Ogrzewanie domu gazem ze zbiornika – koszty pod kontrolą

Gaz płynny – alternatywa dla ciepła sieciowego i gazu ziemnego

Gdy ekolodzy biją na alarm, a zmiany klimatu odczuwamy na własnej skórze, coraz częściej sięgamy po rozwiązania przyjazne środowisku. Dotyczy to zarówno konsumentów, jak i np. deweloperów, którzy zwiększają w ten sposób konkurencyjność swojej oferty. Jednym z takich rozwiązań jest ogrzewanie domu gazem ze zbiornika. Koszty są tu równie istotnym argumentem co ekologia, bo dzisiaj koszty ogrzewania gazem płynnym są bardzo zbliżone do popularnego ekogroszku, a na pewno niższe w stosunku do energii elektrycznej. Atutem gazu płynnego jest też wyeliminowanie konieczności obsługi i budowy kotłowni, a także możliwość wznoszenia osiedli na tanich gruntach bez dostępu do gazu ziemnego czy sieci ciepłowniczej.

Firma GASPOL od 30 lat projektuje i buduje instalacje zbiornikowe na gaz płynny, które – wbrew utartym opiniom – są nie tylko rozwiązaniem opracowanym z myślą o nowych inwestycjach w lokalizacjach bez dostępu do gazu ziemnego, ale i coraz częściej świadomie wybieraną alternatywą dla osiedlowych kotłowni na paliwa stałe. W ostatnich latach oprócz odbiorców indywidualnych, coraz częściej na ogrzewanie domów gazem ze zbiornika decydują się też deweloperzy i wspólnoty mieszkaniowe, którym zależy na optymalizacji kosztów eksploatacyjnych.
Z uwagi na fakt, że coraz mocniejszą kartą przetargową dla inwestorów z branży nieruchomości jest proekologiczność oferty, decydują się oni na przyjazne środowisku ogrzewanie na gaz płynny. W odróżnieniu od instalacji na paliwa stałe (węgiel, ekogroszek, drewno), procesowi wytwarzania energii cieplnej nie towarzyszy emisja szkodliwych substancji do atmosfery ani zadymienie, co stwarza również bardzo korzystne dla zdrowia człowieka środowisko.

Sieć gazowa LPG – dlaczego warto?
Instalacje zbiornikowe na gaz płynny do domów jednorodzinnych są już dość popularnym rozwiązaniem. Jednak zdecydowanie mniej osób wie, że można tworzyć sieci gazowe LPG. Rozwiązanie to polega na tym, że z jednego zbiornika na gaz (parku zbiornikowego) korzysta minimum dwóch odbiorców, ale każdy z nich rozlicza się za gaz oddzielnie (każdy dom lub lokal ma własne urządzenia pomiarowe i oddzielny rachunek).
W 2007 roku firma GASPOL jako pierwsza w Polsce wybudowała sieć gazową LPG. Od tego czasu przedsiębiorstwo zrealizowało ponad tysiąc tego typu inwestycji w całym kraju, które wciąż niezawodnie działają, dostarczając ciepło, a także podgrzewając wodę użytkową oraz zasilając kuchenki gazowe. Dzięki temu, że jedno źródło energii zaspokaja aż trzy potrzeby energetyczne, można lepiej kontrolować koszty ogrzewania domu gazem ze zbiornika, bo opłaty uwzględniane są na jednej fakturze, rozliczanej na podstawie rzeczywistego zużycia, a nie prognoz. Ponadto ceny gazu są ustalane na z góry określony czas, co ułatwia planowanie wydatków w budżecie domowym.
Zaletą ogrzewania domu gazem ze zbiornika, oprócz wspomnianych kosztów, jest też minimalne zaangażowanie w zarządzanie ciepłem właściciela nieruchomości czy zarządcy. Instalacje LPG są bezobsługowe, a dzięki zdalnemu monitorowaniu poziomu paliwa w zbiorniku, to GASPOL powiadamia o konieczności jego uzupełnienia. Ważną kwestią jest też możliwość uzyskania ze strony firmy GASPOLU pomocy w realizowaniu formalności związanych z budową sieci gazowej LPG. Instalacja na gaz płynny jest często stosowana jako rozwiązanie pregazyfikacyjne. Gdy z biegiem czasu pojawi się możliwość przyłączenia do gazu ziemnego, nie będzie konieczności budowy nowej infrastruktury grzewczej, bo możliwe jest wykorzystanie te samej instalacji, która służyła do ogrzewania domów lub mieszkań gazem ze zbiornika. Obniża to koszt realizacji nowej inwestycji, a zarazem eliminuje przestoje w dostawie energii.
Z kolei dla lokatorów mieszkań i domów ogrzewanych wielolicznikowymi instalacjami LPG wygodna jest możliwość włączenia i wyłączenia ogrzewania w dowolnym momencie i niezależnie od sąsiadów.

