.

Zdecydowaną cechą wyróżniającą kotły ECOCONDENS GOLD PLUS jest niski poziom mocy akustycznej do poziomu 48 dB, co gwarantuje niemal bezszelestne działanie kotła. Taki komfort akustyczny umożliwiła dodatkowa izolacja dźwiękochłonna, kocioł może być więc montowany nawet w niewielkich domach i mieszkaniach.

 

ogrzewanie gazem termetfot. Termet

 

Kotły ECOCONDENS GOLD PLUS przystosowane są do współpracy zarówno z pompami ciepła powietrze-woda (służącymi do przygotowania c.w.u.), kolektorami słonecznymi, jak również z modułami wielostrefowymi do systemów grzewczych. Dzięki temu idealnie wpasowują się w najnowocześniejsze trendy i wymagania, dotyczące pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych.

Ekonomiczne kotły gazowe ECOCONDENS GOLD PLUS są niezwykle przyjazne nie tylko dla środowiska i użytkownika, ale również dzięki łatwemu i wygodnemu montażowi dla instalatora i serwisanta. Urządzenia te posiadają nowoczesny panel sterowania z wyświetlaczem LCD oraz pełną autodiagnostyką i wyświetlaniem kodów błędów.

Ekonomiczny kocioł gazowy na miarę potrzeb
ECOCONDENS GOLD PLUS to innowacyjne, niezawodne urządzenie oferowane w kilku wariantach mocy: 20, 25 i 35 kW. Kocioł ten występuje także w opcji jedno – i dwufunkcyjnej. W zależności od tego  znajduje zastosowanie w instalacjach ogrzewania grzejnikowego, podłogowego oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej. Kotły dwufunkcyjne charakteryzują się dużą wydajnością w zakresie przygotowania c.w.u.: 12 l/min dla wersji 20 kW, 13 l/min dla wersji 25 kW oraz  19 l/min dla 35 kW.

Niezwykle szeroki zakres modulacji mocy palnika BlueJet - od 11% do 100% -  sprawia, że urządzenia bez problemu dopasowują się do każdego zapotrzebowania na ciepło. Moc w kotle ECOCONDENS GOLD PLUS 20 można zredukować nawet do 3 kW, dlatego też te oszczędne kotły gazowe stanowią idealne rozwiązanie również do ogrzewania małych powierzchni oraz domów niskoenergetycznych.

Oszczędny kocioł gazowy dla wymagających
Kotły gazowe kondensacyjne jednofunkcyjne i kotły gazowe kondensacyjne dwufunkcyjne marki Termet zostały zaprojektowane z uwzględnieniem wszelkich norm, zwłaszcza tych w zakresie bezpieczeństwa oraz dyrektyw unijnych dotyczących efektywności. Należą do klasy energetycznej „A” zarówno w zakresie centralnego ogrzewania, jak również przygotowania ciepłej wody użytkowej. Zastosowanie wysokoefektywnej pompy z regulacją obrotów oraz modulowanego wentylatora sterowanego elektronicznie wpływa na płynną pracę, a przede wszystkim na oszczędność energii.

Zastosowanie komponentów z najwyższej półki technicznej oraz wysoka jakość wykonania pozwoliły na objęcie urządzeń 7 letnim okresem gwarancji. Warto również podkreślić, że kotły ECOCONDENS GOLD PLUS są produktem polskim, a więc dostosowanym do panujących tu warunków atmosferycznych, uwzględniających charakterystyczne dla naszego regionu potrzeby i wymagania.

Więcej informacji o produktach marki Termet można znaleźć na stronie www.termet.com.pl

 

58-160 Świebodzice, ul. Długa 13, woj. dolnośląskie
tel. +48 74 85 60 601,