Ogrzewanie domu gazem ze zbiornika – koszty w porównaniu do innych rozwiązań
Ekologia, wygoda, łatwe rozliczenia, możliwość podłączenia na terenach bez dostępu do gazu ziemnego i ciepła systemowego – są to niezaprzeczalne atuty ogrzewania gazem ze zbiornika, jednak dla wielu inwestorów wciąż to cena jest na pierwszym miejscu. Jak więc kształtują się koszty ogrzewania domu gazem ze zbiornika?
Z roku na rok zmniejsza się różnica ceny pomiędzy LPG i ekogroszkiem. Z kolei porównując ogrzewanie LPG z olejem opałowym czy energią elektryczną, to koszt tego pierwszego jest zdecydowanie niższy. Takie zestawienie dobitnie pokazuje, że ogrzewanie gazem płynnym jest najlepszym wyborem, gdy dany teren nie jest przyłączony do sieci gazowniczej. Natomiast wybierając pomiędzy porównywalnym cenowo ekogroszkiem a ogrzewaniem gazem płynnym, warto pamiętać o wadach tego pierwszego. Przede wszystkim konieczna jest budowa kotłowni, co generuje oczywiście koszt, a także zorganizowanie miejsca do przechowywania opału. Na finalną cenę ogrzewania wpływa też konieczność obsługi (uzupełnianie opału, a także czynności serwisowe i konserwacyjne).

Realizacja inwestycji krok po kroku
Inwestorzy, którzy zdecydują się na podjęcie współpracy z firmą GASPOL, mogą liczyć na fachowe doradztwo. Inwestycja jest realizowana kompleksowo, zaczynając od projektu instalacji na dostawach gazu kończąc.
Warto też pamiętać o tym, że ogrzewanie domu gazem płynnym, zasilanie kuchenek i przygotowanie ciepłej wody z jednego źródła to atut, który docenią nie tylko inwestorzy planujący budowę nowych osiedli czy domów. To także świetny sposób na modernizację przestarzałego i nieekologicznego systemu grzewczego. W takim przypadku całościowy koszt inwestycji można dodatkowo obniżyć dzięki licznym programom dofinansowań, które mają na celu wspieranie przyjaznych środowisku inicjatyw.

Z ofertą firmy można zapoznać się na stronie: www.gaspol.pl

00-175 Warszawa, al. Jana Pawła II 80, woj. mazowieckie
tel. 81 855 0 855, 606 800 400,


Liczba odwiedzin: 815 | Data publikacji: 2020-12-17

Skontaktuj się z firmą


Chcesz zamówić produkt usługę tej firmy lub zapytać o więcej szczegółów?
Skorzystaj z formularza kontatowego poniżej:

Podobne artykuły


ogrzewanie gazowe ze zbiornika
23.11.2018 | Ogrzewanie
Ogrzewanie gazem płynnym ze zbiornika niesie za...
02.01.2017 | Ogrzewanie
Fraza „jak ekonomicznie ogrzewać mieszkanie/dom” to jedno...
21.06.2018 | Ogrzewanie
Gaz płynny LPG to jedno z podstawowych...
15.02.2018 | Pompy
Czy ogrzewanie domu ciepłem z ziemi się...
Dom kojarzy się z ciepłem, spokojem, spędzaniem...
02.09.2020 | Ogrzewanie
Oczekiwania, jakie nowoczesne budownictwo stawia dziś przed...
10.06.2020 | Ogrzewanie
Drogo – to pierwsze, co przychodzi na...
20.08.2019 | Ogrzewanie
W 2007 roku GASPOL wybudował w Polsce...
22.11.2016 | Domy drewniane
Kiedy nadchodzi czas na własne cztery kąty,...
18.03.2016 | Ogrzewanie
Odnawialne źródła energii – w tym powietrzne...
20.01.2016 | Piece, kotły
Wokół ogrzewania prądem od lat narosło sporo...
02.10.2020 | Stolarka otworowa
W świetle nadchodzących Warunków Technicznych 2021 najważniejszym...
20.03.2019 | Kominki
Dlaczego warto mieć pieco kominek akumulacyjny? -...
jak montować okna
25.10.2018 | Stolarka otworowa
Okna dachowe stanowią duże wyzwanie zarówno dla...
10.05.2017 | Kominki
Kominek czy piec wolnostojący w domu to...
02.02.2017 | Systemy kominowe
Jednym z podstawowych kryteriów, które mają wpływ...
17.11.2015 | Deweloperzy
Posiadanie własnego dachu nad głową to priorytetowy...
Pompa ciepła i jej montaż są tematem...
Reduktory gazu LPG oraz instalacje butlowe to...
29.03.2019 | Ogrzewanie
Pompy ciepła, elektrownie wiatrowe, panele fotowoltaiczne i...
11.10.2018 | Pompy
Okres grzewczy spędza sen z powiek tysiącom...
04.10.2018 | Piece, kotły
Przyszli i obecni użytkownicy ogrzewania gazowego często...
25.05.2017 | Piece, kotły
Trująca chmura smogu, która wisi nad naszymi...
23.02.2017 | Ogrzewanie
Ogrzewanie podłogowe to nie tylko przyjemność stąpania...

Firmy z tej branży


Szukasz innej firmy z Twojej okolicy, która działa w tej branży? Poniżej przedstawiliśmy wybrane firmy z tej branży.
woj. śląskie
woj. mazowieckie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. kujawsko-pomorskie
woj. mazowieckie
woj. dolnośląskie
woj. pomorskie
woj. mazowieckie
woj. podlaskie
woj. mazowieckie
woj. lubelskie
woj. śląskie

Słowa kluczowe: ogrzewanie domu gazem ze zbiornika koszty, koszty ogrzewania domu gazem, ogrzewanie domu gazem, gazowe ogrzewanie domu, ogrzewanie na gaz
porozmawiaj
z ekspertem
Chcesz porozmawiać z ekspertem?
Zostaw swój numer a oddzwonimy